Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1251169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1400 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:08:41 pm »
A czy mógłby ktoś sprawdzić czy te podkłady są w aptece obok Dogerii....

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1401 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:13:08 pm »
Są, wczoraj je kupowałam, kupiłam 2 paczki po 30 podkładów, w sumie za 108 zł, wystarczy to przy 8 królikach na 7 dni.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1402 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:19:37 pm »
Tutaj są tanie podkłady 50szt. za 58,95zl z przesyłką 13zl, wychodzi 1,44zl/szt.
http://m.allegro.pl/przedmiot,podklady-z-folia-do-przewijania-60x90cm-50sztuk,3108503951.html

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1403 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:22:46 pm »
ale to nie  jest Bella Seni Soft?

Mielismy juz podklady tansze i nie wrocimy do tej opcji, bo sie totalnie nie sprawdziły - były za cienkie i bardzo słabo chłoneły wilgoć, Pani Elzbieta najlepiej może się o tym wypowiedziec albo andy_wawa. Nie ryzykowałabym z inna firmą, no chyba, że na próbę 5 sztuk.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1404 dnia: Kwiecień 05, 2013, 17:48:41 pm »
często jest tak że króliki sikają na skraj podkładu i siuśki dostają się pod podkład który ma od spodu ceratę a co za tym idzie nie chłonie i wszystko się tapla...  :titanic: króliki mają i tak zmieniane podkłady raz lub dwa razy dziennie więc może można by je czymś zastąpić?
żwirek odpada, lignina też bo króliki mogłyby ją jeść ale może jest coś co wygląda jak podkłady bez ceraty i jest tańsze?
taki podkład żeby spełniał swoją rolę musi być rozkładany na całą klatkę a pocięty podkład niestety jest często za krótki...
tak czy siak na razie to najlepsze rozwiązanie ale może ktoś wymyśli coś lepszego?  :hmmm

dodam że podkłady z ceratą to mega nieekologiczne  :dobani
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 17:52:01 pm wysłana przez alesia89 »
kocham moje uszate szczęście!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1405 dnia: Kwiecień 05, 2013, 17:58:27 pm »
drybady dla spokojnych królików a dla kopaczy-flejtuchów  klatki z kratownicą, żeby siury spływały na spód klatki.Pole do popisu dla projektantów klatek. Jak by taki wynalazca potencjalny trafił na Cytrynka to z mety coś by wymyślił.Może gdzieś są ociekacze z metra.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1406 dnia: Kwiecień 05, 2013, 18:28:29 pm »
Jak by taki wynalazca potencjalny trafił na Cytrynka to z mety coś by wymyślił.
To któryś z małych Cytrynek tak mega sika? czy taki rozrabiaka?

A czy to nie wyszłoby taniej gdyby zamiast tych podkładów stosować żwirek po prostu?

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1407 dnia: Kwiecień 05, 2013, 19:12:53 pm »
Z dwóch Cytrynów w Dogerii, jeden jest diabełkiem wcielonym. Sikają oboje a jedno do tego wszystko wywraca na lewą stronę. Jedno półdiable weneckie chciało mi zgwałcić Odlota i wyrwało mu z tyłka pęk kłaków a bidula Odlot pisku narobił dyszkantem i schował się pod wór ze śmieciami.Żeby go odstresować posadziłam go w fotelu Prezesa i tam jakoś dotrwał końca wizyty patrząc na kicającą brać z góry z kotem u boku.Patrząc na Odlota, zastanawiam się, czy mu się coś w łepetynie nie poprzestawiało po tym zabiegu.Namieszał mu dr w psychice,że hej. Przed zabiegiem był mega agesywny wobec innych zwierząt a teraz mu to wisi.Przed dominantem daje drapaka. Dał się nawet wykorzystać z róznych pozycji przez ledwo żywego Yogiego.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Justyna91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Lili <3
  • Za TM: Mój Skarb... Rudzielec. 16.12.2012.
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1408 dnia: Kwiecień 05, 2013, 19:15:46 pm »
http://www.blizejciebie.pl/podklady_higieniczne_seni_soft_90x60cm-_30_szt_.html,297_316,780,1 pokłady seni soft 90x60, przy zakupie powyżej 2 opakowań wychodzi 40,56 zł za 30 sztuk, zamówienie powyżej 115 zł - bez kosztów transportu więc cena wydaje mi się super. :)
 

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1409 dnia: Kwiecień 06, 2013, 00:48:12 am »
nie może być żwirek bo raz to na żwirku nie widać siuśków i kup dobrze, dwa to po zabiegach pył ze żwirku dostaje się wszędzie a trzy to tam nie ma warunków na sprzątanie klatek ze żwirku, to by miało sens jak by się uczyło króle robić do kuwet ale niestety przynajmniej w warszawie nikt nie przywiązuje do tego wagi...

ja miałam dla mojego poprzedniego króla kuwetę z "sitkiem" bo nie chciał robić na żwirek ale to strasznie śmierdziało :/
kocham moje uszate szczęście!

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1410 dnia: Kwiecień 06, 2013, 02:57:04 am »
Dał się nawet wykorzystać z róznych pozycji przez ledwo żywego Yogiego.
Yogi jest ewenementem, przyjechał do nas, był w fatalnym stanie a teraz nie dość, że wygląda coraz lepiej to mu się poważnie na amory zbiera. Wczoraj siedziałam z nim na podłodze, żeby sobie pokicał to latał wokół mnie ciągle jak mały, kościsty Fircyk w zalotach :) Bardzo fajnie się na niego patrzy, z dnia na dzień widać ogromną poprawę.
To któryś z małych Cytrynek tak mega sika? czy taki rozrabiaka?
Obydwie Cytrynki sikają na potęgę i kupczą też jak konie normalnie ;P Zupełnie jak ich mama :)
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1411 dnia: Kwiecień 12, 2013, 01:20:21 am »
Szukamy chętnych do sprzątania i przytulania króliczków w Dogerii na środy i soboty, jest ktoś chętny? W nagrodę dostaną Państwo ogrom wdzięczności zarówno od uszaków jak i reszty wolontariuszy :)
kocham moje uszate szczęście!

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1412 dnia: Kwiecień 12, 2013, 01:40:05 am »
Szukamy chętnych do sprzątania i przytulania króliczków w Dogerii na środy i soboty, jest ktoś chętny? W nagrodę dostaną Państwo ogrom wdzięczności zarówno od uszaków jak i reszty wolontariuszy :)

Alesia, niech Cie uszaty król pobłogosławi, tak dokładnie szukamy chętnych do pomocy! :) Jeżeli ktoś będzie chętny to proszę o kontakt ze mną, albo info tutaj to się odezwę ze szczegółami na privie.
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1413 dnia: Kwiecień 12, 2013, 08:06:12 am »
W środy i czwartki sprzątam królikom w biurze więc Ja niestety nie pomogę :(

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1414 dnia: Kwiecień 12, 2013, 15:47:02 pm »
Tak, dokładnie teraz mamy 2 mini-przytuliska dla królików w Warszawie -w biurze są zdrowe króliki, obecnie 7 (Strażnik i 6 Cytrynek, które już są duże), a w Dogerii jest również 7 królików (Odlot, Yogi, Bursztyn, Baranek Bieluszek, Rudzielec z kartonu, Król Plusius Wielki i Toyota).
Są to króliki w trakcie leczenia, w najgorszym stanie jest Yogi i Plusius. Odlot również jest w złej formie, a miał iść w ten weekend do adopcji - na razie się do niej nie nadaje.

W obydwu miejscach są pewne ograniczenia: w biurze tradycyjna konspiracja przed sąsiadami nie znoszącymi królików, a w Dogerii na razie króliki nie mają dużego pomieszczenia z regałami, więc są zorganizowane po partyzancku, jedna klatka na drugiej.

Dzisiaj darczyńca przysłał nam 85 podkładów do Dogerii, tak więc wystarczą na 2 tygodnie spokojnie, do biura z kolei przysłano nam trochę karmy angielskiej :) Kupiłam też trochę siana w hurtowni, jednak na żwir na razie nas nie stać. Otrzymaliśmy trociny od Blacky i króliki w biurze posiedza na nich, dopóki nie znajdą się pieniądze na żwir.

Finansowo nadal jest bardzo źle - nie jestesmy nadal w stanie zapłacic faktur ze stycznia (Medicavet i Ogonek).
Króliki mają co jeść, ale nie mamy srodków na inne wydatki.

Szczegóły rozliczeń (wpływy i wydatki, spis faktur do opłacenia oraz podziękowania dla darczyńców) zawarłam na stronie www.warszawa.kroliki.net

Małgosia sukcesywnie umieszcza na Facebooku zdjęcia naszych warszawskich królików oraz informacje o nich :)

Jesli by ktoś z Was miał na zbyciu te 5 zł to polecamy się gorąco z naszym warszawskim kontem, wypadałoby nam już zapłacic faktury wystawione w styczniu :)

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

tytułem: darowizna na cele statutowe SPK na Mazowszu
lub: darowizna dla królików warszawskich






Offline selaronda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1415 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:00:18 pm »
I ja zadeklarowałam sie na sprzątanie w biurze 2 razy w tygodniu , Dogeria wiec odpada  :krolik

Offline selaronda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1416 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:17:51 pm »
Ach i jeszcze jedna sprawa!!! Króliczemu Światu ogłaszam wszem i wobec, że mój tymczaowy Oskar nigdzie juz sobie odemnie nie pójdzie  :heart Zakochany po królicze uszy w mojej osobistej króliczycy imieniem Bobas ( dodam, że z szaloną wzajemnością  ) został .........ogłoszony jej  :slub: narzeczonym i tym samym znalazł stały domek !!!!  :kiiss miłość kwitnie i tak niech zostanie   :zakochany: :zakochany: :zakochany: :zakochany:

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1417 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:40:00 pm »
Selaronda gratulacje :D

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1418 dnia: Kwiecień 13, 2013, 21:00:09 pm »
szczęścia parze życzę..... :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1419 dnia: Kwiecień 14, 2013, 11:47:32 am »
Czy ktoś miałby chęć przygarnąć Kwinto Bieluszka i Borówkę? :)

Rozdawałam wczoraj przez kilka godzin na Placu Zamkowym nasze ulotki na stoisku Empatii, do stoiska podchodziły sensowne osoby.

Za tydzień w sobotę znów będziemy miec stoisko, może ktos z Was by chcial wpaść?

Kręciły się nieprzebrane tłumy, samych demonstrantów mielismy spokojnie z 50 osób (każdy trzymał portret zwierzęcia).