Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2620 dnia: Lipiec 07, 2012, 00:31:52 am »
Holly jest cudowną kruszynką. :) zakochałam się w niej. Niedługo jedziemy....  

Ps. Fikuś obserwował swoją koleżankę przez przedpokój, był nią bardzo zainteresowany...   :lol

Offline Gosha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2621 dnia: Lipiec 07, 2012, 13:55:23 pm »
Sara w nowym domu chyba czuje się świetnie, bo jest jej wszędzie pełno :hura: Biega po całym domu i szuka kryjówek, w które mogłaby się zmieścić. Ma też porządny apetyt :lizaczka Musimy tylko popracować nad bobkami, bo co prawda na podłodze zostawia ich niewiele (i oby tak zostało), ale w klatce tylko niewielka część ląduje w kuwecie :hmmm Oczywiście założę jej osobny wątek tylko napiszcie, gdzie to zrobić :icon_lol

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2622 dnia: Lipiec 07, 2012, 14:01:44 pm »
Holly jest już u nas :) Pełna relacja w naszym wątku: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.msg345446/topicseen.html#msg345446
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2623 dnia: Lipiec 07, 2012, 19:27:49 pm »
Cytat: ola19
Frugo szuka wirtualnego opiekuna
 
Olu Frugo już ma wirtualnego opiekuna  :zakochany:
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2624 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:12:29 pm »
Gosha, Solvieg, n-monika  :bukiet

dobrze, że chociaż drgnęło w adopcjach, ponieważ dzisiaj pod naszą opiekę trafiły kolejny 4 uszaki

Magda przywiozła dzisiaj do Azylu dorosłą samiczkę i 3 maluszki - króliki od terrarysty :/

samiczka jest bardzo zestresowana, wychudzona







maluszki - ok 4 tyg. brzdące, nie są w najlepszej formie

dzisiaj na śniadanie najprawdopodobniej zjadły mokry bluszcz

szczególnie stan jednego z nich jest nieciekawy :( - bardzo duże wzdęcie, osowiałość

są na lekach i czekamy










dzisiaj w Azylu były jednak również bardzo miłe, relaksujące chwile :)

Pacjentka :):):)











Shelby
zdobywała szczyty :]



Boni odpoczywała :)



Florek sprawdzał teren :)







Rapsodia uwielbia spać na domku :)



Frodo :):):)



Marie Marie Marie z Frenchy - Marie jest bardzo kochliwa i tym razem zamiast Boni wybrała Frenchy...:)





Petunia - nie wiem czy wszyscy pamiętają jak wyglądały jej łapki kilka tygodni temu, ale dzisiaj trudno nam było uwierzyć, że nastąpiła aż taka poprawa - absolutnie się tego nie spodziewałyśmy. oczywiście to jeszcze nie koniec i o łapki Petunii już zawsze trzeba będzie strasznie dbać, ale to nie ten sam uszak :)









było tak







Azyl naprawdę daję im szansę :) uczą się czystości, socjalizują...i uwielbiam ten moment, kiedy wychodzi się z Azylu, a cała ekipa idzie spać...:)

na zdj. poniżej akurat nie śpią :P








zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji naszych nowych podopiecznych  :bukiet

na przykładzie Petunii widać, jak bardzo potrzebne są nam podkłady  :bukiet często uszaki, które do nas trafiają mają pewne odgniecenia na skokach - jak Lana, czy teraz Frugo - Frugo też siedzi teraz na poduszkach i podkładach - to daje efekt :)

to wszystko cieszy mnie tym bardziej, że w warunkach azylowych jest z pewnością trudniej (niż w warunkach DT czy DS) dopilnować wszystkiego i wymaga to strasznie dużej dyscypliny, ale się udaje :)))

Petunia jest też już po sterylizacji :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2012, 21:55:53 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2625 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:23:57 pm »
O rany! Nie wierzę w to co widzę! :wow
Jak ślicznie wyglądają łapki "naszej" Petunii! Wymiziajcie ją proszę od nas



Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2626 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:49:03 pm »
Zmiana u Petunii jest ogrooomna, bardzo się cieszę  :jupi
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2627 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:53:05 pm »
jak cudownie, że łapeczki Petuni dużo lepiej wyglądają :heart:
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2628 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:46:36 pm »
maluszki i mamusia które dziś trafiły są przepiękne uwielbiam łaciaki ;P  a łapki Peci szok

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2629 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:11:22 pm »
Marie jest taka kochliwa jak Pamuk :D ach te moje uszate corenki :bunny:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2630 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:13:57 pm »
Ponoć dzieci wdają się w rodziców :))

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2631 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:16:32 pm »
Ponoć dzieci wdają się w rodziców :))

 :hahaha

Offline baxie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2632 dnia: Lipiec 08, 2012, 11:53:38 am »
Czym traktujecie łapki Petunii, że tak wypiękniały??

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2633 dnia: Lipiec 08, 2012, 12:46:31 pm »
baxie - baneocin (maść antybiotykowa) + maść witaminowa + podkłady + bardzo miękko pod podkładami :)

zapomniałam dodać, że Petunia zaczęła nawet korzystać z kuwety :):):) - ze względu na stan jej łapek nawet nie zaglądała do kuwety, ale teraz już się uczy czystości :)

maluszki odebrane wczoraj od terrarysty już znacznie lepiej. o jednego w szczególności się bałyśmy - tylko siedział i bujał się w miejscu. Ewelina dziękujemy :*



Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2634 dnia: Lipiec 08, 2012, 20:29:32 pm »
Piękne króliczki , ale łapkami Petunii jestem zachwycona. Dziewczyny jesteście wielkie. :bukiet

Coś z mojego podwórka  :lol Maciejka rządzi w ogrodzie.



Ola jeszcze pytanie co do adopcji wirtualnej. Czy Boni jest moją dziewczynką wirtualną ? Bo widzę ,że Rapsodia ma mamę wirtualną  :lol.
Kasę dla Rapsodii  wyślę jutro na Wasze konto . Czy zaznaczyć ,że dla małej ?? Nie robiłam nigdy przelewu na konkretnego królasa dlatego pytam?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 20:48:11 pm wysłana przez enia1973 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2635 dnia: Lipiec 08, 2012, 20:58:02 pm »
dzisiaj z Azylu do DT wyjeżdża nasz amant Tabasco :) - Branwen  :bukiet dziękujemy też za transport Elizie i Pawłowi :bukiet

maluszki od terrarysty czują się już dobrze, a to dla nas ogromna ulga :)

jutro cała czwórka powędruje do doc

teraz pytanie techniczne

czy ktoś dysponuje lub ma dostęp do taniej tablicy magnetycznej? takiej jak w linku poniżej

http://allegro.pl/tablica-suchoscieralna-magnetycza-90x60-gwarancja-i2445579613.html

taka tablica jest nam potrzebna w Azylu

każdego dnia w Azylu przy uszakach trzeba wykonać szereg indywidualnych czynności

musimy podawać leki, niektóre uszaki wymagają odmiennego karmienia - uszak x może dostawać granulat, ale uszak y tylko w niewielkiej ilości,

kwestia wspólnych spacerów też jest bardzo zróżnicowana - są pewne bezpieczne konstelacje :) etc.

mnóstwo drobiazgów, które zmieniają się każdego dnia i każdego dnia każdy z wolontariuszy musi być na bieżąco - staram się o każdym drobiazgu codziennie informować, ale musimy to uporządkować :)

nawet kwestia codziennych transportów wymaga dużej logistyki, kiedy układam plan wizyt u doc i musimy podrzucić/spakować króliki do transporterów :P, a w między czasie niektóre króliki wyjechały, a w ich miejscu pojawiły się nowe etc. :P - co prawda opanowałam opisywania każdego królika i jego klatki na zasadzie - lewo, prao, góra, dół, ale to dość trudne czasami :P
ponieważ regały są ponumerowane, więc na takiej tablicy magnetycznej na bieżąco można by zapisywać:

półka nr 1 - królik - info

półka nr 2 - królik - info

- tak jak w schronisku,

w wersji papierowej trudniej to ogarnąć, bo na tablicy jak w linku wystarczy zmazać i na bieżąco uzupełniać

nic rozpisałam się, ale myślę, że każdy z naszej Azylowej ekipy zgodzi się ze mną, że nabytek w postaci takiej tablicy jest nam potrzebny :P :)

enia Maciejka cudna :*

co do wirtuaonych adopcji - Boni jak najbardziej jest Twoja :D już nawet to zaznaczyłam :P

a Rapsodia...hmmm chyba wiesz, kto jest jej WO, prawda? :P



Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2636 dnia: Lipiec 08, 2012, 21:14:00 pm »
Dzięki za info  :icon_redface

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2637 dnia: Lipiec 08, 2012, 21:25:35 pm »
najnowsze informacje są takie, że Shelby się źle czuje. w południe była osowiała, ale dostała profilaktycznie leki. teraz nadal tak jest - chyba znowu odezwały się problemy z jelitami, jest osowiała jak przez I dni.
mała dostała leki i dzisiejszej nocy nie spędzi w Azylu. byle do rana :(

myślę, że zrobimy jej badania krwi.



Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2638 dnia: Lipiec 08, 2012, 21:33:06 pm »
Olu, a coś takiego?

http://allegro.pl/tablica-suchoscieralna-magnetyczna-90x60-gratis-i2459167202.html

Jest troszkę tańsza i ma w zestawie także marker i magnesy! Jeżeli by wam odpowiadała, byłabym w stanie taką Azylowi zafundować :)
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2639 dnia: Lipiec 08, 2012, 21:39:45 pm »
moniuhna jak najbardziej taka!  :przytul ja wrzuciłam link pierwszy z brzegu