Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241940 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13300 dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:31:22 pm »
Tak mi przykro.. :( Trzymaj się! :* Każda strata, to ogromne cierpienie.. :(

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13301 dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:34:22 pm »
 :(
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline marta981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1223
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13302 dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:46:40 pm »
Bardzo mi przykro  :( Trzymaj się  :przytul:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13303 dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:48:36 pm »
Emilia, bardzo mi przykro z powodu Daisy... :przytul czy udało się ustalić przyczynę jej śmierci?

wiem, że to niewiele zmienia, ale Daisy jest jednym z tych królików, którym chociaż przez chwilę zaznał jeszcze czym jest dobre, królicze życie i to jest bezcenne.

***

dzisiaj potwierdziły się przypuszczenia dotyczące białej angorki - króliczki nr 27.

przez jej futro było to dość trudno dostrzegalne, ale niestety.

mała ma skręt szyi. uszy są czyste, dlatego wszystko wskazuje na  encephalitozoonozę, co w kontekście królików z Częstochowy niestety nie dziwi :/



wdrażamy leczenie. mam nadzieję, że mała szybko zwalczy chorobę.

poza tym u jednego z maluchów - królik nr 21/1 (ostatnio o nim pisałam i wstawiałam jego zdjęcia; w piątek przedstawimy je wszystkie) nowozelandzkich mamy problem z okiem. mały nie reaguje na światło. ma cały czas rozszerzone źrenice i zmiany na dnie oka. w tej chwili teoretycznie nie ma innych objawów (przynajmniej podczas badania nie były widoczne), chociaż moim zdaniem można wychwycić inne niepokojące objawy na co dzień jeszcze niezauważalne :/ jak na zdjęciu.



u małego wejdziemy z lekami. oby to nie była druga Pachino.

obawiam się, że króliki z Częstochowy jeszcze nie raz nas zaskoczą :/

***

Dove - króliczka, która do Azylu trafiła wczoraj, jest na szczęście zdrową samiczką i już nikt jej nie porzuci ;)  




***

dzisiaj brat Yeti - królik nr 18 oraz żona Yeti - królik nr 24 zostały ostrzyżone przez groomera :)

wczoraj przeglądałam jeszcze raz zdjęcia z Częstochowy, kiedy to dziewczyny walczyły z kołtunami u królików. podejrzewam, że gdyby nie to, strzyżenie Yetiego wczoraj trwałoby 5h

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.589124487796489.1073741888.263156610393280&type=1

a i tak myślę, że strzyżenie wszystkich królików pochłonie jeszcze kilkadziesiąt godzin. kolejny koszmar Panią Anię czeka przy naszych azylowych "kozach" białych i rudych   :]

tak czy inaczej przedstawiamy kolejną Królową i Króla balu :P

oto one

brat Yeti i kto jest przystojniakiem? ;)
















żona Yeti, która nadal buja się bardzo mocno, ale na efekty podawania leków musimy poczekać pewnie kilka tygodni.













































***

bardzo prosimy o wirtualnych opiekunów dla podopiecznych Azylu  :bukiet w zw. z interwencją Azyl nie może odmówić przyjmowania innych królików. dzisiaj otrzymałam informację o króliku z dużymi problemami ze zgryzem, którego musimy przyjąć pod swoje skrzydła.

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/viewtopic.php?p=56328&sid=84445ab8fa418da2316f9e1a456b21a5#56328

***

Psiak o imieniu Karotka przejął kontrolę - zielone pudło można uznać za zdobyte ;)





w zasadzie Karotka byłaby idealną dziewczyną dla Rusłana - to dla Ciebie Marta - Rusek na powierzchni :P









Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13304 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:08:24 pm »
A ja chciałabym zaprosić Was wszystkich do naszego nowego projektu.
To nie będzie blog jedynie o działalności Azylu. To będzie po prostu nasz blog. O królikach azylowych, naszych i nie tylko. Znajdą się w nim zarówno artykuły merytoryczne jak i nieco grafomanii ;)

http://www.azyl.vot.pl/blog/

Jeszcze nie jest to projekt finalny, ale pracujemy nad nim i pracować będziemy sumiennie :)
Czytajcie, komentujcie, dzielcie się spostrzeżeniami!


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13305 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:12:58 pm »
Emilia, bardzo mi przykro z powodu Daisy... przytul czy udało się ustalić przyczynę jej śmierci?

wiem, że to niewiele zmienia, ale Daisy jest jednym z tych królików, którym chociaż przez chwilę zaznał jeszcze czym jest dobre, królicze życie i to jest bezcenne.

niestety za małe pojęcie nasi miejscowi weterynarze mają na temat królików,nie wiedział,mówił o stresie bo tak to wygladało Daisy była przerażona,a ten oddech,może miała już przeżuty na płuca,chore serce ale to tylko domysły :(
Pojechaliśmy tam dosłownie z kartką i i dokładnymi informacjami co mają zrobić....a od początku już zrobili żle zabierając się za badania a nie za podtrzymanie jej przy życiu/pomoc w oddychaniu.

Nie wiadomo tak naprawde co królinka wcześniej przeszła, jak żyła,jak była traktowana.....a po samym jej wyglądzie i chociażby mechanicznym urazie (czego skutkiem był paraliz pyszczka) można stwierdzić że przeżyła bardzo wiele.... u nas była królową ...tylko za krótko....

Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13306 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:22:16 pm »
Emilko  :przytul :glaszcze: Daisy  :swieca:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13307 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:46:03 pm »
Emilia, bardzo współczuję :((( bardzo przykro, że malutka znalazła w końcu szczęście na tak krótko :(
Ale poznała dzięki tobie jak może wyglądać życie kochanego królika  :heart
Kicaj maleńka zdrowo i radosnie za TM  :swieca:

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13308 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:50:33 pm »
  :swieca:   smutny_krolik  Biedna maleńka  


Vekitka powoli zaczyna się przyzwyczajać do nowego domku z każdym dniem wędruje w dalsze rejony pokoju a nawet dziś zaczęła obgryzać drewnianą  kolumnę stropową czy jakoś tak i panel też podgryza ;p mała łobuziara. Apetyt ma ogromny czasem mam wrażenie ,że cały czas walczy o jedzenie . Zauważyłam ,że reaguje już na mój głos jak wchodzę do pokoju i mówię cos to od razu staje na dwóch łapkach  :heart jest kochana :) niestety nie mogę jej zdjęcia zrobić bo ucieka ;p . Pozdrawiam
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13309 dnia: Wrzesień 04, 2013, 10:17:21 am »
Dopiero dziś zobaczyłam te zdjęcia!! Rusek :zakochany: :heart :zakochany: :heart
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13310 dnia: Wrzesień 04, 2013, 17:29:33 pm »
Czy ktoś kojarzy tego pana?  :niegrzeczny

jeśli tak to ten piękniś przesyła buziaczki z DS w Rudzie Śląskiej  :*

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13311 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:11:02 pm »
ja bym chciała na DT tego 'płaczącego' i bojącego się tak bardzo, może uda mi się oswoić, bardzo bym sie z tego ucieszyła :) Mam nawet propozycję imienia- Pyza ( nie wiem czemu, tak jakoś mi do głowy przyszło :P)
  
Herbi

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13312 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:16:11 pm »
Mamy już jedną Pyzuchę na forum :D
Ale nawet by pasowało, bo ona taka bielutka i okrąglutka jak Pyza ;)

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13313 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:44:57 pm »
Dla Daisy  :swieca: 

Co z moim Edziem ?

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13314 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:51:36 pm »
Czy ktoś kojarzy tego pana?  :niegrzeczny

jeśli tak to ten piękniś przesyła buziaczki z DS w Rudzie Śląskiej  :*
Śliczny Dzwoneczek tak?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13315 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:24:23 pm »
po_sąasiedzku, p ile jestem w pełni sił, to Warner ;)

dzisiaj bardzo krótko - zapraszamy serdecznie http://www.azyl.vot.pl/ Lubczyk chciałby coś ogłosić światu.



Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13316 dnia: Wrzesień 04, 2013, 23:37:54 pm »
dzisiaj bardzo krótko - zapraszamy serdecznie http://www.azyl.vot.pl/ Lubczyk chciałby coś ogłosić światu.

Gosia 100 lat z Azylem:D !!! Dużo pietruszki, koperku, brokułów i pasternaku życzy Bonsai:P
I cieszę się, że babeczki smakowały:) może zrobię Lubczykowi babeczkę brokułową?:D

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13317 dnia: Wrzesień 05, 2013, 00:23:16 am »
Warner, na bank! :) Śliczny, jak zawsze :) Ciekawe, czy nadal taki łobuzowaty ;)

Lubczyku, Ty nasze CUDO :* :* Cała gromada z Mosiny - jestem z Was taka dumna!! :przytul
WO AMIGO

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13318 dnia: Wrzesień 05, 2013, 15:47:33 pm »
Czekoladowa Abi się przypomina :) domku domku, gdzie jesteś ??










 :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny:

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13319 dnia: Wrzesień 05, 2013, 16:05:28 pm »
Przepiękna... taki królik to ozdoba każdego domu  :krolik

Przy okazji....Karotka szuka tymczasu  ?? :niegrzeczny
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 16:10:56 pm wysłana przez Deedee »