Autor Wątek: [okolice Koszalina] Już działa dom stały i tymczasowy dla niechcianych królików  (Przeczytany 168582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:11:25 pm »
Masz rację trzeba mu założyć nowy wątek. W przyszłym tygodniu dopiero będę mogła zrobić mu foto :( to wtedy go osobno wrzucę i dowiem się co i jak konkretnie z tym jego kichaniem.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 29, 2011, 22:29:14 pm »
Witam po dłuższej przerwie,
byłam u króla i ma on już dom u Pani pracującej w sklepie, tak się do niego przyzwyczaiła że nie chciała go oddawać i wzięła go do domu, po tym jak jej powiedziałam że jest dla niego dt. Cieszę się bo nie będzie musiał się przyzwyczajać do nowej osoby. 

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 30, 2011, 00:11:27 am »
oby było mu dobrze. :) fajnie, że obyło się bez specjalnych poszukiwań DS. :) jak idą prace nad wybiegiem?
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 30, 2011, 00:47:40 am »
Czekam, aż fundamenty wyschną co niestety znowu się przeciąga ponieważ woda stoi. Mam nadzieję że jak to przebrnę to już będzie tylko z górki, bo teraz trzeba czekać aż się osuszą żeby zrobić porządną izolację podmurówki.
Chwasty już ususzone :) jak tylko będzie można zasypać na równo ziemią podmurówkę, będzie można zacząć przygotowywać teren pod nowy zasiew.  Jeszcze dużo pracy przede mną ale jaka satysfakcja :)

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 30, 2011, 09:29:59 am »
Ja jest jako "kandydatka" na DT, z Koszalina ale od 2 miesięcy czekam na wizytę przed adopcyjną... ;/
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 30, 2011, 13:58:51 pm »
To jakoś bardzo długo czekasz... ja się nie doczekałam przez kilka lat studiów w Szczecinie. Mam nadzieje że pójdzie Ci lepiej niż mi ;)

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
OJ...Patrzyłam, że to marzec był...ale to pod koniec, więc miesiąc...(sprawdziłam :))
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

grachu22

  • Gość
moj krolik ma goraczke. co mam zrobic??

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
moj krolik ma goraczke. co mam zrobic??

To nie jest odpowiedni temat na zadawanie pytan.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Jak najszybciej iść do weta i nie dawać żadnych "ludzkich leków" bo niektóre są szkodliwe dla zwierząt.

Offline kinga+major

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Kobieta
skoro króliki miałyby mieszkać na dwórku - w lato - to fajne takie domki by pasowały ; http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/outback
oczywiście nie zamykając ich  :icon_lol
ale droooooooogie   :/
...

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Dla swojego mam taki domek
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/budka_dla_gryzoni/61137
ale nie jest rewelacyjny, miał szpary w podłodze i musiałam go uszczelnić.
Domki będzie robił mi kolega, lubi dłubać w drewnie, wyjdą o wiele taniej i będę przynajmniej szczelne, nie będą może takie eleganckie, ale króliki i tak je obgryzą, mój jest już obgryziony. Będą zrobione z niemalowanego drewna, nietrującego, więc będą mogły skubać :) 

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Cheri, jak idą prace??
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Sassenka

  • Gość
Szczerze mówiąc pomysł mi się bardzo podoba, tylko nie wyobrażam sobie tylu królików razem.

I może ci się wydaję, że pasza królicza jest tania... ale jak kupisz np. CC to ci wyjdzie z 120zł - i na 20 królików to może na 2tyg starczy... nie wiem nie wyobrażam sobie

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Prace idą na przód, choć teraz utknęłam na remoncie pomieszczenia zimowego po skuciu starych tynków okazało się że nie jest ocieplone tak jak powinno być i teraz robione jest odwodnienie dookoła i trzeba poczekać aż cała woda zejdzie żeby można było ocieplać. 
Myślę że jak prace będą się dalej tak posuwały to na przełomie listopada/grudnia będę mogła zrobić "oficjalne otwarcie"
Wiadomo że na dzień dobry nie wezmę 20 królików, to jest liczba graniczna. To ma być schron dla takich osobników przede wszystkim nie kupionych w sklepach zoologicznych to jest dość wąska grupa, jak do tej pory to w Koszalinie były (bądź są) 3 o których wiem.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Jedno jest pewne - podopiecznych na pewno ci nie zabraknie. Ja ostatnio widziałam na forum.gazeta.pl ogłoszenie o oddaniu króliczka w Koszalinie, w sklepach jest sporo dorosłych królasów, których nikt nie chce. Życzę powodzenia w dalszych pracach - remonty proste nie są i zawsze wychodzi coś, czego się nie spodziewaliśmy. Norma.

A na otwarcie wbijamy się ze Zgodzią na soczek marchewkowy  :P
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
ano właśnie z remontami tak jest a do tego ten budynek który adaptuje ma prawie 100 lat więc wszystko oprócz murów jest do wymiany. A tam będę mieć też kury i inne zwierzęta więc pracy jest. To jest bardzo duży budynek coś jak stara obora i jest podzielony na wiele części więc jedną chcę im dać jako pomieszczenie zimowe takie docelowe, ale na początek myślę że jak ich będzie kilka to wezmę je do domu. A na wiosnę skończę im wybieg na ogrodzie, bo na zimę i tak nie będą przecież siedzieć na mrozie więc teraz się skupiam na tych dociepleniach i na remoncie mojego domu :) Już nie mogę się doczekać :) Zapraszam jak będzie ciepło wtedy można fajnie spędzić czas :)

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Dla swojego mam taki domek
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/budka_dla_gryzoni/61137
ale nie jest rewelacyjny, miał szpary w podłodze i musiałam go uszczelnić.
Domki będzie robił mi kolega, lubi dłubać w drewnie, wyjdą o wiele taniej i będę przynajmniej szczelne, nie będą może takie eleganckie, ale króliki i tak je obgryzą, mój jest już obgryziony. Będą zrobione z niemalowanego drewna, nietrującego, więc będą mogły skubać :) 

W jakiejś książce o królikach czytałam, że drewniane zagrody muszą mieć szpary (cyrkulacja powietrza i zabezpieczenie przed rozwijaniem się robaków). Jeśli chcesz mogę poszukać tej informacji.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
szczeliny wentylacyjne w ścianie albo w suficie to rozumiem ale nie takie szpary, że pazury im wpadały. Szpary były wielkości centymetra i to w podłodze.

Offline cheri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
  • ;)
Odp: Planuje założyc przytułek dla niechcianych królików - proszę o współpracę
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 01, 2011, 11:13:37 am »
Witam, z okazji Dnia Dziecka składam wszystkim życzenia - niech się wszystkie uszaki dobrze chowają :)