Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Ogłoszenia FK / Naprawa karoserii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mateuszk1976 dnia Wrzesień 26, 2020, 13:46:06 pm »
Cześć,

Szukam sprawdzonej firmy, która zajmuje się naprawą karoserii w samochodzie. Dużo czytałem w internecie i trafiłem na firmę M&ST, ktoś z Was miał z nią styczność?
42
Wirtualne Adopcje / Odp: Wirtualna Pomoc dla uszaków z Fundacji Przygarnij Królika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mateuszk1976 dnia Wrzesień 26, 2020, 13:43:41 pm »
zawsze to jakaś opcja jeśli ktoś nie może zabrać zwierzaka do domu
43
Domy Tymczasowe / Odp: Prośba - dom tymczasowy Kraków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mateuszk1976 dnia Wrzesień 26, 2020, 13:43:09 pm »
a jakie trzeba spełniać wymagania, żeby zostać takim domem tymczasowym ?
44
Przygarnę / Odp: Pytanie odnośnie adopcji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mateuszk1976 dnia Wrzesień 26, 2020, 13:42:11 pm »
no za granicę może być ciężko
45
Choroby / nabrzmiały sutek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wikktta dnia Wrzesień 25, 2020, 21:51:27 pm »
hej! chciałabym poprosić o radę. sama nie mam królika, ale za to ma mój znajomy. nie będę się nad tym rozwodzić, ale królikowi z dobry rok temu, jakby wyrosło (??) coś na brzuszku. myślę że to morze być sam sutek, jest bardzo duży, i nabrzmiały. królik nie daje sobie tego dotknąć, widać że go boli.

chciałabym się dowiedzieć czy jest to coś co zagraża jego życiu, płci niestety nie znam. królik nie żyje w dobrych warunkach, nazwałabym je raczej tragicznymi. niedługo będę zgłaszać to różnym organizacjom, jeżeli nie będzie odzewu, sama tego królika mu odbiorę. niestety, na królikach się nie znam, a muszę wiedzieć czy to coś jest bardzo niebezpieczne i czy powinnam się pośpieszyć.

jeżeli podobny wątek był to wybaczcie, jestem tu nowa hah
46
Dieta / Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymon73444 dnia Wrzesień 24, 2020, 15:40:53 pm »
Według mnie warto wejść np. na https://www.animalzoone.pl i sprawdzić ofertę tego sklepu zoologicznego. Wydaje mi sie, że znajdziecie tam sianko bardzo dobrej jakości.
47
Dieta / Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marta828 dnia Wrzesień 14, 2020, 11:38:06 am »
Ja podaję swoje zuzce sianko Wio-Mar. Dzwoniłam nawet do producenta, więc wiem, że pochodzi z ekologicznego, rodzinnego gospodarstwa rolnego, które specjalizuje się w produkcji siana i ziół dla królików. Więc można powiedzieć, że jest prosto od chłopa!  :icon_smile
Moja uszatka najbardziej lubi takie z domieszką  ziół. Sianko zmieniam co tydzień na takie z innym dodatkiem jakiegoś zioła. Taka mieszanka może być super rozwiązaniem dla uszaków niejadków.
Jak ktoś chętny do tutaj znajdziecie jaskowe sianko wio mar: https://wyspapupila.pl/siano-dla-krolika
48
Dieta / Odp: Odmierzanie porcji posiłków i pory karmienia dla królików
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marta828 dnia Wrzesień 14, 2020, 11:19:27 am »
Biszkopcik, a granulat nie tuczy trochę? Tuptuś ma dopiero 10 miesięcy. Tylko pytam, bo tak przeczytałam na króliczych stronkach.

No i w tym pytaniu tkwi całe sedno moich wątpliwości :) Ja też się naczytałam na króliczych stronach tego i owego. Ale zastanawiam się właśnie o co chodzi z tym, że granulat może "tuczyć"??   :?:

Czy to nie jest tak, że królik je aż do zaspokojenia głodu? Właśnie chciałabym żeby ktoś mi - pokazując to na własnym króliku - wytłumaczył dlaczego mam limitować ilość granulatu? Bo ja o tym czytałam parę miesięcy temu na jakiejś stronie i nie rozumiem o co z tym chodzi??

Podam przykład na jabłku. Tuptuś bardzo lubi jabłko. Daję mu kawałek co kilka dni. Jeżeli jabłuszko jest słodkie, to pałaszuje je jak szalony. Ale ukroję mu mały kawałek, on zje tyle ile potrzebuje i już nie je go więcej. Zostawiam mu ten kawalątek na później i on dojada go sobie po paru godzinach.

On nie zachowuje się tak jak ja :) - gdy ja mam ochotę na kostkę czekolady, a otworzę nowe opakowanie, to jem całą tabliczkę :) Ludzie jedzą pod wpływem emocji, często głupoty się przejadają. Ziemniaki same w sobie nie tuczą - jeżeli zjemy pół kg ziemniaków, to jesteśmy napchane jak kaczki i wtedy już nie chcemy jeść więcej . Większy problem to niewłaściwe łączenie składników - np. ziemniaków i mięsa.

No więc ja mam pogląd, że królik je do momentu aż się naje i że nie musi objadać się jak człowiek. Ale wcale nie wiem czy dobrze myślę?
Może rzeczywiście granulaty tuczą? No ale wtedy one musiałyby być tak bezwartościowe jak słodkie kolby albo dropsiki dla królików...
Też wyczytałem w różnych miejscach to i owo, a sama nie jestem doświadczona bo mam króliczka od niedawna. Ale podzielę się tym co (jak mi się wydaje) zrozumiałam z tego wszystkiego.
W teorii króliki będą jadły tyle ile mają podane, gdyż w naturze jadły tylko to co znalazły, a czasami zdarzało się, że pokarmu brakowało. Zatem należy przypuszczać, że zjedzą wszystko aby się zapezpieczyć, gdyby pokarmu zabrakło. A że to my im stale zapewniamy im pokarm to zaczynają tyć bo gorsze dni nie przychodzą. Taka jest teoria :)
Jeśłi chodzi o granulat to podobno jest on bardzo kaloryczny i dorosłe u dorosłych królików powinien stanowić nie więcej niż 10 % diety. U młodych, rosnacych króliczków możemy podawać granulat bo takie króliki potrzebują więcej kalorii i energii niż dorosłe osobniki.
Dla chetnych polecam ten artykuł: co jedzą króliki
49
Kastracja/sterylizacja / Odp: AKCJA STERYLIZACJA W LECZNICY HYRAX W KRAKOWIE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marta828 dnia Wrzesień 14, 2020, 11:07:16 am »
Czy ktoś moze coś polecić w Warszawie? Jakieś doświadczenia z wetami w Wawie?
50
Oddam / Odp: Pośrednicy Adopcyjni Fundacji Przygarnij Królika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marta828 dnia Wrzesień 14, 2020, 10:59:33 am »
Hejka wszystkim :papatki
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10