Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5247807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13400 dnia: Wrzesień 22, 2013, 21:52:41 pm »
Zdrowia , spokoju i wiele radości i  satysfakcji z tego co robisz i  spełnienia wszystkich marzeń ślę z  całą moją gromadą :*  :tort:



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13401 dnia: Październik 01, 2013, 19:34:23 pm »
Dziękuję bardzo za życzenia i przepraszam, że po takim czasie odpisuję, ale dopiero tu zajrzałam :) :przytul

W Azylu pustek niestety nie ma :P jak zwykle sporo się dzieje - http://www.azyl.vot.pl/z-zycia-azylu/pazdziernik-czas-zaczac/ - zapraszam :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13402 dnia: Październik 27, 2013, 19:23:05 pm »
Sobota (26.10.2013) Autor: Ola

Dzisiejszy wpis będzie krótki i co najgorsze (dla mnie : P )), nie będzie zdjęć.

Wieczorem Azyl opuścił Straszek, który trafił do domu tymczasowego w Toruniu – Pani Magdo bardzo dziękujemy za pomoc : * Miejmy nadzieję, że Straszek zostanie zaakceptowany przez swoją nową koleżankę i sam będzie zachowywał się przyzwoicie ; )

Poza tym dzisiaj do DT trafiła Chmurka : ) Do Azylu niestety wróciła Lalita, która ma problemy ze zdrowiem i musimy ją w tym tyg. zdiagnozować : / W zw. z przyjazdem Lality do DT u Kasi trafiła Velma - dziękujemy!

Żal mi Szafrana. Jest taki wyciszony, trochę nieobecny, zagubiony. To jeden z tych królików po których „widać” czego doświadczyły i nie mam na myśli ran na łapkach. Jest po prostu smutny. Myślę, że kontakt z innymi królikami mu pomoże, ale z tym musimy jeszcze poczekać.

Duszek…min. lepiej? Dzisiaj był najdzielniejszym pacjentem pod słońcem i bardzo mi pomagał przy podawaniu leków.

* * *

My czekamy na kolejnego niezwykłego podopiecznego Azylu – został wyrzucony, a następnie przyniesiony do lecznicy wet. Najprawdopodobniej ma złamane tylne łapy. Nie może też siły utrzymać się na przednich łapach, chociaż chyba ma w nich czucie. Jest bardzo wychudzony…Je. Eliz : * czekamy na niego…Trzymajcie się bardzo mocno.

Zapraszam na: http://www.azyl.vot.pl/z-zycia-azylu/sobota-26-10-2013/

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13403 dnia: Październik 27, 2013, 19:39:36 pm »
Pisz PippiLotta częściej , co słychać u toruniaków . Jakoś nie lubię czytywać blogi...

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13404 dnia: Październik 27, 2013, 19:47:20 pm »
Pisz PippiLotta częściej , co słychać u toruniaków . Jakoś nie lubię czytywać blogi...
Mam to samo...

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13405 dnia: Październik 27, 2013, 19:53:05 pm »
zdecydowanie łatwiej i lepiej tutaj się czyta
ja np. mam często problem z otworzeniem strony azyl.vot

i brakuje zdjęć królików z DS które tutaj w wątku jednak często się pojawiały  :icon_rolleyes
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 19:57:57 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13406 dnia: Październik 27, 2013, 19:54:49 pm »
i ja się ucieszyłam z relacji PippiLotty :) Co prawda bloga czytam regularnie, ale siła przyzwyczajenia - mieć wszystko, co ważne w jednym miejscu :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13407 dnia: Październik 27, 2013, 20:06:47 pm »
Prawda, tez wole czytac tutaj :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13408 dnia: Październik 27, 2013, 20:17:46 pm »
Jakie z was są marudy... To co działo się tutaj bardzo często odbiegało tematem od działalności Azylu, na blogu informacje są strice Azylowe - czyli tak jak powinno być. A jeśli chcecie żeby na blogu coś działo się inaczej jak np. zdjęcia byłych azylantów z DS czy DT to zapraszamy do przysyłania zdjęcia do nas z prośbą o umieszczenie ich na blogu. Zaopatrzymy je waszym opisem :) Wszystkie problemy da się rozwiązać, ale potrzeba do tego jakiś konstruktywnych pomysłów, a nie "tu jest lepiej". Zmiany są fajne, trzeba im tylko dać szansę.

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13409 dnia: Październik 27, 2013, 20:27:39 pm »
 
Zmiany są fajne, trzeba im tylko dać szansę.
No pewnie, że tak  :D Ale zawsze można i tu i tam  ;) Tam o samym Azylu, tu o wszystkim dokoła  :D

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13410 dnia: Październik 27, 2013, 20:29:57 pm »
A ja mam jeszcze pytanie jak już marudzimy :P
Co się stało ze zdjęciami z kilku miesięcy wstecz np. z początku lipca? Bo ja ich nie widzę i nie wiem czy tylko ja tak mam ;)

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13411 dnia: Październik 27, 2013, 20:34:55 pm »
Można i tu, i tam, ale jak dużo czasu zabrałoby sprawdzanie 2 miejsc? Opcji na to, że tu będą zamieszczane całościowe wpisy razem ze zdjęciami nie ma, bo Ola i tak ma za dużo na głowie. Także pewnie że można tu rozmawiać, ale można i na blogu. Nie widzę różnicy, oprócz tego, ze tam jesteśmy całkiem niezależne...

Suzy - nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ja również nie widzę tych zdjęć.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13412 dnia: Październik 27, 2013, 20:40:33 pm »
Co się stało ze zdjęciami z kilku miesięcy wstecz np. z początku lipca? Bo ja ich nie widzę i nie wiem czy tylko ja tak mam
czasem one znikają ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13413 dnia: Październik 27, 2013, 20:45:36 pm »
Co się stało ze zdjęciami z kilku miesięcy wstecz np. z początku lipca? Bo ja ich nie widzę i nie wiem czy tylko ja tak mam
czasem one znikają ;)

Najprawdopodobniej zostały skasowane z internetowej galerii, do której musiały zostać wstawione, aby mogły być widoczne w postach (jak np. imageshack)

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13414 dnia: Październik 27, 2013, 20:47:31 pm »
A chyba, że tak....

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13415 dnia: Październik 27, 2013, 20:58:05 pm »
Zdjęcia nie są widoczne, ponieważ były związane z kontem mailowy ola.glowacka@kroliki.net, które musiało zostać zlikwidowane, a tym samym miesiące/lata mojej "pracy" zniknęły. Kiedyś postaram się je odtworzyć w innym wydaniu na blogu, ponieważ wszystkie te zdj. mam w swoim komputerze.

W sposób w pełni świadomy zakończyłyśmy ten wątek na forum, wyjaśniając dokładnie przyczyny naszej decyzji, które miały niestety głębokie uzasadnienie. Mogę powtórzyć jeszcze raz, że nie było to dla nas - dla mnie tym bardziej, nic miłego, ale czułam się do tego zmuszona. Powiem szczerze, że jest mi przykro, kiedy czytam niektóre wypowiedzi, ponieważ nie widzę różnicy między czytaniem wiad. na blogu, a że my niesamowicie cieszymy się z tego, że ten blog istnieje, że tak dobrze funkcjonuje...i że jest bardzo przejrzysty - często słyszałam zarzut braku przejrzystości na forum dla ludzi z zewnątrz. Poza tym w ostatnich tyg. przed naszym odejściem, w naszym wątku nie było zbyt wielu wypowiedzi dot. królików z Azylu...

Przykro mi, ale nie chcę już do tego wracać i powiem szczerze, że od kilku tygodni tu nie zaglądałam (tym bardziej, że dla mnie bez zdjęć sprzed lipca 2013 r. ten wątek bardzo wiele stracił)

Brak zdj. z DS nie jest zw. z samym blogiem, ale z tym, że brakuje mi czasu na wszystko, chociaż staram się niczego nie zaniedbywać i chwilowo udostępnianie albumów ze zdj., które sama robię jest dla mnie najłatwiejsze (zwłaszcza, że tych zdjęć jest mnóstwo), a królików w DS mamy setki i codziennie dostajemy nowe informacje zdjęcia...Obiecuję, że niedługo wrzucę na bloga zdj. Tuptusia i Tinusia.





Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13416 dnia: Październik 27, 2013, 21:04:36 pm »
Fajnie by było jakby udało się odtworzyć te zdjęcia :D

Jak można się łatwo domyślić najbardziej interesują mnie zdjęcia z czasów kiedy Jagodniki były małe i grzeczne :P

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13417 dnia: Październik 27, 2013, 21:22:14 pm »
Od dłuższego czasu - od 01.12 staram się na bieżąco wstawiać fotki z DS :)
http://torunskie-kroliki.blog.pl/nasza-galeria/w-nowych-domach/
oraz na str Azylu http://azyl.torun.pl/adoptowane-kroliki
W galerii jedno przy drugim i chronologicznie - nie pomiędzy postami ;)
Ja również ubolewam nad stratą wcześniejszych zdjęć:((, bo to kawałek  historii, którą z bloga torunskie-kroliki czy datami, czy wyszukaj, czy kategoriami można było odtworzyć, a teraz pola z wykrzyknikami ...nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 21:28:53 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13418 dnia: Październik 27, 2013, 23:05:21 pm »
Mleko się nie rozlało, mleko zostało wylane i to nie przez nas, za to dziewczyny znalazły siłe, zeby z tego mleka wyczarować wspaniałe słodkości, których inni nie potrafią docenić bo skupiają się na przeszłości. Jak się tak człowiek gapi w stronę to co minęło, to przegapia wszystkie świetne rzeczy w teraźniejszości.
I widzisz Janeczko, zdjęcia z DS są, ale marudy marudzą zamiast zapytać. Do tego DS są lepiej niż były, bo można od razu dostać odpowiednią informacje, bez szukania między postami. Przejrzyście. A ja również zajmę sie tym na blogu ;)
Nie wiem ile razy można wszystko powtarzać żeby dotarło - przenosiny na bloga były konieczne i żadne komentarze nie sprawią, że tutaj wrócimy.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13419 dnia: Październik 27, 2013, 23:12:49 pm »
Niedziela (27.10.2013) Autor: Ola

Uszak znaleziony na jednym z osiedli w Trzciance. Najprawdopodobniej ma połamane tylne łapy. Jest już u Marty i Kuby w Poznaniu : * Jutro maluch trafi pod skrzydła doktora Krawczyka.



Eliza, myślę, że chociaż to było dla Ciebie bardzo trudne i ekstremalne doświadczenie, to jednak bezcenne…(z punktu widzenia takiej pracy ze zwierzętami : *) i możesz być z siebie bardzo dumna.

Duszek nadal walczy i czuje się min. lepiej, chociaż wciąż ma duszność…

W tej chwili Magda razem z Fly walczy o jej życie : ( Fly zaczęła się dusić…Fly wyrzucona z samochodu. Porzucona tak jak uszak, który przyjedzie do nas jutro. Teoretycznie nie miała szansy przeżyć. Wtedy się udało, ale już wtedy wiedziałyśmy, że nigdy nie będzie normalnie…Ktoś wyrządził jej zbyt dużą krzywdę i jej organizm nosi to piętno do dzisiaj.

Magda : *

Masza lepiej.

Zapraszam na http://www.azyl.vot.pl/z-zycia-azylu/niedziela-27-10-2013/