Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286436 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10780 dnia: Maj 02, 2013, 16:48:52 pm »
myśle, że chodzi o gołębia i papugę, że jedzą chleb ;d a nie o królika ;d

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10781 dnia: Maj 02, 2013, 16:50:53 pm »
myśle, że chodzi o gołębia i papugę, że jedzą chleb ;d a nie o królika ;d
a ja myślę, ze gołąbek je sobie chlebek, a królik czasem sie do niego dobierze :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10782 dnia: Maj 02, 2013, 17:33:35 pm »
Dokładnie jest tak jak mówi PippiLotta. Kubuś ukradnie gołębicy okruszek i zwieje z nim. A odnośnie chleba to wiem ze suchy uszakom nie szkodzi. Susze go specjalnie dla nich i dostają co jakiś czas kawałek. Tak nawet zalecila pani wet na ścieranie ząbków. Bo moje uszaki zadnych gałązek nie chcą. Kupilam im w zoologu ale tylko powąchały.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10783 dnia: Maj 02, 2013, 17:35:12 pm »
Gogamor, uszak zębów nie zetrze na chlebie, wetka nie przekazała Ci rzetelnej wiedzy o króliku. Wystarczy, że będzie je ścierał na sianku.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10784 dnia: Maj 02, 2013, 17:38:35 pm »
Widocznie ta weter. nie zna się na królikach

może od razu nie zaszkodzi ale tez niczemu dobremu nie służy :/
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10785 dnia: Maj 02, 2013, 17:46:49 pm »
No to jednak źle myślałam :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10786 dnia: Maj 02, 2013, 17:48:44 pm »
A tak wiem ze na sianku ścierają zabki. Ale ten mały kawałek chleba co pewien czas im napewno nie zaszkodzi. A póki co dzięki Bogu Truśka mam juz przeszło rok i żadne choróbska go nie biorą. Kubusia przyniosłam do domu to miał 7 tygodni i super sie chowa. Nie znam co to zator czy wzdęcie czy inne rzeczy. Wydaje tylko na szczepienia i odrobaczywienie.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10787 dnia: Maj 02, 2013, 18:05:10 pm »
rok to jeszcze baaardzo krótko...wierz mi.... :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10788 dnia: Maj 02, 2013, 18:19:09 pm »
Oj...króliki to mali złodzieje i tyle :) Trzeba mocno pilnować bo jak coś im zasmakuje to nie spoczną w wysiłkach upolowania smakołyków - szczególnie tych mało zdrowych. Wiecie jak Luka potrafi polować na banana jak człowiek je? Pojawia się nie wiadomo skąd i ucieka z gryzem słusznej wielkości..a to przecież taaakie kaloryczne. Kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy jaki z niej gagatek zaatakowała tak baton...o matko jak ja się o nią bałam!

A kto pamięta Lukę? Mała pozdrawia Azylową kochaną ekipę :*


Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10789 dnia: Maj 02, 2013, 20:00:28 pm »
Luka piękniutka. Rozumiem że rok to nie tak długo bo wielu forumowiczów ma większe doświadczenie z chowaniem uszaków. Ale wydaje mi sie ze w ciągu tego roku sporo sie nauczyłam. Oprócz moich uszaków miałam urlopowiczke od Elmo i tymczasowiczke. Jeśli chodzi o żywienie królików zanim coś dam nowego to radze sie lub czytam. Wiele też wyniosłam z przeglądania tego forum. Zawsze chętnie tu zagladam oglądam fotki i skrupulatnie czytam każdą wypowiedz.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10790 dnia: Maj 02, 2013, 22:04:52 pm »
gagamor, z chlebem to jest tak, że on w brzuszku namaka i pęcznieje i to nie jest dobre dla królików, bo może je zatkać. Tak samo, jak np zbrylający żwirek, którego nie można stosować dla króli bo mogą go sobie podjadać i on w brzuszku napęcznieje i zrobi zator. Nie ważne, ze chleb jest suchy. I tak jak napisała joac, to bzdura, co Ci wetka powiedziała, że na suchym chlebie królik zetrze sobie zęby. Dla twardych siekaczy królików taki chleb to nic.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10791 dnia: Maj 02, 2013, 22:26:31 pm »
ing, dziękujemy za zdjęcie Luki  :przytul za zdjęcia Princeski również! (dopiero teraz zauważyłam, ile stron miał dzisiaj nasz wątek ;))

wieczorne wiadomości od doc:

Tufi był dzisiaj w dobrym nastroju. wizyta u doc również przyniosła lepsze informacje. waga bez zmian. jelita - stan zapalny ciągle się utrzymuje, ale lepiej niż we wtorek. efekty zaczęła też przynosić walka z niedokrwistością. rokowania bez większych zmian, ale Tufi przyniósł nam dzisiaj więcej radości. każdy, kto zobaczy Tufiego w gab. może powiedzieć, że to zwierzak niezwykły. dzisiaj pięknie pił biolapis, espuminsan i jadł papkę ze strzykawki przy akompaniamencie Pawła naszej kata_strofy.
po powrocie do domu Tufi zaczął mnie martwić. siedzi zgaszony. nie chce papki...zobaczymy :(

***

Nelly - czysty nos, brak wydzieliny :) oko bez dodatkowych zmian. pewnie już zawsze Nelly będzie miała lekko przekrzywioną głowę, ale w tej chwili możemy powiedzieć, że w końcu jest stabilna.

Marzyciel - stan zdrowia - 5+! :) przetoki ropne się zagoiły, wszystko pięknie zarosło futrem. w gab. lekko się bujał w transporterze (to ten brakujący + do szóstki), ale w Azylu jest ok - objawy neurologiczne pojawiają się z powodu stresu, ale jest bez porównania do tego, co było.
widok Marzyciela niesamowicie dodaje energii.

Nelly - czysty nos, brak wydzieliny :) oko bez dodatkowych zmian. pewnie już zawsze Nelly będzie miała lekko przekrzywioną głowę, ale w tej chwili możemy powiedzieć, że w końcu jest stabilna.

Frutina - zdrowa mamuśka ze wskazaniem do sterylizacji (szalejące hormony)

Franklin - razem ze swoimi wytrwałymi opiekunami dzielnie się trzyma, chociaż musi jeszcze popracować nad swoim zdrowiem ;)

Czekoladuś - z poślizgiem, ale został wykastrowany - we wtorek trafi do nowego domu  :przytul

Cheerios - zdrowy chłopak, który wprost z gabinetu pojechał do DS - dziękujemy  :bukiet

***

jutro postaramy się o zdjęcia wprost z Azylu - musimy nadrobić zaległości ;) jutro do Azylu trafią też 2 nowe króliki :/

do usłyszenia  :przytul
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 22:33:14 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10792 dnia: Maj 02, 2013, 22:31:16 pm »
A ja się spytam o takiego jednego Pana zwanego Puńkiem,wiadomo co u niego słychać? :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10793 dnia: Maj 02, 2013, 22:42:57 pm »
iiii Pachinke :P
WO AMIGO

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10794 dnia: Maj 02, 2013, 22:43:26 pm »
Ehh rownowaga musi byc ;) dwa odchodza dwa przychodza :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10795 dnia: Maj 02, 2013, 23:25:02 pm »
Adopcyjny Zachciu - brachciu również śle całuski  :serenada: :serenada: ciociom "azylowym" i dr Konradowi, który zabrał jego klejnociki :D

I Czesio dziękuje za przyjaciela, któremu jak widać wszędzie towarzyszy ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 23:41:20 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10796 dnia: Maj 02, 2013, 23:26:16 pm »
MartaP coś podejrzanie często dopominasz się o Pachinkę...ostatnim razem tak bardzo upominałaś się o Bońka. Finał sprawy każdy zna ;)

Tufinku...trzymaj sie mocno a Ty Olu razem z nim  :przytul:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10797 dnia: Maj 02, 2013, 23:44:25 pm »
ing nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała Pachinkę, ale nie zapewnię jej takiej opieki weterynaryjnej w Poznaniu jaką ma w Toruniu :(
WO AMIGO

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10798 dnia: Maj 03, 2013, 10:27:25 am »
ja też się pytam i proszę o zdjęcia Pachino mojej ulubienicy Azylowej... :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10799 dnia: Maj 03, 2013, 14:58:40 pm »
Zapraszam do wzięcia udziału, zapraszania znajomych i udostępniania: https://www.facebook.com/events/191127957704945/
Im więcej nas, tym szerszy zasięg i tym więcej potencjalnych domów stałych i tymczasowych


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.