Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5332143 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4740 dnia: Październik 10, 2012, 20:36:58 pm »
Solvieg, masz rację - to będzie Orzech :P

w imieniu naszych kilkudziesięciu par uszu :D dziękujemy drużynie kamerkowej za karmę, która dzisiaj dotarła do Azylu  :bukiet

oraz tajemniczemu darczyńcy :) za tunel dla uszaków  :bukiet

w ramach podziękowań

Panda - modelka I klasy :)





Tibia i Femur - Femur i Tibia :P















Avon :)



obiecuję, że najpóźniej w weekend zrobimy sesję zdjęciową Perri :)



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4741 dnia: Październik 10, 2012, 20:38:56 pm »
Femur czy Tibia na tym tuneliku - jakie ma rozkosznie rozczapierzone paluszki u łapek :* Pandacz jest przepiękną modelką, no i Avon - słodki uszaczek - nie wiem, czy to chłopak czy dziewczynka?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4742 dnia: Październik 10, 2012, 20:45:38 pm »
Perri ma tylko jedną stronę ładną. Druga strona główki zasrebrzona i opatrzona. Ale mała ma apetyt (chuda jest przeokropnie). Uwielbia babkę i mniszek i koperek i brokuły. Suszoną gruszką i burakiem też nie wzgardziła :-)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4743 dnia: Październik 10, 2012, 20:48:04 pm »
Avon to panna ;) w piątek sterylizacja

apelujemy do wszystkich o pomoc w zakresie domów tymczasowych  :bukiet niestety, ale w tej chwili nastał czas adopcyjnego zastoju :( a kolejne uszaki wciąż przybywają i za chwilę w Azylu zabraknie miejsca :/



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4744 dnia: Październik 10, 2012, 20:53:16 pm »
ów juz się bałam że paczka zaginęła w akcji szła i szła i dojść nie mogła:) uszom życzymy smacznego:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4745 dnia: Październik 10, 2012, 20:54:07 pm »
Hehehe takie momenty są najfajniejsze :) :)

Perri, gdzie jesteś? :) Pokaż nam swój lepszy profil :bunny:
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4746 dnia: Październik 10, 2012, 20:57:48 pm »
może Perri już jutro się pokaże :P

a teraz Merlin - zdj. nie są wyraźne, ale za to jaki Merlin jest szczęśliwy :)







Natalia  :przytul



Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4747 dnia: Październik 10, 2012, 21:02:28 pm »
Bardzo proszę o klikanie "Lubię to!" pod zdjęciem, ewentualna wygrana pójdzie na potrzebujące, bezdomne króliczki! ♥ ♥ ♥

http://lays.pl/marzenia/pokaz/id/136203/

Zagłosowane :)

Szykuję powoli paczuszkę suszonek dla azylantów :) Uszole będą zainteresowane suszoną pokrzywą, dynią i cukinią?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4748 dnia: Październik 10, 2012, 21:15:13 pm »
a to króle jadaja cukinie i dynie:)?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4749 dnia: Październik 10, 2012, 21:19:00 pm »
moje dynię bardzo lubią, pestki i miąższ :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4750 dnia: Październik 10, 2012, 21:20:17 pm »
no moja pestki tez jada ale ta cukinia mnie zastanawia
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4751 dnia: Październik 10, 2012, 21:45:20 pm »
Cukinia jest mniam mniam- tak mówi Jenis :P

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4752 dnia: Październik 10, 2012, 21:48:01 pm »
mój uszat je cukinie: )
A i mam pytanie czy Femur był kastrowany?:>

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4753 dnia: Październik 10, 2012, 21:52:34 pm »
Zanim cokolwiek podam to sprawdzam - bo jestem nowicjuszką a zaszkodzić małej nie chcę :) Żeby nie być gołosłowną:

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaw.html

Moja królewna akurat nie lubi cukinii (ani suszonej ani świeżej) pokrzywę olewa sikiem prostym a dynię bródkuje nie wiedzieć czemu   :wow a jeść nie chce. A czekając na uszaka wymaniłam od sąsiada wielką i dorodną dynię i narobiłam się jak głupia, żeby ususzyć...Niech więc inne uszy skorzystają :)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4754 dnia: Październik 10, 2012, 22:04:45 pm »
a może ktoś wie dlaczego liści kalafiora nie wolno podawać królikowi?

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4755 dnia: Październik 10, 2012, 22:19:49 pm »
Ooo? a gdzie to wyczytałaś?
http://www.medirabbit.com/PL/GI_diseases/Food/feeding_pl.pdf jest podane, że nawet kalafiora w ograniczonej ilosci mozna
Ja moim podaję liscie brokuła i kalafiora, oczywiscie z umiarem i nie codziennie.
Zarówno brokuł jak i kalafir to krzyzowe kapustne, czyli mogą wzdymać - może o to chodzi?
Moje króliki bardzo ładnie przyswajają a w przypadku Czesia to np marchewka swieża mu nie służy i pietruszke marchewkę suszę

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4756 dnia: Październik 10, 2012, 22:21:20 pm »
maja nie podejrzewałam cie o chęc zaszkodzenia tym małym nikczepnym wyrwigroszom i niszczycielom:) po prostu mnie to zastanowiło ale skoro sie je to chyba bedzie trzeba przetestowac:)
a jak to to sie suszy?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4757 dnia: Październik 10, 2012, 22:39:54 pm »
No ja od poczatku wszytskim dawalam i Sokolemu i Omedze i teraz Luli:) Jakos nie zauwazylam wzdęć, ale tez bez przesady nie daje codziennie ani od razu ze 20 lisci tylko po listku dwoch co 3 dni cos takiego i nigdy nic nie bylo Lula to wciaga niesamowicie je: )dlatego sie przestraszylam!; ) 

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4758 dnia: Październik 10, 2012, 22:46:03 pm »
Wiem, że nie miałaś nic złego na myśli Marta :)

Ja pocięłam całą dynię na cieniutkie plasterki a później małe kawałeczki ( wcześniej pozbyłam się pestek i tej mażącej części miąższu) i porozkładałam na papierze do pieczenia. Później wsadziłam to wszystko do piekarnika na 50 stopni i suszyłam przy uchylonych drzwiczkach (przy zamkniętych wilgoć nie ucieka i wolno schnie). Jak już było mocno podsuszone to położyłam na strychu (tam mam najcieplej i sucho) żeby do końca doschło. Teraz w sezonie grzewczym to i bez piekarnika świetnie schnie na kaloryferach- teraz suszę tak ziółka póki pogoda jest :)

A co do liści kalafiora to "miniaturka" jest moim zdaniem nie precyzyjna w tej jednej kwestii bo ten zapis "kalafior -zewnętrzne liście trzeba usunąć" może oznaczać zarówno, że wszystkie zewnętrzne liście trzeba usunąć i tylko kwiat jest jadalny jak i to, że tylko część zewnętrznych liści trzeba usunąć. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Na wszelki wypadek nie daję wcale ale szkoda bo myślę, że by uszatej smakowały - to był największy przysmak mojego chomika...

Offline 82franchesca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4759 dnia: Październik 11, 2012, 07:39:22 am »
Piękna Kubusiowa :) Merlin w końcu ma swój domek i widać jaki jest kochany  :jupi