Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5346657 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3720 dnia: Sierpień 28, 2012, 14:30:55 pm »
Niestety choroby związane z mózgiem jak i z móżdżkiem i z calym uklademnerwowym nawet u ludzi są ciężkie do wyleczenia i często sąnawroty.
Trzeba walczyć: ) FLy trzymamy kciuki

ps. z chorobami mózgu tak do końca nigdy niewiadomo czy jest "zdrowy", wlascwie nigdy niebedzieto 100% sprawnosci...

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3721 dnia: Sierpień 28, 2012, 15:06:08 pm »
Trzymamy kciuki Maleńka!!!!!!!!!

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3722 dnia: Sierpień 28, 2012, 15:17:02 pm »
:( takie smutne wiadomości, myślałam, że Malutka już przezwyciężyła chorobę, może nie jest to dobry pomysł, żeby szukać dla niej teraz DT bądź DS którzy nie mają takiej wiedzy jak Wy co jej można podać w sytuacji awaryjnej. Nawet nie chcę myśleć, co mogłoby się stać gdyby nie szybka reakcja Madzi..... FLY kochana walcz!!!

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3723 dnia: Sierpień 28, 2012, 15:18:09 pm »
Boże jakie piękne maluszki. Ten biszkoptowy królinek ma już swoje imię? jest piękny i te oczka...ahh:)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3724 dnia: Sierpień 28, 2012, 16:49:05 pm »
Byłoby zbyt idealnie gdyby nie było nawrotu... :( Tak jak Ola napisała u Pszczółki była identyczna sytuacja, była niemal w tak samo ciężkim stanie - ale na szczęście już bodajże od 2 lat nic się złego nie dzieje... u Fly też w końcu musi być dobrze - na dłużej :)

polityka6 akurat ten dom do którego miała mała trafić jest tak samo doświadczony więc nie ma żadnych obaw, że coś by zostało zaniedbane ;-) Poza tym mamy sporo chorych uszatków lub wymagających specjalnej troski i mimo, że bardzo byśmy chciały i może tak by było najlepiej żeby zostały u nas to nie możemy sobie na to pozwolić... One muszą mieć swoje DT a najlepiej DS a my musimy działać dalej, pomagać innym, nowym, kolejnym, tak samo lub nawet bardziej potrzebującym królikom.. Bardzo trudno jest zajmować się wszystkim - i robić to dobrze, dlatego pomoc innych jest nam po prostu niezbędna...

Dziękujemy za kciuki - bardzo się przydadzą...

Dominique_90 ten biszkoptowy to prawdopodobnie samiczka Olinka ;-)

marta1984 - dziękujemy i czekamy na Asię :bukiet




Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3725 dnia: Sierpień 28, 2012, 17:04:44 pm »
Jakie smutne wieści, biedna Flajeczka dopiero trochę odżyła, a tu choróbsko znów się odezwało. Dobrze, że przynajmniej się maluch wzmocnił - skoro udało się jej walczyć z tym paskudztwem e.cuniculi, kiedy była taka słaba, to kiedy się wzmocniła, powinno być lepiej. Ja też się przyłączam do kciuków za tę kochaną, waleczną istotkę!
a szkraby nowe oczywiście są cudowne (każdy królik jest!!!!) - ciekawe, czy faktycznie dwa chłopaki i dziewuszka?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3726 dnia: Sierpień 28, 2012, 18:51:47 pm »
wiem i tak Wasza pomoc zwierzakom jest nieoceniona, chodziło mi tylko o to, że ten dt dla Fly to musi być właśnie osoba znająca się na rzeczy, która będzie wiedziała jak pomóc, pomimo tego, że wszyscy tu na forum troszczą się o swoje króliczki, to nie wiem czy każdy wiedziałby jak odpowiednio zareagować, jakie leki podać. A piszesz, że "dom do którego miała trafić" czy to znaczy, że oni nie są już zainteresowani czy, że chwilowo adopcja jest wstrzymana ze względu na potrzebę podjęcia dalszego leczenia?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3727 dnia: Sierpień 28, 2012, 22:41:56 pm »
Chodzi o to, że gdyby nawrót choroby nastąpił już w DT/DS to wiem..jestem pewna - że reakcja byłaby natychmiastowa i akurat ci opiekunowie zrobiliby dla niej wszystko co by tylko mogli zrobić... Ale, że nawrót choroby nastąpił jeszcze "u nas" to nawet nie mam sumienia, nawet nie możemy i tak jej wysyłać w świat - sytuacja musi się ustabilizować, musimy wiedzieć jak zareaguje na leki, co się będzie działo i wtedy oczywiście i tak i tak będzie szukany odpowiedni DT lub DS :) Nie wiemy jednak ile czasu to będzie trwało dlatego też mam nadzieję, że może jakaś inna szczęściara (jest nawet kandydatka ;-) - zamieszka w tym domu... :)
Tak samo jest chociażby z Maszką, u Oli ma świetną opiekę, ale ktoś doświadczony i wyjątkowo mocno kochający króliki ;-) na pewno też by mógł się nią opiekować jeśli miałby też oczywiście możliwość podjechania w razie potrzeby do dr Krawczyka :)

Fly od rana - kiedy to o 7.10 miała ostatni atak - na szczęście już była spokojna, godzinę temu dostała zestaw leków... :]:



Z drżącymi rękoma przystąpiłam do ich podawania a tutaj... szok :P :



piła, piła i piła... z olbrzymim smakiem :D momentami wyrywała mi strzykawkę ;) Do gustu przypadł jej przede wszystkim Bactrim i Panacur ;-)



Była niesamowicie dzielna za co dostała ulubionego pasternaka:





Obyśmy noc obie przespały spokojnie... będzie spała obok mojego łóżka a relanium będzie w zasięgu ręki... oby tylko się nie przydało...

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w jej los, w szczególności tym, których zamęczałam dzisiaj telefonami i którzy stawali na głowie, żeby pomóc mi i w szczególności jej ;-) Maja, Marta, Pani Ulko ;-) Ola i M.... dziękuję  :bukiet

« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2012, 22:59:11 pm wysłana przez madzia85 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3728 dnia: Sierpień 28, 2012, 23:05:29 pm »
dla odmiany jutro przyjeżdża do nas prawdopodobnie kolejny ciężki przypadek - królik oddany do sklepu, który biega jak szalony, dopóki się o coś nie uderzy etc. 
zobaczymy :(

wiadomości o naszym nowym trio jutro...dzisiaj był kolejny szalony dzień :/ jutro kolejny...i jutro pojawi się pewnie trochę wiadomości z codziennego placu boju, jeśli nie polegniemy :]



Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3729 dnia: Sierpień 28, 2012, 23:20:40 pm »
Fly wygląda jakby oranżadę piła nie leki :-) Trzymam kciuki żeby sytuacja wróciła do normy.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3730 dnia: Sierpień 28, 2012, 23:21:50 pm »
Dacie rade!!! Wierze w was: ) !

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3731 dnia: Sierpień 28, 2012, 23:21:58 pm »
Dzielna dziewczynka z tej Fly, jak miło, że bactrim i panacur smakują! Ile stresu mniej dla króliczka! Wszyscy trzymamy kciuki, również za jutrzejszego przybysza :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3732 dnia: Sierpień 28, 2012, 23:23:41 pm »
jutro asiol obiecał robic zdj dziczy rzucającej sie na paczki
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3733 dnia: Sierpień 28, 2012, 23:34:01 pm »
To kochanieńka malutka lekomanka :heart
Trzymam mocno kciuki za spokojną noc i wszystkie pozostałe.
Oby Fly juz teraz z pomocą pitych tak pięknie mikstur rozwaliła to choróbsko na miazgę

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3734 dnia: Sierpień 29, 2012, 08:09:29 am »
Dziękujemy za wsparcie i słowa otuchy  :przytul: Noc była spokojna... wprawdzie na nierozłożonej kanapie i z zapalonym światłem przez całą noc ale w weekend sobie odeśpię ;-) Wczoraj Pani sprzątaczka nas przyłapała jak wychodziłyśmy :krolik dlatego dzisiaj mała została w domu, ale mój Łukasz i mój tata mają nadzorować sytuację i zdawać mi relację ;-)

Czekamy na przybysza z Poznania.... a do nowych, stałych domów jadą dzisiaj Boni i Petunia  :bukiet

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3735 dnia: Sierpień 29, 2012, 08:26:45 am »
Boni jedzie do nowego domku , trzymaj sie malutka ;) ♥ , będziemy tęsknić .

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3736 dnia: Sierpień 29, 2012, 08:27:01 am »
Ale tam u was ruch, ciężko nadążyć :) Widać, że Azyl tętni życiem :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3737 dnia: Sierpień 29, 2012, 08:48:27 am »
o rany jak Fly pięknie przyjmuje leki, nie do wiary :) mój Kubuś wyrywa się jak może, a ta ślicznota sama z chęcią pije. Wspaniały widok, Oby leki szybciutko jej pomogły :)

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3738 dnia: Sierpień 29, 2012, 10:02:07 am »
to niesamowite, myślę o Fly..... taka noc a teraz widok tych wszystkich leków i fakt, że tak pięknie pije. Niesamowity przykład dzielnego królaska:))

Pani Magdo... Boni, Petunia no i Rapsodia też dziś wyjeżdża tak?? Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło!!!!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3739 dnia: Sierpień 29, 2012, 10:32:01 am »
Malenka Fly...jest niesamowicie dzielna. Nie przypuszczalam, ze jakikolwiek kroliś tak może przyjmowwac leki. U mojej Tosiulki to była walka walka i jeszcze raz walka, królicze poplakiwanie a potem obraza majestatu i moje ogromne wyrzuty sumienia, choć wiedziałam, że to dla jej dobra.
Ruch w azylu ogromny...oby byl taki cały czas. Mam nadzieję, ze przyczynię się do niego i Luka juz niedługo zamieszka z nami  :DD
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 10:58:11 am wysłana przez ing »