Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5304966 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2940 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:08:08 pm »
Jedne firmy wymagają podania osoby kontaktowej, a inne nie. Nie ma się nad czym rozwodzić. Paczka trafi do adresatów i z pewnością dziewczyny poinformują o tym nadawcę :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2941 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:26:54 pm »
No pewnie, że trafi. W mojej firmie akurat wymagają osoby kontaktowej jak i numeru telefonu i wiem, że w większości firm kurierskich też, to ma po prostu ułatwić dostarczenie paczki.

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2942 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:37:04 pm »
ZAPRASZAM NA MOJĄ TRANSMISJĘ W GODZ. 21.30-22.30 NA STRONĘ http://camclub.tv/pl/irokezik !! :)

Offline fokida

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2943 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:38:11 pm »
Tornado - pogromca węży
hmm może lepiej jakby nazywał się Rambo :DD

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2945 dnia: Lipiec 24, 2012, 08:01:48 am »
Schronisko na pewno odbierze naszą paczkę, bo zawsze tak robi ;)
Monice dziękujemy za obłędny wiklinowy dom(ek) i całą resztę, która dotarła wczoraj  :bukiet Jak Ola wróci to pewno uwieczni domek w czasie króliczych spacerów, ja, jakby to powiedzieć, popsułam  aparat na wakacjach  :icon_redface
Szynszylka schroniskowa jest zdrową dziewczynką, na pewno nie standardem, moim zdaniem to będzie szynszyla beżowa.
Wczoraj trafił do Azylu królik, który już się znudził w sumie, jest połączeniem Frugo, Stacy i trochę Pacjentki, w pierwszej chwili myślałam, że mam omamy   :PP

Raoula wzdęło :/

Króliczki od Zgagi, dwa- stan ok, jeden z ropniem, ale może nawet dziś trafi na zabieg, w każdym razie doktor wyrażał się pozytywnie.
Trzeci, drobiażdżek Kiwi, 18 dkg, z ostrą, zaawansowaną Encephalitozoon cuniculi, odszedł wczoraj, właściwie krótko po przyjeździe, zdążył się tylko w kocyku umościć  :swieca:
Bardzo mi przykro  :buu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 08:42:26 am wysłana przez Katka »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2946 dnia: Lipiec 24, 2012, 09:07:18 am »
biedne maleństwo:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2947 dnia: Lipiec 24, 2012, 09:48:15 am »
:(

Offline elmo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Flofi, Gucio, Cookie
  • Za TM: Śnieżynka, Luniś, Fibi, Elmo :(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2948 dnia: Lipiec 24, 2012, 11:31:15 am »
Drobiażdżek Kiwi był tak malutki i chudziutki, że każdą kostkę było czuć, trudno nawet było się wkłuć pod skórę z płynami w drodze do Torunia
 :icon_cry
marne to pocieszenie ale jadąc na północ zaznał trochę czułości na kolanach mojej żony, próbując pić i podjadać sianko
dziękuję Toruniowi za szybką reakcję, praktycznie z jednego auta wsiadł do drugiego i pojechał do weterynarza  :bukiet
bardzo mi przykro, jemu się nie udało ale dwa inne uszaki, które przyjechały razem z nim mają szansę na lepsze życie albo w ogóle życie bo tego co funduje zwierzętom nasz kraj i cała banda ze zwierzęcego pseudobiznesu, nie można nazwać życiem

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2949 dnia: Lipiec 24, 2012, 21:21:28 pm »
Szkoda, że nie można sprawić, aby tak przykre sytuacje się nie zdarzały... szkoda, że większości z nich nie musiałoby być, gdyby poprzedni "opiekunowie" królików, które do nas trafiają, chcieli odpowiednio się nimi zajmować...

Niestety naszej Shelby też się nie udało... mała pokicała za tęczowy most - po kolejnym, bardzo silnym zatorze... Była na lekach, na odpowiedniej diecie, ale nic nie mogło jej pomóc... Ewelina walczyła o nią do samego końca  smutny_krolik

Wczoraj i dzisiaj Ewelina była z wszystkimi "nowymi" królikami u dr Krawczyka - maluch tak jak Kasia napisała niestety odszedł  :swieca: , jedna samiczka musi przejść pilną korektę zębów bo za chwilę zrobi się ropień - przy okazji zostanie wysterylizowana, stan drugiej samiczki - która już ma bardzo zaawansowanego ropnia jest bardzo ciężki. Ropień zaczął już "zjadać" żuchwę, ropa wylewa się strumieniami... Zabieg odbędzie się w czwartek, do tego czasu a także po zabiegu mała będzie u Eweliny gdzie będzie miała wspaniałą opiekę  :bukiet

A u Fly bez zmian... wczoraj zrobiła siusiu 2 razy - w bardzo dużej ilości. Dzisiaj przy podawaniu leków znowu bardzo się zdenerwowała co zawsze odreagowuje taką pozycją ciała:



Leży tak dobrą godzinę i dopiero po tym czasie wstaje, myje się i zaczyna coś jeść... Wtedy dopiero oddycham z ulgą, że poradziła sobie z kolejna dawką stresu i wraca jej chęć do życia :)

Jak tylko wróci nasz naczelny fotograf :P albo jak Oliwia znajdzie chwilkę czasu to wrzucimy zdjęcia całego towarzystwa, które niedługo pojawi się też na stronie adopcyjnej :)

I jeszcze jedna prośba... poszukujemy kogoś kto na bieżąco śledziłby stronę schroniska w Toruniu na której są nasze azylowe uszatki - http://www.schronisko-torun.oinfo.pl/index,adopcje,inne,3.html i wysyłał na podany przez nas adres e-mail informacje o zmianach, o tym jakie króliki można już zdjąć ze strony itd :) Niestety na to już brakuje nam czasu a sporo osób pisze do nas w sprawie adopcji właśnie dzięki stronie schroniska :)

Jeśli ktoś miałby czas i chęci bardzo proszę o kontakt - magda.gralak@kroliki.net  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 21:31:44 pm wysłana przez madzia85 »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2950 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:01:33 pm »
Biedna Shelby ;( Oby jej było tam dobrze....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 22:16:11 pm wysłana przez MartaP »
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2951 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:19:16 pm »
biedna malutka:(
madziu kolejne pytanie
czy cn wam sie przyda?- proponowalam Warszawie wielokrotnie ze sie podziele (malutka na bezgranulatowosc przestawilismy bo i tak je jak król a ma skłonnosci do przytkan to granulat nie dla niej)ale nikt nawet nie odpowiedział

[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2952 dnia: Lipiec 24, 2012, 23:22:36 pm »
Marta pewnie, że się przyda  :przytul niedługo skończą nam się darmowe zapasy Cuni Fit więc granulat w każdej ilości znowu będzie na wagę złota :) Niektóre króle nie mogę jeść go w ogóle - tak jak np Shelby... :( ale większość dostaje odrobinę - raz dziennie.

Do aktualizacji ogłoszeń na stronie schroniska już zgłosiły się 2 osoby - dziękuję  :bukiet

Offline ebab

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2953 dnia: Lipiec 25, 2012, 01:10:08 am »
Niestety naszej Shelby też się nie udało... mała pokicała za tęczowy most - po kolejnym, bardzo silnym zatorze... Była na lekach, na odpowiedniej diecie, ale nic nie mogło jej pomóc... Ewelina walczyła o nią do samego końca  smutny_zajac

Biedna malutka... taka milutka przytulaska...nie mogę w to uwierzyć...jeszcze niedawno wiozłam ją do Oli i odbierałam od doktora...

Offline ebab

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2954 dnia: Lipiec 25, 2012, 01:25:16 am »
A co słychać u Lilou?

Lilou rośnie jak na drożdżach (przytyła z 65dag do 95 dag ;-) i zaczyna pokazywać swój charakterek - jest bardzo ciekawska, zasuwa po całym pokoju w podskokach i odwala jej głupawka za każdym razem jak ją wypuszczę ;-) Natomiast martwi mnie to, że jest bardzo strachliwa, chyba musiała być bardzo źle traktowana, bo jak chcę ją pogłaskać to się bardzo denerwuje i robi uniki. Potrzebuje jeszcze czasu by nabrać zaufania do człowieka. Jak mi się uda to niedługo wrzucę filmik z wygłupami Lilou w klatce ;-) i aktualne zdjęcia. Łapki po wielu problemach  zrosły  się w miarę dobrze. Normalnie na nie staje, opiera się, fika koziołki i się myje. Groźba amputacji prawej łapy na razie odeszła.

Uwielbiam patrzeć się na nią jak ostentacyjnie przewraca się na boczek ;-) czego Astrid niestety nie robi...

Niestety Lila nie lubi się z Astrid i są zazdrosne o swoje terytorium...Ach te kobiety ;-)

Lila będzie mogła być u mnie jeszcze przez sierpień, więc od września nowy dom dla Lili bardzo poszukiwany!!! Ciężko będzie mi się z nią rozstawać!!!

ps. Lila właśnie ma głupawkę jak to piszę i biega w zawrotnym tempie po kanapą ;-) jest naprawdę kochanym i bardzo czystym króliczkiem ;-) bardzo ładnie załatwia się do kuwety ;-)

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2955 dnia: Lipiec 25, 2012, 21:52:42 pm »
Ze smutkiem przeczytałam info o odejściu Shelby i maluszka z południa kraju  :( Biedulki - oby za TM było im lepiej, niż zanim trafiły do azylu. Dziękuję Wam dziewczyny w ich imieniu za wspaniałą opiekę i serca, które im ofiarowałyscie  :heart

Pocieszająca jest ogromna poprawa u Fly i Lilou - wspaniałe wieści - oby tak dalej. Przecież wszystkie ucholki zasługują na szczęśliwe życie  :krolik :krolik :krolik

Pozdrawiamy z Florence z Olsztyna  :papatki

Offline Laraine

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2956 dnia: Lipiec 26, 2012, 14:35:28 pm »
Witajcie. To ode mnie trafił ten królik z ropniem do Was. Dziewczyna przyniosła go do szkoły, gdzie moja mama pracuje, oddała bo gryzł pręty. Szkoła oczywiście nie finansowała królika, karmę i ściółkę kupowały dzieciaki. Trafił na wakacje do nas, bo w szkole nie miał się nim kto zająć. Zobaczyłam, że ma ropnia i po usłyszeniu, że szkoła nie sfinansuje leczenia, postanowiłam że napiszę do Was. Na szczęście się udało i królik pojechał do Torunia z klatką. Dzieciaki ze szkoły nazwały ją Ariel. Reaguje na to imię. Strasznie jest inteligentna, wskakuje na łóżko, nie załatwia się w mieszkaniu. Była u mnie kilka dni a tak się przywiązałam do niej... Ach, mam sentyment do królików bo kiedyś miałam dwa :( teraz mam sunię, 4 świnki i 4 myszy więc truśka nie mogła u nas zostać. Choć cała rodzina ją pokochała - także moja sunia, która uwielbiała podbierać jej marchew.

To ta króliczka: http://img31.otofotki.pl/obrazki/sg311_ChomikImage.jpg
Powiedzcie, co z nią? Jak się ma? Tęskno nam za nią.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 17:01:45 pm wysłana przez Laraine »

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2957 dnia: Lipiec 26, 2012, 15:17:27 pm »
z chomika niestety sie nie wyswietla:(
może wrzuć jej fotkę na inny serwer i przeslij adres obrazka?

Offline Laraine

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2958 dnia: Lipiec 26, 2012, 17:02:03 pm »
Już powinno działać.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2959 dnia: Lipiec 26, 2012, 22:07:33 pm »
Niestety kolejne wieści także nie są dobre... króliczka z bardzo zaawansowanym ropniem umarła dzisiaj podczas zabiegu... jej stan był naprawdę bardzo ciężki - jeśli można widzieć w tym wszystkim cokolwiek pozytywnego to fakt - że odeszła bez bólu... podczas narkozy... podczas snu....

Tyle smutnych rzeczy ostatnio się dzieje, tyle króliczych istnień odchodzi.... dlaczego....?