Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5251770 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13280 dnia: Wrzesień 01, 2013, 20:51:41 pm »
Hermelin nr 28 to samiec, który ma ropne zapalenie prącia i napletka

z tego co przekazały nam dziewczyny w dniu odbioru królików, Hermelin nr 29 bardzo mocno gryzł kraty. na szczęście u nas nie ma takiego problemu i ani razu nie widziałam, aby próbował :)

Hermelin nr 32 trafił do nas z mokrym nosem i zmianami wskazującymi na grzybicę - w tej chwili stosujemy m.in. triderm.

wczoraj pokazałam zdjęcia 5 samców Hermelin + króliczki z encephalitozoonozą, która jest u mnie :)

w Azylu są jeszcze 3 Hermeliny (póki co mają jedno imię :P), tj. króliki nr 2/1, 2/2, 2/3

oto króliczka, która panicznie boi się ludzi (a właściwie wszystkiego...) - Hermelin nr 2/1  





poniżej wraz ze swoimi córkami



***

dzisiaj u jednej z samic - Biała angora (jutro otrzyma azylowy numer) zauważyłyśmy, że przechyla głowę. stan sierści króliczki jest bardzo zły, ale teraz chociaż widzi...(do tej pory jej oczy były w 100% ukryte pod futrem). początkowo myślałam, że przesadzam, ale Dorota z dziewczynami potwierdziła, że mała przechyla głowę w jedną stronę.



na zdj. poniżej najmniejszy i najsłabszy z naszej Rodziny królików nowozelandzkich - w tyg. przedstawię każdego z członków tej licznej familii ;)



poza tym przedstawiam kolejne króliki - trzy młode samiczki - angory

królik nr 1/1









królik nr 1/2



królik nr 1/3







codzienne dyżur w Azylu to mnóstwo pracy, ale codziennie uderza nas też to w jakim tempie znika to, czego potrzebujemy najbardziej :/

w zeszły pon. do Azylu dotarła paczka z podkładami - 64 opakowania po 5 sztuk za kwotę 342,14 zł. z tej dostawy podkładów pozostały nam tylko podkłady na jutro :/ do tej pory taka paczka wystarczała na miesiąc, czasami na dłużej (zdecydowana większość królików dość szybko uczy się korzystania z kuwety - po kilku tyg. dzisiaj wśród Mosiniaków poza Maggie i Lubczykiem żaden królik nie potrzebuje już podkładów ;)), ale niestety w najbliższych tyg. zużycie podkładów będzie ogromne, a tym samym wydatki na ten cel wzrosną kilkukrotnie.

tak jak dotychczas, klatka każdego z królików jest codziennie idealnie czyszczona - ocet etc., ale bez podkładów mielibyśmy w Azylu mały dramat. wystarczy spojrzeć na Yetiego, który po 10 min. od sprzątania ma pół klatki w swoim moczu (wszystko roznosi na łapach etc.) i bez podkładów nie byłby w stanie funkcjonować (jego brat już idealnie korzysta z kuwety :)), a nam byłoby bardzo trudno o niego dbać. z drugiej strony, mi jest żal Yetiego, kiedy szybko ma brudny podkład, a do tej pory wszystkie króliki z Częstochowy spędzały całe dnie w klatkach z tonami odchodów etc...:/

przechodząc do sedna, bardzo prosimy o finansowe wsparcie zakupu pelletu, podkładów i ziół (tylko w tym tyg. zużyliśmy kilka kilogramów)  :bukiet

w tej chwili mamy zapas siana oraz granulatu  :przytul dzisiaj za siano dziękujemy :bukiet

informacje o tym jak wesprzeć króliki z Azylu można znaleźć na naszej stronie internetowej http://www.azyl.torun.pl/darowizny

***

Lubczyk czuje się naprawdę rewelacyjnie :) do Mosiniaków nie można wejść bez brokuła, koperku, natki etc. - inaczej nie przyjmują audiencji ;)

Lubczon wyszedł z klatki, kiedy przygotowywałam sałatkę ;)



Lubczyk bardzo dobrze oddycha, a oddechowo najbardziej mnie teraz martwi Lebiodka, u której jest problem z drożnością nosa (u Lubczyka jest znacznie lepiej). jutro gab. jest zamknięty, więc we wt. wędruje do wet.

***

Dorota, Klaudia, Julka  :bukiet dziękuję za dzisiejsze wsparcie  :przytul

***

Zidane jest w domu stałym w Toruniu ;)



Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13281 dnia: Wrzesień 01, 2013, 20:57:39 pm »
Tak, Honka to ta, która jest w moim gabinecie każdego dnia, bo jej to na długo samej zostawiać nie można, teraz pełza, szuka i kombinuje.

Maluszki "częstochowskie", dobrze Was widzieć :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13282 dnia: Wrzesień 01, 2013, 22:42:05 pm »
Dla przerażonej hermelinki proponuję imię Cykoria

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13283 dnia: Wrzesień 01, 2013, 22:43:50 pm »
Hahah Cykoria.. dobre :) Trafiłaś w samo sedno! :P
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13284 dnia: Wrzesień 01, 2013, 23:15:48 pm »
No,  poznał swój swojego :jezyczek:

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13285 dnia: Wrzesień 02, 2013, 11:39:34 am »
Aha to teraz dopiero rozumiem Sicca i dr Marta to jedna osoba. Podziwiam ogromne zaangażowanie w pomoc uszakom i nie tylko.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13286 dnia: Wrzesień 02, 2013, 20:12:32 pm »
dzisiaj do Azylu trafił nowy podopieczny. niestety nie został przyniesiony do Azylu, a wyrzucony - w swoim ogrodzie znalazła go jedna z wolontariuszek Azylu.

króliczka bardzo przypomina mi Flikę. jest też tak samo wychudzona.









***

dzisiejszy dzień potwiedził wczorajsze spostrzeżenia, dotyczące białej angory, która ma lekko przekrzywioną głowę :/

mała zadziera również głowę do góry







tak jak wspominałam, dzisiaj zaczęliśmy fazę zewnętrzne metamorfozy, chociaż bez wątpienia te metamorfozy będą miały ogromne przełożenie na samopoczucie królików z Częstochowy :)

Ruda angora - królik nr 16 - dramatyczny stan sierści, uniemożliwiający poruszanie się.

strzyżenie króliczki trwało 3,5 h...

przed











po

















Biała angora - królik nr 9 nazywany Yeti :)

przed











po















i od razu jestem bardziej energiczny ;)















ogromne podziękowania należą się Oli i Edycie, dzięki którym króliki z Azylu mogą korzystać z pomocy groomera  :przytul

i przede wszystkim Pani Kasi, która - myślę, że mogę tak powiedzieć :), dołączyła do wolontariuszy Azylu :P  :bukiet

wszystkie króliki zostaną profesjonalnie ostrzyżone przez Panią Kasię, a naprawdę w większości przypadków po prostu nie dalibyśmy rady doprowadzić ich sierści do porządku...

http://www.balbina-salon.pl/

myślę, że Yeti nie będzie już rozsiewał za sobą mało przyjemnego zapachu moczu :] a zapach podczas strzyżenia był podobno koszmarny :]

***

Pufcia vel. Tygrysia mówi dobranoc ;)




Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13287 dnia: Wrzesień 02, 2013, 20:38:37 pm »
Yeti wygląda jak owca lub pudelek.
Może to jest pudelek wymieszany z królikiem? :o
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Lucy79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 850
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Usia, Ramon
  • Za TM: Chomi, Bobuś i psisko Peł
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13288 dnia: Wrzesień 02, 2013, 21:25:33 pm »
super robota!!!! teraz wkońcu uszaki mogą się ruszać bez przeszkód a do tego jak szykownie wglądają :bukiet :heart

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13289 dnia: Wrzesień 02, 2013, 21:32:39 pm »
Przezabawnie wyglądają te ostrzyżone angorki, ale wyobrażam sobie ogrom pracy włożony w postrzyżyny :oh:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13290 dnia: Wrzesień 03, 2013, 07:29:37 am »
Pewnie idę niemądrym tokiem myślenia , ale zastanawiam się czy ta hermelinka płacze dlatego ,że ogólnie boi się wszystkiego , czy może to obawa o te jej córeczki?
Obcięte angorki cudne . Yeti zachwycał mnie wcześniej , ale teraz jest niemożliwie urodziwy :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13291 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:25:59 pm »
Chciałam poinformować że nasza Daisy  :roza: odeszła  ;(

Daisy kilka miesięcy temu przeszła zabieg usunięcia guzów przy macicy,kolejne kontrole nie wykazały przeżutów, byliśmy szczęśliwi ,Daisy szalała na działce i żądziła w domu ,staraliśmy się aby była szczęśliwa jednak licząc się z tym że w każdej chwili mogą pojawić się przeżuty i możemy ja stracić jednak nikt nie przewidział takiego obrotu spraw..... :(.

Jeszcze wczoraj pełna życia ganiała po pokoju a dziś od rana nie jadła,od niechcenia zjadła kilka suszek które jej podałam,puzniej nic,podałam jej leki,antybiotyk,espumisan  ale nie było widac poprawy ,dziwnie ciężko oddychała,otwierała pyszczek .

Po konsultacji z Olą z Warszawy (Absolu) pojechaliśmy do weterynarza żeby podał jej tlen i kroplówki,podejrzewaliśmy chore serduszko albo płuca

Na miejscu Daisy strasznie była zestresowana ,weterynarz zamiast najpierw ją dotlenić to zaczoł golić łapke żeby pobrać krew do badania,królisia strasznie sie wyrywała nie mogłam jej utrzymać ,powiedział żebym ją odłożyła na chwile do transporterka bo jak to ujoł,,zaraz odjedzie,, i tak sie stało Daisy zaczeła odchylać łepek do tyłu i odchodzić reanimacja nie pomogła,serduszko biło ale zanim znależli adrenaline do podania juz Daisy z nami nie było....
nie potrafie więcej powiedzieć Olu (Absolu) bardzo Ci dziękuje za wsparcie w tym momencie  :przytul jest mi bardzo ciężko ;(
Olu z Azlu dziękuje za poranne porady co do podania leków  :przytul

Pozostał pusty kojec ...i kto nas będzie witał w drzwiach po powrocie do domu ????????    ;(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13292 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:35:08 pm »
 :( :(

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13293 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:47:17 pm »
Dla tych którzy Daisy nie pamiętają to królinka przebywała jakiś czas w Azylu,
Ola wielokrotnie o niej wspominała
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13294 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:48:21 pm »
Emilko, bardzo mi przykro, współczuję Ci z całego serca :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13295 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:55:49 pm »
.. tak mi przykro .. aż mi łzy wyszły ... musisz być dzielna.. trzymać się dla reszty :przytul:


Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13296 dnia: Wrzesień 03, 2013, 19:00:50 pm »
Emilia trzymaj się. Rozumiem co czujesz bo sama przeszłam to pare dni temu.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13297 dnia: Wrzesień 03, 2013, 19:06:38 pm »
dziękuje wam nie moge przestać  ;(
wy najlepiej potraficie to zrozumieć ...
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13298 dnia: Wrzesień 03, 2013, 19:24:31 pm »
emilia trzymaj sie.....wiem jak jest trudno .... :;(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13299 dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:15:57 pm »
Emilio tak mi przykro .   :przytul