Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]
91
Zachowania / Mój królik zaczął się mnie bać
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Docmarcioszi dnia Marzec 06, 2020, 13:43:45 pm »
Mój 4 miesięczny królik mi stąd nie zowąd zaczął się mnie bać. Nie wydarzyło się nic czym mógłbym wytłumaczyć jej zachowanie. Na mój widok chowa się za łóżko lub w kąt. Je normalnie, bobki oddaje prawidłowo. Czy jest się czym niepokoić? Mamy drugiego królika starszego o miesiąc, który zachowuje się zupełnie normalnie :)
92
Niepolecani / Odp: [Oświęcim] Błonie - Jakub Dłubisz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LekWetJakubDlubisz dnia Luty 23, 2020, 11:03:51 am »
Tak, znam się dobrze na psach i kotach... nie uważam się natomiast za lekarza wszechmogącego i wszechwiedzącego oraz nieomylnego, bo tacy nie istnieją.
Nawiązując do komentarza, to owszem - wykonałem wszelkie czynności ratujące Pani zwierzę, czynności na jakie pozwala mi gabinet w którym pracuję. O rokowaniu została Pani poinformowana - było złe. Zdecydowaliśmy o próbie leczenia. Może gdyby objawy zostały zauważone przez Panią wcześniej ( a nie trwające już tydzień ) i według moich zaleceń skierowała się Pani do placówki specjalizującej się w chorobach gryzoni, mających wszelkie dostępne instrumenty do głębszej analizy problemu i patologii tego zwierzątka otrzymałaby Pani satysfakcjonującą odpowiedź i być może zadowalające leczenie.

Pozdrawiam
93
Oddam / Odp: Pośrednicy Adopcyjni Fundacji Przygarnij Królika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Longinrat dnia Luty 22, 2020, 23:10:55 pm »
Witam :icon_eek
94
Oddam / Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotrtalikos dnia Luty 14, 2020, 21:40:00 pm »
Moje króliki też szaleją w godzinach porannych. Nagle jak ja chcę spać to im się włącza szaleństwo w klatce.
95
Zachowania / Odp: Zachowanie królika po śmierci towarzysza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Luty 02, 2020, 15:35:53 pm »
Beato, najlepszym lekarstwem będzie adopcja króliczki do towarzystwa dla Gajosa, nikt tak nie ukoi króliczego smutku jak drugi królik.
96
Akcesoria i DIY - czyli Zrób To Sam / Odp: Poidło - na jakiej wysokości?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcin Tomasz dnia Luty 01, 2020, 12:27:43 pm »
No właśnie. Zamontowałem mu wyżej i widzę, że trochę więcej tej wody mu schodzi. Może jak wygodnej mu się pije, to chętniej korzysta z poidła?
97
Zachowania / Zachowanie królika po śmierci towarzysza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Beata87 dnia Styczeń 29, 2020, 12:47:43 pm »
Niestety, króliczka Arielka, która była towarzyszką Gajosa odeszła 2 tygodnie temu. Od tego czasu Gajos, który jest królikiem wycofanym, nieskorym do kontaktu z człowiekiem, ma problemy, które wyglądają mi na depresję.  Był osowiały i smutny, obecnie załatwia się "pod siebie", siedzi w moczu i odchodach, nie myje się. Jest sprawny fizycznie, nic mu pod tym względem nie dolega, ale przestał w ogóle korzystać z kuwety (wcześniej załatwiał się tylko do niej). Brudna jest cała klatka poza kuwetą. Myję go codziennie, a nawet dwa razy dziennie, bo jest cały oblepiony. Jakieś rady jak mu pomóc? Staram się go głaskać i poświęcać mu czas, może jest nawet trochę lepiej, ale jego zachowanie dotyczące załatwiania się mnie przeraża. Bez wcześniejszego umycia, nie mogę go wypuścić na mieszkanie, bo wszystko wybrudzi. Oczywiście żwirku w ostatnim czasie nie zmieniałam (drzewny), jak i innych rzeczy w klatce/diecie.
98
Akcesoria i DIY - czyli Zrób To Sam / Odp: Poidło - na jakiej wysokości?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Styczeń 27, 2020, 15:47:23 pm »
Teraz ma zdecydowanie za nisko to poidło :)
99
Akcesoria i DIY - czyli Zrób To Sam / Poidło - na jakiej wysokości?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcin Tomasz dnia Styczeń 25, 2020, 16:40:07 pm »
Tak się zastanawiam czy mój królik nie ma zbyt nisko zamontowanego poidła. Kiedyś jak był mniejszy było ok, teraz jednak trochę podrósł. Z drugiej strony klatkę mam taką, że musiałbym mu je zainstalować ok 8 cm wyżej i nie wiem czy to z kolei by nie było za wysoko.Jak uważacie? Wasze króliki, na jakiej wysokości mają zainstalowane poidełka?
100
Choroby / Odp: Dziwne drgania u krolika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misia01 dnia Styczeń 17, 2020, 18:51:26 pm »
A może śpi? Nie śpi? Misia jak zaśnie to też ma drgania, drgaja jej wąsy, powieka, czasem główka jej ucieka w bok  :) może i Twój uszaty śpi i stąd te drgania?
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]