Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284826 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10900 dnia: Maj 09, 2013, 20:46:35 pm »
W takim razie trzymamy kciuki :)
dziękuję, właśnie wysłałam formularz adopcyjny.

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10901 dnia: Maj 09, 2013, 20:47:27 pm »
agata:] nie czekaj tylko kontaktuj się z pośrednikiem Sushi :)
już zrobione ;]
dokładnie, jeśli ktoś będzie jechał na trasie Toruń - Szczecin, na pewno weźmie królisia dla Ciebie :)
oj bardzo na to liczę!!! trzymajcie kciuki:D

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10902 dnia: Maj 09, 2013, 20:54:19 pm »
świetnie, ale nie posiadam samochodu, więc bardziej liczyłabym na pomoc w znalezieniu transportu. Pomimo tego jest szansa?
ah źle zrozumiałam... Sushi śliczna :) trzymam kciuki!

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10903 dnia: Maj 09, 2013, 20:56:25 pm »
świetnie, ale nie posiadam samochodu, więc bardziej liczyłabym na pomoc w znalezieniu transportu. Pomimo tego jest szansa?
ah źle zrozumiałam... Sushi śliczna :) trzymam kciuki!
dziękuję bardzo!!!

Offline mavee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 487
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Kropeczka,moje małe serduszko
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10904 dnia: Maj 09, 2013, 21:21:18 pm »
dokładnie, jeśli ktoś będzie jechał na trasie Toruń - Szczecin, na pewno weźmie królisia dla Ciebie :)
Do mnie tym sposobem w sobotę uszaczek ze Szczecina do Wrocławia przyjedzie,a ja z Wrocławia do siebie go już zabiorę,także jeśli jesteś zdecydowana,to się nie zastanawiaj :)

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10905 dnia: Maj 09, 2013, 21:23:07 pm »
mavee:  jestem , jestem - czekam na pozytywną odpowiedź:]

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10906 dnia: Maj 09, 2013, 21:41:52 pm »
wiem, że brak wiadomości dot. Tufiego u wielu osób budzi lęk, że coś się stało  :przytul ale sytuacja co do zasady się nie zmieniła.

zła wiadomość jest taka, że Tufi schudł 5 dag, ale mieliśmy ciężkie 3 ostatnie dni, a wczoraj Tufi był niezadowolony z powodu chwilowej zmiany karmy ratunkowej :] dzisiaj mamy już zapas rodicare instant i nadzieję, że chłopak odzyska chociaż to 5 dag :przytul jelita spokojnie - przez ostatnie 2 dni nie było galaretki, dzisiaj w jelitach nie było płynów. w pyszczku cały czas utrzymuje się taka sama niewielka, ale jednak pewna ilość ropy.
na pocieszenie powiem, że Tufi nadal ma bardzo dobry humor, o czym przekonał się dzisiaj nawet...Rusłan :] Tufi jak zawsze biegał po gab. doc, a kiedy odkryłam transporter Ruska (mojego wojownika, który ustawia w szeregu koty a w domu pilnuje każdego intruza), Tufi wszedł na Ruska...i próbował go zgwałcić - aż wstyd się przyznać, ale chyba po raz pierwszy w życiu taki widok nas po prostu rozbawił :P nasz anorektyk Tufi, który w Azylu jest uwielbiany, cieszy się respektem i nigdy nie męczył żadnego królika! a tu nagle akcja z Ruskiem :] tak czy inaczej w przypadku Tufiego to przejaw jego woli życia ;)

doktor był dzisiaj bardzo zadowolony z Kurt (odpukać!). Kurt nadal wygląda dość drastycznie po lewej stronie pyszczka (chociaż ja się przyzwyczaiłam ;)), ale to wynik ciągłego oczyszczania, tak aby nie dopuścić do zamknięcia rany. Kurt jest w naprawdę dobrej formie. ma piękny apetyt, robi mnóstwo bobków, nocą buszuje po całym Azylu a rana naprawdę bardzo ładnie oczyszcza się z ropy i w dużej mierze jest już czysta...(i tutaj pojawia się: odpukać, chociaż obecny stan Kurt po tym wszystkim co razem przeżyliśmy bardzo nas cieszy i daje nadzieję :)).

dzisiaj u doc była też nowa podopieczna Azylu, którą dzisiaj Magda przywiozła z Bydgoszczy. świat króliczki do tej pory ograniczał się do klatki o długości 40 cm, co niestety ma odzwierciedlenie w jej stanie zdrowia. króliczka ma nadwagę - duże wole i przykurcz tylnych łapek. nie potrafi poruszać się jak zdrowy króliki. musimy zrobić jej zdjęcie rtg, ponieważ ma problemy z zębami. jej dolne trzonowce są bardzo duże, a górne zupełnie starte - najprawdopodobniej stąd problem z prawym okiem.
jutro wrzucę zdjęcia małej.

Momo waży 2,15 kg (jeszcze 15 dag i będzie idealnie), a dzisiaj miał drobny zabieg usunięcia tłuszczaka ;)

do doc zabrałyśmy dzisiaj na kontrolę Bonsai, który nadal walczy z kichaniem :/

do nowego domu w Toruniu trafił dzisiaj adopcyjny Bailo!  :bukiet

***

Pesteczka dzielnie walczy, ale póki co bez większych zmian. dzisiaj wydawało mi się, że jest trochę lepiej, ale nie wiem. zobaczymy co przyniosą najbliższe dni...

***

Herbi













Petitka





Tivia















***
a na koniec...:D

Konkurs TIVO i Fundacji Azyl dla Królików!


Domowi copywriterzy w kapciach z króliczymi uszami, blogerzy, których królik odłączył nie raz od urządzeń USB, powieściopisarze z uszakiem zamiast kota na kolanach i wszyscy kreatywni językowo miłośnicy długich uszu - zapraszamy Was do konkursu na motto Azylu dla Królików w Toruniu!

Podczas majówki nasza wolontariuszka Weronika wydumała, że na jednej ze ścian Azylu jest pusto i przydałoby się ją ozdobić. Czym? Hasłem przewodnim! Weronika zobowiązała się, że przygotuje piękny epigraf. Co będzie jego treścią? Oto pole do popisu dla Was.

Propozycje (maksymalnie 3) prosimy przesyłać na: fundacja@azyl.torun.pl do 26 maja.

Pierwsze miejsce może być tylko jedno, zaś nagrody będą następujące:
- nagrodzone hasło znajdzie się na azylowej ścianie, na stronie internetowej TIVO oraz Fundacji Azyl dla Królików, na profilu FB Fundacji oraz na ulotkach i innych drukach okolicznościowych
- autor otrzyma paczkę z ziołowymi smakołykami dla pupila ufundowaną przez firmę TIVO
- dodatkowo dwie NIESPODZIANKI - jedna dla królika, druga dla opiekuna (oczywiście z motywem królika) :)

Zwycięskie hasło zostanie wybrane w głosowaniu przez Zarząd i Radę Fundacji Azyl dla Królików. Ogłoszenie wyników 31 maja! :)



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10907 dnia: Maj 09, 2013, 22:01:50 pm »
Bosze jaki ten Herbi jest śliczny  :heart
(stara baba, królików pełna chata, a ona się jeszcze zachwyca  :icon_rolleyes )


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mavee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 487
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Kropeczka,moje małe serduszko
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10908 dnia: Maj 09, 2013, 22:42:23 pm »
kata_strofa,no ale co zrobisz,on jest śliczny :niegrzeczny

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10909 dnia: Maj 09, 2013, 23:04:36 pm »
świetnie, ale nie posiadam samochodu, więc bardziej liczyłabym na pomoc w znalezieniu transportu. Pomimo tego jest szansa?

oczywiście, że jest :) Papaja jest z Warszawy i przywiozłam ją do Krakowa :) po za tym miałam też przyjemność wieźć Rudo z Sopotu do Krk. Odległość nie stanowi problemu gdy u celu czeka na uszaka kochający ludź! :)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2013, 23:20:51 pm wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10910 dnia: Maj 10, 2013, 00:17:26 am »
Momo waży 2,15 kg (jeszcze 15 dag i będzie idealnie), a dzisiaj miał drobny zabieg usunięcia tłuszczaka oczko
:icon_rolleyes a mój Zachciu, fakt że wielkości Czesia holendra, 24h luzem i z selekcjonowanymi kaloriami 2,30  :buu.
Tufi, który w Azylu jest uwielbiany, cieszy się respektem i nigdy nie męczył żadnego królika! a tu nagle akcja z Ruskiem icon_krzywy
A może by ta inna karmę ratunkową reklamować i odsprzedawać po cenie wyższej niż cena Viagry :PP

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10911 dnia: Maj 10, 2013, 00:55:05 am »
Dzisiaj byłam na łódzkiej giełdzie i o dziwo nie było odpadów króliczych uff.
To już kolejny raz bardzo mnie to cieszy.
Martwi mnie Pesteczka ale jestem dobrej myśli.Walcz maleńka !!!
Baranek jest po prostu  powalający uwielbiam baranki.


Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10913 dnia: Maj 10, 2013, 10:21:07 am »
Trzymajcie kciuki dobrzy ludzie! Kolejny zając w tym roku który powinien być na łące a jest u Marty - czyli jedynej osoby u której ma choć minimalną szansę na przeżycie!. Tym razem zawinił kot a nie ludzka głupota. Ciekawych co należy robić ze nieznalezionym zajączkiem zapraszam na www.zajeczaki.pl



Uploaded with ImageShack.us

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10914 dnia: Maj 10, 2013, 11:00:28 am »
O, maluch :) Groźna mina złoczyńcy :P
WO AMIGO

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10915 dnia: Maj 10, 2013, 11:45:37 am »
Agata- mam osobę, która tydzień w tydzień jeździ Bydgoszcz-Szczecin, gdyby to coś pomogło.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."


Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10917 dnia: Maj 10, 2013, 15:44:36 pm »
Voxiu? Co on tam robi? :)
WO AMIGO

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10918 dnia: Maj 10, 2013, 17:14:42 pm »
Agata- mam osobę, która tydzień w tydzień jeździ Bydgoszcz-Szczecin, gdyby to coś pomogło.
o dobrze wiedzieć:D na razie jeszcze tak daleko w przyszłość nie wybiegam.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10919 dnia: Maj 10, 2013, 18:30:30 pm »
Tufi bez zmian, a może z małą zmianą. dzisiaj bobki były bardzo ładne. kolejny dzień bez galaretki, kolejny dzień z dobrym nastrojem i kolejny dzień bez chęci samodzielnego pobierania pokarmu (chociaż ma apetyt i je, to co mu podaję)...dla mnie dzień wątpliwości - co dalej...

***

Fuji przebywa w Azylu od wczoraj, ale już czuje się w nim jak w domu - w miejscu, gdzie świat nie ogranicza się do malutkiej klatki. jest aktywna, chociaż bardzo szybko się męczy i często odpoczywa, wyciągając łapki do tyłu. myślę, że wkrótce Fuji będzie rządzić w Azylu ;)

jak widać jej oko nie wygląda dobrze - w przyszłym tyg. rtg głowy.





























pudełko z granulatem beaphar zostało w błyskawicznym tempie oblężone ;)

garść piątkowych ujęć z Azylu :)  

























































Milka - odważna, pełna energii, towarzyska panna :) myślę, że pod koniec maja zostanie wysterylizowana.















Coffee - kolejna piękność w Azylu. w pon. zabieramy Coffee na badanie krwi. zobaczymy w jakim stanie jest jej wątroba.

















Bezik w wersji Bezika sennego ;)





Tufi nie mieszka już w Azylu, dlatego azylowi rezydenci musieli znaleźć nową miejscówkę...tym razem jednomyślnie wybrano klatkę naszej Kurt ;)
Wacikowi siano smakuje zdecydowanie bardziej u Kurt niż z własnego paśnika :)





na koniec

wiosenna "droga do Azylu"



na wzgórzu nasze wymarzone miejsce na wybieg





***

w niedzielę do Azylu trafią kolejne 2 króliki - tym razem z Warszawy

Pesteczka je, ładnie przyjmuje wszystkie leki i chętnie przyjmie dry bed  :bukiet Pesteczka musi mieć dry bed, mamy dla niej jeden, ale potrzebujemy drugiego na zmianę.
gdyby ktoś chciał dorzucić się do zakupu dry bed dla Pesteczki, prosimy o kontakt  :przytul:
póki co nie ma spektakularnej poprawy. Pesteczka nadal walczy z zapaleniem mózgu, ale musi dać radę. my się tak łatwo nie poddajemy ;)
Pesteczka jest jednym z kilkunastu królików specjalnej troski, które znajdują się pod opieką Fundacji Azyl dla Królików.