Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284301 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4280 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:42:46 pm »
Będąc dziś na dyżurze pstryknęłam fotkę Lorze, której opadły uszka i nie mogłam się oprzeć, żeby nie przepuścić jej przez Instagram :P To maleństwo jest boskie! Garnie się do ręki, tylko miziaj, miziaj, miziaj i...karm (to dobry znak, z brzuszkiem znacznie lepiej).



Pomyślcie tylko, że to cudo będzie ważyło co najmniej 6 kg jak dorośnie  :zakochany:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4281 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:57:06 pm »
Moje Łaciszcze daaało rade :D mam w dużym pokoju 2 identyczne firanki od kompletu [od mamy dostalam po wyprowadzce na swoje] no i... w obu sa dziury odząbiszczy mojego futra kochanego. teraz po sterylce juz zgryzla tylko noge od fotela [na szczescie bardzo nie widac - ale profilaktycznie usuwam firanki z jej zasięgu.

Pościel, jak sie w pokoju suszyła pazurami prawie potargała - pozaciągała.

Kubek natomiast to istny ideał :) [pod tym wzgledem] ani kable,ani firanki ani nawet gałązki go nie interesuja [tzn jesli sa listki to obgryzie,ale samej galazki nie zje]
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4282 dnia: Wrzesień 26, 2012, 16:07:34 pm »
4. dzisiaj do Azylu trafił nowy podopieczny - ok południa odebrałam tel. dot. 7-letniego królika, którego właściciel wyjeżdża zagranicę...
Tak mi szkoda tego maleństwa. Jak tylko kasa się znajdzie to na niego wyślę:( Ja też kiedyś popełniałam błędy np : wapno ,kolby.Obecnie te artykuły omijam dużym łukiem.
Moja Kropka po badaniach i chwała mojej intuicji ,że nie została sterylizowana. Krew się poprawiła  leukocyty 3.8 na 5.6 tak zwane min. kocie.

Offline 82franchesca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4283 dnia: Wrzesień 26, 2012, 20:39:00 pm »
Kolejne pozdrowienia od Gumisia:) Szczególnie dla P. Oli i Magdy




Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4284 dnia: Wrzesień 26, 2012, 20:46:53 pm »
Guuuumiiś kochany uwielbiam go! :D Pamiętam ze powiedziałam sobie ze go wezmę na DT ale mnie wyprzedzono :D

Offline 82franchesca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4285 dnia: Wrzesień 26, 2012, 20:52:04 pm »
Szczerze powiem, że miziadło jakich mało.. Basiu przychodził na głaski w nagrodę, jak jego zdaniem zasłużyłam.. A Gumiś walnie się do łóżka, na podusię i mizaj, miiiziaj!!!  :icon_lol

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4286 dnia: Wrzesień 26, 2012, 21:28:46 pm »
Też chciałam Gumisia na DT; )MOja mama się w nim zakochała jak był dzień otwarty; )

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4287 dnia: Wrzesień 26, 2012, 21:33:17 pm »
Bo Gumiś to piękny króliś, ot co! Zachwyćcie się też jego piękną czarną towarzyszką  :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4288 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:00:20 pm »
miło jest tutaj zajrzeć i zobaczyć Wasze wpisy...- Gumisia i jego partnerkę również  :przytul

***

Nobu jest w bardzo ciężkim stanie i nie wiem czy mamy jakąkolwiek szansę na to, żeby odwrócić los :(

z drugiej strony jest kontaktowy, reaguje na człowieka, ma wspaniałe miękkie futerko, do którego można się przytulić

po podaniu leków myje się - jak teraz, a dostaje ich wiele...

dzisiaj rano trafił do Konrada po tym, jak w nocy nie pojawił się mocz, nic nie zjadł, nie wypił i nie zrobił bobków

poranna akcja była dość skomplikowana ze względu na moje miejsce zamieszkania i nieszczęsną godzinę, ale mimo, że jego stan teoretycznie nie pogorszył się od wczoraj - jak to brzmi...czy może być gorzej..., nie chciałam go zostawiać w domu

cudem udało się podać mu dożylnie leki, ale w wszystkie żyły ma nieczynne i jutro doc będzie go wenflonował doszpikowo - o ile będzie jutro, bo chyba limit mojej "wiary" się wyczerpał

wszystko jest nie tak

Nobu nie oddaje moczu, a w pęcherzu jest jego stosunkowo niewielka ilość - nadal nie zareagował na furosemidum, co stawia pod znakiem zapytania stan jego nerek

jest problem z żołądkiem - jak wspominałam podczas I wizyty doc niepokoiło to, że jest przeładowany, a teraz walczymy z biegunką, która dodatkowo go odwadnia

Nobu dostaje enarenal + furosemidum co 8 g, metronidazol i enro - w zw. z problemami żołądkowymi, espumisan, probiotyk, metacam - przeciwbólowo ze względu na dramatyczny stan zębów, które mogą poza układem pokarmowym być przyczyną braku apetytu

niewykluczone, że jutro nie będzie wyjścia i trzeba będzie przeprowadzić zabieg, co wydaje się ekstremalne ze względu na jego układ oddechowo-krążeniowy

gdyby chociaż pojawiły się normalne bobki

wszystko jest przeciwko nam :( po prostu wszystko...

chciałabym, żeby chociaż przez chwilę był szczęśliwy i żeby tylko nie odszedł sam

***

Azyl - dzisiaj bez zbędnych słów





















































































































2 hodowlane maluchy czują się lepiej. mają na pewno mniejsze wzdęcie niż w pon...

Lora wcześniej pięknie "uchwycona" przez kata_strofę, czuje się rewelacyjnie









2 hodowlane maluchy czują się lepiej. mają na pewno mniejsze wzdęcie niż w pon...





dopiero teraz widać, jakie są chude - wcześniej widać było przede wszystkim ogromne brzuchy

***

chciałybyśmy bardzo podziękować Pani Ilonie za paczkę dla naszych uszaków, w tym wspaniałe zioła  :bukiet oraz Soni  :przytul: za kolejną cudowna paczkę, rewelacyjny domek...i cukierki na osłodę tego wszystkiego, również :*



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4289 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:06:42 pm »
Biedny, biedny Nobu... Dramatycznie to wszystko wygląda :( :(
Dobrze, że hodowlane maluchy lepiej się czują - no i reszta azylantów wygląda na zdrowych i wesołcyh. Domek rewelacyjny!!! Buba mnie rozwala, robi cudne miny i w ogóle jest taką tajemniczą damą. Lora -  :heart :heart, chyba musiałabym wszystkie wymieniać i wstawiać serduszka.
Olu, Madziu, reszto toruńskiej ekipy -  :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline justys

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4290 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:30:46 pm »
Myślę, że Nobu już teraz czuje się lepiej, zwierzęta zawsze czują jak komuś na nich zależy i jakie człowiek ma nastawienie.

Cieszę z tylu zdjęć Buby, słodzinka. :)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4291 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:59:54 pm »
Olu co do Nobu , to uwierz mi , w ciągu  kilku dni dajesz mu więcej niż jego "pan" w ciągu 7??-8?? lat  . Na pewno nie jest i nie będzie sam , gdyby potrafił czytać to, po tym wpisie na forum  wylizałby  Twoje łzy i powiedział - "dziękuję ,że mnie Kochasz ,że walczysz i że jesteś , chociaż tak krótko"   :przytul  


Trzymam kciuki :*



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4292 dnia: Wrzesień 26, 2012, 23:15:45 pm »
Słodkie ♥.
Trzymam kciuki za króliczka :* ♥♥ !


Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4293 dnia: Wrzesień 27, 2012, 00:46:15 am »
Olu co do Nobu , to uwierz mi , w ciągu  kilku dni dajesz mu więcej niż jego "pan" w ciągu 7??-8?? lat  . Na pewno nie jest i nie będzie sam , gdyby potrafił czytać to, po tym wpisie na forum  wylizałby  Twoje łzy i powiedział - "dziękuję ,że mnie Kochasz ,że walczysz i że jesteś , chociaż tak krótko"   :przytul 


Trzymam kciuki :*
nic ująć, nic dodać

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4294 dnia: Wrzesień 27, 2012, 08:12:01 am »


Bubins wymiata! Ona jest niemożliwa! Wygląda jak dama na szezlongu  :DD
A jak warczeć melodyjnie potrafi  :P
Soniu, podarki od Ciebie pierwsza klasa!  :bukiet


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4295 dnia: Wrzesień 27, 2012, 08:55:29 am »
jestem pod ogrmonym wrazeniem ile tuneli i domkow maja kroliki w Azylu :wow naprawde maja jak w niebie. dziewczyny piekne zdjecia i naprawde wielkie uklony za to sprzatanie i taka wspaniala opieke nad tymi cudakami :)

Offline justys

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4296 dnia: Wrzesień 27, 2012, 09:52:03 am »
Bubins wymiata! Ona jest niemożliwa! Wygląda jak dama na szezlongu  
A jak warczeć melodyjnie potrafi


Mam nadzieję, że ta damulka trafi do nas, formularz już wysłany przedwczoraj i czekam na odpowiedź. :)
czemu warczy? zdenerwowała się czymś? :p w sumie nie słyszałam jeszcze jak uszak warczy. :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4297 dnia: Wrzesień 27, 2012, 09:56:43 am »
czemu warczy? zdenerwowała się czymś? :p w sumie nie słyszałam jeszcze jak uszak warczy. :)

Ja pierwszy raz usłyszałam tydzień temu w wykonaniu Luki. Raczej w ten sposob zaznacza swoje niezadowolenie...przestraszona to byłam ja :P

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4298 dnia: Wrzesień 27, 2012, 09:57:30 am »
Buba jest rozkoszna :zakochany: wygląda jak Dyzio http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-dyzio-bialystok
Czy to jakaś rasa króliczków?? Bo jeśli tak to jestem jej wielką fanką :heart

I mam takie dosyć ważne pytania:
Jak się czuje Apollo? Czy sobotni transport do Gdańska jest nadal aktualny? i czy Apollo może nim pojechać?

Jeżeli tak na ostatnie ;) to w razie potrzeby możemy zabrać jeszcze jakiegoś króliczka na trasie Koszalin-Gdańsk, Gdańsk-Koszalin
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4299 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:06:27 am »
Buba będzie miała domek? Hurra! I warczy? Jeszcze lepiej, uwielbiam warczące uszaki, u mnie warczą tylko Szarunia i Pandorka (i raz warczał Rubens, ale na Truśkę, i ze stresu, jak się zapoznawali :). Trzymam kciuki za adopcję Buby, no i za transport Apollo do nezuminotabi :))
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html