Autor Wątek: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II  (Przeczytany 373792 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #500 dnia: Lipiec 10, 2011, 23:55:36 pm »
Biedna malutka  :( Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i że chociaż trochę zaufa ludziom.
teraz przed nami kolejne zadanie...rozwiązać problem miejsca, skąd przybyła Barbarka.
A czy jest w ogóle szansa ustalić, skąd jest Barbarka? Są jacyś świadkowie, etc?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #501 dnia: Lipiec 11, 2011, 08:21:32 am »
A czy jest w ogóle szansa ustalić, skąd jest Barbarka? Są jacyś świadkowie, etc?
Bobiszonie, skąd jest Barbarka to wiadomo - pochodzi z toruńskiej szkoły leśnej na Barbarce. Jest tam więcej królików, i to jest ten problem, który dziewczyny z GA chcą rozwiązać - zapewne łatwo nie będzie...
Olu, krwi nie zbiera się dużo i jest obecnie bardziej rozrzedzona. Trochę jej kapie z tego ucha (bardziej limfą niż krwią), ale to chyba znak, że dren spełnia swoje zadanie.
Malutka wczoraj zrobiła sobie krótki spacer. Dzisiaj wypuścimy ją na dłużej, bo już ją nosi w klatce ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #502 dnia: Lipiec 11, 2011, 08:29:28 am »
Dzięki, kata_strofa, za wyjaśnienia. Na podstawie poprzednich postów zrozumiałam, że Barbarka jest z parku, tzn. że została w jakimś parku znaleziona (że ktoś ją tam wypuścił).

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #503 dnia: Lipiec 11, 2011, 09:51:33 am »
zastosowałam skrót myślowy z tym parkiem :P, bo faktycznie to jest szkoła leśna/park liniowy - miejsce rekreacji. wczoraj tam byłam. są 3 króliki - mają kojec w miejscu, na uboczu placu zabaw dla dzieci, a na noc są zamykany w klatkach (drewniana klatka podzielona na 4 części) . dowiedziałam się, że kiedyś już tam były króliki, potem nie, a teraz powróciły. to kolejne miejsce, do którego ludzie oddają króliki, zapominając o istnieniu schroniska dla zwierząt...i ten problem musimy rozwiązać. cała trójka wygląda "normalnie", ale to tylko wygląd :]...to po prostu nie jest miejsce dla królików - również ze względów edukacyjnych, bo czego to uczy dzieci? :] tego typu "inicjatywy" wpływają tylko negatywnie na mentalność ludzi...widzą króliki w parku i myślą, że to normalne - skoro tak jest, to dlaczego nie wypuścić królika w lesie zamiast oddać do schroniska?

mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia (w końcu tym miejscem zajmuje się organizacja ekologiczna...), przejąć króliki i zacząć współpracę, która będzie owocowała tym, że królik, który ma zostać oddany na Barbarkę, trafi pod naszą opiekę.



Offline Agn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #504 dnia: Lipiec 11, 2011, 22:30:43 pm »
Maluch biega luzem po domu i straszy koty. Mam tylko kłopot z otwartą ciągle klatką, bo koty włażą do niej a pies wsadza łeb i wszyscy radośnie wyżerają siano. maluch jest zamykana w klatce, gdy wychodzę z domu i na noc. Widać, że brakuje jej towarzystwa.

kagar, daj znać jak książeczka Bianki dojdzie.

Edit: Ot, taka fota.  :icon_cool

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 22:38:04 pm wysłana przez Agn »

Temu, kto pozwala światu lub najbliższemu otoczeniu ułożyć plan jego życia za niego, potrzebna jest tylko małpia zdolność naśladowania.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #505 dnia: Lipiec 11, 2011, 22:58:42 pm »
Widać, że brakuje jej towarzystwa.

To musisz przygarnąć na DT jeszcze jednego kicka by było jej raźniej.

A co do książeczki to dam znać jak tylko przyjdzie :)

Pozdrawiamy i ślemy miziaki dla całej ferajny :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #506 dnia: Lipiec 13, 2011, 20:48:31 pm »
kata_strofa raz jeszcze dziękuję za opiekę nad Barbarką oraz dzisiejszą wizytę u doc z Barbarką i Mają  :bukiet

jutro Yuka ma sterylizację i korektę zębów, a Fikus kastrację

Junior już jutro zamieszka w nowym domu w Poznaniu :) Pani Marto dziękujemy  :bukiet

Timbo nadal częściej udaje, że nie żyje...niż, że żyje...nad nim i Barbarką trzeba będzie porządnie popracować :(


z gorszych wiadomości - niestety zaczyna nam brakować klatek i transporterów :], chociaż wydawało się, że jesteśmy pod tym względem zabezpieczone, ale niestety rzeczywistość to po raz kolejny zweryfikowała :], dlatego gdyby ktoś dysponował tego typu wolnym sprzętem, z chęcią przyjmiemy...
to samo dotyczy trocin, które kończą nam się w zabójczym tempie...i jedzenia, które znika w jeszcze bardziej zastraszającym tempie...:/ ostatnio myślałam, że 20 kg siana wystarczy nam na dość długo, zwłaszcza, że jest tylko dla królików w schronisku :], ale wczoraj stwierdziłam, że ok 10 kg już zniknęło, a minęło raptem 10 dni...

przed chwilą otrzymałam wiadomość o naszej Tosi, której stan wrócił do normy :) i odczułam wielką ulgę...Pani Aniu  :bukiet


na koniec coś...pięknego, nieprzyzwoicie pięknego, szalonego, towarzyskiego, jednym słowem cudownego :) moja ulubienica Ruda. w najbliższych dniach kontrola u doc i prawdopodobnie szczepienie przeciwko pasterelozie. gentamycyna w zastrzykach na razie działa, a grzyb rośnie :/














Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #507 dnia: Lipiec 13, 2011, 21:58:15 pm »
A jakie wieści odnośnie zdrowia Mai i Barbarki? Jak ucho tej ostatniej?
Trzymamy kciuki za jutrzejsze zabiegi uszatych   :przytul: Świetnie, że Junior znalazł nowy dom  :hura:
Olu, wycałuj ten cudny rudy nosek. Dużo zdrówka dla rudaska  :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #508 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:41:18 am »
Maja ma się świetnie :) Byliśmy jedynie sprawdzić jej zęby po korekcie, czy aby nie ma nacieku. Jako, ze jest okazem zdrowia, zaszczepiliśmy ją przy okazji.
U Barbarki też wszystko dobrze, ucho prawie naprawione, dren będzie jeszcze do soboty, ale naczynia już zaczęły się zamykać. Miejmy nadzieję, że krwiak nie wróci. Mała musiała wrócić do schroniska i krajało nam się serce jak ją tam zostawialiśmy :( Bardzo prosimy o DT lub DS dla tego pociesznego mikrostworzonka z motorkiem w dupce  :icon_smile


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #509 dnia: Lipiec 14, 2011, 12:21:05 pm »
Junior jest już w Poznaniu :) stałam się dzisiaj przez niego ofiarą ulewy :] ale grunt, że jego parasol ochronił :P

Barbarka jest na szczęście bardzo aktywna, charakterna...i jej widok był dzisiaj optymistyczny przy widoku Timbo :( dzisiaj Timbo też wyląduje na dywaniku u doc. obawiam się, że dzieje się z nim coś złego...to, że siedzi w kącie to norma, teoretycznie bobki są, nie ma wzdęcia, ale jest problem z apetytem, rano znalazłam jedzenie w klatce, a w nocy nikt go nie stresował swoją obecnością :] (chyba, że nie zjadł w nocy ze strachu przed burzą, ale wątpię, żeby życie było tak piękne). mam tylko nadzieję, że nie szykuje nam się zator.


na koniec link do filmu, który mnie dzisiaj niezwykle ucieszył
Pani Ania na pewno napisze więcej o Tosi, a ja powiem to co najważniejsze...Tosia dała radę i mimo tak mocnej zapaści kilka tygodni temu, kiedy nie mogła się już poruszać, jej genetyczne problemy, potworne zwyrodnienia kręgosłupa w połączeniu z e.cuni dały taki rezultat, a dzisiaj widok Tosi to był najmilszy prezent :)

http://www.youtube.com/watch?v=DYDvTzpQRug
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2011, 12:30:46 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #510 dnia: Lipiec 14, 2011, 14:45:34 pm »
Przepiękny filmik:))) Taniec szczęśliwego króliczka. Gratulacje i słowa podziwu

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #511 dnia: Lipiec 14, 2011, 19:51:31 pm »
kagar, daj znać jak książeczka Bianki dojdzie.


Agn książeczka Białej vel Bianki doszła - dziś odebrałam z poczty.

Pozdrawiamy :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 15, 2011, 19:08:24 pm »
Yuka jest już po sterylizacji i korekcie zębów

Fikus miał kastrację

Timbo...w przyszłym tygodniu rtg głowy + badania krwi. wczoraj między jedną wizytą w schronisku a drugą coś zjadł - dosłownie "coś", mimo to wszystko jest teoretycznie ok...nie wiemy czy to tylko psychika czy coś jednak w nim siedzi. po rtg głowy prawdopodobnie będzie miał korektę zębów, bo łzawienie oczu to najprawdopodobniej wyniki przerośniętych korzeni trzonowców.

u Barbarki brak wydzieliny w uchu ;) jutro usuwamy dren



Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 16, 2011, 18:00:32 pm »
Wróciliśmy :) więc nasi podopieczni do nas mogą też wracać.
Dziś odbieramy Tosia od kolegi, który dzielnie się nim opiekował.
 Podobno Tosiek polubił czytanie gazet i przesiadywanie na głośniku wieży CD.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #514 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:38:30 pm »
kasia29 chciałybyśmy podziękować za jedzenie dla naszych uszaków  :bukiet

teraz kilka nowości

Tosiek w tym tyg. będzie miał rtg i wizytę kontrolną u doc, podobnie Timbo, ale jego poza rtg czeka jeszcze badanie krwi

wczoraj Frotka pojechała do nowego domu tymczasowego, a dzięki temu dzisiaj nasz biedny Timbo opuścił mury schroniska i ma już najlepszą opiekę pod słońcem  :bukiet

Yuka również jest już w domu tymczasowym :) wczoraj Magda zabrała ją do Bydgoszczy :)

Ruda po gentamycynie czuje się lepiej, ale jutro wizyta u doc i prawdopodobnie szczepienie v. pasterelozie,

Jengę też czeka wizyta, ponieważ znowu kicha,

Barbarka - dzisiaj kiedy ją zobaczyłam, uderzył mnie widok obu uszu do góry :P potem ucho jej znowu opadło, ale jest już ok :) wczoraj doc usunął dren



Offline ania_to_ja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #515 dnia: Lipiec 17, 2011, 21:59:29 pm »
A ja jestem tutaj pierwszy raz wiec witam wszystkich :icon_biggrin
Yuka od wczoraj jest u mnie  :icon_biggrin

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #516 dnia: Lipiec 17, 2011, 22:02:30 pm »
ania_to_ja witamy i dziękujemy już teraz imiennie za opiekę nad Yuką  :bukiet




Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #517 dnia: Lipiec 17, 2011, 22:10:19 pm »
A ja jestem tutaj pierwszy raz wiec witam wszystkich :icon_biggrin
Yuka od wczoraj jest u mnie  :icon_biggrin


Cześć Aniu, to Ty też już króliczarą zostałaś :)

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #518 dnia: Lipiec 17, 2011, 22:10:49 pm »
Ale się cieszę, ze Barbarka już z uchem do góry  :icon_smile No i że Timbo w domu tymczasowym - on potrzebuje dużo czułości. ania_to_ja - witaj w toruńsko-bydgoskiej ekipie  :przytul


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ania_to_ja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #519 dnia: Lipiec 17, 2011, 22:13:24 pm »


Cześć Aniu, to Ty też już króliczarą zostałaś :)

A to wiesz, że dzięki Tobie tylko  :icon_biggrin
Jutro postaram się o zdjęcia Yuki  :icon_biggrin

Dzięki i pozdrowienie dla wszystkich  :heej