Autor Wątek: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...  (Przeczytany 992344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« dnia: Październik 10, 2013, 23:36:36 pm »
Kochani,

Dzięki Waszemu zaangażowaniu, ogromnemu wsparciu i najróżniejszej pomocy w połowie sierpnia ruszyła w Krakowie Uszata Przystań.

Pierwszymi mieszkańcami Przystani była interwencyjna ósemka z Gandalfem na czele.

Do dzisiejszego dnia, przez Przystań przewinęły się już 22 pary uszu:
Gandalf, Xara, Plamka, Corsa, Vega, Koala, Goldi, Marchewa, Zuzia, Rita, Rovi, Poziomka, Trusia, Pixel, Messi i Leoś, przez chwilę Zosia i dłuższą chwilę Opel, blisko Uszatej walczyła o życie Allie, a ostatnio dołączyła do nas Yeti, z guzem wielkości mandarynki w brzuszku i dzisiaj przyjechały trzy króliczki z Radomia.

Ten wątek będzie poświęcony uszatym rozbitkom, którzy – mam wielką nadzieję – nie będą długo czekali na nowe domki :)
Mam także nadzieję, że ten adopcyjny wątek przystaniowych króliczków będzie tętnił życiem dzięki relacjom naszych wspaniałych wolontariuszy :)

Kontakt w sprawie adopcji, domów tymczasowych czy wsparcia królików z Uszatej Przystani:
iza.kamionka@kroliki.net i/lub krakow@kroliki.net

Serdecznie zapraszamy :)

:krolik - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  :krolik

Dzisiaj wieczorem dużo nas było w UP :) Zainstalowaliśmy trzy królisie, które przyjechały dzisiaj z Radomia: popielaty, brązowy podpalany oraz czarny rozczochrany maluszek. Szara, przepiękna, kichająca samiczka została przebadana i otrzymała leki. Na razie będzie je dostawała przez tydzień i zobaczymy, jak duża jest poprawa. Brązowy uszak był dość mocno wystraszony, ale pod koniec dyżuru rozkręcał się z jedzeniem i próbował wykopów w suszkach. Czarny maluszek jest zniewalający, chciał koniecznie sprawdzić, co jest pod tym plastikiem na dnie ;) bobeczki robił, zaczął pochrupywać suchciele – myślę, że będzie dobrze :) Zaaklimatyzowani już „tubylcy” nie robili żadnych niespodzianek, ładnie biegali, jedli i bobczyli :) Prawie wszyscy dostali ekogałęzie z wierzby i najwyraźniej się podobało.

Yeti miała wczoraj USG, bo ma łatwo wyczuwalną kulę w brzuchu oraz jest bardzo otyła – ma duży guz w brzuchu, możliwe na macicy, ale wchodzi w grę także pęcherz moczowy :/ Wieczór miała krwiomocz, więc też otrzymała leki i będzie na razie na obserwacji, ale operacja jej niestety nie ominie.

Chciałabym zaapelować do chętnych Krakowian, którzy mogliby zaopiekować się królisiem po operacji i zapewnić mu bezklatkowość albo klatkowość w niewielkim wymiarze przynajmniej na jakiś czas – Yeti jest rewelacyjna, tuli się do ludzi, rozpłaszcza pod ręką i sama domaga pieszczot, wpycha ten swój łepetek kochany pod dłoń. Bardzo mi jej żal, że niedomaga, przy okazji operacji będzie miała zrobiony RTG głowy, bo w badaniu palpacyjnym bardzo nie podoba mi się jej żuchwa. Ale co tam zobaczymy, to się dopiero okaże.

Zuzia – jak to Zuzia – słodka jak zawsze :) Bardzo aktywnie ćwiczyła dzisiaj fitness z Brrunią usiłującą wymienić jej miseczkę z wodą :diabelek  pochrupywała wierzbę, by na koniec paść na boczek i myć stopy na leżąco – absolutnie niezapomniany widok :D

Messi był oczywiście gwiazdą wieczoru – drugiego równie rozpieszczanego uszatego jeszcze Przystań nigdy nie miała :)

Leoś otrzymał od Sylwii prezent w postaci datku na kastrację (bardzo dziękujemy! :bukiet ), więc już nie ominie go ten przemiły zabieg  :bunny:

Przedszkole rośnie i dojrzewa, więc zdarzają się bójki – oczywiście o jedzenie, bo przedszkolaki są w stanie zjeść każdą ilość każdej substancji, jaką napotkają :P i nie są zbyt skore do dzielenia się.

Rovi się troszkę wyluzowuje, bardzo ładnie kuwetuje i pomalutku rozkręca się z bobczeniem – do tej pory było z tym bardzo słabo, ale widzę progres :) Postęp jest także u Rity – dziewczynka co prawda nie znosi gmyrania w klatce, ale nie bulgocze już za bardzo i – przede wszystkim – zauważalnie mniej i słabiej kicha. Terapia będzie nadal trwała, ale bardzo się cieszę, że już jej trochę ulżyło. Straszliwe miała napady i widać było, że ją męczą.

Trusia, no cóż :) Biały waciak z grafitowymi uszami i stopami – uwaga – od góry :lol Wszędzie jej pełno, wszystko musi obejrzeć, ale i zdrzemnęła się na dachu klatki przedszkolaków. Trusia to uszak, który jak je, to je całym ciałem – przecudo!

Poziomeczka bardzo chce do domku, choćby tymczasowego – Przystań nie daje jej możliwości spożytkowania pokładów energii, jakie drzemią w jej łaciatym ciałku. Poziomeczka chce BYĆ i chce WIEDZIEĆ ;) a w przerwach między byciem i wiedzeniem chce dziko BRYKAĆ :)


To taka bardzo skrócona relacja wieczorna – teraz ładnie poproszę o pomoc zdjęciową dzisiejszych współdyżurantów w osobach Rabbitusi, Frugowity_Znakomitej wraz z menami, a także Brrunię i Radoniusza :) Bardzo Wam wszystkim dziękuję za taką mobilizację i prężne ogarnianie czeredy :*


Wszystkich zakróliczonych i chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy – zrzućcie na chwilę kotwice, a zostaniecie z nami na dłużej :* Rozbitkom nie można się oprzeć :heart

Pozdrawiam cieplutko
bośniak

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2013, 00:09:12 am »
jupi! :jupi cudnie że Uszata Przystań do robiła się własnego wątku! bardzo się cieszę, i z przyjemnością będę opisywać dzieje naszych 'rozbitków' :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2013, 09:46:02 am »
Zajęcowa dzięki że mnie tu skierowałaś. Faktycznie super że powstał taki wątek-matka  , bo  z Uszatą  powiązanych było kilka  wątków -córek. Wszystko teraz będzie razem do kupy tutaj ...mam nadzieję .

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2013, 10:23:22 am »
Yeti


Pani X z Radomia


Dziewczynka Y z Radomia


Jeżynka z Radomia


Koala i Vega


Goldi


Królowa jest tylko jedna :D


Ślady stóp naszego przystaniowego piłkarza :P

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2013, 11:04:07 am wysłana przez bosniak »
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2013, 15:02:42 pm »
Piękne stopy  :DD
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2013, 15:24:24 pm »
Czy króle z Radomia to rodzina?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2013, 16:12:09 pm »
Mogę wszystkim przybliżę króliczki radomskie , a Uszaty watek przepraszam za OT.
Królice , bno to dziewczynki pochodzą    http://tablica.pl/oferta/kroliki-miniaturki-czarny-i-zolty-ID3sDyt.html .  Pojechałam na wieś  pod Radom około 20 km . Okazało sie ,ze likwidują hodowle  bo nie mają gdzie króliki trzymać .Klatki są na zewnątrz. Zawsze na wiosnę kupują młode samice dwie i samca rozmnażają  jak często się da ,na jesieni  sprzedają lub oddają innemu hodowcy.  Szara królica i ta ruda są spokrewnione , to matka i córka . Czarna króliczka jeżynka  jest od tej drugiej królicy , której już tam nie było. Szara miała ...nie pamiętam ile młodych ale sklepy zabrały rodzeństwo rudej oraz rodzeństwo ( dwa ) czarnej królicy . Do hodowcy poszła matka czarnej króliczki. Za dużo byłoby czarnych maluchów w sklepie  ..po prostu. Z początku chciałam zabrać młodsze króliczki , ale szara kichała przy mnie i sapała , a jeszcze jak usłyszałam , ,,no dobra jak pani chce maluchy to proszę brać , tamta pójdzie do  znajomego hodowcy. On ma króliczarnię , to zabrałam także ją . Rodziła trzy razy , to rude jest z trzeciego miotu , wszystkie odchowała , chwalił ją gościu. Likwidują teraz , a w przyszłym roku zaczną na wiosnę ponownie , z tym iż będą hodować baranki , bo te z uszami prostymi ,,,nie idą " .
Widać ,że z niej dobra mama, bo tę rudą do tej pory karmiła  raz widziałam sama .
Dodam ,ze  zaczną także hodować papugi , widziałam wolierę zewnętrzną  przy pomieszczeniu gospodarczym, dobudowywana jest jeszcze jedna . No i była tam para nimf.
Króliczki zostaną w Krakowie dokąd mama królica nie wyleczy się . Chyba że ktoś je zaadoptuje , ale dalej to już Bośniak będzie działać .  

Podobało mi się jak Bośniak napisała  ,,potargany mały" czy jakoś tak  :lol
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2013, 18:41:02 pm wysłana przez dori »

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2013, 17:53:20 pm »
Super, że jest takowy wątek ;-)

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2013, 18:27:42 pm »
Cudnie, że powstała Uszata Przystań dla kicających biednych serduszek....  :heart

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2013, 18:52:33 pm »
Uprzejmie donoszę że wkrótce zawitają do Uszatej przystani trawokulki , jakiś czas temu kupione z pomocą dziewczyn z forum  :bukiet , Lucy79 będzie dokładnie wiedziała kto się dołożył bo ja tylko organizowałam transport a nie chcę nikogo pominąć :) . Więc dzisiaj dzięki wielkiej uprzejmości Katarzyny , która ma swój wątek tutaj http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16278.0.html  trafią do Klaudii a potem do Uszatej :) Kasiu jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję  :bukiet

Wirtualny opiekun

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2013, 19:29:43 pm »
Misja trawokulka zakonczona sukcesem, 10kg dla przystani jest w rekach mojego małża :) moglabym je dostarczyc lejdikejt, jesli kasia nie bedzie miec nic przeciwko. 2 siaty po 5kg
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2013, 19:37:46 pm »
Troszkę ciężko :) super że już jest wszystko na miejscu  :jupi Klaudia dziękuję  :*

Wirtualny opiekun

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2013, 20:06:51 pm »
Pozwolę sobie wrzucić porcję fotek ode mnie, bo tutaj pewnie będzie zaglądało więcej osób niż do wątku z dyżurami :) niestety nie są to zdjęcia wszystkich mieszkańców Uszatej, bo niektórzy (zwłaszcza wacik:P) nie mają czasu na pozowanie  :mhihi


Messi


słodziutka Yeti


Rovi i Rita


Zuzia terminator :P


Poziomka


Leoś


Koala (?!)


Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2013, 21:39:14 pm »
:)

U mnie wór siana czeka na transport do UP.
Niestety osobiście trudno mi się wybrać z uwagi na totalny brak czasu. Codziennie koncze prace ok 20stej, weekendy rzadko wogóle jestem w domu. Masakra :(

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2013, 22:15:12 pm »
Oskar, 30.10 mam obrone mgr na ruczaju, jakbys do tego czasu nie znalazl transportu, to po obronie moge podskoczyc do Was i wór odebrac a potem przy okazji jakiegos dyzuru dotavhac to na miejsce :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2013, 23:12:03 pm »
Zuzia ma chochliki w oczach  :mhihi

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2013, 23:15:58 pm »
Myślę że Magda z Marcinem odbiorą niebawem ale trzymam rękę na pulsie

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2013, 08:57:14 am »
Leoś, jaki safanduła słodki :zakochany:
Zuzinka - wiadomo - królowa ośrodka :D
Yeti, trzymaj się, maluszku :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2013, 09:05:29 am »
LejdiKejt dzięki za piękne fotki :*
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline 2ska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 12, 2013, 17:26:42 pm »
Czy coś więcej wiadomo na temat zdrowia Yeti? Kiedy będzie miała zabieg?