Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253398 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13200 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:11:17 pm »
Pewnie mamusia a Hubert powie tylko jak zawsze zobacz   Pandzia kolejny i_am_smiling

Offline MartuchaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13201 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:19:18 pm »
Hehehe :-D

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13202 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:09:41 pm »
Na następny casting do Topmodel wybiera się Bonsai :D



Pozdrawia z DT i chciałby przekazać, że najważniejszy w życiu jest.. pasternak:P


Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13203 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:15:48 pm »
Co za słodziak :onajego
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13204 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:20:13 pm »
Bonsai piękności :* a nadal robi kuwetkowe przemeblowania ? :)))
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13205 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:28:34 pm »

Herbi pozdrawia  :heej

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13206 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:29:52 pm »
nic nie wysypuje, ale musi mieć ją przestawioną po swojemu (najlepiej na samym środku), bo inaczej się złości bardzo:D uznałam, że to jego "pokój"i niech sobie "mebelki"ustawia jak mu się podoba:)

Zawsze chciałam poznać Herbiego! przecudny rudzielec!:)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13207 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:41:09 pm »
czasami warto spojrzeć na dobro królików przez pryzmat dobra ludzi, którzy starają się zrobić dla nich wszystko, co tylko jest możliwe. od nikogo nie można wymagać, aby zawsze wznosił się ponad wszystko - właśnie z uwagi na dobro królików nikt nie może tego od nas wymagać.

***
 
u części królików z Częstochowy, mimo diety siano + zioła, pojawia się nieprawidłowy kał. nie ma w tym nic nadzwyczajnego :/, ponieważ badania kału wykazały obecność kokcydiów.

u wszystkich królików należy wprowadzić leczenie. metronidazol codziennie przez 7 dni.

obecność wszy oraz pasożytów skórnych (s. cuniculi - brak polskiej nazwy) zostanie wyeliminowana poprzez podanie preparatu ektopar.

u części królików(Yeti, brat Yeti, matka dwóch maluchów etc.) występuje katar, w zw. z czym otrzymują antybiotyk ogólny.



poza tym wszystkie króliki od jutra będą otrzymywać lydium - 5 dawek co dwa dni.



wszystkie króliki zostaną też odrobaczone panacurem.

***

jutro kończymy ważenie wszystkich królików i wchodzimy z lekami, a podawanie wszystkich w/w leków będzie logistycznie wyjątkowo trudne przy takiej ilości królików, ale myślę, że damy radę ;)









***







***

w dłoni Mileny - kołtun





***

maluszki - bracia

jeden waży 45 dag, drugi 65 dag





Hermelin z ropnym zapaleniem napletka i prącia póki co bez zmian, ale to dopiero drugi dzień od rozpoczęcia terapii.

***

w przyszłym tyg. króliki z Częstochowy zostaną ostrzyżone przez groomera :) Oluś  :przytul

azylowe psiaki :)





Król wyluzowany



nasza "maskotka" - niesamowita agentka, wkrótce zaprezentujemy jak rudzielec zachowuje się na wybiegu. wczoraj nie dałam rady zrobić jej zdjęć, ale młoda tak jak Kendra jest innym królikiem poza klatką.





potoczenie żona Yeti - nasz "skaner" :/ w końcu można się spokojnie wyspać :)





łyse placki między uszami to wynik obecności pasożytów, ale mamy nadzieję, że za jakiś czas maluchy będą silne i zdrowe :)



***

Mosiniaki pięknie uczą się czystości, a apetyt wszystkim dopisuje :)







https://lh5.googleusercontent.com/-FZ-FwcwAGU8/Uhz_RPHHEtI/AAAAAAAAEC4/wdot8K5lolc/w772-h514-no/DSC04653.JPG[/img]



Lubczyk Wspaniały :D miejmy nadzieję, że dobrze zareaguje na nowy lek i całkowicie wyeliminujemy u niego i Lebiodki problemy z układem oddechowym.

Lubczyk przytył 10 dag od zeszłego piątku i ma tak dobry humor (odpukać!) :)





***

Kurt po zabiegu czuje się dobrze i jak zawsze dzielnie znosi codzienne oczyszczanie ;) w zw. z wyjazdem Kendry (tak, tak :D) poszukujemy dla Kurt nowej towarzyszki, tj. drugiego strażnika Azylu ;)

***

stało się. dzisiaj Kendra pojechała do nowego domu :) miejmy nadzieję, że Rufty zaakceptuje ją jako partnerkę, ponieważ wyjechał razem z nią - dziękujemy  :bukiet



w DT (tym samym, w którym przebywa przystojniak Edward) jest również Soti :) Kasia & Marcin  :bukiet

***

na koniec przypominamy o możliwości wsparcia królików z Azylu poprzez zakupy w sklepie uszatkowo.pl - wszystko znika w naprawdę zastraszającym tempie...- zioła, pellet (ok 30 kg dziennie) etc. wszystko razy dwa...

***

Bonsaiii jest cudowny - w końcu jego ojcem jest Hugo :P Herbi również :* a Wojtuś? :)

Senior z klasą - tak króliki, wszystkie powinnyście dożyć tak pięknego wieku jak Wojtuś ;)








Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13208 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:52:55 pm »
przepraszam za post pod postem, ale niestety nie mam możliwości zmodyfikowania swojego ostatniego postu :/

co do skrętu szyi króliczki z Częstochowy, w tym wypadku nie ma mowy o jakiejkolwiek rehabilitacji tak jak w przypadku Pachino :( rozmawiałam o tym z doktorem jakiś czas temu.
być może przy pomocy leków uda nam się zmniejszyć ten skręt, ale szanse nie są zbyt duże. pozostaje czekać...



Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13209 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:43:05 pm »
Apati i Hachi pozdrawiają z DT i życzą kolorowych snów!


Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13210 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:46:17 pm »
Ja niestety też nie mogę zmodyfikować swojego posta, więc dodaję tylko że tu można śledzić losy i poczynania panienek, mniej więcej na bierząco ;) ----> http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16106.new.html#new

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13211 dnia: Sierpień 29, 2013, 15:58:17 pm »
Ja bardzo przepraszam, ale czy wie ktoś co u Zgredzi?
PS. Vekita szykuje się do podróży (zajada przed drogą) :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13213 dnia: Sierpień 29, 2013, 18:32:09 pm »
stało się. dzisiaj Kendra pojechała do nowego domu usmiech2 miejmy nadzieję, że Rufty zaakceptuje ją jako partnerkę, ponieważ wyjechał razem z nią - dziękujemy  bukiet
Czy puchatki pojechały do domu stałego?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13214 dnia: Sierpień 29, 2013, 18:38:56 pm »
stało się. dzisiaj Kendra pojechała do nowego domu usmiech2 miejmy nadzieję, że Rufty zaakceptuje ją jako partnerkę, ponieważ wyjechał razem z nią - dziękujemy  bukiet
Czy puchatki pojechały do domu stałego?
Tak :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13215 dnia: Sierpień 29, 2013, 19:58:20 pm »
Jutro Vekitka już będzie w nowym domku moim domku :)
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13216 dnia: Sierpień 29, 2013, 20:25:03 pm »
Lubczyk vel. Lubczon Brokuł nadal w bardzo dobrym nastroju i co najważniejsze z ogromnym apetytem :)

widok Lubczyka to obecnie najlepszy sposób na chandrę :)







Lubczyk wciąż nie wygląda tak jak ma wyglądać docelowo :P ale naprawdę przeszedł już bardzo długą drogą :)





byłoby najlepiej, gdyby martwica z nosa odpadła u Lubczyka tak jak u Maggie czy dzisiaj u Majeranka, który w niczym nie przypomina już tego samego chorego królika walczącego o życie.

nos nie wygląda to najlepiej, ale jest naprawdę dobrze :) nie ma ani obrzęku, ani martwicy. teraz wszystko się zagoi :)  



czas rozpocząć nowy etap w życiu - jeść to, co najlepsze, spać w godnych warunkach, zorganizować sobie służbę, cieszyć się uwielbieniem :P

króliczka określana jako żona Yeti











zwiedzająca Azyl :)









grunt to dobre siano :)









***

kolejna Miss przed strzyżeniem ;)

















oddawaj :P



i kolejna Miss :P



z Mileną :)

















błękitnooka koleżanka - damska wersja Bonsaiii :P





ooo a tutaj pojawił się nasz psiak :P







świeże i smaczne!











***





nasz  admin_patrzy





i tak siedziałyśmy długą chwilę ;)





















***































w najbliższych dniach przedstawimy Wam same metamorfozy. przed nami etap - zrzucamy zbędne futro (zdjęcia nie są w stanie odzwierciedlić tego, jaka ilość kołtunów kryje się w tych futrach

jak w tym przypadku...









***

serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za wspaniałe siano dla uszaków z Azylu  :bukiet (ostatnio zużyliśmy 30 kg w 2 tyg., a teraz wystarczy nam prawdopodobnie na tydzień ;))

Oluś dziękujemy za karmę, która dotarła do Azylu dzisiaj  :przytul

Marta & Kuba - należą się Wam zaległe podziękowania za zioła  :przytul (jak widać dużo ich nie zostało :P)

dziękujemy wszystkim, którzy przekazują dary za pośrednictwem sklepu uszatkowo.pl, chociaż przyznam, że w tym lepiej orientuje się raczej Magda :P (ja się pogubiłam ;))

w Azylu absolutnie nic się nie marnuje i wszystko znika w zastraszającym tempie :P

co do trawokulek, zobaczymy jak to będzie. z ostrożności przez ostatnie dni postawiliśmy na dietę pt. siano i zioła, ale sprawdzimy jak jest z trawokulkami (informację o tym, że króliki nie szaleją za trawokulkami otrzymaliśmy od OTOZ-u w dniu, kiedy odbieraliśmy uszaki)

***

dziewczyny, dziękuję za to, że codziennie jesteście :*



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13217 dnia: Sierpień 29, 2013, 20:27:33 pm »
Kurt czuje się bardzo dobrze (il. ropy usuwanej podczas oczyszczania to potwierdza) i dzielnie strzeże spokoju w Azylu :P





a to zdj. dla Marty, o którym zapomniałam w poprzednim poście, którego nie mogę zmodyfikować :/




Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13218 dnia: Sierpień 29, 2013, 20:49:57 pm »
Hahaha dziękuję :D Czyli jednak babka :) Niech się dobrze uszakom je :* (Kasia mnie przeraziła, że taki 5kg worek mógł już zniknąć i faktycznie widzę, że dużo już nie zostało :P) Doślę Wam coś jeszcze specjalnie dla tych słabszych uszaków - ziele jeżówki :)
WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13219 dnia: Sierpień 29, 2013, 21:01:33 pm »
Czy możemy spodziewać się nowej pozycji w ofercie TiVo? Byłoby w sam raz na nadchodząca jesień :)