Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5247873 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13320 dnia: Wrzesień 05, 2013, 21:25:05 pm »
z cyklu taka miłość się nie zdarza



więcej informacji na naszym blogu :) http://www.azyl.vot.pl/ jutro do Azylu trafi kolejny ciężko chory królik...



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13321 dnia: Wrzesień 05, 2013, 21:32:33 pm »
Byłam na blogu, przeczytałam, wpisałam się, ale szczerze napiszę, że wolałabym, by wątek toruński pozostał w niezmienionej formie - tak się dobrze Was tu czytało, czekało na wiadomości, szczególnie wieczorne podsumowania Oli :)
To takie moje przysłowiowe trzy grosze, być może odosobniony głos...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13322 dnia: Wrzesień 05, 2013, 21:35:54 pm »
Ja rowniez wolalabym po staremu....

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13323 dnia: Wrzesień 05, 2013, 21:37:39 pm »
I ja też wolę po staremu.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13324 dnia: Wrzesień 05, 2013, 21:44:46 pm »
ja też wolę po staremu.
i ja również,przez kilka dobrych minut był problem żeby wogóle wejść na blog :(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartuchaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13325 dnia: Wrzesień 05, 2013, 21:52:01 pm »
Słuchajcie a ja tak z innej beczki trochę. Skąd się wziął w Azylu nasz Amancior? Jaka jest jego historia? Kochana, kłacząca masakrycznie istotka. Niestety póki co toczą z Mychą wojny :-\ wannowanie nie pomaga :-\

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13326 dnia: Wrzesień 05, 2013, 22:29:03 pm »
wieczorne podsumowania będą wyglądały tak samo, o to nikt nie musi się martwić ;) ilość informacji z Azylu będzie już tylko coraz większa, ponieważ tempo naszej pracy jest coraz większe...i ilość codziennych wydarzeń ;)

***

ja również byłam bardzo przywiązana do naszego wątku i każdego dnia starałam się dbać o ten wątek najlepiej, jak tylko potrafiłam.

niestety po interwencji w Częstochowie, po pewnej dyskusji dotyczącej naszej decyzji o udzieleniu im pomocy, doszłam do ściany (nie tylko ja) i pomyślałam, że to nie jest już miejsce dla nas. chcę nadal codziennie cieszyć się z tego, co robię, z każdej informacji przekazywanej Wam - tym, dla których nasza praca jest ważna...nie chcę, wchodząc na forum przeżywać stresu, nie chcę otrzymywać informacji o tym, że między forumowiczami krążą nieprzyjemne i niesprawiedliwe komentarze, że tworząc Fundację, oddzielając się od SPK, popełniłyśmy błąd, rozbijając jedność. nie chcę słyszeć, że reagując na nieprawdę, hipokryzję, działamy na szkodę królików, bo wszystko co zawsze robiłyśmy, robiłyśmy z myślą o królikach...i naprawdę nikt nie może nam zarzucić, że kiedykolwiek działałyśmy na szkodę królików, bo nawet w najgorszych chwilach potrafiłyśmy wznieść się ponad wszelkie konflikty. dla nas nigdy króliki nie dzieliły się na nasze i cudze, na nasz problem i cudzy problem.

ostatnio, to co czuję, podsumowałam tylko jednym zdaniem - czasami myśląc o dobru królików, warto pomyśleć o dobru tych, którzy starają się zrobić dla nich wszystko, co tylko mogą. nawet od nas nie można wymagać, że dla dobra królików będziemy zawsze akceptować wszystko i przechodzić do porządku dziennego nad wszystkim, tylko po to, aby nie burzyć spokoju, pozornej idylli.

przez te wszystkie lata, starałam się zawsze kierować wyłącznie dobrem królików. każdego wieczoru wrzucałam na forum informacje dotyczące królików z Azylu, bez względu na to, co miałam ochotę napisać albo wykrzyczeć, ale wszystko ma swoje granice. byłam zszokowana tym, co się działo wokół królików z Częstochowy, kończąc na dyskusji, która pojawiła się w naszym wątku. po tym wszystkim miałam wrażenie, że zostałyśmy ukarane za to, że postanowiłyśmy im pomóc i tak naprawdę stosunkowo niewiele osób interesuje to, co się z nimi dzieje...tylko dlatego, że tym razem nie potrafiłyśmy wznieść się ponad wszystko, a raczej zaakceptować wszystkiego.

nie wiem czy taka szczerość nie zostanie negatywnie odebrana, ale zawsze ceniłyśmy sobie szczerość między nami, a ludźmi, którzy są z nami na co dzień - w tym również na forum i niestety naiwnie wierzyłam w  to, że ludzie widzą znacznie więcej, że potrafią być obiektywni i potrafią stanąć w czyjejś obronie, nawet jeśli burzy to ich obraz idealnego świata.

Magda w to wszystko wierzyła tak samo jak ja, a dzisiaj po 8 miesiącach od istnienia Fundacji chcemy zacząć nowy etap i odciąć się od tego, co powoduje, że paraliżuje nas stres i zmęczenie, niezwiązane z tym, że tylko w Azylu jest 70 królików...kochamy Azyl, kochamy to, co robimy i musimy zrobić wszystko, żeby nigdy nie stracić z oczu tego, co najważniejsze, a w tej chwili trudno jest mi zapanować nad drżeniem rąk, a taki stan był standardem, dlatego, że myśląc o dobru królików, musiałyśmy akceptować zbyt wiele.

blog wordpress powstał z myślą o królikach i z nadzieją, że ludzie, którzy są z nami na co dzień, będą z nami wszędzie.



***

tylko to powinno mieć znaczenie



...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 22:36:16 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13327 dnia: Wrzesień 05, 2013, 22:39:08 pm »
Tak. Podpisuję się pod tym co napisała Ola.

Coś w nas pękło - po prostu....

Dzisiaj pierwszy raz od dłuższego czasu zdecydowałam się coś napisać... o tym co robię, co kocham, o co walczę każdego dnia... pisałam to od kilku godzin bo.... nie wiedziałam czy to ma sens.

Ale i tak....napisałam.... bo wiem, że dla wielu jest to ważne, żeby czytać....wiedzieć.... czuć... Dla nas też jest to bardzo ważne bo bez tego nie byłoby tego co udało się dotąd stworzyć. Dlatego zapraszam.... http://www.azyl.vot.pl/?p=217&preview=true Nie dla siebie.... ale dla nich.... dla naszych uszatych podopiecznych....


Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13328 dnia: Wrzesień 05, 2013, 22:46:51 pm »
Pakuję walizki i przenoszę się z Wami! Moja żona też! Dziewczyny! Trzymajcie się! To po prostu nowy etap! Fundacja jest bytem samodzielnym i takim też będzie w świecie wirtualnym. Wypływanie na nowy akwen :). Życzę powodzenia i będę z Wami!

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13329 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:12:15 pm »
Ja przyłączam się do słów Dużego Zająca . Życzę dziewczynom wiatru w żagle. Oczywiście całym sercem i ciałem jestem z Wami   :przytul

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13330 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:15:23 pm »
Dziewczyny ja również podpisuję się pod tym co napisałyście!! Również jestem z wami, z resztą Ola zna moje zdanie!

Magda, Ola --->  :brawo: :brawo: :brawo:

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13331 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:18:35 pm »
Zawsze będziecie miały przychylnych Wam ludzi przy sobie, czy na tym forum, czy innym...to najmniej istotne. Jesteśmy i to się liczy. Daleko, blisko, na codzień i od święta... łączy nas wspólna pasja, wizja i tego się trzymajmy ;)
O reszcie pieniaczy nawet nie warto mówić, szkoda na nich czasu i nerwów.  :przytul

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13332 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:39:09 pm »
Dla zainteresowanych - jest też nasz wątek na forum miniaturki --> http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/viewtopic.php?t=1941&postdays=0&postorder=asc&start=0 :) W nim nadal będę wstawiać informacje z Azylu, tylko przez ostatnie dni nie miałam możliwości go uzupełniać, ale od jutra obiecuję nadrobić zaległości  :icon_redface :icon_redface :icon_redface
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13333 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:45:14 pm »
Tak na Miniaturce bez Tajemnic wątek Azylu jest i myślę, że będzie się rozwijał dzięki azylowym opiekunom i wiernym forumowiczom :)
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/index.php

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13334 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:53:01 pm »
ja też zabieram zabawki i idę do innej piaskownicy:P Bonsai oczywiście tez!

od kiedy jestem w Azylu, nie słyszałam o jakiejkolwiek pomocy ze strony SPK. Pamiętam za to utrudnianie, typu zakaz wpisywania numeru konta, ale także brak chęci do działania -> króliki z Częstochowy. To chyba nie jest odłączenie się od SPK, tylko po prostu stwierdzenie faktu, że Azylu tam nie chcą ;]  :szerm:





Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13335 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:56:09 pm »
Proszę, wrócić do tematu wątku

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13336 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:59:44 pm »
no właśnie o tym mówiłam:P

To wstawię chociaż zdjęcie przyłapanej dzisiaj Kurt:) musiałam się skradać, żeby zrobić zdjęcie, ale się udało!


Obecnie w Azylu jest tyle klatek, że podczas sprzątania, miałam wrażenie, że ktoś dostawia mi kolejne:P

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13337 dnia: Wrzesień 06, 2013, 00:00:31 am »
Kurcze, szkoda, lubiłam tutaj zajrzeć i poczytać, co owego, mimo że raczej z ukrycia. Ech, jak to się wszystko zmienia...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13338 dnia: Wrzesień 06, 2013, 00:02:21 am »
Kurteczka jest cudowna :heart mądra przyjacielska i dzielna
Kurcze, szkoda, lubiłam tutaj zajrzeć i poczytać, co owego, mimo że raczej z ukrycia. Ech, jak to się wszystko zmienia...
wątek azylowy będzie się rozwijał i czytaj, nawet bez ukrycia ;) więcej - daj innym poczytać swoje wypowiedzi:) http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/index.php
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 00:07:11 am wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13339 dnia: Wrzesień 06, 2013, 00:09:51 am »
Tylko właśnie to forum jest jednym z tych, które przeglądam regularnie, nie mam za bardzo czasu na więcej. Cóż, być może trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."