Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241145 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13360 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:34:58 pm »
adopcje są prowadzone od wielu lat i tak właśnie się zastanawiałam czy po kilku latach kontakt się nie urywa :) Pewnie macie takie szafki jak w archiwum z teczkami :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13361 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:38:15 pm »
hehe...dobrze ze same Uszole nie mogą się z Wami kontaktować, bo zaraz by były donosy i zażalenia "Głodzą mnie - nie dostaję granulatu" (tak tak...Boniek) "Głaszczą mnie TYLKO trzy godziny dziennie"  "Nie pozwalają siurać na kanapę"... :):):) "Bezczelnie zasypiają w nocy kiedy ja chcę się bawić!!!"

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13362 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:45:12 pm »
wydaje mi się ze osoby, które nie wiedza o co chodzi po prostu "opowiedzą się za lub przeciw"
To nie wojna TYLKO przejście na inne forum - zamiast wchodzić w watek toruński można wejść w wątek Fundacji http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/index.php?c=10&sid=4fea63aa5f77a66a3f23462474419c52 czy bloga i jest trochę inaczej a to samo...
Organizacje pro królicze rozrastają się - i to jest wspaniałe :) Fundacja Przygarnij Królika, sopockie Uszakowo... itd. Trudno mieć jedno 100% wspólne spojrzenie na duże imperium. Ludzie mają swoje wizje, swoje priorytety i lepiej chyba przeznaczyć  energię na pomoc uszatym?
To że Azyl już dawno "usamodzielnił" się nie jest tajemnicą. To, że żadnemu królikowi - bez względu na miejsce znalezienia,nie odmówi pomocy też.
To nie jest "za i przeciw", bo wszystkim przyświeca ten sam cel - ratować uszate, a króliki, bez względu "pod jakim sztandarem" są jednakowo ważne!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13363 dnia: Wrzesień 06, 2013, 13:50:10 pm »
na duże imperium
to mi sie podoba  :DD
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13364 dnia: Wrzesień 06, 2013, 14:02:20 pm »
Jeżeli chodzi o wy adoptowane króliki, to wiadomo że najczęstszy kontakt jest z świeżo przekazanymi. Pogaduszki, jak tam  nowym domku, albo jak zaprzyjaźnianie  :bunny: A potem już rzadziej. Ale chyba niezależnie od organizacji każdy w miarę możliwości regularnie stara się kontaktować.
Ale niektórzy potencjalni adoptujący się krzywo nas patrzą jak mówimy że będziemy się kontaktować :D boją się że codziennie będziemy wydzwaniać  :bunny:
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13365 dnia: Wrzesień 06, 2013, 14:33:32 pm »
A wiecie, jakie to miłe? Ja sobie pomyślałam, że dziewczyny tyle zajęć różnych mają, a mimo to Magda znalazła chwilkę na wysłanie mejla :)

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13366 dnia: Wrzesień 06, 2013, 17:53:10 pm »
wydaje mi się ze osoby, które nie wiedza o co chodzi po prostu "opowiedzą się za lub przeciw"
To nie wojna TYLKO przejście na inne forum - zamiast wchodzić w watek toruński można wejść w wątek Fundacji http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/index.php?c=10&sid=4fea63aa5f77a66a3f23462474419c52 czy bloga i jest trochę inaczej a to samo...
Organizacje pro królicze rozrastają się - i to jest wspaniałe :) Fundacja Przygarnij Królika, sopockie Uszakowo... itd. Trudno mieć jedno 100% wspólne spojrzenie na duże imperium. Ludzie mają swoje wizje, swoje priorytety i lepiej chyba przeznaczyć  energię na pomoc uszatym?
To że Azyl już dawno "usamodzielnił" się nie jest tajemnicą. To, że żadnemu królikowi - bez względu na miejsce znalezienia,nie odmówi pomocy też.
To nie jest "za i przeciw", bo wszystkim przyświeca ten sam cel - ratować uszate, a króliki, bez względu "pod jakim sztandarem" są
jednakowo ważne!

Wstu procentach zgadzam się z Tobą nie chciałam nic dodawać od siebie ale kiedy czytam,, trzeba sie będzie odpowiedzieć po jednej ze stron'' ,,króliki cierpią'' to naprawdę płakać się chce  Jeżeli jedna z drugą pomagasz krolikom dla nich samych to nie patrzysz czy są z SPK z Azylu  czy jeszcze skąd inąd Ja choć jestem związana z Azylem to wzielam udział w licytacji na Facebooku na rzecz fundacji Przygarnij krolika i alergii z tego powodu nie dostalam A nawet jesli jakis konflikt między Azylem a kimkolwiek istnieje to ja nie widzę problemu boja kocham kroliki a nie Olę Magdę czy kogokolwiek innego i czy wejdę sobie na to forum czy blog to naprawdę nie istotne jeśli zależy mi aby poczytać o noowego u uszatych Przepraszam wszystkich ale naprawdę robi się burzę w szklance wody

Offline marta981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1223
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13367 dnia: Wrzesień 06, 2013, 19:15:36 pm »
Dzień Dobry . We wakacje zorganizowałam akcję uświadamiającą dzieci o królikach i zającach . Oto trzy zdjęcia







Reszta zdjęci i informacji w wątku Migotki -   http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15785.new.html#new


Pozdrawiam wraz z Migotką !

 

 

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13368 dnia: Wrzesień 06, 2013, 20:32:33 pm »
Marta, piękna akcja :) Młodzi ludzie wyglądają na wyedukowanych w kwestii króliczej :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13369 dnia: Wrzesień 06, 2013, 20:59:55 pm »
Serdecznie zapraszam na bazarek na rzecz naszych króli :) http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/viewtopic.php?t=1977 Do licytacji prawdziwe skarby :)
Kto przygarnie nieśmiałego kawalera? ;-)
WO AMIGO

Offline Rabbitusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Pośrednik Adopcyjny FPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13370 dnia: Wrzesień 06, 2013, 21:38:28 pm »
jako zupelnie nowy i zazwyczaj 'cichy' forumowicz, chcialabym powiedzieć, że kazdego wieczoru sledze watek,a jakbym zapomniala to moj chlopak zaraz pyta co u Mosinaków?co u Jasnej Góry, kibicuejmy Wam dziewczyny i przede wszystkim trzymamy kciuki za Uszy<3

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13371 dnia: Wrzesień 06, 2013, 22:45:45 pm »
Rabbitusia dziękujemy i zapraszamy do śledzenia kolejnych losów naszych azylantów :)

Marta981 - gratuluję zorganizowanej akcji  :*

Solvieg co do kontaktu z nowymi opiekunami to staramy się go utrzymywać i jest to bardzo miłe - dla obu stron :) I wbrew pozorom nie ma to nic wspólnego z kontrolowaniem :P Jeśli chodzi o Gusto i Holly (Twoje uszy :P) to mamy bieżące informacje z forum dlatego w ostatnim czasie nie "niepokoiłam" Cię mailami, żeby dowiedzieć się co u nich słychać ;-) Podobnie jest z innymi osobami z którymi mamy stały kontakt.

Niestety nie mamy dobrych wieści jeśli chodzi o uszatka, który trafił do mnie wczoraj..... napisałam o nim tutaj...: http://www.azyl.vot.pl/przypadki/a-u-magdy-tak-to-sie-wszystko-zaczelo-i-tak-trwa-do-dzis/#comment-29 :(




Offline Justyna91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Lili <3
  • Za TM: Mój Skarb... Rudzielec. 16.12.2012.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13372 dnia: Wrzesień 06, 2013, 23:50:02 pm »
Przeczytałam Twój komentarz... Historia bardzo przypomina ostatnie dni Rudzielca... Też nie mógł złapać oddechu... Tak bardzo rzucał się na jedzenie... Nigdy nie zapomnę tego jak próbował oddychać... Bardzo mi przykro.



Magda masz dosyć pilnego maila ode mnie.
 

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13373 dnia: Wrzesień 07, 2013, 10:48:17 am »
Czytałam o maluszku który pokicał za TM na fb. Smutne.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13374 dnia: Wrzesień 07, 2013, 11:11:21 am »
utrzymywanie takiego kontaktu to ogrom pracy, pośrednik to musi mieć pamięć jak komputer :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13375 dnia: Wrzesień 08, 2013, 12:56:12 pm »
Witam Azylowych podopiecznych i przesyłam pozdrowienia od Trois, a oto jak on wygląda teraz:





Chciałbym oddać klatkę, którą nam pożyczyliście i prawdopodobnie jutro będę jechał przez Toruń i bym ją wam podrzucił, ktoś tam będzie? Z kim się kontaktować w razie czego?

Pozdrowienia z Leszna

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13376 dnia: Wrzesień 08, 2013, 13:47:24 pm »
Witam Azylowych podopiecznych i przesyłam pozdrowienia od Trois, a oto jak on wygląda teraz:
Trois wygląda prześlicznie :*

 W sprawie oddania klatki rozmawiałam już Gońkiem

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13377 dnia: Wrzesień 08, 2013, 17:02:56 pm »
Trois wygląda świetnie. A u mnie w domu drugi dzień aklimatyzacji małej baraninki Rity wziętej z tablica.pl. Facet przywiózł mi ją w maciupkiej kaltce i jeszcze strasznie brudnej. Nie była sprzątana nie wiem ile. Smród smród smród. Na wierzchu była warstwa świeżego siana a pod spodem masakra. Wiem ze mała u mnie odżyje. Jest czyściutka szybko załapała co to kuweta. No i chyba jest zadowolona bo wypuszczona kręciła piruety.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13378 dnia: Wrzesień 08, 2013, 22:48:22 pm »
Goniek, dziękujemy za zdjęcia :)

przypominamy, że o królikach z Azylu można przeczytać w nowym miejscu http://www.azyl.vot.pl/, do którego serdecznie zapraszamy, bo jak zwykle dużo się dzieje :)



Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13379 dnia: Wrzesień 09, 2013, 10:51:40 am »
czy w "starym miejscu", czyli tutaj, będą pojawiać się tylko linki do nowych miejsc, a samych informacji nie będzie...?