Autor Wątek: [okolice Koszalina] Już działa dom stały i tymczasowy dla niechcianych królików  (Przeczytany 173965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:34:24 pm »
Nie no pewnie że rady zawsze się przydadzą i są mile widziane :) Napiszę to raz jeszcze że mam sporo fajnych rozwiązań technicznych z miejsca które mnie zainspirowało.
I tak jak RAL pisze czas się nie podwaja gdy zwierzaki żyją razem, przykład moich szynszyli. Kiedyś miałam jedną (niestety już odeszła po ciężkiej chorobie) a teraz mam 6 szyszek po różnych przejściach jeden jest kaleką - nie ma nóżki i sprzątanie czy karmienie zabiera mi tyle samo czasu bo mieszkają razem, więc jest to jedno pomieszczenie a nie 6 klatek. Zabawa z nimi wygląda inaczej bo wolą się bawić ze sobą czasem do mnie przyjdą ale to wynika z ich przeszłości bo wiele lat spędziły na fermie (jedna samica była tam na dożywocie bo jest milusińska i nikt nie chciał jak uśmiercić jak do mnie trafiła to była w wieku 8 lat u mnie jest już ponad 3 lata i ma się świetnie ) bez kontaktu z człowiekiem i bez kontaktu z innymi osobnikami więc teraz nadrabiają, nie odstępują się na krok. Myślę że z królikami będzie podobnie, bo to towarzyskie zwierzaki:)

Nuna

  • Gość
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 08, 2011, 11:12:39 am »
Nie wiem czy bedziesz mogla obejrzec ten film http://www.youtube.com/watch?v=egRa-k8mZCg&feature=player_embedded#at=198  jest w jez. niemieckim. Fajne rozwiazanie zagrody, domkow i jak przebrniesz przez wszystko to na koncu jest o zaprzyjaznianiu - jak to sie odbywa w takiej duzej grupie.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 08, 2011, 11:48:44 am »
Niemiecki to nie mój język, ale domek mają fajnie rozwiązany. Przy nowym króliku trochę futra poleciało, ale nie wyglądało to bardzo groźnie.
Dzięki za filmik.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 08, 2011, 14:55:58 pm »
Hej,
podziwiam chec stworzenia takiego miejsca i trzymam kciuki. Jednak... (moze pominelam jakies posty za co przepraszam i prosze si enie irytowac jak cos powtorze co zostalo powiedziane) takie przedsiewziecie to sa mega koszty, dopoki nie ruszysz z tym nie jestes w stanie sobie przeliczyc ile dokladnie wydasz.. sterylizacje, kastracje, leki, szczepienia, zabiegi, jedzenie, sciolka i inne poboczne koszty utrzymania takiego schroniska. Mnie sie wydaje osobiscie ze jedna osoba ni ejest w stanie ogarnac tego wszystkiego ani fizycznie ani finansowo (chyba we ma materac wypchany pieniedzmi albo dobrze inwestuje) . nie chce nikogo zniechecac, ale zacznij od 3-4 krolikow i zobacz przez jakis czas jak to sie bedzie sprawdzac. trzeba tez pamietac; ze kroliki sa zwierzetami, maja swoje zachowania i nigdy nie mozna przewidziec ich reakcji. co jesli bedziesz chciala dolaczyc nowe kroliki? moje przy zaprzyjaznianiu malo sie nie zagryzly, chociaz mieszkaly przez rok w tym samym kojcu a byly zamykane w dwoch roznych klatkach obok siebie i biegaly na zmiane i teoretycznie powinno byc si bo sie "znaly" ale tak nie bylo. kastracja i sterylizacja to jest mus i nie ma wyjatkow od reguly czy to dziewczynki czy faceci. jedzenie nie kosztuje malo a kroliki sa jak tasmociagi ;) zwlaszcza wielkie stado - trzeba albo miec mega wielkie pole albo kupe siana zeby zarcie kupowac. schroniska przedstawione wyzej sa oczywiscie mozliwe do zrobienia, ale trzeba wszystko dobrze obliczyc, przemyslec. Jesli chcesz miec 2,5m2 dla krolikow na zime (pomieszczenie) to wybacz albo to w mojej opini za malo. moje 2 maja tyle albo troche wiecej a i tak wydaje mi sie ze to malo, a co dopiero przy wiekszej liczbie krolikow. eh nie wiem, cel szczytny ale ja osobiscie bym ise bala. warto oczywiscie sprobowac, najpierw z mala liczba krolikow i zobaczyc jak bedzie sie rozwijalo. ni eporywaj sie na jakies mega liczy krolikow od razu bo mozesz polec. (dodam, ze moja wypowiedz jest pisana w spokojnym przyjawnym tonie, zeby nie bylo, ze ktos mi zaraz zarzuci, ze sie rzucam na kogos...) trzymam kciuki! a i polecam wejsc w kontakty z jakimis gospodarzami co maja siano, wyjdzie taniej ;)  

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 08, 2011, 16:26:30 pm »
dzięki za post, żeby nie było nie irytuje się tylko czytaj uważniej (powierzchnia wybiegu), pole mam ogromne a siano z własnej łąki. Nie chcę już nikogo przekonywać pożyjemy zobaczymy.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:58:58 pm »
mi się jak najbardziej podoba pomysł, jest naprawdę świetny i wierzę, że może się udać. jednak tak jak pisała Amy- zacznij od małej liczby. nawet, gdy wyliczasz sobie jakieś koszty i myślisz, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, to i tak wyskoczy jakiś, nawet najmniejszy, nieprzewidziany wydatek. więc szczerze życzę Ci powodzenia, bo niewiele jest ludzi z takimi chęciami i możliwościami jak Twoje, ale zacznij od małego stadka i powoli dołączaj nowe króliczki. wtedy, obserwując wydatki, zawsze będziesz miała możliwość powiedzieć 'stop'. a kiedy nabierzesz królików, w pewnym momencie coś się wydarzy i koszta Cię przerosną, to co zrobisz? nie podcinam Ci skrzydeł. po prostu uważam, że 'przezorny zawsze zabezpieczony'. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:18:34 pm »
witam wszystkich po dłuższej nieobecności :) Projekt letniego "mieszkanka" jest właśnie u inżyniera budowlanego który ma sprawdzić czy takie rozwiązania są dobre jakie zastosowałam i może podpowie jakieś techniczne ułatwienia.
Myślałam że wszystko pójdzie szybciej, ale teren na którym ma być wybieg był do tej pory niezagospodarowany i była na nim dzika łąka więc wytępienie chwastów, wyrównanie terenu i nawiezienie dodatkowej ziemi żeby woda nie stała jesienią do tego wysianie dobrej pastwiskowej mieszanki trochę zajmie :( do tego trzeba zrobić solidną podmurówkę.
Co do możliwości finansowych proszę się nie martwic jestem przygotowana i na dodatkowe wydatki.
Serdecznie pozdrawiam

ps. królik z zoologa nadal czeka.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:28:31 pm »
Cheri no niestety, w trakcie realizacji każdego ambitnego pomysłu, zawsze pojawiają się jakieś komplikacje i opóźnienia których nie przewidzieliśmy. Ale najważniejsze nie tracić celu z oczu i drobnymi kroczkami posuwać się do przodu :)
Trzymam za Ciebie mocno kciuki

ps a nie możesz tego biedaka z zoologa zabrać do siebie

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:29:53 pm »
cheri, jesli to nie problem informuj nas na bieżąco jak Ci idzie :)
wszyscy jestesmy bardzo ciekawi jak to się rozwinie :lol duzo osób Ci kibicuje ^^ ;)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:55:12 pm »
ps. królik z zoologa nadal czeka.

Hmm, a nie miałaś go do siebie zabrać?
Bo może miała bym dla niego DT w Koszalinie
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:55:45 pm »
Oczywiście będę informować na bieżąco co i jak :)
Nie zakładałam że pójdzie szybko, bo obecnie mam remont w domu i mieszkam chwilowo u rodziców, co znacznie opóźnia działania ponieważ nie ma mnie na miejscu, niestety nie mam możliwości zabrać go teraz do domu, ponieważ wzięłam już jednego królika i obecnie mam 2 w dość małym pokoju i to nie warunki na zapoznawanie większej liczby królików.

już wyjaśniam... w jednym zoologu w koszalinie były 2 króliki z czego jednego mam u siebie, drugi poszedł do jakiegoś hodowcy icon_placze
natomiast ten królinio jest w innym zoologu i jest on do oddania za darmo bo często choruje - kicha, kaszle.

//Po raz kolejny bardzo proszę o nie pisanie dwóch postów pod sobą. Posty scalam--Blacky
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 21:21:13 pm wysłana przez Blacky »

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:59:46 pm »
Kurde, nie mam jak chorego zabrać aktualnie, nie mam wolnej osoby, które mogła by go podleczyć... ale może ktoś chętny?  :icon_frown
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 14, 2011, 21:00:39 pm »
jak często choruje to tym bardziej i szybciej trzeba by mu zorganizować jakiś dom

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 14, 2011, 21:00:56 pm »
to trzeba koniecznie go zabrac... :(
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 14, 2011, 21:06:28 pm »
z tego co wiem to aktualnie jest podleczony, ale powtarza mu się to dość często, ponoć nie jest to zaraźliwe, diagnoza to alergia tylko nie wiadomo na co. 

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:31:20 am »
Cheri, z całej siły trzymam za Ciebie kciuki, żeby wszystko sie udało i żebys wytrwale realizowała swój pomysł. Z niecierpilowścią czekam na efekty pracy :)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 16, 2011, 11:16:33 am »
Cheri a ten krolik ma trociny jako sciolke?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 16, 2011, 13:22:16 pm »
z tego co wiem to raz miał trociny a raz siano ale nie było zmian. Ja myślę że to możne nie być alergia, w sklepie jak to w sklepie czasem zimno czasem wilgotno, czasem przeciąg myślę że w domowych warunkach nie chorował by tak często. a jest śliczny :)

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 18, 2011, 16:37:19 pm »
Witam wszystkich,
uprzejmie donoszę że dzisiaj wybieg został spryskany środkiem chwastobójczym :) Teraz czekamy aż wszystko uschnie i będziemy równać teren :)
A w miedzy czasie zaczynam budowę domków dla maluchów żeby miały dużo kryjówek, akurat wywietrzeją do następnej wiosny  (bo muszę być zaimpregnowane).
Jeżeli ktoś ma fajny pomysł na domek to jestem otwarta na propozycje :)
Pozdrawiam
ps. przypominam o króliczku z zoologa jak ktoś znajdzie dt to proszę o szybki kontakt.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 18, 2011, 19:31:51 pm »
Cheri, wydaje mi się, że powinnaś gdzieś ogłosić tego króliczka, że poszukujesz DT, bo tutaj tak z boku to mało kto zauważy. A domków, nawet tymczasowych zawsze brakuje, czasem ktoś się decyduje na królika, jak widać przymus czasowy. A raczej nikt nie chodzi po pobocznych tematach i nie szuka jaką małą bidkę mógłby przygarnąć. To wszystko się organizuje na szybko, z tego co zaobserwowałam. Więc przydałyby się jakieś zdjęcia i oddzielny wątek.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek