Autor Wątek: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II  (Przeczytany 375735 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #620 dnia: Sierpień 13, 2011, 20:45:12 pm »
Aha, telefon o odebraniu królików okazał się żartem, zresztą dość nędznej jakości, bo nas jakoś nie rozśmieszył kwasny

Pewnie to ktos z tych " madrych" ktorzy uwazaja,ze krole sa tylko do zarcia ,a ludzi pomagajacym im za "glupich" :bejzbol

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #621 dnia: Sierpień 13, 2011, 21:00:12 pm »
Żart nie żart, ważne, że nie jest prawdą.
Jeśli chodzi o baranka z zoologa, o ile myślę o tym samym, to jest on piękny, o naprawdę nietypowym umaszczeniu :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #622 dnia: Sierpień 13, 2011, 21:08:23 pm »
Nie, to nie ten baranek. Królik czeka w zoologicznym na Nowym Rynku. Nie mam pojęcia co to za cudak  :>

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #623 dnia: Sierpień 13, 2011, 22:40:52 pm »
żart żartem, gdyby takie telefony nie budziły mnie podczas urlopu...i nie zajmowały naszego czasu, bo musiałyśmy się mentalnie i nie tylko mentalnie przygotować na 20 królików :]...ale fakt dobrze, że nie ma tych 20 królików, bo dzisiaj wyrobiłyśmy normę...4 na dobę...

swoją drogą to średnie miłe doświadczenie, biorąc pod uwagę całą tą sytuację, wycieczkę Katki w to miejsce etc. :/ bardzo dziwna sprawa, bo tel. w tej sprawie brzmiał poważnie, osoba, która to zgłaszała bardzo kulturalnie - z perspektywy czasu stwierdzam, że niepokojącą kulturalnie :/

niedawno chodziłyśmy z Magdą po sklepach, byłyśmy tylko na Wrzosach i na Nowym Rynku, wszędzie zostawiałyśmy na siebie namiary i prosiłyśmy o kontakt, jeśli ktoś będzie chciał oddać królika - tak, aby królik nie trafił na łąkę, kiedy sklep odmówi jego przyjęcia...plakietki z kontaktem są już też nie tylko na str. Barbarki, ale również na Barbarce - na zagrodzie i klatkach po królach...telefon działa, byle by nie 4 na dobę :/

tak czy inaczej w przyszłym tyg. oględziny króli u doc i nowa seria zabiegów



Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #624 dnia: Sierpień 14, 2011, 21:54:05 pm »
Przez parę dni pomieszkuje u mnie Euforia, zanim nie pojedziemy w dalszą drogę do jej nowego DT. :) Kiedy szukałam króliczka, którego chcę adoptować, co chwilę brakowało mi zdjęć. Wiem, że przyszły właściciel chciałby zdjęć podopiecznego w ilości nieskończonej, a biedna Euforia ma tylko jedno. ;) Więc pomogę przyszłemu szczęściarzowi, któremu trafi się to maleństwo. ;)











Euforia jest naprawdę przepięknym królikiem. Rozkochała w sobie nawet moją mamę, która wielką fanką uszaków nie jest, a to już czegoś dowodzi. ;) Faktycznie jest bardzo nieśmiała, do tej pory udało mi się dwa razy pogłaskać ją po pysiu, a potem uciekła. Na zmianę siedzi w transporterze, albo obok niego wyciągnięta na całą długość. Podobno potrzebuje prywatności przy jedzeniu, ale ja niczego takiego nie zauważyłam. :P Bardzo szybko zniknęła garstka granulatu, którą dostała na śniadanie. Potem na obiad dostała m.in. brokuła, który musiał jej strasznie smakować, bo nawet nie mrugnęłam, a już go nie było. :D Wczoraj bez przerwy sikała na panele, a ja uparcie po niej sprzątałam. W końcu położyłam jej ręcznik, żeby na niego sikała, bo do kuwety siłą rzeczy się nie mieści- jest dobrana do rozmiarów mojego królika, więc nawet nie próbowałam nauczyć jej sikania do niej. Ręcznik został skopany i przesunięty w kąt, a ona udowodniła mi, że potrafi wszystko, jeśli tylko się jej zachce. :P Od rana sika do kuwety, a przypominam, że nie było tam żadnego zapachu, który by jej wskazał, co należy robić. :) Niestety bidulka na panelach się ślizga, a ja nie mogę wypuścić jej na dywan na całą dobę, bo okropnie go znaczy i co chwilę próbuje zaglądać do mojej rekonwalescentki, która potrzebuje spokoju. Więc pobiegała dzisiaj 8 godzin i resztę doby spędza w zagrodzie. :(
Jeśli ktoś zastanawia się nad adopcją tej śliczności, to niech się dłużej nie zastanawia, bo naprawdę nie ma nad czym- tylko brać i kochać. ;)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #625 dnia: Sierpień 14, 2011, 22:25:57 pm »
gumijagodowysok dziękujemy za świetne zdjęcia no i w ogóle za pomoc  :przytul:

Euforia i Ruda to nasze 2 najpiękniejsze rude damy - proszę się o nie nie bić, wystarczy dla wszystkich :P

Co do sobotniego szału to rzeczywiście był to wyjątkowy dzień :] 4 króliki każdy z innego miejsca... wszystkie w jeden dzień.... wszyscy postanowili akurat tego dnia pozbyć się królików :] Razem z Olą nie objechałyśmy nawet 1/3 miejsc w których chcemy zostawić informację o nas, o możliwości oddania królika nam a nie zostawiania go na śmietniku, w lesie czy w innym ciekawym miejscu... I efekt tego jest taki że mamy 4 króliki w jeden dzień :P

Ale to dobrze... to znaczy, że to działa.... oby tylko były też jakieś chwile przerwy ;-)

Fajnie, że bydgoskie schronisko o nas pamietało bo miałam wrażenie, że już zapomnieli o naszej współpracy :] W tygodniu tam pojadę i zobaczę co to za cudo do nich trafiło...

Ale mamy też dobre wieści dwoje weteranów czyli Cyzia i Czikko już wkrótce pojadą do swoich nowych domów :))) Nowy dom trafił się także kolejnemu z Mszczonaków - Mikiemu :) Również już wkrótce czeka go przeprowadzka :)))

Tak więc adopcje ruszyły z czego baaaardzo się cieszymy :) No i dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili  :bukiet

A na koniec chciałabym zaprezentować "na żywo" moich dwóch tymczasowiczów - Boogiego i Charliego - http://www.youtube.com/watch?v=mYIWehECP3c miłego oglądania i zapraszam do ich adopcji  :heart

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #626 dnia: Sierpień 14, 2011, 22:39:54 pm »
Cudne i takie mądre i ufne, no i grzeczne ( moje przybiegają z opóźnieniem i wtedy kiedy chcą)
Aż się prosi, aby do ogłoszeń dodać link z filmikiem, jako reklamówke:)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #627 dnia: Sierpień 14, 2011, 22:50:53 pm »
Nie ma za co, chociaż tak mogę pomóc. ;)

Jacy szybcy ci Twoi tymczasowicze... Boogie jak biegnie, to tylko ten ogonek na biało mu miga. :D
Dobrze, że weterani znaleźli domy, należało im się już dawno. :) Wakacje się powoli kończą, więc może więcej królików znajdzie domy. ;)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #628 dnia: Sierpień 15, 2011, 21:47:11 pm »
Na tym wątku chciałabym bardzo podziękować Magdzie za Łaciatka cmok myślę, że już się zadomowił, biega, skacze, rzuca różnymi rzeczami i w ogóle się niczego nie boi, Elmie - tymczasowiczce pokazuje kto rządzi  icon_diabelek

Bardzo się cieszę, że Łaciatek tak super zniósł rozstanie z Jeżykiem :-)
Aha - on lubi przesiadywać na okiennych parapetach - gdybyś go kiedyś nie znalazła to posprawdzaj parapety.
 I proszę go wymiziać za ucholami ;-)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #629 dnia: Sierpień 15, 2011, 22:19:27 pm »
a ja się muszę poskarżyć na Euforię. zaatakowała dzisiaj moją sunię malutką. :( rozdzieliłam je i wsadziłam ją do zagródki, więc też jestem już na czarnej liście. chyba nie nadaje się do domu z psem...
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #630 dnia: Sierpień 16, 2011, 19:46:30 pm »
przedstawiam dziewczyny


I Chrupka i Kulka








II odebrany dzisiaj cud miód  ze sklepu zoologicznego - właścicielki króliczki chciały ją sprzedać do sklepu zoologicznego, ale sprzedawca się nie zgodził, więc ostatecznie po prostu zostawiły królika w sklepie i trafił do nas

http://




jutro dojedzie do nas królik z bydgoskiego schroniska

jutro planujemy wysterylizować 2 samice i Tośka



Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #631 dnia: Sierpień 16, 2011, 20:21:25 pm »
Oluś, dzięki za wstawienie zdjęć  :*

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #632 dnia: Sierpień 16, 2011, 20:40:26 pm »
a to porcja zdjec urlopowej Buffy...czyli wypoczywanie nad morzem :)







  

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #633 dnia: Sierpień 16, 2011, 21:24:06 pm »
To ja dorzucę Elmę  :icon_mrgreen






Jej ciekawość nie zna granic, wszędzie musi zajrzeć i chyba jak wszystkie moje tymczasy, jako kącik do relaksu wybrała sobie miejsce pod łóżkiem, bardzo też chce się zaprzyjaźnić z Łaciatkiem, chociaż on początkowo nerwowo na nią reagował teraz wodzi za nią wzrokiem. W sumie nie dziwię się  :zakochany:


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #634 dnia: Sierpień 17, 2011, 10:07:50 am »
agaton85  - zabiorę Ci ją :)

Offline ibiza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #635 dnia: Sierpień 17, 2011, 15:50:41 pm »
Witam wszystkich serdecznie! To właśnie u mnie zamieszka Czikko. Dziś jedziemy po niego do Torunia. Już nie mogę się doczekać.

Sassenka

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #636 dnia: Sierpień 17, 2011, 15:51:50 pm »
Chciałabym zapytać się u kogo przebywa Pysia? Czy mozna się coś o niej dowiedzieć? Poprosić o zdjęcia?

sonia

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #637 dnia: Sierpień 17, 2011, 16:06:25 pm »
Pysia jest u Miki w tym watku sa jej zdjecia na stronie 16.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #638 dnia: Sierpień 17, 2011, 20:57:44 pm »
na forum niedawno były zdjęcia Pysi

teraz sprawozdanie z dzisiejszego dnia


Jaśmin - królica ze sklepu zoologicznego została wysterylizowana - miała guza nowotworowego na więzadle szerokim macicy - początkowo było podejrzenie, że to bardzo powiększony węzeł chłonny, jej zęby zostały też delikatnie skorygowane

poniżej zdj. zrobione przed zabiegiem








Forest - chłopak z bydgoskiego schroniska - zęby w fatalnym stanie - w sobotę piłowanie i usuwanie zębów - zrobimy zdj. rtg, ponieważ najprawdopodobniej dodatkowo ma przerośnięte korzenie (na zdj. widać jego oczy). przy okazji zostanie wykastrowany, doc usunie mu też skorupę z odchodów + torbiel









kasia29 dziękujemy za DT dla Foresta  :bukiet


Kulka - jedna z sióstr została dzisiaj wysterylizowana - na szczęście tutaj jeszcze nie było zmian nowotworowych :]

poza tym Tosiek dołączył dzisiaj do grona wykastrowanych :P




ibiza dziękujemy za przywiezienie Foresta i adopcję Czikko  :bukiet

teraz przed nami zabieg Foresta i sterylizacja Chrupki



Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #639 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:04:21 pm »
Witam wszystkich serdecznie! To właśnie u mnie zamieszka Czikko. Dziś jedziemy po niego do Torunia. Już nie mogę się doczekać.

Ibiza GRATULUJĘ :) Czekam na wątek Czikko w dziale Nasze Króliki :)