Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5252746 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2580 dnia: Czerwiec 30, 2012, 23:41:07 pm »
Biedna Maszka :( Pamiętam, że tą jedną noc, kiedy spałau mnie budziłam się praktycznie co godzinę i sprawdzalam, czy daje jakoś radę :/ Że też tak to długo się za nią ciągnie... :/

Nie mogę doczytać skąd u Was świnka morska? :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2581 dnia: Lipiec 01, 2012, 00:08:45 am »
świnka morska mieszka w DT, w którym są Bejlka i Gawroszka :)

dzisiaj doc z dużym entuzjazmem mówił o tym, jak ładnie wyglądają skoki Lany i jak dobre podłoże mają w Azylu uszaki - Lana sika wszędzie, trafiła do nas również z odgnieceniami,
u Petunii też mamy duży postęp,

ale to podłoże to u uszaków specjalnej troski i tych niekorzystających z kuwety - podkłady, które u nas są niezbędne i dzięki którym jest nam łatwiej - nie mówiąc o komforcie niektórych par uszu,

przy 20-30 królikach potrzebujemy ok 200-300 podkładów miesięcznie :( dla samej Petunii miesięcznie zużyjemy ok 60 podkładów (60x60)

prosimy o wsparcie w tym zakresie  :bukiet :( to dla nas bardzo ważny element wyposażenia Azylu

Masza ma znowu 40,2 st...można oszaleć :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 00:22:50 am wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2582 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:16:51 am »
a czym ja schladzasz?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Uszate szczescie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2583 dnia: Lipiec 01, 2012, 18:25:51 pm »
Masza kochana, trzymaj sie mocno, nie poddawaj sie!!!

O jakie dokladnie podklady chodzi?

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia



Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2585 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:49:48 am »
świnka morska mieszka w DT, w którym są Bejlka i Gawroszka :)

dzisiaj doc z dużym entuzjazmem mówił o tym, jak ładnie wyglądają skoki Lany i jak dobre podłoże mają w Azylu uszaki - Lana sika wszędzie, trafiła do nas również z odgnieceniami,
u Petunii też mamy duży postęp,

ale to podłoże to u uszaków specjalnej troski i tych niekorzystających z kuwety - podkłady, które u nas są niezbędne i dzięki którym jest nam łatwiej - nie mówiąc o komforcie niektórych par uszu,

przy 20-30 królikach potrzebujemy ok 200-300 podkładów miesięcznie :( dla samej Petunii miesięcznie zużyjemy ok 60 podkładów (60x60)

prosimy o wsparcie w tym zakresie  :bukiet :( to dla nas bardzo ważny element wyposażenia Azylu

Masza ma znowu 40,2 st...można oszaleć :(

Tak, podkłady są bardzo dobre. Wyobraź sobie Olu, że Leosi i Bolsiowi też się porobiły odgniecenia :( właśnie z tym walczymy, m.in. używając podkładów.

Offline DorotaKoko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2586 dnia: Lipiec 02, 2012, 18:53:10 pm »
Witam

Chciałabym zapytać czy podkłady 60x40 takie jak w poniższym linku też są dobre? Czy jednak takie mniejsze są mało przydatne?

http://allegro.pl/5-sztuk-chlonne-podklady-do-szpitala-hartmann-i2439264230.html

I na jaki konkretnie adres można wysłać ewentualnie takie podkłady?

Pozdrawiam,
Dorota

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2587 dnia: Lipiec 02, 2012, 21:22:53 pm »
DorotaKoko,

najlepsze są podłady 60x60 lub 60x90 (biorąc pod uwagę wymiary klatek), ale podkłady z pewnością również byłyby dla nas ogromną pomocą  :bukiet

dzisiaj u doc była Masza, Florynek oraz Speedy Gonzalez

Masza od soboty do wczoraj włącznie miała gorączkę, chociaż zachowywała się dobrze. wczoraj udało nam się opanować skoki temp., dzisiaj od rana jest ok.
płuca, oskrzela są czyste. nadal z nadzieją czekamy na to, aż górne drogi oddechowe u Maszy się oczyszczą - na razie wciąż wydostaje się z nich 'zapach' ropy.

Florynek póki co jest zdrowy, chociaż ma ogromną nadwagę i zwały tłuszczu. czeka nas restrykcyjna dieta i długie odchudzanie, inaczej szybko dopadną go poważne problemy zdrowotne - taka waga to zabójstwo chociażby dla serca :(

Speedy Gonzales jest przecudowną istotą :)

szukamy pilnie transportu dla królika z Poznania do Torunia! prosimy o udostępnianie tej wiadomości - może ktoś z Was jedzie na tej trasie, bądź zna kogoś, kto na tej trasie podróżuje?



Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2588 dnia: Lipiec 02, 2012, 21:31:48 pm »
Miała bym transport na trasie Szczecin- Bydgoszcz, o ile się orientuję- przez Poznań właśnie (muszę dopytać). Czy pomogło by coś podwiezienie królika do Bydgoszczy? Z tym, że to dopiero sobota ta będzie.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2589 dnia: Lipiec 02, 2012, 22:16:22 pm »
w speedem to ja sie zakochalam i jak bede brac drugieo zboja pod uwage ten bedzie pierwszy boski jest
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2590 dnia: Lipiec 03, 2012, 08:19:39 am »
 :megafon Przypominam o licytacji! Kończy się dziś o 20:00!
http://www.photoblog.pl/sztukadlakrolikow/126331239


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2591 dnia: Lipiec 03, 2012, 15:58:06 pm »
Właśnie złożyłam ofertę  :lol
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2592 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:39:56 pm »
Dziewczyny ja śmigam niebawem na weekend do Gdańska i chyba przez Toruń :D

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2593 dnia: Lipiec 03, 2012, 22:43:20 pm »
zaharka, dziękujemy :* będziemy jutro w kontakcie

generalnie szukamy teraz transportów na różnych trasach. bardzo możliwe, że już w sobotę do DT pojedzie Holly, a w niedzielę nasz przystojniak Tabasco  :bukiet

możliwe, że w zamian do Torunia przyjadą kolejne uszaki...


wakacje już oficjalnie się rozpoczęły i z tej okazji nasze niezastąpione dziewczyny - po_sąasiedzku oraz Ola przygotowały kampanię wakacyjną  :bukiet



zachęcamy do rozpowszechniania tego plakatu - również w internecie  :bukiet


dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji torby na rzecz Azylu dla Królików w Toruniu  :bukiet

moniuhna gratulujemy :*

w niedługim czasie - tzn. czasie wyznaczonym przez sprawcę tego wspaniałego "zamieszania"  :bukiet kolejna aukcja :)


na koniec Raoul







patrząc na tą króliczą mordkę, trudno uwierzyć, że za kilka tygodni czeka go operacja. niestety problem z brakiem wykształconej cewki widać coraz bardziej.



Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2594 dnia: Lipiec 03, 2012, 22:52:46 pm »
Ależ on słodki :-)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2595 dnia: Lipiec 03, 2012, 22:59:14 pm »
biedny, taki maleńki a tyle się musi nacierpieć :( Wygłaskajcie bidulka  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2596 dnia: Lipiec 03, 2012, 23:35:19 pm »
Do nowego domu jedzie też Sara - jej nowa opiekunka przyjedzie po nią w piątek :)

i mamy też inne bardzo dobre wieści... Urząd Miasta Bydgoszczy przychylił się do naszego wniosku o czasowe odebranie wszystkich królików z tego koszmarnego miejsca:













Otrzymaliśmy decyzję podlegającą natychmiastowemu wykonaniu  :jupi

Powyżej są zdjęcia z naszej interwencji z 2 maja tego roku - z której pochodzą m.in Bombalurina, Plameczka Pac, Tabasco, Frenchy, Satine, Tamtamila i ich maluchy.

Chyba nie dziękowałam jeszcze Michałowi, który pomógł i nadal pomaga nam we wszystkich interwencyjnych sprawach i bez niego nie byłoby możliwości uratowania tych wszystkich króliczych istnień - Michał - :przytul: :bukiet

Część z tych uszatków nadal czeka w Azylu na swoje nowe domy o które bardzo prosimy  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2012, 23:40:20 pm wysłana przez madzia85 »

Offline Gosha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2597 dnia: Lipiec 04, 2012, 07:54:34 am »
Przyjadę po Sarę w piątek i już się nie mogę doczekać  :icon_biggrin Czekam tylko na informację gdzie dokładnie mam przyjechać. Ciekawa jestem reakcji Sary  :zwial: Oby jej się spodobało w nowym domu  :icon_biggrin

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2598 dnia: Lipiec 04, 2012, 08:09:39 am »
Gosha wieczorkiem ustalimy szczegóły - czekam na wiadomość z DT w którym Sara teraz przebywa :)))

A pewnie, że będzie się jej podobać - nie mam co co tego żadnych wątpliwości  :P

Co do majowej interwencji to oczywiście nie jest jeszcze zakończona - ale wszystko jest na dobrej drodze i jest nadzieja, że dzięki przychylności i współpracy z różnego rodzaju instytucjami takie miejsca będzie można skutecznie likwidować. Trzymajcie kciuki za dalszy pozytywny rozwój tej sprawy :)


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2599 dnia: Lipiec 04, 2012, 08:21:24 am »
o ile się nie mylę, w tym samym miejscu kiedyś była interwencja?