Autor Wątek: [okolice Koszalina] Już działa dom stały i tymczasowy dla niechcianych królików  (Przeczytany 168676 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:44:27 pm »
Mieszkasz pod Koszalinem więc najbliżej będziesz mieć do Szczecina, gdzie niestety wszystkiego zrobić się nie da za bardzo ( kwasny) a najbliżej potem jest Toruń.

Dlaczego uważasz że w Koszalinie nie ma dobrego weta, skoro jesteś za Szczecina? Poza tym mieszkałam przez 5 lat w Szczecinie i znam dwóch bardzo dobrych weterynarzy (jeden z nich wykurował moją królicę).
Nie odbieram konkretnych i przydatnych odpowiedzi jako atak, tylko te które są nie przydatne i zarzucają mi niewiedzę.


A usuną dobrze ropnia ze szczęki? Bo jak tak, to mi będzie bliżej do Koszalina niż Torunia i sama chętnie skorzystam.  :)
A o tą temperaturę i siano dowiem się i dam znać.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:45:51 pm »
Ja jestem za :)
Powinny być zarejestrowane hodowle zwierząt wszystkich gatunków i każdy kupujący powinien podpisać umowę która zawiera karę za porzucenie czy złe traktowanie, może wtedy by się zastanowiłam taka matka co kupuje dziecku 3 letniemu królika na tydzień do zabawy.

Będę wdzięczna za takie dane (nie muszą być dokładne co do kilograma :)
Co do ropnia to Ci nie odpowiem bo takiego przypadku nie miałam, ale wet mi operował guza na nodze u królika, wycinał przerośnięte i wrośnięte w szczękę zęby u dwóch szynszyli a także wycinał 2 guzy u szczura i wszystkie operacje były udane, oprócz jednego szynszyla który był w stanie krytycznym gdy do mnie trafił wszystkie żyją do tej pory :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 22:50:47 pm wysłana przez cheri »

sonia

  • Gość
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:49:26 pm »
Lepiej żeby całe życie przeżyły w malutkiej klatce...?

O nie! nie wolno do tego dopuscic!  Jestem za wykupieniem takich kroli.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:52:42 pm »
Weźcie pod uwagę kolejny ogromny problem, który był już tu przytaczany, ale nie wywołał reakcji. Jak się rozniesie wieść, że jest miejsce, gdzie można oddać zwierzaka, to ludzie będą je wrzucać przez płot albo zostawiać pod bramą, nawet jeśli cheri ich nie przyjmie. To nagminne. Ludzie podrzucają psy i inne zwierzęta do schronisk, przytulisk, a nawet do zoo - często w nocy, żeby pozbyć się problemu. Więc nawet, jeśli cheri wyznaczy sobie graniczną ilość królików/zwierząt, to niestety może się okazać, że w końcu będzie miała ich więcej. Wbrew swojej woli. Trzeba by przemyśleć plan działania w takim drastycznym przypadku. A ludzie są bezmyślni - wrzucą przez płot niekastrowanego samca np. A jak cheri nie chce sterylizować samic, to będzie miała w takiej sytuacji przyrost geometryczny.

Wykupywanie nie jest rozwiązaniem - powiedzmy, że faktycznie ratuje się jednego królika. Ale jego matkę i inne samice skazuje się na ciągłe porody, a jego rodzeństwo na życie w tragicznych warunkach, za wczesne odstawienie od matki i prawdopodobną śmierć. Biznes jest biznes - jak króliki się sprzedają (nie ważne z jakiego względu), to będą rozmnażane.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:09:08 pm »
Tak czy siak króliki będą rozmnażane dopóki nie zmieni się świadomość społeczeństwa, a dokupi się nie zmieni ja nie będę patrzeć na krzywdę jednostki przez pryzmat ogółu, jeżeli się ze mną nie zgadzasz to trudno, mojej decyzji nie zmienisz.
Co do podrzucania... mieszkam w takim miejscu że po pierwsze nikt tam bez mapy nie trafi z miasta, a po drugie nie sądzę żeby wiózł ktoś królika na "obcą wieś" żeby go wrzucić za płot (radzę nikomu nie tego nie robić bo królik nie przeżyje upadku z 2 metrów i ataku psów) prędzej odda do zoologa, albo przyniesie i zostawi jak sprzedawca jest zajęty innym klientem, o takiej sytuacji też słyszałam.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:17:14 pm »
to w takim ukladzie proponuje trzymac kciuki za zbierane podpisy pod nowa ustawe o ochronie praw zwierzat - w sklepach nie bedzie wolno sprzedawac zwierzat ;)

Szczerze mówiąc to ja bardzo wątpię w to, że ta ustawa przejdzie  :( Nawet jeśli zostaną zebrane wszystkie podpisy, to chyba nic z tego nie będzie. A nawet jeśli, to niektóre proponowane przepisy na bank pójdą do poprawki (choćby ten o zakazie sprzedawania zwierząt w sklepach) albo zostaną wyrzucone.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:25:29 pm »

Tak czy siak króliki będą rozmnażane dopóki nie zmieni się świadomość społeczeństwa, a dokupi się nie zmieni ja nie będę patrzeć na krzywdę jednostki przez pryzmat ogółu, jeżeli się ze mną nie zgadzasz to trudno, mojej decyzji nie zmienisz.
Co do podrzucania... mieszkam w takim miejscu że po pierwsze nikt tam bez mapy nie trafi z miasta, a po drugie nie sądzę żeby wiózł ktoś królika na "obcą wieś" żeby go wrzucić za płot (radzę nikomu nie tego nie robić bo królik nie przeżyje upadku z 2 metrów i ataku psów) prędzej odda do zoologa, albo przyniesie i zostawi jak sprzedawca jest zajęty innym klientem, o takiej sytuacji też słyszałam.

Tak - póki nie zmieni się poglądu, że kupowanie królików i innych zwierząt w zoologach jest dobre dla tych zwierząt, na pewno będą rozmnażane. Bo biznes się kręci.

Skoro ludzie fatygują się nawet kilkanaście kilometrów, żeby wyrzucić zwierzę, to na wieś też mogą podjechać. A plotki rozchodzą się szybko. Możesz radzić, ale jak napisałam - ludzie są bezmyślni i robią takie rzeczy. Wrzucają króliki miniaturowe przez płot zoo albo wypuszczają na pole chociaż nie mają tam szans przeżycia. Nie mówię, że będzie tak na pewno, ale trzeba się z tym liczyć.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:35:28 pm »
Nie mogę sobie pozwolić na taką sytuację że będą mi wrzucać króle przez płot, pomijając ich rosnącą liczbę to nie mam ochoty zbierać zabitych królików.
Podam tylko numer tel w zoologach i tak ustalę że ja będę sama odbierać króliki, jak ktoś prywatny będzie chciał oddać to niech przyniesie do sklepu albo niech zadzwoni do mnie a ja podjadę po niego w wolnej chwili. Tak uniknę rozpowszechnienia informacji, nie jestem osobą chwalącą się i nie mam zamiaru opowiadać o mojej działalności więc myślę że nie będzie chętnych do podrzucania, poza tym tak jak pisałam wcześniej do mnie trafić nie jest tak łatwo a zimą czy wczesną wiosną bez napęd 4x4 można pomarzyć o dojechaniu polną drogą ;) 

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:38:21 pm »
Popisz jeszcze trochę na forum to ludzie sami Cię znajdą :)
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:39:20 pm »
Nie mogę sobie pozwolić na taką sytuację że będą mi wrzucać króle przez płot, pomijając ich rosnącą liczbę to nie mam ochoty zbierać zabitych królików.
Podam tylko numer tel w zoologach i tak ustalę że ja będę sama odbierać króliki, jak ktoś prywatny będzie chciał oddać to niech przyniesie do sklepu albo niech zadzwoni do mnie a ja podjadę po niego w wolnej chwili. Tak uniknę rozpowszechnienia informacji, nie jestem osobą chwalącą się i nie mam zamiaru opowiadać o mojej działalności więc myślę że nie będzie chętnych do podrzucania, poza tym tak jak pisałam wcześniej do mnie trafić nie jest tak łatwo a zimą czy wczesną wiosną bez napęd 4x4 można pomarzyć o dojechaniu polną drogą oczko
No tak , ale jest coś takiego jak poczta pantoflowa i twój numer tel. dostanie każdy kto go będzie chciał :/  Po za tym nie możesz pisać , pojadę po królika w wolnej chwili , bo żaden sklep nie pójdzie na Twoje wygody :/  
Ech ta dyskusja wydaje mi się bezsensowna ........



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:49:38 pm »
Cheri podziwiam Twój optymizm. Nie mniej jednak wystarczy, żeby jedna osoba w danej społeczności wiedziała o Twojej działalności, to zaraz będą wiedzieć wszyscy. Wybacz, ale naiwnoscią jest myśleć, że to ukryjesz. Możesz tylko liczyć na to, że nie trafi się żaden kretyn który będzie chciał podrzucić Ci królika cichaczem przez płot. Możesz też w promieniu 2 km postawić zasieki i miny przeciwpiechotne. A czy ludziom się nie bedzie chciało jechać w to miejsce? Wiesz, znam przypadek wariata, któremu chciało się wyprowadzić psa na pole pod las w środku zimy, i przywiązać go w wymyślny sposób do ambony myśliwskiej, tak żeby zwierzak zdychał trzy dni. Może kogoś oburzy to co powiem, ale część ludzi jest głupia i tyle, i nic na to nie poradzisz, bo niestety głupota w tym kraju nie jest karana ;|
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 00:05:45 am wysłana przez Zara »

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:01:14 am »
Okolice koszalina są rozległe, życzę powodzenia w szukaniu :)
Mam dodatkowy tel kupię starter i będę podawać tylko ten numer.
Z tego co wiem z rozmów ze sprzedawcami w zoologach nie widzą problemu w przetrzymaniu królika przez dzień czy dwa, nie we wszystkich zoologach pracują ludzie bez serca, wszystko jest do dogadania z konkretnym sklepem.
Jeżeli dyskusja wydaj Ci się bezsensowna to się w nią nie włączaj. I znowu zamiast doradzić jakieś sensowne rozwiązanie tematu odbioru królików, krytykujesz i negujesz moje pomysły. Jak masz lepszy pomysł to się podziel, a jak nie masz to komentarz zachowaj dla siebie, nie interesuje mnie Twoje zdanie na temat tego czy sklep będzie robił coś dla mojej wygody czy nie. Chyba zapomniałaś że chodzi o króle a nie o mnie, jak tu się nie denerwować....

Całe życie wszystko co robię robię z optymizmem i jeszcze się nie przejechałam :) jestem uparta i zdeterminowana w takich działaniach więc jestem dobrej myśli.
Powiedziałabym nawet dosadniej o ludzkiej głupocie, ale nie wypada.
Postaram się to ukryć jak najlepiej, a jak się nie uda to już wolę przyjmować wszystkie króle które miałby ktoś wrzucić przez płot i będę im szukać domów jak będzie ich przybywać za dużo, to wszystko jest do zweryfikowania już w trakcie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 00:08:03 am wysłana przez cheri »

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:06:06 am »
I proszę, nie odbieraj mojej wypowiedzi jako atak na swoją osobę czy Twój pomysł. Jestem pewna, że kochasz zwierzęta i chcesz im pomóc najlapiej jak potrafisz. Dlatego nie pozwól aby przez jakieś niedopatrzenie czy głupotę ludzką Twoje przedsięwzięcie się nie powiodło, i aby ucierpiały na tym zwierzęta. A wiedz, że ludzie którym los zwierzaków jest totalnie obojętny nie będą zwracać uwagi na Twoje dobre chęci.
Poza tym jeśli chcesz naprawdę ukryć przytułek, to moim zdaniem nie możesz absolutnie nikomu od kogo bierzesz zwierzaka mówić o tym. Po prostu jedziesz, bierzesz królika i tyle. Dobrze by było również zobowiązac rodzinę i znajomych aby również nikomu o tym nie wspominali. To chyba jedyna szansa aby całe przedsięwzięcie utrzymac w jako takiej tajemnicy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 00:16:14 am wysłana przez Zara »

sonia

  • Gość
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:09:19 am »
bo niestety głupota w tym kraju nie jest karana icon_ysz

W zadnym kraju glupoty nie karaja,a debili jest na calym swiecie pelno.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:13:33 am »
Nie odbieram Twojej wypowiedzi jako zarzutu :)
Tak właśnie myślałam, będę mówić że to ma być królik do towarzystwa dla mojego i tyle.
Osobom z zoologów tez oczywiście nie powiedziałam że chcę przygarnąć większą liczbę króli do siebie, pewnie myślą że szukam im domów i dobrze ;) o "przytułku" wie tylko moja mama :) i Wy :)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:15:16 am »
to prawda- najlepiej, jakby znajomi i rodzina nie mówili o tym NIGDZIE. ale mimo wszystko lepiej właśnie, żeby jednak ją znaleźli i podrzucili królika, którego można potem przekazać do adopcji (na tej samej zasadzie, co króliki podrzucane do państwowych schronisk), niż żeby wypuścili gdzieś na pole na pewną śmierć...
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:18:26 am »
w TOZie w Szczecinie są 4 króliczki do adopcji
http://www.toz.szczecin.pl/?id=poczekalnia_new_inne

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:19:10 am »
gumijagodowysok, no niby lepiej, ale każdy kij ma dwa końce. Co będzie jak ktoś podrzuci niewykastrowanego samca, albo jak króle zaczną ze sobą walczyć? No chyba, że ten ktoś podrzuci do rąk własnych Cheri albo pod jej drzwi a nie prosto na wybieg królików. Poza tym jak ktoś chce wypuścić zwierzaka to i tak wypuści. W moim mieście, pomimo tego że schornisko jest w samym jego środku i blisko z każdego zakątka, to ludzie z Kolonii Wojskowej i tak wypuszczają króliki, które rozmnożyli na pobliskie pola nawet się do tego schorniska nie fatygując.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 00:23:14 am wysłana przez Zara »

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:24:52 am »
Nie odbieram Twojej wypowiedzi jako zarzutu :)
Tak właśnie myślałam, będę mówić że to ma być królik do towarzystwa dla mojego i tyle.
Osobom z zoologów tez oczywiście nie powiedziałam że chcę przygarnąć większą liczbę króli do siebie, pewnie myślą że szukam im domów i dobrze ;) o "przytułku" wie tylko moja mama :) i Wy :)

Wy - czyli my, czyli 4000 użytkowników forum i drugie tyle gości którzy przeglądają je bez zalogowania :]

Poza tym sama pisałaś, że bardzo chętnie zaprosisz każdego do siebie, żeby przekonać się, że jest tym królikom u Ciebie dobrze. Ja na przykład bardzo chętnie bym zobaczyła to miejsce, jak już będzie gotowe i to wcale nie z zazdrości czy z potrzeby zrobienia tam interwencji ale tylko po to, żeby przekonać się, że rzeczywiście można stworzyć coś "idealnego" dla takiej ilości zwierząt :) Chciałabym uwierzyć w Ciebie i w Twoje ambitne plany i wspierać takie działania jak Twoje jeśli rzeczywiście okażą się strzałem w dziesiątkę. I nie piszę tego z ironią - naprawdę.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:25:30 am »
Wybieg będzie od góry przykryty siatką ze względu na ptaki drapieżne poza tym jest tak usytuowany że nie ma możliwości wrzucania królika bez wejścia na mój ogrodzony teren.
Więc wrzucić można go tylko przez "główny płot" taki król nie ma szansy na przeżycie, zanim go znajdę to będzie już zagryziony.  

Poza tym sama pisałaś, że bardzo chętnie zaprosisz każdego do siebie, żeby przekonać się, że jest tym królikom u Ciebie dobrze. Ja na przykład bardzo chętnie bym zobaczyła to miejsce, jak już będzie gotowe i to wcale nie z zazdrości czy z potrzeby zrobienia tam interwencji ale tylko po to, żeby przekonać się, że rzeczywiście można stworzyć coś "idealnego" dla takiej ilości zwierząt usmiech2 Chciałabym uwierzyć w Ciebie i w Twoje ambitne plany i wspierać takie działania jak Twoje jeśli rzeczywiście okażą się strzałem w dziesiątkę. I nie piszę tego z ironią - naprawdę.

Zaprosiłam ludzi którzy się zajmują ratowaniem królików i nie sądzę że podrzucisz mi królika ;)
Nie zapraszam wszystkich użytkowników forum tylko osoby wypowiadające się w tym temacie i tylko po wcześniejszej rozmowie telefonicznej.
Jak komuś nie zależy na zwierzaku i chce się go pozbyć nie będzie czytał całego forum żeby znaleźć dobre miejsce na wyrzucenie go.
Miedzy innymi założyłam ten wątek po to że jak będzie tak potrzeba żebyście pomogły znaleźć dom w skrajnych wypadkach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 00:32:51 am wysłana przez cheri »