Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5282226 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2900 dnia: Lipiec 19, 2012, 14:36:05 pm »
Dziś wpadłam na pomysł, aby postawić  na cmentarzu i innych miejscach duże tablice z informacją o dzikich królikach oraz możliwości oddania miniaturek do SPK. Co Wy na to? :hmmm

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2901 dnia: Lipiec 19, 2012, 21:04:11 pm »
Stachu, pomysł z tablicami jak najbardziej tak! :)

Fly
bez zmian - doc mówi, że jeśli w ciągu 2-3 tygodni sytuacja z pęcherzem się nie zmieni, musimy wejść z lekami - póki co trzeba stymulować oddawanie przez nią moczu, żeby się nie podtruła - leki na pęcherz wpływają na cały organizm, dlatego ze względu na EC trzeba się wstrzymać

przeszliśmy do fazy choroby przewlekłej i przed nami z pewnością dość długa walka o całkowity powrót do normalności dla Fly - główka może zostać lekko przekrzywiona, a teraz w oczy rzucają się powiększona źrenica w prawym oku, problemy rdzeniowe (na jednym ze zdj. widać układ łapek)

lewe oko z dnia na dzień wygląda coraz lepiej :) (niestety dzisiaj z zakraplaniem oczu jest jeszcze gorzej :] )

przez kilka dni było zamknięte, teraz jesteśmy już krok do przodu




krótki spacer po kanapie udowodnił, że jelita Fly ruszyły na dobre :)

dzisiaj do doc trafiły Bielinka, Petunia oraz Shelby

Bielinka jest w 100% zdrowa - w przyszłości może mieć problemy z zębami trzonowymi po jednej stronie - wkrótce sterylizacja

skoki oraz przednie łapki Petunii wyglądają pięknie, ale niestety pannica zaczęła sobie wygryzać tylną łapkę przy palcach - alu spray, maść + kołnierz :]

Shelby trafiła dzisiaj do doc, ponieważ coś nam się nie podobało - i słusznie,
teoretycznie po ostatnim zatorze było ok, ale w tym tyg. dostałam 'schizy', że schudła i niestety to się zgadza

okazało się, że znowu ma zator w jelitach - mimo, że - ku zdziwieniu doc i naszemu - robi normalne bobki

to jest "ciekawy przypadek", jeśli chodzi o układ pokarmowy i mocno mnie pod tym względem martwi :(
nic, powalczymy

Shelby w dniu dzisiejszym :)



ochrzciła (jak widać bobkami :]) prezent, który otrzymałyśmy dzisiaj od Agnieszki ze schroniska :*

bardzo wygodny i estetyczny pojemnik do przewozu śmieci :):):)





jednym słowem nie ma chwili spokoju :]

dzisiaj do Azylu dotarła paczka z rewelacyjnymi gałązkami, za którą bardzo dziękujemy  :bukiet

Marie - pięknie wygląda w odcieniach zieleni i brązu :P




Stacy - nie uciekła przed aparatem :)








Pacjentka - tak bardzo jak się cieszę, że wędruje do nowego domu (tak, nadszedł ten dzień), tak bardzo mi żal :P


Stefcia :)








Aldi nadal czeka na transport do Olsztyna :( dzięki dziewczynom - zwłaszcza Weronice, Aldi zyskał nowe oblicze - uwielbia pieszczoty - albo po prostu uwielbia dziewczyny :P





Florian skradł serce Ady :)






Raoul padł "ofiarą" Mileny i mamy królika rockmana :P






muszę przyznać, że najmłodsze wolontariuszki w Azylu - Oliwia nie jesteś już najmłodsza, nie ma tak dobrze :P wniosły do Azylu dużo pozytywnej energii i bardzo się cieszymy, że z nami jesteście :*
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 21:34:16 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2902 dnia: Lipiec 19, 2012, 21:10:46 pm »
Świetnie się czyta takie prawie same dobre wiadomości. Z Shelby też będzie dobrze, w końcu macie tam specjalistę, którego (jak zawsze powtarzam) powinno się sklonować i rozlokować po jednym w każdym większym mieście :P 

Pokazałam dziś całą historię Fly osobie postronnej i po prostu nie mogła uwierzyć, że się udało! :) A jednak... Dziękuję raz jeszcze :*
WO AMIGO

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2903 dnia: Lipiec 20, 2012, 09:09:29 am »
Musimy ze Śląska do Torunia przewieść 2 pary uszu. Jak Ola wyciągnie jednego uszatego od terrarysty to pojadą trzy pary uszu, na razie czekamy co i jak. Czas nas trochę goni bo uszak z Zabrza ma ropnia i gule na szczęce. Mamy kierowce i samochód (Elmo pojedzie   :bukiet), potrzebne nam pieniądze na paliwo. Jak ktoś może pomóc to proszę o pw.

Uszak z ropniem wyciągnięty ze szkoły, gula na szczęce - nie znam szczegółów. W poniedziałek odbieram jednego super agresywnego od terrarysty - nawet węża gryzie i na karmówkę się nie nadaje (swoją drogą jak pogryzie Elmo w drodze do Torunia to nie wiem :diabelek :diabelek :diabelek). Ola czeka na kontakt z terrarystą w sprawie jeszcze jednej biedy.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2904 dnia: Lipiec 20, 2012, 10:03:03 am »
Dobre wiadomości z rana od razu poprawiają humor, miło jest wstać i przy porannej kawie czytać dobre wieści. Nie wypowiadam się tutaj, ale śledzę wątek Fly (i innych toruśkich usztatych) od samego początku i bardzo jej kibicuję :)
Też bym chciała zostać Toruńską wolontariuszką i odwiedzać te cudowne stworzonka :( hmm, może w ramach nadmiaru wakacyjnego czasu wpadnę do Torunia..    :icon_mrgreen
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2905 dnia: Lipiec 20, 2012, 14:08:54 pm »
Krole na cmentarzu....dobre miejsce wiecznego spoczynku wsrod tych stworzonek.
też tak myślę:)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2906 dnia: Lipiec 20, 2012, 21:19:40 pm »
stan Fly bez zmian, chociaż jutro zaczyna tygodniowe wakacje - będzie mogła ode mnie odpocząć pod opieką Magdy :* (chociaż będę bardzo tęsknić :P)
z pęcherzem status qou, poza tym, że dzisiaj pęcherz nie wytrzymał...podczas zastrzyków, chyba z nerwów

tak czy inaczej

uszy do góry :)









Fly ma teraz cudowne, miękkie futerko


w najbliższych dniach w Azylu szykuje się duża rotacja - uszaki wyjeżdżają do DT/DS, a jednocześnie kilka królików trafi do Azylu (m.in. uszaki z Zabrza)
Soniu  :przytul

niedługo do DT wyjdzie również Aldi, Bombalurina (dzisiaj została wysterylizowana), Frenchy, Lana, może swojego człowieka odnajdzie również Marie
- wszystkie miejscówki są zajęte i po wyjeździe tej ekipy zostaną idealnie wypełnione :]

Shelby dzisiaj opuściła Azyl - Ewelina  :przytul, dzięki czemu będzie jej można lepiej pilnować

Pacjentka jutro wędruje do nowego domu i nikt by nie uwierzył, jak bardzo dzisiaj wszyscy to przeżywali :P zdobyła serce kolejnej wolontariuszki - Mai, którą wykorzystała to bardzo długiej porcji pieszczot  :przytul



Aldi



Stacy




wszystko jest drobiazgowo zaplanowane na najbliższe dni - mam nadzieję, że bez dużych niespodzianek, a ja póki co znikam na trochę ;),

dziękując naszej ekipie za wsparcie :*

do usłyszenia wkrótce :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2012, 21:28:08 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2907 dnia: Lipiec 20, 2012, 21:24:08 pm »
chlip chlip nie wydawaj pacjentki bez cyrografu ze zaloza jej watek z ogromem zdj i opowieci
kocham ta agentke
a fly- ech napatrzec sie nie moge i ta glowa- jakby sie wyprostowala czy mis ie wydaje?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2908 dnia: Lipiec 20, 2012, 21:36:55 pm »
Olu, a jak na dzień dzisiejszy ma się bidulek Kubuś vel Target?

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2909 dnia: Lipiec 20, 2012, 21:38:41 pm »
Olu co Ty zrobisz bez swojej ulubienicy? Musisz znaleźć nową :D

http://camclub.tv/pl/asiol
http://camclub.tv/pl/Irokezik

zapraszamy :))

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2910 dnia: Lipiec 20, 2012, 21:51:27 pm »
Łiiiiiiii ale fajnie :) Króliczki wędrują do domków :)

A Fly... Cudownie wygląda :zakochany: mam nadzieję, że też znajdzie kochającego człowieka :)

Miłego wypoczynku! Należy Ci się!! :*
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2911 dnia: Lipiec 20, 2012, 21:53:51 pm »
Target bez zmian, tj. ma ogromny apetyt, niestety trzeba mu wyciskać mocz - w moczu jest białko, co oznacza problemy z nerkami :(

w tym wszystkim Kubuś jest jednak szczęśliwy - strach pomyśleć jaki byłby jego los, gdyby nie trafił do Agn,
mimo tego, że jest sparaliżowany, zaznał pewnie po raz pierwszy króliczego szczęścia...

nie mam pojęcia, co zrobię bez Pacjentki :), tak niesamowicie u nas rozkwitła :) brałam ją na kolana, jak mojego Ruska - ma podobny charakterek, eh, dużo by tu mówić :)
(nie powinnam się do niej tak przywiązać :] - to wbrew zasadom :P)

jutro Aldi, Stefcia, Stacy i Plameczka Pac będą w toruńskich nowościach - ze zdjęciem i krótkim opisem



Offline fokida

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2912 dnia: Lipiec 20, 2012, 22:15:13 pm »
czekamy na Lanę :DD i już doczekać się nie możemy ;)

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2913 dnia: Lipiec 20, 2012, 22:19:44 pm »
ooo Plamcia ^^
muszę kupić nowości :D

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2914 dnia: Lipiec 20, 2012, 22:32:06 pm »
Oj, opiekunowie tymczasowi muszą mieć wielkie serca i wielki rozsądek - pokochać, dać opiekę, troskę, przywiązanie i dać szczęśliwie odfrunąć.Miłośc globalna:) Rozumiem cię bo Pacjentki osobowość zblizona do Tosia i Andzi cóż lwy:)
Jak brzuszek Shelby? to też jest agentka jedyna w swoim rodzaju
Olu, odpocznij, nabierz wiatru w żagle i dla higieny psychicznej spróbuj czasowo sie trochę odkróliczyć
P.S. Kto może niech odwiedza kamerkowe dziewczyny my jako drugi plan również realizujemy tą akcję, a w kupie siła


Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2915 dnia: Lipiec 20, 2012, 22:37:45 pm »
Olu miłego urlopu życzę, bez deszczu :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2917 dnia: Lipiec 20, 2012, 22:50:10 pm »
Jak miło jest patrzeć na śliczną i dzielną Fly :) mowiłam że musi dać radę bo dopiero od sierpnia będę jej opiekunem wirtualnym :p Olu, podziękowania dla Ciebie to stanowczo za mało! Jesteś wielka! :D  

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2919 dnia: Lipiec 22, 2012, 12:16:14 pm »
hej, w przyszłym tygodniu jadę w Polskę, taka mała wycieczka nad morze i z powrotem :) myślałam czy by nie zahaczyć o Toruń na 1 dzień :) i nie zajrzeć do uszaków.. ktoś byłby tak miły i powiedział jak do Was trafić z dworca pkp?
w zamiar oferuję wypasioną paczuchę siana :D


a może ktoś w Was lub Waszych znajomych przenocowałby mnie za drobną opłatą w Toruniu? :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0