Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5288520 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2680 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:47:36 pm »
Marta dałam radę wysłać tylko jednego, bo potem już nie miałam siły pisać :/ przepraszam ;) jutro dam znać co i jak :*

Marta podziękuj Kubie  :przytul

co do benzyny, daj proszę znać sms-em  :przytul



Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2681 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:49:41 pm »
Nie mogę zrozumieć i nawet nie chcę. Jak można doprowadzić do takiego stanu żywą istotę. :crazy:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2682 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:10:05 pm »
Fly musi mieć klatkę obłożoną wewnątrz, znowu miała atak biegała jak w amoku, uderzając bobkiem o klatkę, ma poszerzone źrenice. potem przytula się do boku klatki,
a rano nie była w stanie utrzymać się na przednich ani tylnych łapkach.
ciężko.

to wygląda na ataki padaczkowe...



Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2683 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:21:41 pm »
brakuje już słów na ludzką głupotę...
Cały czas myślami jesteśmy z Wami! Trzymamy kciuki i łapki za Fly :icon_3m_sie



Offline dyziulek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2684 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:30:10 pm »
O Bożeeee....czytam i  nie wierzę....jak można tak postąpic???ja można być tak bezmyslnym, nieczułym, bestialskim człowiekiem, no jak????!!!!!! :( ;(

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2685 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:34:25 pm »
Ola, jak malutka miała ataki to ją przytrzymywałam ręką i od razu jej przechodziło! Może spróbuj tak, zawsze to trochę mniej obijania :(
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2686 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:43:56 pm »
cały czas ją trzymam, ale teraz atak był bardzo długi i tak się wyrywała, że cudem ją utrzymywałam w tym szale...(mój I królik miał padaczkę, stąd widzę analogię w zachowaniu, a z drugiej strony...)

pozostaje czekać do jutra, chociaż mam teraz w myślach zupełnie inny obraz po całym dzisiejszym dniu - obraz tego, co się z nią dzieje.

jutro będę mogła już bardzo dużo o niej powiedzieć doc...to, czego tak naprawdę nie było okazji zaobserwować - cały dzień była bardzo wyciszona, wręcz omdlała.

teraz ma klatkę obłożoną ze wszystkich stron poduszkami i kocem - przed chwilą zaczęła kręcić się wokół siebie. może to jednak jest e.cuniculi...dla odmiany rdzeniowo-mózgowe, teraz nie ma objawów rdzeniowych - takie były rano, kiedy nie chodziła, miała tylne łapy z przodu, teraz zachowuje się natomiast tak, jakby miała objawy mózgowe, jest bardzo pobudzona.

widziałam niejednego królika z e.cuni, ale ona zachowuje się bardzo dziwnie - do tej pory zawsze mieliśmy e.cuni mózgowe albo rdzeniowe...

to steryd nam teraz namiesza :( nigdy nie pojmę, dlaczego wet. tak chętnie dają sterydy...:(



Offline seeb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Hosting,strony internetowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2687 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:49:39 pm »
Trzymamy kciuki za małą. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze...
Ja nigdy nie zrozumiem okrucieństwa ludzi. Ale tak sobie myślę, że każde dobro wyrządzone żywej istocie do nas wraca, tak samo jest ze złem. Wyrządzone wraca.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2688 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:50:46 pm »
oby wszystko było ok... to ja pokazałam irokezikowi to ogłoszenie więc szczególnie trzymam kciuki za tą maliznę....

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2689 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:53:06 pm »
najgorsze jest to, że ona kompletnie mnie nie spytała czy może to podać... sama zdecydowała co z nim zrobić, nawet mnie nie informując o niczym.. dlatego właśnie mówiłam Ci, że tam nie chodzę już, no ale to była wyjątkowa sytuacja :/  
ja mogę jeszcze tylko Ci dopowiedzieć tyle co sama zauważyłam - kiedy ją odebrałam miała ataki średnio raz na 10-15 minut (jako że dostałam ją w kartonie z trocinami była w nich cała upaprana), potem jak wróciłam do domu położyłam ją w kocyku do tej miski (przepraszam, nie miałam kompletnie nic innego, a to była miska moich Uszu do zabawy i kopania w niej :) ) próbowałam dać jej pić, ale nie chciała, więc dałam troszkę na siłę (nie wiem czy powinnam w jej stanie, ale wydawało mi się, że ona chce się napić tylko jakoś jakby nie może..), nakarmić jej nie mogłam, bo granulat mam duży dla moich króli (CuniPro), a rozmaczać nie było czasu, bo chciałam szybko jechać, żeby być w poznaniu jak najwcześniej w nocy. W podrózy było bardzo dziwnie.. trzy razy zatrzymywaliśmy auto, żeby sprawdzić czy ona w ogóle oddycha.. jak się jechało, to mimo że ciągle ją miałam na rękach, nie było widać ruchów brzuszka.. jak dojechaliśmy, to wstała (tak jak na zdjęciach które zamieściłaś z domu) i położyła się na boczku tak jak to robią wyluzowane króliczki :nie_wiem

nic więcej powiedzieć nie mogę, tyle tylko dało się zaobserwować przez te kilka godzin..
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2690 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:57:57 pm »
MartaP i to jest bardzo cenne :*

u nas praktycznie w nocy zachowywała się, jakby jej nie było, nie mówiąc o tym, jak było w ciągu dnia.
dopiero w domu nagle zaczęła chodzić - a pod kroplówką leżała jak martwa, bezwładne przednie/tylne łapy a teraz się rozkręciła i ma ataki.

bserwacja takich objawów jest bardzo cenna, a wczoraj musiała trafić do wet. - po prostu musiała, bo z opisu wynikało, że nie żyje :], więc nad tym nie ma co rozmyślać, a przy okazji mogę tylko po raz kolejny powiedzieć NIE sterydom :/



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2691 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:02:59 pm »
A! Zapomniałam o najważniejszym. Jak dałam ją na stół u weta to wyglądała identycznie jak na zdjęciach które zamieściłaś - rozjeżdżały jej się łapki przednie, ale z tylną było coś nie tak... wyglądało jakby bezwładnie jej wisiała.. jak chciała wstać to w ogóle z tej łapki nie korzystała - TYLNA PRAWA łapka!
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2692 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:09:11 pm »
tak, tak, ale czucie ma na szczęście w obu tylnych...chociaż na to nie wyglądało :]

jutro wszystko będzie jasne, grunt, żeby teraz ją krok po kroku wzmacniać. nie wiem ile ona nie jadła...na szczęście ze strzykawką nie ma u niej problemu do pyszczka.



Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2693 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:12:37 pm »
Jak można tak potraktować żywą istotę... I jeszcze wyrzucić po prostu na ulicę, jak śmiecia.  ;( Ja także nie potrafię zrozumieć takiego bestialstwa. Trzeba być sadystą bez serca. Mogę jedynie sobie wyobrazić, jakie piekło musiała przejść ta króliczka, że teraz dostaje takich ataków. Dlaczego ludzie tacy są??  placzek

MartaP, pomogę ci z kosztami benzyny! Napisz ile wyszło, długi u mamy też trzeba spłacać! :) To pewnie jedyne, co mogę zrobić dla tej biednej królinki... Mam nadzieję, że uda jej się ta walka!! Dziewczyny, jesteście WIELKIE, życzę wam dużo siły  :przytul
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2694 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:15:29 pm »
Olu, to czekamy do jutra na jakieś informacje od dr Krawczyka :) I prosimy tutaj od całej naszej rodzinki ją wygłaskać porządnie :heart  :heart  :heart  :heart

Moniuhna bardzo Ci dziękuję  :bukiet Jak się dowiem ile dokładnie wyszło, to przekażę wiadomość Oli, bo nie wiem za bardzo jak to będzie załatwiane :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2695 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:28:52 pm »
teraz już jestem pewna, że mała ma bardzo ostrą postać e.cuniculi...



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2696 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:31:59 pm »
co się dzieje?? po czym to poznajesz??
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2697 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:43:12 pm »
teraz skręciło ją już porządnie, nie biegała po klatce, tylko w miejscu zaczęło nią wywijać, skręcać.

historia zatoczyła koło. 2 lata temu do Torunia przyjechała Pszczółka ze skrajnie zaawansowaną encephalitozoonozą...jej mimo bardzo ostrożnych rokować udało się z tego wyjść, oby z Fly też tak było.

po każdym ataku ma aurę. wbija się w rękę, w koc, otępiała, ale zaczęła jeść.



Offline elmo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Flofi, Gucio, Cookie
  • Za TM: Śnieżynka, Luniś, Fibi, Elmo :(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2698 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:47:35 pm »
Ola, czy wiecie gdzie mała została wyrzucona? jest szansa, że w tym miejscu był jakiś monitoring? takie rzeczy nie mogą uchodzić na sucho... mam nadzieję, że uschną im łapy!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2699 dnia: Lipiec 12, 2012, 00:00:35 am »
nie ma tam żadnego monitoringu... w ogóle monitoring w Poznaniu to ściema, działa tylko przy starym rynku.. kiedy teściowi ukradli auto i chcieliśmy sprawdzić w którą stronę nim jechali to Panowie z monitoringu miasta nam powiedzieli, że nie potrafią nam na to pytanie odpowiedzieć... Także.. jest super :/

Co do Fly, ja bardzo mocno wierzę, że będzie dobrze, lub chociaż w miarę dobrze.. Wydaje mi się, że ta malutka istotka ma wielką wolę życia!
WO AMIGO