Autor Wątek: [Dolny Śląsk] Issa czeka na swojego człowieka  (Przeczytany 154002 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 05, 2011, 20:37:26 pm »
Dzisiaj maluchy skończyły 6 tygodni.
Po ważeniu wygląda, że mają się całkiem dobrze. W związku z tym mamusia z dziećmi wybrali się na sesję zdjęciową:

Dumna Issa (równie nie fotogeniczna, co Bizu - za to w realu urocza  ;-)) niespełna 8-mio miesięczna, błękitnooka blondynka :D






Jaśko waży 625 gram










Bizu 610 g










a Piccolo 565 g









to są całkiem różne charakterki, choć cudowne szkraby i rozbrajające  :bunny: Już nabierają ostrzejszych rysów pyśków - mają baczki po mamie i czuprynki :)

a po sesji odpoczynek





Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 05, 2011, 23:09:39 pm »
A Jaśka umaszczenie albo mi się wydaje, albo jest coraz ładniejsze. :D Nabiera wyrazu. :) Chociaż wszystkie króliczki się udały, to jakoś tak Jaśka śledzę i wyszukuję na zdjęciach z największą uwagą. :zakochany:
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 07, 2011, 09:17:07 am »
W poniedziałek wybierzemy się do weta, to określi nam płeć maluchów i zrobi im przegląd.
A na razie moje krasnale żyją sobie beztrosko i cieszą się z głasków, zdobytych "szczytów" i otrzymanych smakołyków.

Nie wiem, jak ja je oddam :( Takie kochane szkraby, co same się ładują na kolana i podsuwają pysiulki do głaskania.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

aniołek99

  • Gość
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 07, 2011, 10:40:29 am »
Witam wszystkich !! Z przyjemnością mogę ogłosić, że adoptuję jednego lub dwa króliczki od Issy ;) Najbardziej spodobał mi się Bizu, Jaśko też śliczny, a Piccolo to już w ogóle. ;) Cuda! Jak tylko dojdzie klatka zamówiona na allegro i kupię potrzebne rzeczy dla królika, adoptuję :) Pozdrawiam serdecznie!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 07, 2011, 12:23:12 pm »
Tak dla wyjaśnienia napiszę, że aniołek99 zamierza  adoptować maluchy, a nie adoptowała. Jak zawsze obowiązuje procedura adopcyjna, czyli nic innego jak kontakt z Pośrednikiem i sprawdzenie, czy królik będzie pasował Rodzinie, a Rodzina królikowi :D
Trzymamy kciuki, a maluchy łapki, za jak najlepsze domki!
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 07, 2011, 17:38:42 pm »
One są poprostu  Ś :heart L :heart I :heart C :heart Z :heart N :heart E :heart !! !! !!

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 07, 2011, 18:31:45 pm »
do tej pory nie wpłynął żaden formularz o adopcję maluchów;
króliczki wciąż czekają na kochającego i odpowiedzialnego właściciela!
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 07, 2011, 18:49:04 pm »
Aniołek99- wyślij formularz. ;) Klatka zdąży dojść na pewno, bo i tak najpierw będzie kontakt mailowy, a do spotkania zawsze trochę czasu mija. :)

Trzymam kciuki, żeby aniołek99 okazała się wspaniałym opiekunem, u którego dwójka szczęściarzy znajdzie swój stały kącik. :) Takie piękne kicajki zasługują tylko na to, co najlepsze! :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 08, 2011, 14:33:55 pm »
Wątek zaczyna się od słów "urodziły się równie niechciane, jak ich matka" i mijaja prawie 2 miesiące od ich narodzin, a nadal nikt ich nie chce ;( ;( ;( ;(
Są zadbane, dobrze wychowane, zdrowe (wet powinien to potwierdzić w poniedziałek, ale nawet zgryz się chyba unormował), oswojone, mają pogodne usposobienie i są śliczne, a nikt nie chce dać im domku i okazać serca :(
 Issa jest niewiele od nich starsza, bo o pół roku max, jest już ufna i baaardzo kochana i też nikt się o nią nie dopytuje.

Domku i człowieku tej kochanej czwóreczki, gdzie jesteście?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Madzia_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 08, 2011, 21:10:34 pm »
Ja bardzo chciałam Jaśka, ale pani z adopcji napisała, że skoro mam już samiczkę to nie mogę mieć 2.
No niestety.  :(

Trzymamy kciuki z Tośką za znalezienie domków dla cudnej czwóreczki. *:

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 09, 2011, 17:10:11 pm »
Ahh... takie są piękne!!
Chciałabym jedną dziewuszkę :)
Niestety na razie nie mogę....szkoda...
Ale trzymam kciuki za cudowne domki dla maluszków :D

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 09, 2011, 20:41:24 pm »
Ja bardzo chciałam Jaśka, ale pani z adopcji napisała, że skoro mam już samiczkę to nie mogę mieć 2.
No niestety.  mutny
Nie rozumiem... Dlaczego? :(
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 09, 2011, 21:38:00 pm »
Ja bardzo chciałam Jaśka, ale pani z adopcji napisała, że skoro mam już samiczkę to nie mogę mieć 2.
No niestety.  mutny
Nie rozumiem... Dlaczego? :(

To chyba sprawa między Pośrednikiem a chętnym do adopcji, więc odpowiedź to tylko gdybanie, ale wg mnie dlatego, że 2 samiczki mogą się nie dogadać i co potem? znów do adopcji? nawet trzymane oddzielnie by się wzajemnie denerwowały, a poza tym nie każdy ma warunki, by odseparować króliki i zapewnić im ruch i itd.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Madzia_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:18:52 am »
Ja bardzo chciałam Jaśka, ale pani z adopcji napisała, że skoro mam już samiczkę to nie mogę mieć 2.
No niestety.  mutny
Nie rozumiem... Dlaczego? :(

To chyba sprawa między Pośrednikiem a chętnym do adopcji, więc odpowiedź to tylko gdybanie, ale wg mnie dlatego, że 2 samiczki mogą się nie dogadać i co potem? znów do adopcji? nawet trzymane oddzielnie by się wzajemnie denerwowały, a poza tym nie każdy ma warunki, by odseparować króliki i zapewnić im ruch i itd.

No właśnie dlatego. :(
Szkoda.
Ale napewno jeszcze znajdą kochające domki. ;)

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 10, 2011, 10:28:08 am »
Na pewno nie dosłownie to było przyczyna odmowy adopcji. W formularzu jest kilkanaście pytań, które składają się na całokształt. Samiczka Madzi jest pewnie niewysterylizowana? Może dochodzą dodatkowe czynniki przemawiające, ze dwa króliki nie powinny być razem.
Nie piszmy tutaj, ze dwie samice się nie dogadają, bo to nie jest pewnik, a ktoś może się zniechęcić do adopcji myśląc, ze są nie wiadomo jakie wymagania.

Offline Madzia_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 10, 2011, 11:22:39 am »
Witam,
doczytałam w formularzu, że ma Pani w domu samiczę. A Jaśka to też prawdopodobnie samiczka.
Zdecydowanie odradzam wprowadzanie do domu gdzie jest samiczka - drugiej samiczki. Moje doświadczenia wskazują na to, że dwie samice, nawet pomimo sterylizacji, walczą ze sobą do upadłego. Przyjaźnie między samicami są bardzo rzadkie, a zdarza się, że nawet dłuższy czas przebywające ze sobą samice, zazwyczaj siostry z jednego miotu, zaczynają się wzajemnie atakować.
Bardzo proszę raz jeszcze sprawę przemyśleć. Radziłabym dobrać dla samiczki wykastrowanego kawalera. W ten sposób uszczęśliwi Pani zapewne swoją samiczkę, a sama uniknie ogromnych problemów, w postaci życia z dwoma nieszczęśliwymi królikami, które trzeba rozdzielać :( .

No dostałam coś takiego.
Więc wychodzi na to że to był główny powód.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 10, 2011, 11:24:33 am »
No to nie powiedzieli Ci - nie - tylko proszę przemyśleć sprawę....

Ja bym ukradła Rudego.....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Madzia_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 10, 2011, 11:32:23 am »
No tak.
I przemyślałam to.
Bo nie miałabym później miejsca na 2 zagrody.
Bo pewności bym też nie miała że się zaprzyjaźnią.
Może to była zbyt pochopnie podjęta decyzja.

No trudno. Dużo jest uszaków do adopcji, to jakiemuś napewno dam spokojny, kochający domek.
A one są tak śliczne, że znajdą swoje domki.
Trzymamy z Tośką i reszta gromadki za nie kciuki.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 10, 2011, 12:59:41 pm »
Przypominam tylko, że jest to wątek Issy i maluchów, nie miejsce na rozważanie trafności bądź nie decyzji pośrednika. Po drugie, Madziu, cytujesz treść korespondencji - masz na to zgodę nadawcy listu?
Po trzecie każdy, kto choć trochę poczytał o królikach wie, że najtrudniej zaprzyjaźnić dwie samiczki i że w przypadku każdej adopcji osoba, która ma już królika musi się liczyć z tym, że się króle nie zaprzyjaźnią i mieć możliwość trzymania dwóch zwierząt osobno. Pośrednik zasugerował przemyślenie decyzji wyrażając swoje obawy.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 10, 2011, 15:51:39 pm »
Teraz już rozumiem. :) Nie chciałam prowokować jakiejś dyskusji, tylko po prostu zdziwiłam się, że to jest takie 'nie i już' bez powodu. Ale widzę, że to tylko namowa do przemyślenia decyzji, dobrze, że wyszło to teraz, bez przykrych konsekwencji. :) Na pewno znajdziesz uszaka, który będzie Ci odpowiadał i któremu Ty będziesz odpowiadała.
A teraz ja się chętnie dowiem co u maluchów, które powoli przestają być maluchami. ;) W końcu to ich wątek. Domku, gdzie się chowasz? :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek