Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5288617 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Anais

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • www.antyteksty.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3660 dnia: Sierpień 26, 2012, 17:05:23 pm »
A jaki ma charakterek? Jest terytorialna? :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3661 dnia: Sierpień 26, 2012, 17:19:26 pm »

Tak Tulisia garnie sie do uszaków w azylu
Zero terytorializmu, 100% pieszczochowatosci u mnie (była 4 dni) zamykana tylko na noc - leci na głaski jak pies. Do królików kotki i suni też z wielkim sercem, bardzo ufna i bardzo łagodna, niesamowicie kontaktowa
http://torunskie-kroliki.blog.pl/2012/08/16/krolicze-historie-przyjacielska-tulisia/
opiekunki z azylu potwierdzają:)
Aktualnie jest odchudzana - dzieło "opiekuna" i myslę, że będzie sterylizowana wiek - 1,5 roku

Offline Anais

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • www.antyteksty.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3662 dnia: Sierpień 26, 2012, 17:23:49 pm »
Wow toż to króliczy ideał! Jest bardzo podobna do mojego Gutka. Będziemy w kontakcie na priv!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3663 dnia: Sierpień 26, 2012, 17:27:00 pm »
My już ze sobą walczyliśmy okrutnie bo zgoda z całym stadkiem, ale w blokach 4 zwierzaki w tym 2 króle to i trzeba trochę opamiętania
A jak cudownie wskakuje wtualjąc głowę ech tylko kimać:)


Poulain po wizycie w azylu pisała
"Króliczki były zachwycające - a zwłaszcza Tulisia usmiech2 Nic tylko ją głaskać i kochać."
Myślę, że najwięcej dowiesz się od Oli_19


Scalilam posty.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 18:14:34 pm wysłana przez Tocha »

Offline Anais

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • www.antyteksty.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3664 dnia: Sierpień 26, 2012, 17:36:28 pm »
ok

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3665 dnia: Sierpień 26, 2012, 18:53:38 pm »
Zgadza się - Tulisia jest cudownym uszatkiem :) Fly z resztą też.... :) I faktycznie oscarez coś w tym jest - ona przede wszystkim lubi jeść, jeść i... jeść ;-) Kocha wszystko - każdy rodzaj suszek, warzyw - nie ma dla niej niczego niejadalnego.... :)

Pani Magdo, trzymamy kciuki za jutrzejszą wyprawę i płeć króliczków - jesteście cudowne, azylowe kobietki! (chyba, że są tam też jacyś panowie? :P ) A dokąd Pani jedzie po zwierzaki?

- Panowie też są na szczęście :P z samymi babami podejrzewam, że nie dałoby rady wytrzymać :P No i same w wielu sprawach nie dałyby sobie po prostu rady - wsparcie mężczyzn jest nieocenione ;-)

Dzisiaj byłam w Inowrocławiu, później w Toruniu - aby zawieźć trzy małe szkraby wystawione na jednym z portali ogłoszeniowych - za darmo... Umówiłam się z "oddającymi" na stacji benzynowej - podjechali bardzo dobrym samochodem, bardzo młodzi ludzie, inteligentni, bardzo sympatyczni. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach wśród takich ludzi świadomość.... jest :) ale niestety... nie mieli świadomości w ogóle odnośnie tego co się mogło stać z tymi królikami, gdzie, do kogo mogły trafić - że w ogóle istnieje coś takiego jak przeznaczanie takich właśnie królików - na pokarm dla węży. Nie zdawali sobie sprawy z problemu bezdomności zwierząt i dlaczego tak ważne jest aby wykastrowali/wysterylizowali swoją króliczą parkę... Nie chcą tego zrobić bo to była tylko jednorazowa "wpadka" :)
Jest to mocno przerażające....przynajmniej dla mnie, bo staram się niejednokrotnie uświadamiać "chłopów" na wsiach bo wydawałoby się, że oni tego najbardziej potrzebują, ale niestety jak widać, ten sam problem jest wszędzie - nawet u młodych, wcale niegłupich, miastowych ludzi...

Jak tylko odzyskam możliwość przesyłania zdjęć z telefonu na komputer wrzucę zdjęcia maluchów - są bardzo fajne, ciekawskie, na moje oko 2 samce i jedna samiczka :] ale lepiej niech to oceni fachowiec ;-) Wyglądają na zdrowe, jeden ma dość nieładne futerko a inny ma dziurawe ucho... :] ale oby po wizycie u wet okazało się, że cała reszta jest ok :)

Niestety dzisiaj w Azylu czekałam mnie też mniej miła niespodzianka... odszedł kolejny maluszek Jagody, zostało już tylko 6.... Tak nie powinno się dziać, zdecydowanie nie powinno...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3666 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:18:11 pm »
Pani Magdo, zdecydowanie dołująca historia - i z tymi ludźmi, którzy powinni być oświeceni, a nie są, i z maluszkiem Jagody - choć w tym ostatnim przypadku to raczej natura decyduje - może maluch byłby bardzo chory? Lepiej, że odszedł teraz, niż jakby już podrósł :(
A ci od dobrego samochodu i z parą królików dali się choć trochę przekonać? Jakieś ziarno niepokoju/wątpliwości zostało zasiane? Bo historia będzie się, kurcze, powtarzać :(
Dobrze, że maluchy trafiły do azylu, jedna dziewuszka to i tak nie najgorzej. Oby były zdrowe i znalazły kochające domki. Serdeczności!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3667 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:25:42 pm »
Myślę, że coś dotarło - mam taką szczerą nadzieję :)

Jeśli chodzi o naturę... to w momencie kiedy dane zwierzę zostało udomowione i tym samym w pełni uzależnione od decyzji człowieka to wówczas natura nie ma już tutaj nic do powiedzenia niestety... :(

No nic trzymajmy kciuki za pozostałe malce a za chwilkę postaram się pokazać nowy nabytek ;-)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3668 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:29:53 pm »
to w momencie kiedy dane zwierzę zostało udomowione i tym samym w pełni uzależnione od decyzji człowieka to wówczas natura nie ma już tutaj nic do powiedzenia niestety...
ale przecież w naturze małe też umierają... czy chodzi o to, że być może maluchy są wynikiem krzyżowania wsobnego?
Ech, nic w tej chwili nie można poradzić. Trzymamy kciuki za mamusię Jagódkę i resztę jej maluchów i czekamy na zdjęcia nowo przybyłych azylantów :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3669 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:02:22 pm »
Tak chodzi o to, że natura nie pozwoliłaby na rozmnażanie w takiej intensywności jak to ma miejsce w "domowych" warunkach, nie dopuściłaby do chowu wsobnego, który wiadomo do jakich upośledzeń doprowadza - w tym też do przedwczesnej śmierci - w przypadku Jagódki i każdej innej ciężarnej samicy, która trafia pod naszą opiekę o rozmnożeniu zdecydował przede wszystkim człowiek.... To nie jest las, to nie jest łąka - to nie jest natura gdzie wszystko rządzi się swoimi prawami, tak bardzo bym chciała, aby zwolennicy rozmnażania kiedyś to zrozumieli :]

A teraz przedstawiam 3 nasze "nówki" :) :



















Jak będzie pewność co do płci poprosimy o imiona dla wszystkich młodzianów :)

i tradycyjnie o wirtualnych opiekunów dla całej trójeczki  :bukiet


« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 22:08:00 pm wysłana przez madzia85 »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3670 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:04:33 pm »
słodkie maluchy:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3671 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:08:25 pm »
Piękności, bardzo ciekawskie mordeczki mają, ach ta młodość! Pozdrowienia od m.in. Rubensa (Bluelka), który dziś koncertowo zlał się na łóżko, mocząc nie tylko kapę, ale i kołdrę, poduszkę i prześcieradło :P Oswaja się chłopak ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3672 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:18:46 pm »
Pozdrowienia od m.in. Rubensa (Bluelka), który dziś koncertowo zlał się na łóżko, mocząc nie tylko kapę, ale i kołdrę, poduszkę i prześcieradło jezyk1 Oswaja się chłopak oczko

Chlopak naznaczyl swoje terytorium :jezyczek:
Foteczke prosze przystojniaka :blaga:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 22:23:59 pm wysłana przez sonia »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3673 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:24:20 pm »
sonia, jeszcze nie porobiłam mu fotek :icon_redface, poza tym nie wiem, czy będę umiała wrzucić tutaj? Ale spróbuję niedługo :)
Owszem, Rubi jest spokojniutki i grzeczny, ale jak siknie, to porządnie, jak się okazuje :icon_lol
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3674 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:35:22 pm »
Witam serdecznie :) Zauważyłam, że ktoś wspominał o Apollo. Zastanawiam się czy to ja jestem tym "potencjalnym kandydatem" czy chodzi o kogoś jeszcze innego? 4 dni temu wysłałam formularz, nikogo oczywiście nie poganiam, wiem ile macie pracy, ale zastanawiam się jak wygląda sytuacja.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3675 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:37:57 pm »
nezuminotabi z tego co mi wiadomo to o Ciebie chodzi ;-) Ale skontaktuj się proszę z Kasią, która zajmuje się adopcją Apollo :)

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3676 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:44:18 pm »
Cieszę się niezmiernie :bunny: Do Kasi już pisałam, ale może jest zajęta więc postanowiłam napisać tutaj. Dziękuje za odpowiedź bo już zaczynałam się martwić. Teraz łatwiej będzie mi czekać :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3677 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:22:15 am »
nezuminotabi
 Tak ogromnie się cieszę że Apollo trafi do Ciebie :) Jest kochany śliczny milutki i cierpliwy ;) Miał trafić do mnie ale na drugie uszy niestety brak mi miejsca:( Każdy zasługuje na domek i cieszę się że Apollo taki znalazł :) ale oczywiscie proszę o wieści z nowego domku i zdjęcia mojego  ulubienca ;) /Zuza

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3678 dnia: Sierpień 27, 2012, 13:34:46 pm »
Piękne mordeczki  :zakochany: Rosną małe łobuziaki.

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3679 dnia: Sierpień 27, 2012, 13:56:19 pm »
cudna ta nowa trójeczka, nie pojmuję jak można chcieć takiemu cudakowi zrobić krzywdę.....

A które uszy chcą podpiąć się do jazdy razem z Rapsodia??? Jutro mój synuś starszy ma urodziny 10!! Rapsodka będzie fantastycznm prezencikiem.