Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286766 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4860 dnia: Październik 14, 2012, 14:29:02 pm »
Zdradzisz, czy taki domek-willę można kupić w PL a jeśli tak to gdzie? Czegoś tak fajnego dla uszaków jeszcze nie widziałam usmiech2

A ja wiem gdzie jest :) http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/domki_do_zabawy/domek_gryzon/151725

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4861 dnia: Październik 14, 2012, 14:31:23 pm »
I przepraszam za OT ale nurtuje mnie jedna kwestia: ma ktoś pomysł dlaczego samiczka, chowana w pojedynkę 2 tygodnie po kastracji może bzyczeć? Moja królewna właśnie bzyczy - dźwięk jest uroczy   ale chodzi mi po głowie, że może jej czegoś brakuje albo jest jakiś inny negatywny powód bzykania? A gdzie nie szukam podany jest tylko powód pobudzenia seksualnego
Nie martw się, moje trzy wysterylizowane samiczki bzyczą -np. jak podaję im jedzenie i pędzą do miski :). A że twoja jest 2 tyg po sterylce, to może jeszcze bzyczeć "hormonalnie". Moje bzyczą też do siebie nawzajem, chyba się ze sobą tak komunikują (coś w stylu: A ty tu czego? ;), ale skoro Ty masz jedną, to raczej nie ma Ci niczego za złe :P
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4862 dnia: Październik 14, 2012, 15:24:28 pm »
Nimm jest przepięknie nakrapiany. Zakochałam się :)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4863 dnia: Październik 14, 2012, 16:04:34 pm »
A ja wiem gdzie jest usmiech2 http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/domki_do_zabawy/domek_gryzon/151725
Tu tez,ale ja kupilam w EBAY. widze,na zdjeciu jest albo zle zlozony albo kawalek sie ulamal nad wejsciem do domku.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4864 dnia: Październik 14, 2012, 16:05:38 pm »
Mara bardzo dziękuje za przesyłaną energię – pomogła usmiech2

:* :*

WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4865 dnia: Październik 14, 2012, 16:06:33 pm »
Ależ duży ten domek! Kajko do niego weszła i jeszcze parę uszaków by się zmieściło :) Fajny, też mnei korci :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4866 dnia: Październik 14, 2012, 16:24:15 pm »
Soniu część domku nad wejściem musiała ulec uszkodzeniu w paczce - ten "wycinek" był osobno, ale bez obaw :) naprawimy to :)))

domek jest super i ma paśnik :)

PippiLotta dziękujemy za karmę  :bukiet  :przytul

po_sąasiedzku trzymam kciuki za Marę  :przytul

Klaudyna wysłałam do Ciebie pv



Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4867 dnia: Październik 14, 2012, 16:28:36 pm »
po_sasiedzku przefajna sunia. Bedzie ok. A my jestesmy na etapie zaprzyjazniania Truska z maluszkiem. Dzis było drugie podejscie i narazie nie wychodzi. Trusiek goni maluszka pomimo ze ten pokój to nie jego terytorium. Dzis to chciał go capnać ale my z córką czuwamy w gotowosci. Najpierw poczytałam o zaprzyjaznianiu i wiem ze to może bywac trudne. Macie jakieś fajne rady może z własnego doświadczenia.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4868 dnia: Październik 14, 2012, 20:42:15 pm »
Witaj Maja , hormonki buzują , jeszcze jakiś czas tak będzie zanim opadną .

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4869 dnia: Październik 14, 2012, 20:49:00 pm »
Witam. Mam pytanko w sprawie Ginko (Apollo).

Po przyjeździe do nas 2 tygodnie temu zauważyłam, że ma brudne łapki. Myślałam, że to przez przebywanie w transporterku (Yui też takie miała kiedy ją kupiliśmy w zoologicznym ale je sobie sama wyczyściła) Nie chcieliśmy go na początku niepokoić ale teraz już się z nami oswoił i nam zaufał.
Postanowiliśmy dzisiaj wyczyścić mu łapki i położyliśmy go na pleckach. Okazało się, że miał mocno posklejaną sierść, miejscami brązową. Nie wiem czy dobrze zrobiliśmy ale poobcinałam mu te skołtunione fragmenty. Nie wszystkie jednak bo niektóre były blisko skóry. Po odsłonięciu sierści widać też łyse placki na piętach, a na jednej jest strupek.

Czy to coś poważnego? Czy powinniśmy go zabrać do weterynarza? (i tak planowaliśmy iść we wtorek lub środę) Co powinniśmy w tej sytuacji zrobić? Dodam, że nie wygląda jakby mu to przeszkadzało. Na początku dużo się mył.

I może przy okazji: Wydaje mi się, że Yui podgryza mu wąsy i brwi :?: ale on sobie z tego nic nie robi. Lubi ją i często myję jej główkę  :zakochany: Bidulek tez sie podstawia ale ona mu tylko wąsy obgryza :icon_cry
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4870 dnia: Październik 14, 2012, 21:08:28 pm »
Taki strupek i łyse miejsca przemywa sie roztworem ( koniecznie musi to być roztwór , bo jest jeszcze w maści) specyfiku Betadine . Ma właściwości  bakteriobojcze , grzybobójcze , dezynfekujące . Robię takie przymoczki trzymając gazik nasączony takim roztworem na strupu. Króliczce( jest u mnie nma DT ) już strupy poodpadaly , ślicznie sie goi. Nie nalezy smarować żadną maścią , bo powoduje rozmiękczanie strupka  i niestety  dluższe leczenie a tak przysycha i leczy się rana  . Posłuchałam rad pani dr Moroz i dobrze na tym wyszlam   :przytul  Polecam ten sposób

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4871 dnia: Październik 15, 2012, 10:56:52 am »
Wiadomo coś o konkursie Lays'owym na FB? gdzie można sprawdzić kto wygrał w głosowaniu na facebooku?

Czy mozna prosic o jakies wieści o Petuni i Raoul'ce?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2012, 11:37:58 am wysłana przez ing »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4872 dnia: Październik 15, 2012, 15:05:45 pm »
ing wyniki będą pod koniec tego tygodnia (ostatnio były w czwartek-piątek)

Ja cały czas wyczekuję zdjęć Lory :P Bo pracę mgr prawie kończę!! :P
WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4873 dnia: Październik 15, 2012, 15:16:44 pm »
Nie bedzie zdjeć dopóki nie bedzie piąteczki z obrony :P

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4874 dnia: Październik 15, 2012, 17:04:42 pm »
nezuminotabi - tym podgryzaniem sie nie przejmuj. Moja pannica tez przez pierwsze 2 tygodnie byla malo goscinna dla nowego kolegi:) a potem sie Kubie podporzadkowała :) i teraz biega jedo za drugim i kłócą się i tulą i myja :) jak w normalnym zwiazku :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4875 dnia: Październik 15, 2012, 18:03:42 pm »
Nie bedzie zdjeć dopóki nie bedzie piąteczki z obrony jezyk1
Szalona!! :P Bym musiała już chyba na jutro obronę umawiać!! :)
WO AMIGO

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4876 dnia: Październik 15, 2012, 19:17:43 pm »
Witam, przesyłam kolejne zdjęcia Kubusiowej która jest u mnie na DT.



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4877 dnia: Październik 15, 2012, 19:19:11 pm »
Jaka ona piękna! A nie masz ochoty poznać ich z Mopsikiem? Co ona kombinuje na zdjęciu z tą kulą smakulą?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4878 dnia: Październik 15, 2012, 19:40:35 pm »
Mialam ochote ich poznac, ale tata zmienil zdanie,i niestety nie moze zostac u mnie na ds. A z ta kulka smakula to ogolnie bierze ja w zęby i podrzuca sobie do gory, zeby szybciej smakolyki wypadły :-P

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4879 dnia: Październik 15, 2012, 20:02:14 pm »
bierze ja w zęby i podrzuca sobie do gory, zeby szybciej smakolyki wypadły :-P

agentka :DD

Ciociu Soniu, a może teraz taki domek? ;)



a jak ktoś nie lubi na słodko, to może być surowa willa :)



HIHIHI



« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2012, 21:12:35 pm wysłana przez PippiLotta »