Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10
81
Zachowania / Odp: Zachowania seksualne i terytorializm czyli dojrzewanie płciowe uszaka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Grudzień 27, 2017, 09:51:25 am »
Zdecydowanie wykastrować :) Zachowanie wskazuje na pobudzenie płciowe, szczególnie, jak zauważyłaś, że bobki uszaka mocno wonieją, tak trochę piżmem. Po kastracji powinien się uspokoić z bobczeniem i sikaniem gdzie popadnie (choć tu gwarancji nie ma, ale skoro wcześniej był czysty, to jest duża nadzieja, ze do tego wróci).
W Warszawie masz króliczych wetów, którzy bezpiecznie Ci go ciachną :)
82
Oddam / Odp: [Kraków] Dom tymczasowy u Cioci Kejt :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Grudzień 27, 2017, 09:48:05 am »
Jaka ona jest cudowna, zjawiskowa! Moje maleństwo :heart Oczka ma jak moja Trusinka, ona ma też takie umalowane, piękne rzęsy :)
83
Zachowania / Odp: Zachowania seksualne i terytorializm czyli dojrzewanie płciowe uszaka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wafel dnia Grudzień 26, 2017, 19:49:21 pm »
Hej, zastanawiam się czy wykastrować mojego uszatka. Sprawa wygląda następująco.
Króliczka przygarnęłam jak miał trochę ponad 3 miesiące. do skończenia przez niego 6 miesięcy nie zostawił mi na podłodze ani jednego bobka, nigdzie nie nasikał. Robił to jedynie w klatce. Nie zawsze w kuwecie  :icon_twisted , ale jednak w klatce  :icon_lol
Jak tylko skończył mniej więcej 6 miesięcy, to zaczęło się bobkowanie wszędzie. Zostawiał mi w różnych miejscach całe kupki bobków. Sikanie zdarzyło mu się na łóżku i na mnie  :/ Ja bobki sprzątałam od razu i cała ta sytuacja trwała około 1,5 miesiąca. Oduczyliśmy go wchodzenia na łóżko, więc i sikanie się skończyło. Na mnie też nasikał w sumie parę razy i przestał. Potem długo był spokój, króliczek naprawdę dobrze się zachowywał, owszem trzeba było go nadzorować, bo zakazany owoc w postaci łóżka kusił i pod naszą nieobecność zawsze się tam załatwiał  :bunny: .
Króliczek lubił chować się pod łóżkiem i tam spać. Ostatnio tam zajrzałam, bo zaczęło mi coś brzydko pachnieć. W ciągu 2-3 dni (dłużej mu to na pewno nie zajęło, bo zawsze spod łóżka były odkurzane kurze i jego futerko) zaminował całą podłogę pod łóżkiem  przeciera_oczy przeciera_oczy przeciera_oczy tylu bobków to ja jeszcze nie widziałam.
Zablokowałam mu wejście pod łóżko. Automatycznie znalazł nowe miejsce do załatwiania wszelkich potrzeb. Teraz załatwia się wzdłóż jednej ściany o długości ok 3 metrów  :icon_neutral i siusiu i bobki. Chodzę i sprzątam, a on zostawia jednego bobka za drugim i wszędzie są kropelki jego moczu. Podłogę myję octem i sodą na zmianę, żeby usunąć zapach, ale jak na razie bez skutku. Postawiłam mu też drugą kuwetę w miejscu gdzie w moim mniemaniu załatwiał najwięcej potrzeb, ale ciężko ocenić czy wybrałam dobrą miejscówkę na przestrzeni 3 metrów  :/ Oczywiście z drugiej kuwety chętnie korzysta, ale tak samo chętnie jak i z reszty podłogi. Nie chcę, żeby siedział w klatce, teraz mam wolne i mogę go pilnować podczas biegania i sprzątać po nim, ale jak niedługo wrócę do pracy, to króliczek będzie w ciągu dnia pod opieką innych domowników, więc nikt nie będzie za nim biegać ze szczotką i szufelką. Albo będzie siedzieć w klatce czego sobie nie wyobrażam albo będzie nadal załatwiać swoje potrzeby wszędzie co może tylko utrwalić złe zachowania. Nie mam już pomysłu i dlatego zastanawiam się czy to nie kolejny etap dojrzewania. Króliczek ma teraz 1 rok i 2 miesiące i ostatnio jego odchody zdecydowanie gorzej pachną, a do tego zdecydowanie więcej naciera bródką niż kiedyś. Również po zrobieniu bobków często je wącha.
Jakieś pomysły?  :hm:  dobro_zlo
84
Oddam / Odp: [Kraków] Dom tymczasowy u Cioci Kejt :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doris dnia Grudzień 26, 2017, 18:55:59 pm »
Hyhyhyhy! A jak! Nie ma spania! Wstawać! :D
Ślicznie się bawi :)
85
Zachowania / Odp: Królik nie daje w nocy spać
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wafel dnia Grudzień 26, 2017, 17:11:12 pm »
Od dwóch tygodni mam królika ma niecałe trzy miesiące. :heart Jest to samiczka rasy baranek. Od samego początku jest przyjaźnie nastawiona do wszystkich nawet do mojego małego kuzyna. Przychodzi sama na pieszczoty, liże mnie. :*

Staram się aby jak najdłużej biegała (5-6h) ale na noc ja zamykam. Na razie boje się ja zostawiać klatkę otwartą na noc. Przy poprzednim kroku było to w wieku 2 lat i do tego on nie wychodził poza obszar mojego pokoju.

Na początku nie było problemu z zamykaniem na noc była bardzo cicha. W klace od początku wszystko ma jedzenie i picie i także zabytkową marchewkę, papierowy rulon i piłkę na przysmaki. Do tego ma duża klatkę.

Ale od dwóch nocy mam z nią problem zaczyna około 3 w nocy gryzienie klatki i bardzo to przeszkadza. Nie chce aby budziła pozostałych. Nie wiem co mam robić. Narazie nie chce ją zostawiać na noc otwartą boje się że zrobi sobie krzywdę ona jest dopiero tak mała. :icon_cry

Miałam to samo. U mnie święty spokój jest wtedy jak przykryję klatkę kocem . Uszak nie widzi mnie i nie ma kogo zmusić do otwarcia klatki
86
Zachowania / Odp: Królik próbował zabić kota...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wafel dnia Grudzień 26, 2017, 16:52:27 pm »

Mój króliczek tez na początku nie akceptował psa. Uciekał przed nim i tupał. Dałam mu czas i nie ingerowałam w ich relację. Pies nie był akurat za bardzo zainteresowany uszakiem (pies ma już swoje lata, więc ceni sobie spokój), a króliczek z czasem się przyzwyczaił i zobaczył, że nic złego się nie dzieje. Teraz wygląda to tak, że króliczek biega za psem, a nawet po psie  :lol a pies go unika
87
Oddam / Odp: [Kraków] Dom tymczasowy u Cioci Kejt :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kejt dnia Grudzień 26, 2017, 10:54:36 am »
Sąsiedzi z dołu! Wstajemy :niegrzeczny

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Xh7-gV-xsbE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Xh7-gV-xsbE</a>
88
Oddam / Odp: [Kraków] Dom tymczasowy u Cioci Kejt :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doris dnia Grudzień 26, 2017, 10:39:16 am »
Oczywiście, że jesteś śliczna! :zakochany: No a już rzęs to ci zazdroszczę :D Cudne! :onajego
89
Zachowania / Odp: zmiana "toaletowych" przyzwyczajeń
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wafel dnia Grudzień 26, 2017, 09:30:11 am »
U nas trwa walka z kuwetą ale póki co  :dobani Początkowo kuweta była w ogóle totalnie ignorowana, teraz już jest zauważona ale tylko dlatego że wkładałam do niej na zachętę trochę sianka, kawałek tekturki albo smakołyk. Króliś podkrada to co najlepsze i siusia 2 cm od kuwety :crazy:
Dziś jedziemy do weta na sprawdzenie ząbków i przy okazji umówimy się na kastrację  :&gt;
Ja zrobiłam nieco inaczej. Zanim zainstalowalam kuwetę, to wszędzie w klatce po kątach rozłożyłam tekturki. Jak na nie sikał, to umieściłam w klatce kuwetę i do kuwety wkładałam zasikana tekturkę i czystą. Resztę tekturek zabrałam. Jak załapał, to stopniowo zmniejszałam powierzchnię tekturki (na początku nie chciał wchodzić do kuwety bez tekturki). Potem kuweta zmieniała miejsce 3 razy, bo po każdym razie co załapał i zaczynał sikać do kuwety, to przestawał i wybierał inny kąt, więc tam przedstawiałam kuwetę. 
90
Zachowania / Odp: Króliczek nie chce korzystać z kuwety.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wafel dnia Grudzień 26, 2017, 09:15:35 am »
Tak umieścić paśnik, żeby króliczek jadł siedząc w kuwecie.
Ok, to jutro, a właściwie to już dziś zrobię przemeblowanie w klatce, przeniosę paśnik. I zobaczymy co z tego wyjdzie, męczące jest już codzienne sprzątanie całej klatki, ale jak trzeba, to trzeba :)
 
Dobra wiadomość jest taka, że jak paśnik zmienił po jakimś czasie miejsce, to siuśki i bobki nadal w większości lądują w kuwecie!
Uff, to mnie pocieszyłaś trochę, może i moja Emi się też nauczy, w każdym razie wierzę, że się uda :)

Ja tak zrobiłam. Rezultat był taki, że króliczek wiecznie siedział w kuwecie, a że jest biały, to cóż ogonek i łapki były żółte. Jakoś to przecierpieliśmy. Króliczek miał systematyczne czyszczenie łapek i ogonka i po jakimś czasie przestawiłam paśnik, żeby nie był nad kuweta. Teraz króliczek już nie sika na sianko (pewnie przez to czyszczenie :icon_razz). Przeszło mu, natomiast walczę z obsikiwaniem podłogi poza klatką
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10