Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10
81
Kastracja/sterylizacja / Odp: Nie wiem czy dotyczy go kastracja czy sterylizacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Solvieg dnia Czerwiec 28, 2018, 11:46:32 am »
Tak to możliwe, umów się do dobrego króliczego weta. Przed zabiegiem wykonuje się USG aby określić płeć.
82
Kastracja/sterylizacja / Nie wiem czy dotyczy go kastracja czy sterylizacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MamaTedusia dnia Czerwiec 28, 2018, 11:27:50 am »
Hej, podjęłam decyzje o kastracji mojego króliczka, ma on 10 miesięcy i się bardzo męczy, cały czas „bzyka” moje ręce i innych domowników, wyglada to jak by już tego nie chciał ale musiał. Tu pojawia się problem, bo w hodowli powiedziano nam ze, to chłopiec, gdy poszliśmy go poraz pierwszy odrobaczyc weterynarz tez stwierdził ze to samiec ale nie ma 100% kolejna wizyta był już inny weterynarz i powiedział 100% ze to chłopiec wiec nie mieliśmy już wątpliwości bo 3 osoby stwierdziły to samo aż do wczoraj... Tedi zaczął wyrywać sobie sierść i budować gniazdo (wyczytałam, ze tak robią samiczki w ciąży bądź urojonej) a dziś już nie interesuje się gniazdo i znowu bzyka... w weterynari przeprowadzają tylko kastrację, steryzlizacji nie i nie wiem co robić bo miałam już umawiać się na zabieg kastracji. Błagam pomóżcie czy to możliwe by samiec robił gniazdo? Albo czy samiczka by „bzykała” ??
83
Niepolecani / Odp: Przestroga dla Opiekunów Króliczków Wrocław
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Czerwiec 28, 2018, 10:02:35 am »
Bardzo Ci współczuję tej tragedii :( Nie znam tego weterynarza, nie należy do polecanych przez Stowarzyszenie, a niestety w przypadku królików wybór właściwego lekarza jest kluczowy :( Choć prawda jest taka, że po kastracji, jak po każdej sytuacji, mogą zdarzyć się powikłania i nawet zgon, choć ryzyko jest minimalne, jak wykonuje ją doświadczony lekarz. Niestety uszaka już nie ma i nic nie poradzimy. Można tylko nauczyć się czegoś na przyszłość. Naprawdę bardzo mi przykro, że tak bezsensownie skończyło się życie Twojego Puszka  :swieca:
Może jak Twój ból trochę opadnie, znajdziesz w sobie siłę i chęć, by podarować dom i miłość jakiejś króliczej biedzie...
84
Niepolecani / Przestroga dla Opiekunów Króliczków Wrocław
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PUSZEK35 dnia Czerwiec 28, 2018, 05:03:35 am »
W zeszły czwartek mój kochany niestety Św.pamięci Puszek przeszedł zabieg kastracji w "gabinecie" leśnickie centrum weterynarii znajdującym się we Wrocławiu przy ul dolnobrzeskiej 46b . Osoba zapisująca Puszka twierdziła że nie trzeba Mu przed zabiegiem zmieniać diety ani w żaden inny sposób przygotowywac Go do zabiegu . Miał stawić sie o godzinie 9 na zabieg a kolo 17 miał zostać odebrany. Jak się później okazało został oddany kolo 19 i miał (ku mojemu zdziwieniu) wrócić do normalnego trybu życia bez konieczności wizyty w celu kontroli. Pani która podaje się za weterynarza mowila że Królik moze dziwnie zachowywać się przez kilka pierwszych dni po zabiegu (tzn może nie mieć apetytu czy tez moze być ospały). Po powrocie do domu miał to co "pani weterynarz" zaleciła czyli sianko suchy pokarm i wode czyli nic szczególnego. No ale to ona jest a raczej powinna być specjalistą. W niedzielę w nocy niestety Puszek zmarł z czym nie mogę się pogodzić mial nie całe dwa lata. Rano po pogrzebie który Mu urządziłem udalem się do  w/w gabinetu chociaż ciężko mi to miejsce tak nazwac usłyszałem " co sie pan tak dziwi ? Tak się czem zdarza .... Krolik po wybudzeniu był w świetnej kondygnacji ponieważ zjadł koperek, jak coś nie pasuje proszę zmienić weterynarza" mam straszne wyrzuty sumienia że przez to że wybrałem to miejsce na zabieg To niewinne Stworzenie Które nikomu nie zawiniło a dawało tyle bezinteresownej miłości musiało odejść z tego świata a do tego przechodząc przez cierpienia.nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak bardzo bezuczuciową i bezwzględną musi być ta osoba zeby tak sie zachowywać i nawet nie patrząc jak bardzo ja bylem/jestem związany z Puszkiem ale czy tak zachowuje sie ktoś kto z racji na wykonywany zawód ma.obowiązek nieść pomoc a nie ból cierpienie Zwierzętom. Tu liczyły się tylko pieniążki a niestety nie dobro Pacjenta. Ostrzegam przed tym żeby Nikt z Was nie popełnił mojego błędu i nie wybrał tego miejsca. Jeśli Ktokolwiek ma wątpliwości co do mojej opinii to niech poszuka w sieci bo ja w trakcie nieprzespanych nocy trafiłem na podobne wpisy. Podsumowując : pomimo tego że cokolwiek bym nie zrobił to życia Kochanemu Puszkowi nie przywróce ale nam nadzieję (i On pewnie też by tego chciał bo był wyjatkowy ) żeby jego śmierci i cierpienia nie poszły na marne. Oby tam gdzie jest było Mu lepiej bo to Mu się należy
85
Choroby / Odp: Bardzo niepokojące zachowanie po kastracji, proszę o radę i pomoc.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CoToMa dnia Czerwiec 26, 2018, 05:57:50 am »
Co z uszakiem?
Mam karme ratunkową, mogę podrzucić, tylko napisz gdzie !!
86
Problemy techniczne użytkowników / Odp: usuniecie konta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez joac dnia Czerwiec 25, 2018, 22:09:42 pm »
Spokojnie, konto zostanie usunięte :) Pozdrawiam.
87
Choroby / Odp: Bardzo niepokojące zachowanie po kastracji, proszę o radę i pomoc.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CoToMa dnia Czerwiec 25, 2018, 21:31:19 pm »
Nie wiem gdzie byłeś dzisiaj z królikiem, ale radziłabym jutro pojechać do Egzowetu.

Edycja: weszłam na stronę i niestety jutro gabinet nieczynny

Ewentualnie dr Daria w lecznicy dr Tymowicza
88
Choroby / Odp: Bardzo niepokojące zachowanie po kastracji, proszę o radę i pomoc.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aguleks dnia Czerwiec 25, 2018, 21:10:16 pm »
Nie dokarmiaj gerberem, bo to powoduje biegunkę. Jeśli nie możesz dostać tzw. karmy ratunkowej to lepiej podać rozmoczony zmiksowany dobrej jakości granulat.
Wg mnie ewidentnie wina leży w źle dobranej dawce narkozy. Antybiotyk po kastracji powinien być, ale nie w jego braku leży problem. Kastracja dobrze przeprowadzona nie jest poważną operacją.
89
Choroby / Odp: Bardzo niepokojące zachowanie po kastracji, proszę o radę i pomoc.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wirkek dnia Czerwiec 25, 2018, 19:15:28 pm »
 Własnie wróciłem od innego veta, polecanego przez znajomą, która ma królika.
Mówiła, że powinien dostawać dłużej antybiotyk i leki przeciwbólowe.
Błąd też po stronie veta ze w sobotę już (dzień po zabiegu) nie zalecił dokarmiana i niczego na florę.

Dzisiaj królik od tego drugiego veta dostał silny lek przeciwbólowy, trochę flory i antybiotyk. Powiedział jednak, że nie jest za dobrze - mamy się nastawić na to ze albo dużo wizyt i długi powrót do zdrowia, no albo wiecie... Jak królik nic praktycznie nie jadł przez te 2-3 dni to może być kiepsko. Przed chwila dokarmiałem królika, za 2 godziny kolejna porcja. Kiepsko.

Kastracja była w - Opole przychodnia Bonifacy.
90
Problemy techniczne użytkowników / Odp: usuniecie konta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marzka95 dnia Czerwiec 25, 2018, 18:56:22 pm »
Witam godnie z RODO i wiadomością, którą wysłaliście na maila z możliwością usunięcia konta żądam natychmiastowego usunięcia konta. Samemu nie można, więc proszę o natychmiastowe usunięcie.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10