Autor Wątek: [okolice Koszalina] Już działa dom stały i tymczasowy dla niechcianych królików  (Przeczytany 166406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 16, 2011, 00:51:34 am »
Chciałabym zauważyć tylko jedno - taka ilość królików nie została u Prym na zawsze, część z nich pojechała lub pojedzie do nowych domów, część z nich należy do Milki a część do samej Prym.

U Cheri wszystkie króliki zostaną do końca ich życia, bez szans na adopcje. Więc za 2 lata będzie ich 60 i już nie będzie tak wesoło, pięknie i kolorowo.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 16, 2011, 06:51:11 am »
U Cheri wszystkie króliki zostaną do końca ich życia, bez szans na adopcje. Więc za 2 lata będzie ich 60 i już nie będzie tak wesoło, pięknie i kolorowo.

Możesz nie wypowiadać się za mnie... z góry dziękuję.
Nie widzę nic złego w tym że zostaną u mnie na zawsze, bo niby że co... że u mnie będą miały gorzej tylko dlatego że będzie ich więcej? Że niby w adopcji pojedynczy królik będzie miał lepiej? "Bez szans na adopcję" wiesz co zabrzmiało to jak jakaś tortura dla nich, normalnie życie w męczarniach.
Nie będzie ich 60 bo nie jestem nieodpowiedzialna, więc nie mierz mnie swoją miarką.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 16, 2011, 09:27:59 am »
Powtarzam tylko to, co sama napisałaś - że nie będziesz ich dawać do adopcji co uważam, że jest błędem. Bo każdy królik znajduje nowy dom, nawet ten który z różnych względów czeka już bardzo długo.

Sam pomysł stworzenia takiego miejsca jest super - ale tylko jako przechowalni a nie hospicjum.

Co wg Ciebie oznacza, że mierzę Cię swoją miarą? Ja nie dopuszczam do tego, żeby było u mnie więcej niż 2-3 króliki w tym 2 moje własne. Po prostu zbyt wiele miejsc widziałam, w których ludzie kolekcjonują króliki twierdząc że jest im u nich dobrze. W pewnym momencie jednak dochodzi do tego, że już nie panują nad taką ilością, przyjmują kolejne bo każdy jest biedny, potrzebujący, nie będziesz potrafiła odmówić jak ludzie zaczną podrzucać Ci nowe, kolejne. I w ten sposób zrobi się problem.

A królików które będa nadawały się do Twojego miejsca będzie rocznie kilkadziesiąt - z resztą co tu dużo mówić - sama wkrótce się przekonasz :)

Piszę to tylko po to, żeby uświadomić Tobie i innym jaki jest "przerób" bezdomnych i potrzebujących królików bo mam z tym do czynienia na co dzień. Nie jestem Twoim wrogiem ani nie robię Ci na złość, po prostu nie chcę kiedyś powiedziec - "a nie mówiłam" i jechać do Ciebie na interwencję bo ktoś zgłosi, że źle się dzieje.

Tylko tyle. No ale czas pokaże.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 16, 2011, 09:51:15 am »
Powiem to ostatni raz, bo bez sensu się ciągle powtarzać... Ty masz w domu swoje 2 a ja chcę mieć swoich 20.
Sprawdź sobie co to znaczy hospicjum a później używaj takich słów.... 

Mam wrażenie że cała Wasza grupa adopcyjna ma za słuszne i dobre tylko domy które Wy znajdujecie, a jak ktoś chce zrobić coś innego to już jest źle. Nie wiem czy to przez zazdrość czy przez zawiść.
Mam kilka psów i kotów "biednych z ulicy" i nikt do mnie na interwencje nie przyjeżdża, potrafię się nimi zając.
Kolekcjonuje książki a nie zwierzęta tak na marginesie.
Jeżeli będzie więcej królików niż mogę wziąć to trzeba będzie znaleźć im inny dom, proste.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 16, 2011, 10:34:39 am »
Myślę, że niepotrzebnie się unosisz.

Pożyjemy, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Ja tylko dzielę się swoim doświadczeniem, żebyś i Ty i inni mogli z niego skorzystać.

A tak jeszcze dla sprostowania - jest wiele fajnych domów i nie tylko my zajmujemy się ich szukaniem. Znam różne osoby prywatne czy z różnych organizacji które tym się zajmują i uważam, że świetnie to robią. Ale to są domy a nie schroniska, hospicja czy kolekcje zwierząt bo inaczej tego nazwać nie można.

W każdym bądź razie trzymam Cię za słowo, że gdy tych królików będzie jednak za dużo to znajdziesz im inne miejsce, a czy to będzie proste? Zobaczymy :)
 

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 16, 2011, 12:05:47 pm »
Ja tam uważam, że króliki nie potrzebują do szczęścia domu - czyli będzie im równie fajnie bez człowieka, jego mebli, kabli i dywanów. W stadzie będą szczęśliwe i wystarczy im ciepełko, schronienie i "micha pełna". Wcale nie widzę nic złego w tym, żeby mieć nawet 20 królików na stałe. I nie rozumiem, dlaczego trzeba od razu negować pomysł czy posądzać dziewczynę o chorobę psychiczną - bo tym jest kolekcjonowanie zwierzaków (jak to robiła pewna Violetta). Ma kasę, warunki i chęci to niech sobie ma królicze stadko - na pewno kóle będą happy, chociaż inaczej niż te kanapowe.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 16, 2011, 12:15:49 pm »
Nikt nikogo nie posądza Eni - ciężko posądzać kogoś o coś, skoro tego jeszcze nawet nie ma. Zwracam tylko uwagę na to, żeby z czasem nie zrobiło się z tego coś nad czym ciężko będzie zapanować. Ale tak jak napisałam ja i inni - zobaczymy jak to będzie i Sheri też zobowiązała się na to uważać.

A wszystkich którzy jeszcze nie widzieli miejsc w których liczba zwierząt przekracza normy i w których miało być pięknie bo była kasa i były dobre chęci - zapraszam do udziału w naszych interwencjach.

Dla mnie też najważniejsze jest, żeby króliki były szczęśliwie i owszem mogą być trzymane w stadach ale na pewnych warunkach których trzeba przestrzegać i tylko o tym będę przypominać i tylko o to mi chodzi.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 16, 2011, 20:31:29 pm »
nie ma to jak wsparcie ...P
Cheri- wszyscy trzymamy kciuki :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 16, 2011, 21:14:57 pm »
Ja też trzymam kciuki za Cheri ale wszyscy musza pamietać że jak przyjdzie co do czego to cały bałagan będzie "sprzątać madzia85". Więc nie dziwcie się że głośno i otwarcie wyraża swoje opinie na ten temat, dziewczyna działa na co dzień w SPK i widziała wiele złego i wiele krzywd wyrządzonych przez tych, którzy "kochali" uszatki. Cheri nie unoś sie bo pewnie nie raz będziesz potrzebowała pomocy a madzia85 jako jedna z nielicznych naprawdę się na tym zna.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 16, 2011, 21:54:19 pm »
To chodzi o to, że naprawdę sporo osób z dobrymi chęciami kończy jako największe mordownie dla zwierząt. Bo "Tak je kochają". Niestety, to "wypacza" w pewien sposób również osoby pomagające zwierzętom, bo stają się one nieufne w stosunku do każdej , absolutnie każdej takiej sytuacji.

W każdym razie, ja trzymam kciuki za powodzenia. Bądź co bądź to zachodniopomorskie, czyli "mój" rewir  :PP
W Szczecinie jest osoba, która prowadzić coś podobnego jak chce mieć cheri- nie wiem, pisałam już o tym?
Z tym, że w tej chwili ma 9 królików- dwa do adopcji, 7 stałych- i uszaki są porozdzielane na grupki lubiące się i nielubiące się, bo zaczęły się gryźć, troszkę zachodu z tym ma.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 16, 2011, 22:13:45 pm »
Ja zgadzam się z Madzią85, bo wiem, że to co ona widziała jest na pewno wstrząsające..
Cheri: chcesz dobrze i trzymam za Ciebie kciuki, jednak trochę przystopuj i poczytaj zdania innych, a nie od razu, że ktoś jest zazdrosny itp. Nie o to tu chodzi. Każdy chce z nas jak najlepiej dla uszaków, a Madzia tylko Ci przypomina, że 'co za dużo to niezdrowo'. Chce Ci uświadomić, żebyś jednak z czasem nie przegięła, tylko trzymała się określonych reguł.
A tak od siebie dodam, że może jednak mogłyby te uszaki iść do adopcji? A nuż ktoś się zainteresuje :) Taki układ byłby dobry.

Życzę Ci na prawdę samych sukcesów i czekam na jakieś zdjęcia z prac remontowych.
I nie poddawaj się i na prawdę słuchaj rad dziewczyn z GA, bo wiele, wiele widziały.
Trzymaj się. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 17, 2011, 06:14:56 am »
Cheri- robisz to dla bezdomnych uszaczków, a nie dla ludzi, którzy próbują podcinać skrzydła.
Skoro Cheri jest biologiem, , osobą dorosłą i wrażliwą, to nie rozumiem dlaczego zakładacie, że się "zapędzi w kozi róg"...tyle serca i pieniędzy wkłada w organizację przedsięwzięcia...nie widzę nic złego w tym, że chce mieć ok 20 królików na stałe- skoro ma do tego warunki....rozumiem to.
Poza tym- ktoś gdzieś na tym forum napisał- że pierwszeństwo do pomocy mają te króliki, które są zaniedbane, chore, ich życie jest zagrożone...ok, to jest OK, a króliki, które są rezydentami sklepów- nie sprzedają się z racji wieku itp. i nie jest zagrożone ich życie,  ani zdrowie, są odbierane w drugiej kolejności....wiec dlaczego Cheri nie miała by się nimi zająć? nawet jak pomoże 20- to jest 20 żyć....(pomagając 1 zwierzakowi świata nie zmienisz- ale zmienisz świat temu zwierzakowi...).
Cheri- ja Ci bardzo dziekuję za to, że zadeklarowałaś się (podobnie jak milka37 i Prym), że dasz dom dla królika, którego miałam odebrać od terrarysty (królik był hodowlany- więc wielki- i właśnie u Cheri miał by odpowiednie warunki do życia ...ale nie wyszło :( )
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 17, 2011, 13:22:32 pm »
Jej a co się z nim stało?

Nie neguję tego że jest dużo fajnych, dobrych domów i to jest świetne. Ale ja nie chcę prowadzi ośrodka adopcyjnego i przechowalni, chcę mieć króliki dla siebie, są dwa wyjścia albo zakupić małe śliczne uszatki w zoologu.... (czego nie chcę z wiadomych względów) albo przygarnąć już dorosłe niesprzedające się z racji wieku. Wybrałam tą drugą opcję bo szkoda mi ich po prostu. Chcę żeby właśnie u mnie miały ten "fajny dom" :)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 17, 2011, 14:12:57 pm »
Wydaje mi się lub może lepiej napisać ,że nie możecie zrozumieć o co chodzi Madzi85 , chodzi o to ,że do tego pomysłu trzeba podejść jak do profesjonalnego hotelu dla zwierząt , w każdym sensie czy finansowym czy logistycznym , przecież ona i nikt tu z piszących i ostrzegających dziewczyn Cheri nie podcina nikomu skrzydeł , tylko piszą prawdę czyli to z czym spotykają się na co dzień .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 17, 2011, 18:34:25 pm »
ale po co z góry zakładać że nie wyjdzie albo że może nie wyjść? skoro Cheri chce mieć króle prywatnie- bo ma na nie warunki, no i chce pomóc tym sklepowym- to NIECH TO ROBI- przecież jej celem nie jest ich rozmnażanie, sprzedaż itp.

Cheri- ten...hodowca wycofał się- stwierdził, że musi mieć samicę, która będzie mu rodziła karmę dla węży :(((
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:24:33 pm »
mówicie, że dobrze by było, gdyby docelowo uszak znalazł jednak swój dom. ale kiedy to właśnie te wszystkie zagródki, nad którymi cheri pracuje i wkłada w nie mnóstwo kasy, mają stać się ich domem? to właśnie tam mają zaznać w końcu szczęścia i miłości ze strony człowieka, bo Cheri już pisała, że ma czas, który będzie mogła im poświęcać, ale będą też miały kontakt z innymi królikami. Cheri pisała też już, że zamierza mieć królików co najwyżej 20, bo tylu jest w stanie zapewnić dobre warunki. jeśli będzie ich więcej, to przecież nie będzie ich upychać na siłę, tylko znajdzie się im dom gdzieś indziej.
Madzia- rozumiem, że wiele widziałaś. Staram się to zrozumieć, bo w sumie ja nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Ale mimo wszystko, trochę wiary w człowieka. Cheri jest na tym forum, więc zakładam, że zna potrzeby królików, zawsze może poprosić kogoś doświadczonego o radę. Moim zdaniem lepiej mieć dobry kontakt, niż zrażać do siebie (wiem, że to z troski i nie robisz tego celowo). Gdyby kiedyś miała gorszy okres, coś by szło gorzej (tfu, tfu, wypluć!), to nie poprosi o pomoc osoby, które są dla niej nieprzyjemne (z wypowiedzi cheri wnioskuję, że nie odebrała dobrze Twoich postów :) )
Więc dziewczyny, spokojnie, nie szukajmy dziury w całym, skoro jeszcze nic nawet nie ma. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 19, 2011, 13:55:35 pm »
ale po co z góry zakładać że nie wyjdzie albo że może nie wyjść?
Zakładać może nie, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jednak coś może nie wyjść. Zbytni optymizm i myślenie "co będzie, to będzie" mogą być zgubne.
Dlatego dziewczyny, które mają już trochę doświadczenia z takimi miejscami ostrzegają przed zagrożeniami, a nie zakładają, że się nie uda.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 19, 2011, 15:02:06 pm »
To co mamy za każdym razem klaskać za super pomysł i udawać ,że nie ma zagrożeń ?? Przecież to była by czysta hipokryzja i brak jakichkolwiek kompetencji z naszej strony a  szczególnie ze strony dziewczyn "siedzących " na co dzień w tych sprawach. Muszą one ostrzegać i pokazywać zagrożenia , bo to cheri może wyjść tylko na dobre . Przemyśli wszystkie za i nie i wtedy będzie pewna na 100% co robi i będzie dobrze i jej i jej podopiecznym .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 19, 2011, 17:10:35 pm »
tiaaa...wyczuwam zazdrość? przecież to nie konkurencja :P
Zamiast cieszyć się, że będzie miejsce dla dodatkowych 20 królików- to ten typowy polski pesymizm. Owszem, można by było zakładac niepowodzenie- gdyby Cheri napisała, że chce przyjmować króliki cały czas, bez limitu, albo, że będzie je trzymać w bloku...albo, że nie ma kasy- ale jakoś to bedzie....ludzie- dziewczyna robi coś dobrego, doceńcie to- nie ma sensu porównywać stopnia pomocy królikom, bo to nie licytacja....
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 19, 2011, 17:49:47 pm »
Zazdrość? Proszę cię, mnie wystarczają moje 2 króle.
Nie pesymizm, tylko realizm. Nie można zakładać z góry, że wszystko pójdzie świetnie, tak samo jak nie można zakładać, że się nie uda. Trzeba przewidzieć różne sytuacje, żeby króliki nie wyszły na tym w końcowym rozrachunku najgorzej.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."