Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216014 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13340 dnia: Wrzesień 06, 2013, 00:13:22 am »
Zmiany nie są zmianami na gorsze, ale zawsze ludzie się boją zmian. A my się nie boimy :)
WO AMIGO

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13341 dnia: Wrzesień 06, 2013, 07:33:27 am »
ech, wszyscy bez wyjatku powinni wyluzować  :pokoj: i robić swoje nie oglądając się na innych, nucąc Marleya i podgryzając orzeszki :P Jak by każdy ludź na świecie się do tych prostych zasad zastosował to był pokój i nikt by czsu na nerwy nie tracił  :lol - ot taka "złota myśl" na piątkowy poranek  :co_jest
Azyl dorósł i odchodzi z rodzinnego gniazda na swoje :D Powodzenia  :heej  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13342 dnia: Wrzesień 06, 2013, 09:30:36 am »
Ja rozumiem Magdulle i Olę, ale też mi szkoda, bo mam w pracy tego bloga zablokowanego :/

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13343 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:24:30 am »
no to ok - zmieniam adres www w ulubionych :)

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13344 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:29:32 am »
Ja zawsze czytam ten wątek i jest mi przykro,że tak to się kończy.Rozumiem dziewczyny z Torunia i jeśli to wasza suwerenna decyzja, to ją uszanuję.Nigdy jednak nie zaakceptuję faktu ,że przez parę niezadowolonych osób tracą króliki.Jakie to znaczenie ,kto gdzie należy i czy w ogóle...Dla mnie żadne,liczą się tylko uratowane zwierzaki.Nie piszę tego ,po to by z Kimś polemizować,takie jest po prostu moje zdanie.

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13345 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:53:44 am »
No to trzeba zacząć regularnie odwiedzać miniaturkębeztajemnic oraz bloga! Zmiany są, ale odważni i otwarci ludzie za nimi nadążą :D Jako wierni czytelnicy staniemy na wysokości zadania!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13346 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:58:03 am »
Ja mam tylko jedno pytanko. Czy w związku z powstaniem nowego bloga ten poprzedni http://torunskie-kroliki.blog.pl/ będzie zamykany czy będą działać równolegle?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13347 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:00:02 am »
Ja mam tylko jedno pytanko. Czy w związku z powstaniem nowego bloga ten poprzedni http://torunskie-kroliki.blog.pl/ będzie zamykany czy będą działać równolegle?
To blog autorski Janeczki i będzie prowadzony równolegle :) Idee obu blogów są troszkę inne, więc nie będziemy sobie wchodzić w paradę,a  bardziej się uzupełniać.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.


Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13349 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:55:35 am »
Czytam to forum od lat, czytałam na długo zanim się odważyłam się dołączyć do grona forumowiczów. I zawsze ceniłam sobie jedność i gotowość do pomocy tutejszej społeczności. Królicze forum było i  jest bardzo aktywne i prężne. Zawsze byłam pod wrażeniem, kiedy został podniesiony alarm, że potrzebna pomoc, jak masa obcych sobie ludzi, którzy nigdy nie widzieli się face to face, nigdy nie uścisnęli sobie dłoni potrafi RAZEM, WSPÓLNIE robić takie fantastyczne rzeczy. Często bazując na zaufaniu!!
Ale odkąd powstała Fundacja nie trudno wyczuć, że jest jakieś napięcie pomiędzy SPK a Fundacją....ciągle jakieś rzucane półsłówka, niedopowiedziane i nie wprost wysuwane zarzuty. I mam wrażenie od jakiegoś czasu, że ta wspaniała społeczność zaczyna się dzielić, na tych co wspierają SPK i na sympatyków Azylu...
Można wyczuć w postach, że Fundacja ma jakieś "ale" do SPK, jednak jeżeli jest konflikt. Uważam, że obie organizacje powinny to wyjaśnić POZA forum i nie wciągać forumowiczów, bo niestety zaczyna to dzieli naszą społeczność. My forumowicze nie znamy Waszych zakulisowych spotkań, rozmów, więc każdy interpretuje to po swojemu... jest to zupełnie niepotrzebne.

Prawda jest taka, że nie ważne gdzie się Azyl przeniesie, czy na blog, czy na nowe forum, to niezadowoleni ludzi, o których piszą dziewczyny z Azylu pojawią się zawsze i wszędzie - niestety to domena anonimowości internetu. A nie wydaje mi się, żeby to były osoby z SPK, przynajmniej ja nigdy nie spotkałam się z wrogością na forum SPK względem Azylu... ale tak jak wspominałam wcześniej nie znamy wielu wątków domniemanego konfliktu.
I mimo, że bardzo szanuję dziewczyny i ich pracę i często powtarzam, że czapki z głów za to co robicie :bukiet to bardzo nie podoba mi się wyciąganie tu na forum nie do końca jasnych dla osób postronnych spraw. Rozwiążcie to błagam poza forum  :blaga: :blaga: :blaga:
I kończąc powtórzę za Solvieg niech każdy wyluzuje i robi swoje... w końcu wszyscy mamy jeden wspólny cel - POMAGAĆ USZATYM Nie ważne jaka organizacja się nimi opiekuje i czy są one z Torunia, Opola, Poznania czy Koziej Wólki wszystkie potrzebują pomocy.
A na koniec taki mam oto postulat :)
 :protest: :protest: :protest:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13350 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:03:54 pm »
magii0 - żeby troszkę sprostować (ale bardzo proszę aby temat już ograniczył się tylko do mojej wypowiedzi, a reszta wątku była poświęcona królikom) - rzeczywiście na forum zdarzały się momenty spięcia między SPK a Fundacją wywołane po stronie SPK - nie można powiedzieć, że byliśmy święci. Po zmianie zarządu starałyśmy się wszystkie sprawy wyjaśnić i zakończyć.

A teraz poświęćmy trochę miejsca dla podopiecznych Azylu :) w końcu tyle króliczych ślicznotek tam żyje, że jest się czym zachwycać :)

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13351 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:11:18 pm »
ja nie wiem, dokładnie o co chodzi, od czego się zaczęło.. Na forum też jestem w porównaniu do Was krótko.. ale obserwując to co się dzieje na forum.. i widzę,że faktycznie coś jest na rzeczy i to raczej nie jest jak ktoś napisał "Azyl ma jakieś 'ale' do SPK".. Ale może odwrotnie? Nie wnikam, bo nie warto sie skupiać akurat na tym. Jeżeli dziewczyny podjeły taką decyzję,to coś musi w tym być.

no nic, ja ślędze losy Azylu cały czas, bo czuję się jakoś z Wami związana,choć mnie nie znacie. Ale ja Was podziwiam i dopinguję. Dlatego 'przeprowadzka' tak?:) Informacji o Azylu teraz szukać na blogu i forum miniaturki? ;)

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13352 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:11:35 pm »
zgadzam się z magii0,
we mnie te niedopowiedzenia zostawiły niesmak i konieczność "opowiedzenia sie" czy jestem sympatykiem SPK czy azylu... na co dzień pomagam SPK, ale Azylowi pomocy w ramach swoich możliwości tez nie odmowilam...

wydaje mi się ze osoby, które nie wiedza o co chodzi po prostu "opowiedzą się za lub przeciw" i zamiast pomagać i tu i tu bo maja taka możliwość dojda do wniosku, ze "oni" musza sobie poradzić sami... i bez względu czy "oni" to będzie Azyl czy SPK zawsze będzie to dotyczyc uszaków... czyli zawsze gdzieś mniej na leczenie, ziół czy czegoś jeszcze co potrzeba

każdy ma inne możliwości i czasowe i pieniezne i fizyczne i przy tych wszystkich wypowiedziach poczułam się zwyczajnie "gorsza" bo inni robia więcej, lepiej i bardziej intensywnie...

wydawalo mi się ze nie tak to powinno wyglądac, ale może zwyczajnie się nie znam

ja na inne blogi fora i jeszcze inne strony wchodzić nie będę, nie dlatego ze się "opowiedziałam przeciw" tylko, ze zwyczajnie
a) nie mam na tyle czasu żeby szukac informacji w kilku różnych miejscach
b) uważam ze w Waszym interesie jest publikować tego samego posta w kilku różnych miejscach aby dotrzeć do potencjalnie jak największej ilości osób króliczolubnych ot i tyle :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13353 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:20:16 pm »
jak są ludzie to są kłótnie - tego się nie przeskoczy. Tak jak pisała nellciaa było "be" i dlatego zmieniono zarząd, który z potem na zacnym czole pracuje na poprawę wizerunku :)
No i tyle w temacie - jak ktoś się za bardzo w offtopowaniu zapędzi to mu "karną księżniczkę" wyślę :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13354 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:20:40 pm »
magii0 - żeby troszkę sprostować (ale bardzo proszę aby temat już ograniczył się tylko do mojej wypowiedzi, a reszta wątku była poświęcona królikom) - rzeczywiście na forum zdarzały się momenty spięcia między SPK a Fundacją wywołane po stronie SPK - nie można powiedzieć, że byliśmy święci. Po zmianie zarządu starałyśmy się wszystkie sprawy wyjaśnić i zakończyć.
To cieszę się ogromnie i kibicuję wszystkim pro-zwierzęcym organizacjom :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13355 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:55:01 pm »
Magii i inne osoby ktore mysle podobnie do Ciebie - to co sie dzialo poza forum to zupelnie inna historia -  bo owszem wszystkie problemy staralysmy sie rozwiazywac poza forum. tutaj nigdy nie chcialysmy nic zalatwiac ale forumowiczom gdy pytaja albo gdy mowia ze chociazby nie rozumieja dlaczego nie chcemy juz tutaj pisac - naleza sie po prostu wyjasnienia. Nigdy nie balysmy sie mowic wyjasniac tlumaczyc nigdy nie bylysmy tzw. cichociemne a takich osob jest wele takze w SPK co nie jest dobre bo wtedy powstaje duzo niedomowien. Trzeba umiec ze soba rozmawiac a nie odwracac glowe i.udawac ze sie nie widzi i nie slyzszy. My stawiamy na szczerosc bo to.podstawa naszej pracy. Teraz jade do Torunia pomoc przy czestochowiakach ale wieczorem na blogu napisze dlaczego odeszlysmy z SPK i byc moze dla wielu osob nadal nie bedzie to zrozumiale to jednak.chcialabym tym akcentem raz na zawsze zakonczyc ta sprawe. Nikomu nie zyczymy zle i chcemy zeby SPK i PK preznie dzialaly i zebyscie sie od nich nie odwracali. Bo nie taki jest nasz cel - chcemy tylko dzialac w spokoju i nikomu nie wchodzic w droge....

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13356 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:06:09 pm »
ta ja tak z zupełnie innej beczki bo mi uciekniecie i nie będzie kiedy zapytac :P Czy wy ( w sumie to pytanie do wszystkich pośredników) ogarniacie co się dzieje z waszymi wszystkimi, wyadoptowanymi podopiecznymi ? No czy utrzymujecie kontakt z ich domami, oglądacie wątki, dostajecie fotki ? Zawsze byłam ciekawa ale jakoś się nie mogłam za pytanie zabrać :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13357 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:11:16 pm »
Hehe tak :D Mamy kontakt :) Przynajmniej póki co mam stały kontakt z moimi "adopciakami" :)
WO AMIGO

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13358 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:19:06 pm »
ta ja tak z zupełnie innej beczki bo mi uciekniecie i nie będzie kiedy zapytac jezyk1 Czy wy ( w sumie to pytanie do wszystkich pośredników) ogarniacie co się dzieje z waszymi wszystkimi, wyadoptowanymi podopiecznymi ? No czy utrzymujecie kontakt z ich domami, oglądacie wątki, dostajecie fotki ?
Jak się wątek zamknie, to pośrednik mejla wysyła :)
Mnie było bardzo miło było, jak takiego mejla od Magdy dostałam :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13359 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:31:37 pm »
Jasne że pośrednik ma kontakt ze "swoimi" adopciakami :) Często dostaję maile ze zdjęciami i gdy mam czas to wrzucam je tu - jak ostatnio Warnera :)
Zawsze też DS może liczyć na naszą pomoc ws zdrowia, poradzić się czegoś :)