Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284311 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3800 dnia: Sierpień 30, 2012, 19:10:43 pm »
Tulisia - uwielbia mizianki i do nowego domu powinna powędrować razem ze swoim "tronem" :-)

Jak najbardziej jestem za tym tez.

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3801 dnia: Sierpień 30, 2012, 19:42:07 pm »
Jesteśmy!!!!!!!!!!!!!!!
W domku od 40 minut (spędziliśmy sporo czasu u Pani która nasze królewny przywiozła - prowadzi rodzinny dom dziecka, ma 9 dzieci i pełno adoptowanych zwierzaków).

Rapsodia troszkę jeszcze wystraszona, ale pije ładnie wodę, zjadła już sianko, a teraz chrupie marchewę i patyczki. Chyba była strasznie głodna bidulka. Nie możemy się na nią napatrzeć Chyba

Olu masz rację jest przepiękna, naprawdę futerko cudne.

Bardzo Wam dziękujemy.... poprostu. Brak słów. Tyle osób angażuje się w to żeby jeden królik był szczęśliwszy:) Ale podobno.... ratując jedną osobę ratujesz cały świat. Wy w takim razie ratujecie dziewczyny wszechświat!!!!!
Idę do mojej pięknej, ciekawe kto dziś zrobi dzieciom kolację:)))

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3802 dnia: Sierpień 30, 2012, 19:53:49 pm »
To prawda Rapsodia ma śliczne, błyszczące futerko, zwłaszcza tę czarną część :-)

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3803 dnia: Sierpień 30, 2012, 20:28:09 pm »
ale cudowne zdjęcia!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3804 dnia: Sierpień 30, 2012, 20:31:41 pm »
kami, Petunia wylądowała u najlepszego opiekuna, jakiego mogła sobie wymarzyć, bo opiekę dziś będzie miała profesjonalną - weterynaryjną ;) Jutro co prawda zmieni miejsce pobytu, ale w tym DT też będzie jej na pewno dobrze. Mała wymaga jeszcze długiego leczenia, wczoraj nas trochę nastraroszono odnośnie jej zdrowia, ale w domu miałam podobny przypadek i wszystko skończyło się dobrze. Dostała ode mnie cały pakiet leków i opatrunków. Musi być dobrze  :przytul
Mam straszne wyrzuty sumienia, że oddałam ją dalej niedoleczoną :( ale niestety, w sobotę zaczynamy remont - wymiana podłóg, drzwi, wykuwanie ościeżnic itd. Nawet nasze własne króliki muszą być na ten czas wyniesione z mieszkania, a i my nie bedziemy mieli czasu. Gdybym tylko mogła, opiekowałabym się Petunią do całkowitego jej wyleczenia.
Cieszę się, ze na razie Tomcio/Tadzik Was zabawia :) Z nim nie będziecie się nudzić czekając na Petuniusza (który swoją drogą jest najkochańszym królikiem pod słońcem i zdaniem mojego męża powinien się rozmnażać i mieć tabuny podobnych sobie dzieci  :co_jest )


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3805 dnia: Sierpień 30, 2012, 20:33:40 pm »
Jak czuje się Fly?
Co u Gutka? zaczął podjadać?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3806 dnia: Sierpień 30, 2012, 20:37:20 pm »
podłoże ataków "padaczkowych" u Gutka nie jest w tej chwili do końca znane - takie ataki mogą występować przy dysfunkcji organów, zapaleniu mózgu, encephalitozoonozie, zatruciu, typowej padaczce etc.

mogły być przyczyną zatrucia - fipronil może się metabolizować w wątrobie bardzo powoli - na pewno informacja o tym, że Gutek otrzymał ten toksyczny dla królików preparat mocno skomplikowała sprawę - substancja ta mogła bardzo mocno namieszać w jego organizmie, a w przypadku takiego zatrucia nie ma lekarstwa - jest relanium i oczekiwanie + płukanie kroplówkami; z drugiej strony minął miesiąc, czyli podsumowując ciężki temat :]

jest też opcja zapalenia mózgu i encephalitozoonozy

przyczyn może być kilka, a sytuacja jest dość skomplikowana wobec braku dodatkowych, szczególnych objawów - jak uszkodzenie rogówki, które często pojawia się przy e.cuni czy skręt szyi

zobaczymy jak będzie jutro i pojutrze, czy pojawią się kolejne ataki - za 4 godziny dostanie kolejną dawkę relanium; najważniejsze to chronić teraz jego mózg

Gutek otrzymuje co 8 godzin relanium, sul-tridin przenikający do mózgu, witaminy B1 i B12

niewyjaśnione jest pochodzenie zgrubień w uszach Gutka, bo absolutnie nie wyglądają na wynik pogryzienia - czekam na kolejnego maila od doc w tej sprawie

Gutek ma fazy, kiedy jest wyraźnie pobudzony i w ciągu ostatnich godzin miałam kilka razy wrażenie, że jeszcze trochę i zaliczy "atak szału"

teraz siedzi smutas

bardzo się cieszę, że podjada chociaż zioła





Fly zrobiła dzisiaj Magdzie również nocną pobudkę, ale nie z powodu atak na szczęście - urządzała generalny remont w klatce, ale Magda na pewno napisze co i jak ;)



Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3807 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:08:15 pm »
Po spotkaniu adopcyjnym, z Kasią we Wrocławiu... Luka ślicznotko - Twój nowy dom czeka. Czekają Twoje człowieki :jupi  Mam nadzieję że jak najszybciej znajdzie się transport Toruń-Wrocław.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3808 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:11:10 pm »
ing, trzymamy kciuki, żeby Luka jak najszybciej trafiła do nowego domku!
Za Gutusia też trzymamy wszystkie możliwe kciuki - jego widok podjadający ziółka jest budujący, choć suszki to oczywiście za mało :(
Ciekawe, co też urządziła Magdzie Fly? ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3809 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:51:40 pm »
Moniko cieszę się twoim szczęściem, głaski dla twojego pięknego uszaka  :)
joac proszę bardzo, obiecałam przecież małą relację  ;) foty niebawem
kata_strofa dziękuję serdecznie Tobie i małżonkowi za opiekę i troskę  :* Widzę, że twój mąż bardzo się z nią zżył  :> Ty już i tak zrobiłaś bardzo bardzo dużo, Petunia wiele Tobie zawdzięcza  :) Wyrzuty sumienia to mam ja... W końcu to u mnie zamieszka, więc powinnam się nią opiekować tym bardziej jak teraz tego potrzebuje. Niestety problem też w tym że chwilowo mam więcej godzin w pracy i nie jestem w stanie zapewnić jej wystarczającej opieki  :icon_sad Domyślam się, że leczenie jeszcze potrwa... myślisz, że to kwestia nawet miesięcy??  
Nie poznaje Tadzika, strasznie się chłopak rozszalał  :icon_mrgreen kilka dni temu mega panika a teraz sam zaczepia kota i mnie  :] Charakterek ma ciekawe po kim  :> zaraz zaraz  :hmmm czy to nie dzieciak Sonii ??  :hahaha
Uszak w domu to prawdziwe szczęście  :bunny:

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3810 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:55:54 pm »
Charakterek ma ciekawe po kim  chytry zaraz zaraz  hmmm czy to nie dzieciak Sonii pytajnik  hahaha
:hahaha Tadzik???


Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3811 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:12:14 pm »
Przepiękne zdjęcia :bunny: I masa słodkich uszatków. Nie macie problemów z zaprzyjaźnianiem ich?


moniuhna mam nadzieje że Apollo ma duużą szanse na adopcje. Abo raczej, że ja mam na nią dużą szanse :icon_biggrin
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3812 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:14:31 pm »
No tak  :mhihi bardziej mi na Tadzika wygląda z profila  :hahaha Tadzik i Petuniusz ładnie prawda? :slub:  :hahaha

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3813 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:43:58 pm »
Bardzo Wam dziękujemy.... poprostu. Brak słów. Tyle osób angażuje się w to żeby jeden królik był szczęśliwszy:) Ale podobno.... ratując jedną osobę ratujesz cały świat. Wy w takim razie ratujecie dziewczyny wszechświat!!!!!

W pełni zgadzam się z Panią . Życzę wiele radości z adopcji Rapsodi. Moja mama ,była jej mamą wirtualną i bardzo jest zadowolona ,że mała ma prawdziwy dom. :DD Kochajcie ją mocno :)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3814 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:52:47 pm »
No tak  :mhihi bardziej mi na Tadzika wygląda z profila  :hahaha Tadzik i Petuniusz ładnie prawda? :slub:  :hahaha
No pewnie,ze bedzie z nich cudowna zakochana para :slub:
Szykuje mi sie znowu weselisko....juz nie nadazam kasiory produkowac...wesele po weselu :hahaha :hahaha

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3815 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:13:57 pm »
Dzięki za miłe słowa, ale to zasługa cudownych uszu :D
Trzymam kciuki za ślicznego Gutka :heart


Kurcze Sonia te azylowce mają za dobrze z taką Ciocią jak Ty ;)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3816 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:43:23 pm »
one od tego są by je rozpuszczać- dość złego je już w zyciu spotkało
teraz trzeba je obsypywać prezentami by wiedziały że nie wszyscy ludzie są zli i że człowiekowi można zaufać
Asiu,to sa slowa Marty jakze baaardzo prawdziwel :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3817 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:53:50 pm »
Soniu, przez ten cudowny domek od ciebie to Tulisia jak widzę jeszcze ma serduszko na pupie w rozmiarze XXXL :D

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3818 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:59:53 pm »
Soniu, przez ten cudowny domek od ciebie to Tulisia jak widzę jeszcze ma serduszko na pupie w rozmiarze XXXL :D
Tulisia koniecznie musi domek zabrac ze soba ...jak pojedzie do kochajacego swojego domku.
Domkow krolisiom nie zabraknie...jeden w drodze z klatka,a drugi juz w kartonie czeka na wyslanie z jeszcze innymi prezentami :bunny:

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3819 dnia: Sierpień 31, 2012, 00:08:54 am »
sonia jak nic cie wkrotce zlicytuja hihi
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!