Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241436 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2560 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:03:58 pm »
 Dawno nas nie było.  :lol  Oto kilka zdjęć dla Was od nas. :bukiet

Moje dziewczyny Maciejka i Kropka kocica  dobro_zlo






To zdjęcie wcześniejsze ,ale śmieszne :) więc wstawiam.  :diabelek



Właśnie tak żyją dziewczyny    :DD
Z Maciejka idę do weta na przegląd.  :hura:
A teraz największa moja przemiana. Kropka będzie sterylizowana.
Dziewczyny Ola i Kasia wiedzą o czym mówię .
Myślałam ,że nigdy tego nie zrobię,ale jestem przerażona.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2561 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:16:21 pm »
Maszka w tej chwili na pewno już nie cierpi. oczywiście sama operacja to była totalna masakra, ale to co się z nią działo to była walka z gorączką...w końcu rano po operacji jadła - ku zaskoczeniu wszystkich, a potem po prostu niesamowicie mocno walczyła z gorączką.

jej wygląd przeraża, chociaż mnie sam wygląd nie przeraził, bo w ostatnich tyg. podobnie wyglądał Grzybek Magdy i mój Rusek - tyle, że Grzybek wyglądał jakby nie miał części głowy, a Rusek szyi...więc chyba się przyzwyczaiłam...:P

dzisiaj rano Masza miała 39,8, ale teraz już 39 st.

ma piękny apetyt i moim zdaniem woń ropy jest dzisiaj znacznie mniejsza...chyba podążamy ku dobremu :) - niech Masza bierze przykład z Grzybka i Ruska - chłopaki po tak dramatycznej walce o zdrowie, teraz przeżywają drugą młodość...

rana u Maszy goi się bardzo ładnie - myśleliśmy, że będzie się goić przez ziarninowanie, ale już w tej chwili, skóra w miejscu cięcia przyległa bardzo ładnie do kości

zdj. Maszki z wczoraj












dzisiaj w Azylu był szalony dzień - max zakręcony, wiele osób przewinęło się przez Azyl, w tym mamy nadzieję nowy członek naszej ekipy  :P, potencjalny DS, a także dziewczyny ze schroniska Gaja w woj. wielkopolskim

króliki nas dzisiaj niestety nie oszczędzały

Lana wyrywała sobie z wczoraj/dzisiaj dużo sierści z grzbietu - nie ma tam żadnej rany, ale sierści brak

Boni jutro też wyląduje u doc (tak lubię to słowo :)))  mijają 2 tyg. od sterylizacji, ale coś mi się nie podoba przy szwach i dodatkowo Boni chyba wygryzła sobie coś przy palcu - tak to wygląda. zastanawiam się czy po zabiegu (czasami tak jest wiele dni) nie doszło do zapalenia mięśnia (jak np. u Tewie), do mrowienia i jednocześnie czy nie zaczęła sobie wygryzać czegoś

Lilou wczoraj dzielnie przeżyła zabieg, ale dzisiaj jedna łapka spuchła. musieliśmy zdjąć opatrunek gipsowy i za kilka dni trzeba będzie to powtórzyć - poza tym mimo naszych obaw z 'gipsem' (specjalny opatrunek elastyczny, nie typowy gips) radzi sobie bardzo dobrze - je, bobkuje

Kluska dzisiaj pozowała do zdjęć i musiała znosić głaskanie po głowie :P
























Bambi i Bluel zasłużyły na dywanik od Soni  :przytul ostatnio miewały małżeńskie kłótnie, ale generalnie fajny z nich duet...i na razie nadal duet, który już nie kicha! :) :) :),

czyli w pełni gotowy do adopcji :)























Astrid pięknieje z dnia na dzień :)





















Bejlka również pięknieje i rośnie :P







tutaj z Gawroszką, chociaż pannica Gawroszka nie jest tak bardzo zainteresowana przyjaźnią jak Bejlka :)

Gawroszka jest coraz bardziej odważna i to już nie jest ten zastraszony uszak :P

jest bardzo charakterną króliczką :)



świnka morska uwielbia króliki - z wzajemnością :)








weekendowo dziękuję wszystkim, którzy w tym tyg. codziennie angażowali się w logistyczne ogarnięcie całej azylowej działalności, w codzienne transporty w kilka stron...- to był jeden z tyg., które mogłabym nazwać tyg. próby :], ale przetrwaliśmy :)

jutro ciąg dalszy tego tyg. :]

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 21:24:53 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2562 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:25:44 pm »
Astrid tak jak Mierzwiakowi - po wyleczeniu z wszystkich dolegliwości i dobrej opiece grzywa rośnie jak szalona :D
Bambi wygląda cudnie - piękne futerko, czysty nosek, normalnie Miss Azylu  :heart
Za Maszę nadal trzymamy kciuki


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2563 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:32:29 pm »
Maciejka przecudnie  :bukiet



Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2564 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:37:12 pm »
Achh to pasemko Astrid, tak zalotnie opadające  :zakochany:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2565 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:41:59 pm »
Masza, Grzybek i Rusek to ostatnio zdecydowanie najcięższe przypadki... Wszystkie jednakowo muszą wyjść z tego cało - Grzybkowi i Ruskowi się udało - Masza też da radę :) No i nie ma co ukrywać - Tylko i wyłącznie dzięki Oli i doc (dla nieusatysfakcjonowanych dr ;] ) Krawczykowi wszystkie dzisiaj żyją...

Grzybek krótko po operacji wyglądał tak:



- przepraszam za nogi mojego męża w tle :P

A dzisiaj? :) Dzisiaj aż ciężko zrobić mu zdjęcie bo jest jak nowonarodzony i wszędzie go pełno...

Są na tym świecie cuda i cudowni ludzie  :przytul

Stachu wysłałam Ci wiadomość na priv :)

Enia wspaniały widok - wygłaskaj ode mnie swoje obydwa futrzaki   :DD

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2566 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:45:42 pm »
Rusek też jest jak nowonarodzony (odpukać, bo robię się przesądna przez te króliki :/). znowu skacze nad ranem po łóżku. jest go wszędzie pełno - docenił, jak go kocham :P

mam jeszcze dobrą wiadomość dot. Petunii - moim zdaniem łapki już wyglądają lepiej - na pewno znacznie lepiej wyglądają paliczki na skokach :)

Grzybka tylko nocowaliśmy :P i wtedy nie myślałam, że Ruska czeka podobny los :] i Maszę też :]

ale jedno jest pewne doc jest geniuszem... :bukiet

zresztą co tu dużo mówić, toruńskie króliki mają też teraz drugiego weterynarza - Konrad  :bukiet - wielkie wsparcie dla azylantów i dla nas

apropo dzisiaj Rapsodia przeszła korektę zębów i została wysterylizowana :)



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 21:48:49 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2567 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:52:04 pm »
My też trzymamy mocno kciuki za Maszę by wszystko szybko dobrze się skończyło.

Olu a czy są jakieś wieści odnośnie Łatka???


Pozdrawiamy

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2568 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:58:36 pm »
kagar obiecuję, że jutro pomęczę Konrada o zdj. :),

ale u Łatka wszystko ok :)

bardzo dużo je, uwielbia siano (co ze względu na jego zęby jest strasznie ważne), próbuje korzystać z pelletu :], więc korzysta z pelletu i podkładów :)

Maszkę - mam nadzieję...planuję przenieść do kojca. generalnie tej pamiętnej rzeczy obiecałam jej dużo rzeczy, żeby ją przekupić...i ożywić...:]



Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2569 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:49:32 pm »
hehe właśnie się zastanawiałam jak byłam gdzie się podziewa Rapsodia o mała u weta była... ;)
Olu taj jak mówiłam przez tel nic nie widziałam... :(  jako jedyna kicał Petunia bo mi zwiała jak jej łapki smarowałam  xD

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2570 dnia: Czerwiec 29, 2012, 23:09:09 pm »
Wszystkie królaski takie piękne.  :icon_smile Może bym się skusiła na adopcje wirtualną. Proszę o radę  ,który z nich  najbardziej potrzebuje mamusi wirtualnej ??

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2571 dnia: Czerwiec 29, 2012, 23:12:38 pm »
enia1973, Boni  :bukiet

trzymam bardzo mocno kciuki za sterylizację Twojej kotki :*



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2572 dnia: Czerwiec 29, 2012, 23:47:07 pm »
A co się stało Grzybkowi? :( Biedactwo, ale tak czy inaczej jest przepiękny, uwielbiam ten kolor! :)
Maszka jak dla mnie też jest cudna!

Ola, jak Ty jej tyle naobiecywałaś tej nocy, to musisz się wywiązać z obietnic! ]:->
WO AMIGO

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2573 dnia: Czerwiec 30, 2012, 01:21:52 am »
Ok Ola wysłałam informację ,że chcę adoptować wirtualnie Boni.  :lol

Jeśli chodzi o Kropkę bardzo się o nią boję.Niestety przeżyłam traumatyczne przeżycie więc... rozumiesz. ;(
Lekarz mnie zapewnia ,że będzie ok. Bierze leki na rujkę szalała strasznie ( dzień i noc ). Bidulka była wykończona .Było mi jej bardzo żal i dlatego ta decyzja. Maciejka dziwnie się na nią patrzyła  :icon_smile2

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2574 dnia: Czerwiec 30, 2012, 11:09:57 am »
Unkasowa - widzę, że z Petunii wychodzi powoli mała diablica :icon_twisted
wymiziajcie proszę ode mnie i Piotra Petunie




Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2575 dnia: Czerwiec 30, 2012, 14:24:50 pm »
Śliczne są te baraniaste maleństwa, wczoraj próbowałam jedno pod marynarką wynieść, ale Ola nie chciała mnie puścić ;-)))

Żeby szybciutko domki poznajdywały!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2576 dnia: Czerwiec 30, 2012, 14:31:58 pm »
A jak tam Maszka? :)
WO AMIGO

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2577 dnia: Czerwiec 30, 2012, 20:19:49 pm »
Muszę się Wam pochwalić moją piękną dziewczynką. :lol



Życzę zdrówka Maszy.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2578 dnia: Czerwiec 30, 2012, 20:30:34 pm »
Olu moja mama też chce adoptować króla wirtualnie :) Proszę napisz, który potrzebuje pilnej opieki zawsze dostanie od mojej mamy min25 zł.,a może i więcej  ;) Zawsze się przyda kasa dla maleństw.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2579 dnia: Czerwiec 30, 2012, 22:56:35 pm »
Masza rano miała 40 st., dostała leki i zabrałam ją do doc - automatycznie 'zapach' ropy był silniejszy

potem temp. była już ok, niedługo kolejne mierzenie temp. :]

pięknie zjadła kolację :), a raczej pochłonęła, a nie zjadła (pod tym względem wróciła do pełni sił :P)

tak czy inaczej przed nami jeszcze długa droga, ale najważniejsze, żebyśmy w 100% wyeliminowali zagrożenie dla jej życia - właściwie to dzisiaj powinno być już 100 % :]

Maszka (tej pamiętnej nocy, a właściwie już nad ranem, kiedy drgawki zniknęły, a ja leżełam obok i doszłam do wniosku, że ma przecudowne łapki i ogonek...)



dzisiaj u doc były też Boni, Lana i Lilou

Boni mnie wczoraj zestresowała, ale na szczęście to nic groźnego.

po takim czasie od zabiegu ujawniło się u niej uczulenie na nici - jeden szew w ogóle się nie rozpuścił i stąd pojawiło się coś przy ranie
jeśli chodzi o łapkę, tak jak myślałyśmy, to jeden z tych rzadkich przypadków, kiedy wystąpiło uczulenie na ketaminę (zastrzyk domięśniowy) - musiało pojawić się mrowienie w skoku i zaczęła znęcać się nad swoją łapką - metacam załatwi sprawę - wróci do pełnej formy

Lana postanowiła zmienić sierść - ta okropna sierść, z którą do nas przyjechała - sztywna - wychodzi jej - przy okazji to Lanę drażni, więc jej pomogła i stąd na plecach pojawił się pusty placek :] - dzisiaj z doc dopełniliśmy dzieła i troszeczkę ją oskubaliśmy :) na wszelki wypadek Lana dostała też lek na świerzbowca, ale to już z b. daleko posuniętej ostrożności

Lilou w pon. zakładamy opatrunek gipsowy na jedną z łapek, raz jeszcze. niestety z lewą łapką jest problem, bo już dość krzywo się 'zrosła' (pojawiła się tam kostnina, a łapka nie najlepiej się ułożyła), stąd pod opatrunkiem pojawiła się opuchlizna. o jakimkolwiek drutowaniu kości tutaj nie może być mowy. łapki Lilou są cienkie jak patyki. króliczka to sama skóra i kości - ważny 75 dag i strach ją dotknąć,



trudno uwierzyć, że kilka dni temu biegała po parku ze złamanymi łapkami - jaki musiała odczuwać ból

chociaż pod tak wspaniałą opieką, jaką ma, na pewno niedługo przytyje  :bukiet

dzisiaj do schroniska trafił nowy uszak - ok 2,5 letni samiec Florian - piękny, łagodny lewek z charakterkiem

niestety Florian na bardzo dużą nadwagę :( - waży 3,25-3,30 kg, a powinien przy jego wielkości max 2 kg

w pon. wizyta u doc. spr. jak serce i nie tylko











Rapsodia po zabiegu czuje się bardzo dobrze :)

Kluska polubiła domek :)





u Raoula niestety problem z oddawaniem moczu jest coraz bardziej widoczny :(


enia1973 Maciejka jest przepiękna i tak bardzo się cieszę, że znalazła swoje miejsce :*

dziękujemy za Boni :*

wirtualnego opiekuna szuka chociażby nasza Rapsodia  :bukiet

Ewelina, Eliza dziękuję za dzisiejszy dzień i ten tydzień   :przytul

w Azylu codziennie jest ruch...duży ruch :)

dziękuję też jak zawsze chłopakom z naszego schroniska za pomoc - Marcin jeszcze raz dziękuję  :P i nie oj tam :) (wyrzucanie kilku - jeśli nie większej il. ciężkich worków na śmieci i wycieczki w dość odległe miejsce z tym wszystkim są trochę męczące - chyba każda z nas z tego powodu czasami cierpi :])
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 23:03:59 pm wysłana przez Ola_19 »