Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5351380 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2860 dnia: Lipiec 17, 2012, 23:06:04 pm »
W transporterku w samochodzie była grzeczniutka, ale przestrachana
Stacy jest śliczna, ale jeszcze bardzo płocha panienka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2012, 23:22:43 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2861 dnia: Lipiec 17, 2012, 23:51:05 pm »
hej. Ja tak bym chciała coś o tych terrarystach. Wiem ,że często są interwencje ale zawsze istnieje obawa, że taki weźmie nowego królika czy świnkę. Więc można ich przy okazji edukować. Może nie mają serca czy empatii ale węże to drogie zwierzęta. A królik ma specyficzny system obronny i często zamiera na widok węża, wąż zjada go (wolę o tym nie myśleć) żywego a potem królik chcąc się wydostać zabija węża od środka. To straszne ale jest to powód dla którego poważni terraryści nie karmią żywymi zwierzętami. Może tych mniej poważnych warto uświadamiać żeby oszczędzić kilka istnień? Może to już wiecie a może to się nie przyda ale może się przyda. 

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2862 dnia: Lipiec 18, 2012, 00:47:24 am »
Jak poszło w " kamerkach" ?

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2863 dnia: Lipiec 18, 2012, 00:57:12 am »
1,2,3 miejsce :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2864 dnia: Lipiec 18, 2012, 13:54:44 pm »
Miałam pytać czy paczka doszła, ale dzięki zdjęciom z taczką widzę, ze tak :)
Została mi jeszce ogromna paczka pelletu (ok 25kg), też ledwo napoczęta, ale muszę poczekać na transport. No i dorzucę wtedy obiecaną paczkę z podkładami.


Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2865 dnia: Lipiec 18, 2012, 15:45:45 pm »

Wszystkich miłośników uszatych i natury zapraszamy do blogowej akcji „ Suszki dla Azylu”.

Zbieramy w miejscach czystych ekologicznie: mlecz, babkę, pokrzywę, rumianek, liście maliny, truskawki i poziomki, myjemy, suszymy i wysyłamy azylowym uszatkom :).

To dla króliczków smakowitości do aktualnego spożycia jak i zapasy na jesienne i zimowe dni.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2012, 16:12:50 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2866 dnia: Lipiec 18, 2012, 20:25:56 pm »
withinbacardi z całego serca dziękujemy za paczkę, która dotarła do Azylu, a niej między innym Rodi Care  :bukiet
wczoraj w końcu zapomniałam napisać o wszystkim :]

miedzynarodowa92 dam znać, jak tylko paczka dotrze do Azylu, z góry dziękujemy :*

nawiązując do akcji "Suszki dla Azylu", chciałabym też podziękować po_sąasiedzku i jej dzielnemu mężowi za porcję wspaniałych ziół do Azylu  :przytul

jeszcze raz wszystkim dziękujemy za wsparcie  :przytul

Fly stabilnie. bez ataków. śpi, ziewa - przeciąga się, siedzi - czasami niestety lekko się przy tym buja, je, bobkuje - gorzej z oddawaniem moczu (w nocy było już ok, ale w ciągu dnia znowu zastrajkowała, więc czeka nas wyciskanie), walczy z zakraplaniem oczu, nienawidzi zastrzyków :( (to jest pewien problem, ponieważ od razu się stresuje), przekrzywia główkę.
ma cudownie miękkie futerko. tak fajnie się ją głaszcze, gdy nie jest już skrajnie zapadnięta w sobie. jest po prostu przeurocza.  

taka jestem słodka :)




zachęcamy do blogowej akcji "Suszki dla Azylu"  :bukiet

nasza ukochana Pacjentka ma szansę na nowy dom - jeśli się uda, będziemy bardzo tęsknić...(bardzo bardzo :)), ale niech już odnajdzie swojego "człowieka" na zawsze :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2012, 20:35:26 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2867 dnia: Lipiec 18, 2012, 20:36:21 pm »
Po_sąasiedzku - super akcja  :przytul - wczoraj azylowce tak się zachwycały suszkami, że zdecydowanie potrzeba ich więcej  :PP

Nowy azylowy pojazd....taczka...no cóż - sprawiła wiele radości :P i kto by pomyślał, że okazała się jedną z naprawdę niezbędnych w takim miejscu rzeczy.

Dziewczyny gratuluję zajęcia czołowych miejsc w kamerkach :brawo:

Ironia niestety z tego co wiem - przynajmniej od tych terrarystów, z którymi miałam do czynienia to oni uśmiercają "karmówkę" krótko przed podaniem jej wężowi... Robią to przerywając rdzeń kręgowy - zwierzak jest jeszcze "świeży" ale już nie groźny... robią tak właśnie w obawie przed tym, że królik czy np szczurek będzie się bronił i porani ich pupilka... Często też mrożą żywcem przyszłą ofiarę - nie ma w tym nawet odrobiny humanitaryzmu, ani też konkretnego przepisu ustawy na podstawie którego można by pociągnąć takich ludzi do odpowiedzialności... Na YouTube można zobaczyć wiele filmików na których wąż atakuje żywego, ciekawskiego królika... Filmy te są okrutne i śmiało można je zgłaszać do usunięcia, ale takie metody karmienia węży są podobno wyjątkami - mało który terrarysta podejmuje takie ryzyko i wrzuca żywą ofiarę. Nigdy nie zrozumiem tych ludzi, ich sposobu myślenia, postępowania i ich argumentów - dlaczego w ogóle posiadają w domu dzikie z natury zwierzę i porównują je do posiadania udomowionego królika... Bo przecież nikt z nas, dzikiego królika w domu nie trzyma - no chyba, że o czymś nie wiem  :PP

Ola jak wrzuci zdjęcia z naszej wyprawy na cmentarz na którym mieszka moim zdaniem dobre kilkaset królików  :D to będzie można się przekonać - czym się różni królik udomowiony od dzikiego a różni się.. wszystkim :P Aczkolwiek widoki były... nieziemskie ;)

BeciaKrecik
piękne słowa tej piosenki... Fly musi je sobie wziąć do serca :)

Oczy Bielinki z Łodzi w rzeczywistości wyglądają jeszcze bardziej zjawiskowo niż na zdjęciach... tylko dla nich samych warto ją przygarnąć i wpatrywać się w nie dzień w dzień  :lol

W piątek pod naszą opiekę trafi kolejny królik ze znanego portalu tablica.pl.... Pani mnie tylko ostrzegła, że to nie będzie "krulik miniatórka"  :DD

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2868 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:22:56 pm »
żeby nie było wątpliwości, wyjaśnijmy dlaczego byłyśmy na cmentarzu :]

niestety, ale w ostatnim czasie dotarło do nas wiele sygnałów o tym, że na słynnym toruńskim cmentarzu komunalnym (afera sprzed kilku lat, kiedy próbowano pozbyć się królików, a w tv latały teksty o tym, że królik jest antychrystem) widywane są króliki miniaturki...:(

pojechałyśmy tam wczoraj wieczorem i co prawda nie spotkałyśmy żadnej miniaturki, ale króliki wyglądające na krzyżówkę miniaturki z dzikim już tak...:(

oczywiście nie było najmniejszej szansy, żeby zrobić im zdj. z bliska, więc pozostały zdj. z dużej odległości królików, które są tam wszędzie - na każdym kroku

dzikie króliki są tam naprawdę szczęśliwe :], a myśl o tym, że ludzie mogą tam wyrzucać króliki domowe i że np. Fly mogła się tam znaleźć, jest porażająca, dlatego będziemy musiały ruszyć w T. z kampanią uświadamiającą, że jest Azyl...i że króliki domowy różni się od dzikiego, bo w naszym mieście niestety ludzie mają chyba problem z rozróżnieniem tych 2 kwestii - idą na cmentarz, gdzie są setki szalejących królików i niestety wyciągają wybitnie złe wnioski :]



w tej norze schował się królik - mieszanka z miniaturką...


















Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2869 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:27:44 pm »
Ola a czy mielibyście możliwość ususzenia sobie ziół same? Ja mogę u siebie (w Bieszczadach) pozbierać na pewno : skrzyp, babkę lacentowatą, babkę zwyczajną, liście malin, liście truskawek, winogron, dziurawiec, brodziszek, pokrzywy, kielisznik, krwawnik, mlecze, pięciornik, przytulię, patyki drzew owocowych, brzózki, iglaków. Tylko nie bardzo mam czas i możliwość ususzenia tego. To jedyny problem. Wzięłabym z kamerek 20zł i wysłała paczkę kurierem, ale musiałybyście sobie jakoś posuszyć to wszystko...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2870 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:30:23 pm »
myślę, że z suszeniem nie byłoby problemu - największy problem jest ze zbieraniem :/



Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2871 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:32:10 pm »
U mnie w okół pełno tego rośnie. Dogadam się z dziewczynami czy "dołożą się" do paczki bo niestety z kasą u mnie krucho w tym miesiącu i w weekend mogłabym pójść pozbierać, popakować i wysłać.

Offline fokida

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2872 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:36:37 pm »
pokaźna populacja tych dzikusków na cmentarzu :p

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2873 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:38:01 pm »
Miejsc gdzie są dzikie króliki jest w Toruniu kilka - niedaleko centrum ogrodniczego na Rubinkowie I (łąka wśród torów pętli tramwajowej) oraz łąki obok Kerfura. Miejsce koło pętli często odwiedzamy będąc na spacerze czy po prostu przejeżdzając wieczorem, wszystkie króliki wyglądały na dzikie, żadnych miniaturek tam nie widzieliśmy...za to kawałek dalej przy chodniku obok ogrodniczego są krzaczki, gdzie można zawsze spotkać pare maluchów i mame :D Na terenie samego centrum ogrodniczego często widać wylegujące się na trawniku króliki. Załączam zdjęcie z telefonu zrobione pod koniec czerwca maluszkom z krzaczka naprzeciwko ogrodniczego :)


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2874 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:40:31 pm »
Fly :) :) :)






Offline fokida

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2875 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:42:16 pm »
madzia85 a czy wiadomo już coś w sprawie Lany?  :DD

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2876 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:44:06 pm »
Piękna  :zakochany: zdrowiej maleńka.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2877 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:51:55 pm »
Jaka Fly jest słodziutka :) Robi się z niej prawdziwa maskota! :)

A te króliki na cmentarzu są "lekko" przerażające.. jak tak można.. :/


P.S. Madzia, nie wiem czy wiesz, ale pracuję z Twoją przyjaciółką z dzieciństwa - Olą :P Dziś jej pokazywałam Twoje zdjęcia z taczką :P :P ]:->
WO AMIGO

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2878 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:56:00 pm »
widze przy Fly bobki :)
Cóż za miły widok ;D
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2879 dnia: Lipiec 18, 2012, 22:06:29 pm »
szukamy pilnie transportu dla królika z Zabrza do Torunia!