Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241941 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2500 dnia: Czerwiec 24, 2012, 21:05:30 pm »
Tak, tak, wrzucamy grosiki i udostępniamy wydarzenie, żeby inni grosiki wrzucali :P
https://www.facebook.com/events/330812356994416/
Nasi podopieczni będą wdzięczni  :bukiet


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2501 dnia: Czerwiec 24, 2012, 21:53:26 pm »
Ja też wierzę, że kiedyś naprawdę podejście ludzi do królików się zmieni - Polska jest na dobrej drodze ;-)

Profil Azylu na FB zarówno ten polsko jak i anglojęzyczny dzięki kata_strofie i Oli P. rozwija się w błyskawicznym tempie i naprawdę zaglądanie tam i czytanie tego co się u azylowców dzieje to sama przyjemność - dziewczyny macie prawdziwy talent pisarski  :onajego

Marta a masz może jakiś kontakt z tą koleżanką? :) Może udałoby się nawiązać międzynarodową współpracę  :DD na sam początek chociażby w zakresie wzajemnego promowania azylów tu i tam :)

Pomoc naszych mężów i narzeczonych jest niewątpliwie cenna - naprawdę dobrze to znamy :P tym bardziej kiedy oprócz zajmowania się królikami i wszystkim co się z nimi wiąże musimy jeszcze zajmować się pracą zawodową, którą wbrew opinii co niektórych  :hm: wykonujemy codziennie i sumiennie tak samo jak wszystkie prace domowe - niestety normalne, codzienne życie, ze wszystkimi jego problemami i potrzebami nas nie omija, może kiedyś to do pewnych osób dotrze  :krzywy2

A jak już mowa o królikach. które są szczęśliwe w swoich nowych domach to kilka dni temu otrzymałam radosną wiadomość, że Ciapek - przystojniak wyadoptowany w 2008 r. ma się bardzo dobrze i wygląda tak:



:)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2012, 22:04:43 pm wysłana przez madzia85 »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2502 dnia: Czerwiec 24, 2012, 22:03:26 pm »
Pewnie, że mam z nią kontakt :) Nazywa się Bettina, napiszę dziś do niej czy byłaby chętna :) Ona prowadzi "Bibble's sanctuary" (Bibble to imię pierwszego króliczka, którego uratowała :) ). Jej działania są na troszkę mniejszą skalę, przede wszystkim ze względu na to, że robi wszystko praktycznie sama - sama też tworzy bardziej przyjazne królikom transportery i tzw. "ugli donuts" czyli legowiska dla królików :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2503 dnia: Czerwiec 24, 2012, 22:13:56 pm »
tak zdecydowanie czas zdementować życzliwe pogłoski o tym, że zajmujemy się królikami, bo poza tym "nic w życiu nie robimy" :D

wbrew przeciwnie i to jest w tym wszystkim najlepsze :]  

wracając do Azylu :)

myślę, że w tym tyg. wrzucę zdj. tej nieznanej jeszcze części Azylu - naszego kącika czystości :P - płytki już są - Tomek raz jeszcze  :bukiet, zostały tylko fugi :)

jutro trzymajcie mocno kciuki za Maszę - ma operację...

poza tym zobaczymy co tam u Kluski w pyszczku i nie tylko piszczy :)

w tym tyg. na pewno zabieg czeka też Rapsodię - badania krwi przerzuciliśmy na ten tydzień; może uda się również wysterylizować Platę



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2504 dnia: Czerwiec 24, 2012, 23:41:40 pm »
Według mnie Kluseczka to króliczek holenderski.
Taki jest mój Czesio, który również został wyrzucony na śmietnik (4 lata temu).
Ponoć charakterystyczna jest dla nich łagodność, grzeczność i dobra kondycja fizyczna:)
Nawiązując do  poprzednich postów chciałabym nadmienić, że dla mojej działalności króliczkowej – blog, ogłoszenia itp.. inspiracją był i jest Toruń!
Bardzo cenię, gdy ludzie wiele robią, a mało o tym mówią.
Cenię, jeśli ktoś tak wiele pracy wkłada z pasji, z bezinteresownej troski i miłości, mając przy tym karierę zawodową, życie osobiste, obowiązki, choćby przy swoich zwierzętach, a nade wszystko młodość, która jest jedna i ma swoje prawa.
Azyl to było niesamowite przedsięwzięcie, odwaga, determinacja i wiara w istnienie ludzi dobrych, wrażliwych i mających ten sam cel.
MartaP mam nadzieję, że powstawianie linku do petycji na blogu fb, przyczyniło się do zwiększenie ilości podpisów
Wyrazy szacunku, uznania i sympatii dla twojej koleżanki :*
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2012, 23:47:46 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2505 dnia: Czerwiec 24, 2012, 23:55:17 pm »
Tak, właśnie nie bardzo wiedziałam komu podziękować, sporo osób właśnie z Polski się wpisało! :) Bardzo dziękuję :* :* :bukiet
WO AMIGO

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2506 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:10:58 am »
Ciapek.....serduszko kochane.... :heart :heart :heart



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2507 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:21:12 am »
Lottie przelała kilka groszy  :bunny:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2508 dnia: Czerwiec 25, 2012, 21:40:50 pm »
oscarez dziękujemy  :bukiet

dzisiejszy dzień należał do tych trudniejszych i smutniejszych

w gab. u doc można zobaczyć wiele ciężkich sytuacji i dzisiaj tak było...

kiedy przyjechałyśmy z ekipą do doc, dziewczyny z Fundacji Kot przywiozły małego dzikiego króliczka, którego znalazły na ulicy

mały musiał zostać potrącony przez samochód

miał ranę na głowie, wydawało się, że może uda się go uratować - musiałby przejść amputację części ogona, żeby nie doszło do zakażenia, ale niestety okazało się, że ma krew w płucach, bardzo dużo krwi :( jedyne - a może aż - co udało się zrobić, to odciągnąć mu tą krew...inaczej po prostu by się nią udusił

potem przyszedł czas na Maszę...:( znowu zastanawialiśmy się, czy na pewno podjąć decyzję o zabiegu, ale ostatecznie postanowiliśmy, że nie ma żadnej alternatywy...i nie było :(

to jak bardzo od Maszy czuć ropę przekonało nas o tym, że nie ma innego wyjścia...

jestem bardzo zahartowana, ale ten zabieg to był dla mnie koszmarny stres

Masza ma niedomknięte zastawki, więc narkoza zawsze jest dla niej o wiele większym ryzykiem

znowu była na narkozie odwracalnej, ale nigdy nie przeżyłam takiego strachu o to, że zwierzak się nie wybudzi :(

niestety nie udało się jej zaintubować - miała zbyt duży obrzęk...

potem nie udało się przeprowadzić specjalnej rurki przez całą jamę nosową, bo napotykała na blokadę - obrzęk...

tylko po jednej stronie udało się wprowadzić rurkę, która miała jej pomóc oddychać...ale to był koszmar - walka o to, żeby się nie zatrzymała :(

sam zabieg trudno opisać - to jak dochodzi się do jamy nosowej...

po dojściu do jamy nosowej po jednej stronie okazało się, że operacja - tak radykalna to był jedyny sposób...doc znalazł tam 3 ukryte źdźbła siana...- to one mogły być przyczyną wszystkiego - mogły doprowadzić do infekcji, do gronkowca, do pasterelozy...źdźbła, których nie pokaże zdj. rtg i gdyby nie zabieg, nigdy byśmy się o nich nie dowiedzieli...



po tej stronie jamy nosowej błona śluzowa została usunięta

druga strona jamy nosowej pozostała nienaruszona. było zbyt dużo krwi i ryzyko, że wskutek tego dojdzie do odkrztuśnego zapalenie płuc

doc mówi, że o ile obecność ciała obcego po jednej stronie jest bardzo rzadka, o tyle po obu stronach byłby to już wyjątkowy pech

jeśli Masza dojdzie do siebie i nie przestanie kichać, zobaczymy czy nie trzeba będzie otwierać drugiej strony :(

póki co to jest koszmar :(

Masza ma w głowie sączek, wybudza się niezwykle nerwowo (dostała leki na wybudzenie), po jednej stronie będą tworzyć jej się teraz skrzepy, więc póki co wydaje przerażające dźwięki, świsty etc. :(

to będą bardzo ciężkie dni. mam jednak nadzieję, że Masza dostanie drugą szansę :(

***

2 tyg. temu operację miał mój Rusek - w końcu po kilku tyg. od momentu, kiedy Masza go ugryzła, obrzęk zamienił się w paskudny ropień przy tchawicy. wtedy było bardzo duże ryzyko uszkodzenia błędnika i obawa o tchawicę, ale po 2 tyg. Rusek jest na prostej...- zasadniczo obiecałam dzisiaj Maszy, że o wszystkim zapomnę i wolę jak mi próbuje odgryźć ręce -zdecydowanie wolę tą wersję :(

Masza już w życiu tak strasznie dużo przeszła...co się z nią musiał dziać, kiedy była w schr. w Korabiewicach, a potem ciągła walka o jej zdrowie :/

z moją poomocą,

***

u doc dzisiaj była również Kluska - zasadniczo jest w dobrym stanie, ale musimy jej zrobić rtg głowy, bo doc nie podoba się symetria oczu - zwiększony wytrzeszcz jednego oka


***

wiem, że u nas na forum wszyscy dbają o to, żeby ich króliki miały jak najlepszą dietę, ale podkreślę to jeszcze raz - to dotyczy psa, kota, królika, świnki morskiej etc.

zła dieta = zwyrodnienie wątroby = śmierć - to jest wróg, którego nie widać, ale jest...- tak umarła Leeloo, tak umarł Miluś...tak umiera bardzo wiele zwierząt :(

to kolejna konkluzja z wizyty z gab. wet. w dniu dzisiejszym...(chociaż nie dot. żadnego adopcyjnego uszaka)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2012, 21:53:41 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2509 dnia: Czerwiec 25, 2012, 21:49:36 pm »
za Masze trzymam kciuki, a skad ona u Was z Korabiewic az ? toż to szmat drogi :-(
jak ona do Was trafila ...
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2510 dnia: Czerwiec 25, 2012, 21:50:46 pm »
ech...niestety życie składa się z pięknych chwil i okrutnych godzin. Ale czy bylibyśmy lepszymi ludźmi nie doświadczając spraw trudnych, czasem ostatecznych ? Myślę, że takie trudne doświadczenia pozwalają nam patrzeć na świat uważniej i bardziej doceniać życie wokół nas. Trzymajcie się  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2511 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:04:28 pm »
z trudem, ale już siedzi



zdj. sprzed godziny nie będę wrzucać...

Maszka miała cięcie wzdłuż głowy

andy_wawa, Maszę zabrałam wraz z drugim królem z W-wy chyba we wrześniu 2011 (Korabiewice dały info o tym, że są tam 2 króliki)...pamiętam, że kiedy jechaliśmy do domu, myślała, ze nie wytrzyma do Torunia...jest bardzo silna i oby tym razem też się nie poddała :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2012, 22:08:57 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Anne1991

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog - na którym pojawiają się informacje o króliczku.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2512 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:07:22 pm »
I tak robicie mnóstwo dobrego. Powinno być więcej takich ludzi na świecie. :)
Po każdej burzy wychodzi słońce, więc wierzę, że wszystko dobrze się ułoży.
Z Loli zrobił się Gizmo...czyli cudowna przemiana. ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2513 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:12:56 pm »
takie sytuacje to jest nieodzowny element tego, co robimy - z czym musimy się liczyć i chociaż są trudne, to jeszcze bardziej mobilizują...



Offline sdal2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2514 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:13:54 pm »
 Powodzenia Maszeńko, ale ty sie bidulko nacierpisz, ale  warto troszke pocierpiec , żeby byc całkowicie zdrową, ucałowania dla ślicznotki.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2515 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:37:37 pm »
trzymaj się Maszka!!!i ty Olu rzez te nastęne dni
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2516 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:41:17 pm »
Olu a ten króliczek, dziki, któremu odciągnięto krew z płuc został uśpiony? :(
Trzymam kciuki z całych sił za Maszkę, to straszne, ale wszystko w imię jej dobra.. Będzie dobrze, trzeba tak myśleć, a tak właśnie będzie :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2517 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:43:37 pm »
MartaP, chwilę po punkcji i próbie podłączenia kroplówki, odszedł, ale nie umierał, leżąc na ulicy...



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2518 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:48:54 pm »
Biedactwo :( Tak trudno się pogodzić z takimi sytuacjami... ;(

W takim razie czekam teraz tylko na wieści o dojściu Maszki do siebie.. Trzymajcie się obie! :przytul:
WO AMIGO

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2519 dnia: Czerwiec 25, 2012, 23:01:09 pm »
Trzymam kciuki za Maszkę, mam nadzieję, że teraz już wszystko będzie szło ku dobremu. To strasznie przykre, że taka mała istotka musi tyle wycierpieć :(