Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10
31
Zachowania / Odp: Oswajanie - czyli nowy członek rodziny w domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Czerwiec 10, 2018, 10:23:46 am »
Witaj! Po pierwsze, nie przejmuj się i sprzątaj mnie, raz dziennie w zupełności wystarcza. Uszak lubi mieć u siebie swój zapach, więc ciągłe usuwanie  go może frustrować. Czy klatka jest duża? I czy nie lepiej ją zmienić na kojec? Mówisz, że to baran francuski - na pewno? Taki siedmiokilowy docelowo? Czy po prostu baran "standardowy" miniaturowy (2,5 kg mniej więcej)? 10 h w klatce to dość długo na młodego uszaka, to go też może frustrować, tu już bez względu na wielkość. Dlatego wspominam o kojcu, bo tam można królikowi dać i więcej miejsca, i atrakcji (np. włożyć karton-domek).
Co do sikania i w ogóle zmiany zachowania, to podejrzewam początek dojrzewania. Małe króliki są zazwyczaj słodkie, tulą się, liżą, są łagodne. Pod wpływem hormonów to się może zmienić i najczęściej się zmienia ;), a Twój uszak jest w wieku, gdy dojrzewanie jest jak najbardziej na miejscu. Dlatego Cię obsikał (prawdopodobnie zaznaczył), może też na Ciebie burczeć (ze złości) albo bzyczeć (z ekscytacji, że jesteś jego samicą ;) ).  Pozostaje powoli zaczynać myśleć o kastracji uszaka, ale powinien do tego ważyć min. 1 kg.
32
Zachowania / Odp: Oswajanie - czyli nowy członek rodziny w domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Horacy dnia Czerwiec 10, 2018, 10:15:51 am »
Witam, od dwóch tygodni mieszka razem ze mną młody kawaler, baran francuski o imieniu Horacy. Obecnie ma 11 tygodni. I niestety, mimo mojej wielkiej miłości do niego, nie ogarniam tego gościa. Nie wiem czy to akurat odpowiedni wątek, ale potrzebuję porady.
Staram się jak mogę, żeby było mu dobrze. Codziennie, nawet dwa razy sprzątam mu klatkę, wymieniam sianko, którego ma pod dostatkiem, różne rodzaje, świeżą i czystą wodę, dodatkowo podaje mu zioła, czasem nawet suszoną marchewkę, za którą dałby się pociąć. W klatce przebywa tylko na czas mojej nieobecności, kiedy idę do pracy czyli ok 10 godzin, a potem całe mieszanie jest jego. Może nawet leżeć na łóżku. Ale... niestety od pewnego czasu zauważyłam,że nie chce do mnie podchodzić, żeby go głaskać, na początku lizał mnie po twarzy, rękach, moje ubrania, wręcz zalizałby na śmierć. Teraz już coraz rzadziej, w dodatku czasem widzę że "strzepuje" łapki, ucieka wtedy ode mnie, albo siedzi do mnie tyłem i się nie rusza, tylko czasem widzę jak na mnie ukradkiem spogląda. Nie wiem o co mu chodzi. Ostatnio nasikał na mnie. Czasem chrumka na mnie. W ogóle nie znam się na nim, nie wiem kiedy jest mu dobrze a kiedy nie. Czy ja coś źle robię? Czy go czymś uraziłam? Nawet nie wiem czym..A może dopiero teraz się zaczyna oswajać?
Prosiłabym o pomoc bardziej niż ja doświadczonych opiekunów, bo zaczynam się podłamywać.
33
Giełda użytkowników - rzeczy nowe lub używane / Odp: [SPRZEDAM] suszone królicze przysmaki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misia01 dnia Czerwiec 09, 2018, 10:53:00 am »
Liscie truskawek 100g - 5 zl
34
Oddam / Odp: Pilnie szukam domu dla królika baranka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez reynold dnia Czerwiec 08, 2018, 15:19:35 pm »
Czy oddała już Pani królika? Jestem spod Łodzi i zastanawiam sie, czy jeszcze mógłbym się nim zaopiekować...
35
Adopcje Wirtualne / Wirtualne adopcje 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez c_mon dnia Czerwiec 08, 2018, 09:07:48 am »
Cześć. Widzę, że tematy nieco już straciły swoją ważność, a myślę, że wiele osób (np. ja) chciałyby podjąć się wirtualnej adopcji. Czy istnieje taka szansa, szczególnie jeśli chodzi o północ Polski?
36
Weterynarze / Odp: Dobry weterynarz w Sieradzu kogo polecacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leoja dnia Czerwiec 07, 2018, 19:01:15 pm »
No dobrze dziękuję za odpowiedź :)
37
Choroby / Odp: Przedstawienie Zwierzaków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vektor1985 dnia Czerwiec 07, 2018, 18:58:59 pm »
Dzięki :-) jestem ciekaw czy ktoś przerabiał amputację tylnego skoka ? operacja była dość poważna bo łapkę ma uciętą przy samym tyłku i jest w bardzo kiepskim stanie serię zastrzyków pooperacyjnych kończy w niedzielę wczoraj było w miarę ok jadł nawet bawił się ze swoim sparaliżowanym kumplem Panem pieluchą a dziś jest znacznie gorzej...
38
Choroby / Odp: Przedstawienie Zwierzaków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aguleks dnia Czerwiec 07, 2018, 18:45:07 pm »
Możesz założyć wątek swoim podopiecznym w rozdziale "Nasze króliki" i systematycznie opisywać perypetie tych wyjątkowych stworzeń.
39
Choroby / Przedstawienie Zwierzaków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vektor1985 dnia Czerwiec 07, 2018, 18:29:50 pm »
Cześć :-) napiszę kilka słów o moich królikach a więc: Kicka poza nadwagą nic jej nie dolega aż dziw bierze że ktoś wyrzucił ślicznego królika który załatwia się do kuwety :-) następny przypadek jest bardzo ciężki zaczęło się od chorób skórnych od siedzenia w moczu a w tym tygodniu Grubas miał amputowaną tylną łapkę :-( miał ropę w stawie skokowym kolej teraz na kolejnego twardego zawodnika
Alfred miał zapalenie ucha środkowego adoptowałem go na wigilię jest bardzo stary ślepy i sparaliżowany natomiast ma sprawne jedno ucho i nosek oraz apetyt i najnowszy mieszkaniec to Lucjan był w schronisku tak długo że ludzie tam tracili wiarę że ktoś go adoptuje to królik bez oka poza tym bardzo szybko się przemieszcza...GDYBY KTOŚ MIAŁ JAKIŚ PODOBNY PRZYPADEK CHĘTNIE WYMIENIĘ SIĘ DOŚWIADCZENIAMI pozdrawiam Wiktor
40
Weterynarze / Odp: Dobry weterynarz w Sieradzu kogo polecacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Czerwiec 07, 2018, 16:12:25 pm »
Rozumiem. W takim razie odpowiedź brzmi "nie" :)
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10