Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5351391 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11080 dnia: Maj 19, 2013, 23:30:45 pm »
A jakby tak kotka karmiąca przyjęła do swoich i ktoś mia
ł na nie oko?

Nie zły pomysł nawet może się to udać ??

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11081 dnia: Maj 19, 2013, 23:37:33 pm »
A kto ma karmiącą kotkę? :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11082 dnia: Maj 19, 2013, 23:42:58 pm »
Może Agn będzie miała jakieś namiary w swiecie kocich dt?
Kotki to dobre matki, nie swoje karmią, a jak raz małe do cyca dorwie się to już jej

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11083 dnia: Maj 19, 2013, 23:43:29 pm »
myślę, że fakt, że to króliki jest dla nich nadzieją, są już ofutrzone i całkiem żywotne więc nie są to takie absolutne dwu czy jednodniowe oseski :)
trzymam kciuki!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11084 dnia: Maj 20, 2013, 11:01:34 am »
Ja też trzymam kciuki za maluszki. Jasne Zgaga ma doświadczenia w odchowywaniu takich malców. Szpagus Petitka to naprawdę fajna króliczka właśnie taką bym chciała na dt. Potrzebuje uszaka bez zapędów niszczycielskich bo właśnie remontuje mój pokój. Troche kasy to kosztowało więc nie chce żeby zaraz był zdewastowany. A i wiem ze Petitka potrzebuje spokojnego domku i wytrwałości ze strony opiekuna żeby otworzyła się przed człowiekiem. Jeśli nie Petitka to brałam też pod uwagę Coffee lub Dalile. Też całkiem ładne panienki.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11085 dnia: Maj 20, 2013, 11:17:02 am »
Gogomor, uważam, że ponowne zmiany dla Petitki byłyby bardzo szkodliwe:( jej jest potrzebna stabilizacja a i Sparaqus zna nie od dziś:)
Jako WO nie jestem za zmianami dla malutkiej.
Sparaqus, jakby jakieś fotki ;)...
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 11:30:35 am wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11086 dnia: Maj 20, 2013, 12:05:18 pm »
Jasne rozumiem nie chciałabym robić nic na szkode tej kochanej panienki. Przejrze jeszcze raz adopcyjną i wybiorę jakiegoś uszaka. Chce samiczke bo w domu 2 chłopaki. Podobają mi się angorki i baranki. To jakaś odmiana po moich dobrze wyglądających posturą królikach. Haha. Marzy mi się filigranowa panienka.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11087 dnia: Maj 20, 2013, 13:21:19 pm »
szpaqus skontaktuj sie proszeze mna meilowo

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11088 dnia: Maj 20, 2013, 14:08:06 pm »
Jak już pisałem te maluchy to króliki na bank. Czy widział je już pan doktor? Zastanawia mnie jak pani mogła zobaczyć je w norze. Może jakiś pies lub kot ją rozgrzebał... świadczyły by o tym zwłoki ich rodzeństwa. Dorosłe króliki pewnie zostały przepłoszone..
Linki do stron o dzikich królikach w obcych językach znajdziecie tu: http://www.zajeczaki.pl/d-krolik.htm - oraz w necie - niestety nie wszystkie jestem w stanie przejrzeć i zweryfikować... Myślę, że dobrym pomysłem będzie wizyta u doca - ewentualnie telefon do Czempinia do stacji badawczej - oni hodują właśnie dzikie króliki - wiedzą, czym je karmić:  http://pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=pzl_www&_PageID=21&_CAT=CZEMPIN.DZIKIE_KROLIKI     

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11089 dnia: Maj 20, 2013, 14:34:29 pm »
Doktora nie ma jeszcze przez kilka dni, a króliki trafiły do nas w niedzielę tj. wczoraj kiedy też nie było jak ich pokazać :/ więc wizyta dopiero je czeka.

Nad ranem zjadły trochę "mieszanki" z mleka i BioLapisu, do południa dość mocno się kręciły w transporterku, wręcz próbowały się z niego wydostać :P Energia je rozsadza.... teraz śpią a ja za każdym razem boję się, jak zaglądam do środka transporetra co tam zastanę...

Zostały znalezione bo ktoś wdepnął w tą norę :/

Po pracy spróbuję zadzwonić do tego Czempina - teraz mam zablokowany ten link który podałeś no chyba że DużyZając wyślesz mi smsem jakiś numer kontaktowy do nich? Będzie szybciej  :bukiet

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11090 dnia: Maj 20, 2013, 14:51:00 pm »
Zaraz prześlę smssem : tymczasem:

Stacja Badawcza PZŁ Czempiń
ul.Sokolnicza 12
64-020 Czempiń
Tel. +48 61 282-65-63
email: sb.czempin@pzlow.pl

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11091 dnia: Maj 20, 2013, 15:08:42 pm »
Właśnie rozmawiałam z Panią z Czempinia - nie pocieszyła mnie specjalnie... Mówi, że szanse są minimalne, żeby przeżyły, u nich to się prawie nie zdarza - pojedyncze przypadki udało się uratować nawet mimo odpowiedniego karmienia, trzymania w cieple itd.  chociaż mówi, że zwykłym mlekiem krowim wystarczy je karmić - 3 razy dziennie :] ale ja pozostanę przy łączeniu z BioLapisem - może dzięki niemu podniesiemy trochę statystyki przeżywalności.... :]

O podrzuceniu ich "komuś" mówi, że nie ma sensu - że inna "matka" je zagryzie. Z kotem jest ponoć takie samo zagrożenie....

Nie wiem.... ale i zajączkowi MartyP i im... po prostu musi się udać - nie widzę innej możliwości... :)

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11092 dnia: Maj 20, 2013, 19:01:54 pm »
Ja też tak sądzę - musi się udać! Może Czempiń to fachowcy, ale Wy do tego podchodzicie z sercem! Doświadczenia Zgagi w odchowie młodych królików są bezcenne i żaden przemysłowy odchów w Czempiniu się nie umywa...

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11093 dnia: Maj 20, 2013, 19:55:41 pm »
Słuchajcie mam.takie pytanko, bo pogubilam sie już, jak wodę należy dawać krolikiom? Przygotowaną, mineralną, doradzcie mu proszę. Ja daje mojemu przegotowana i ostudzona. 

No i trzymam kciuki za kroliczki :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11094 dnia: Maj 20, 2013, 19:58:29 pm »
słyszałam zawsze o mineralnej i tak sama podaje bo w przegotowanej tez jest osad - kamień
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 20:09:32 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11095 dnia: Maj 20, 2013, 20:00:03 pm »
No właśnie też o mineralnej słyszałam, najlepszy jest podobno żywiec , ale.nie wiem.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11096 dnia: Maj 20, 2013, 20:01:36 pm »
ja podaje Żywca :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11097 dnia: Maj 20, 2013, 20:03:08 pm »
Dzięki emilia za pomoc :))):*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11098 dnia: Maj 20, 2013, 20:09:51 pm »
Co do Czempinia - ja mam swoje zdanie na ich temat, z resztą DużyZając je zna.. przy zającach sporo się dowiedziałam na temat podejścia tego typu "instytucji" do zwierząt.. Dużo też opowiedziała mi Emilia i to już do reszty otworzyło mi oczy.. To właśnie m.in. dlatego nie mam pojęcia co zrobić z zającem :/ Ale nie oddam go na pewną śmierć, tego jestem pewna!

Madzia, trzymaj się tych rad, które Ci przesłałam i będzie dobrze. Mi na przepisie od Zgagi udało się odchować zajca, poprzedniego jestem pewna też by się udało, gdyby nie ten nieszczęśliwy wypadek.

P.S. KittyMilk dziś poszedł do Ciebie kurierem, jutro powinien być :)
WO AMIGO

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11099 dnia: Maj 20, 2013, 20:17:42 pm »
Nie podajemy wody mineralnej wlasnie ze wzg na zawartość minerałów, które potrafią sie odkładać w ukł. moczowym. Najlepiej woda przegotowana tzw odstana-w dzbanku albo woda źródlana z jak najmniejszą ilością minerałó