Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5515637 razy)

0 użytkowników i 215 Gości przegląda ten wątek.

Offline dyziulek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2740 dnia: Lipiec 12, 2012, 23:16:34 pm »
śledzę watek Fly i po prostu nadal nie dowierzam, że ludzie mogą być tak okrutni :icon_cry
tym bardziej Olu jestem Ci wdzięczna za poświęcenie, za miłość bo dzięki Tobie Fly ma szansę na lepsze królicze życie a jeśli odejdzie to otoczona miłością....

Olu, jestem z Tobą.... :przytul:

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2741 dnia: Lipiec 13, 2012, 07:06:23 am »
jak maluch przetrwał noc? jest jakas poprawa?
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2742 dnia: Lipiec 13, 2012, 09:05:45 am »
Ola napisała mi rano takiego sms: "Przeżyłyśmy noc. Fly praktycznie nie zmieniała pozycji, była półprzytomna. Teraz siedzi oparta o misia, nie próbuje chodzić. Zjadła dosc sporo papki ze strzykawki, zrobila dosc duzo bobkow" Czyli pozostaje nadal czekac. Stan bez zmian..

Maleńka da radę, mówię to Wam :) Nie może być inaczej, kiedy tyle ludzi jej tak dobrze życzy! :)
WO AMIGO

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2743 dnia: Lipiec 13, 2012, 09:55:31 am »
 :( :przytul trzymamy kciuki!  :przytul:

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2744 dnia: Lipiec 13, 2012, 11:07:23 am »
ja też wierzę, że Malutka da radę. Olu trzymaj się :przytul:

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2745 dnia: Lipiec 13, 2012, 11:18:18 am »
Dziewczyny obserwuję Wasz temat od długiego czasu i gdybym była na miejscu na pewno miałybyście dodatkową parę rąk do pomocy! Chociaż nie ukrywam że w Warszawie też jest komu pomagać. Pełen podziw dla Waszej pracy!
Przewijały się tu przeróżne historie ale Fly już do końca mnie zmiażdżyła :( nie potrafię tego po prostu zrozumieć  :(
w każdym razie chciałabym dać jej opiekę wirtualną od sierpnia - także nie ma wyjścia musi dać radę! :P
podajcie mi proszę maila z kim się najlepiej kontaktować w tej sprawie?

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2747 dnia: Lipiec 13, 2012, 11:41:00 am »
Drodzy forumowicze! :) Znalazłam fajną ofertę na podkłady Seni na Allegro. Normalnie paczka 5 sztuk kosztuje ok. 5 zł, tutaj jest promocja - tylko 1,5 zł! Ponieważ miałam jeszcze 100 zł i chciałam pomóc króliczkom w Azylu, kupiłam 60 sztuk, czyli w przeliczeniu powinno wyjść 60 x 5 = 300 podkładów  !!  Niestety, już w tym miesiącu na więcej mnie nie stać, ale jeśli któreś z was chciałoby jeszcze skorzystać z tej oferty, to podaję link:

http://allegro.pl/seni-podklady-podklad-do-szpitala-60x60-promocja-i2456231410.html

EDIT

Jedna z forumowiczek twierdzi, że ten Pan sprzedaje tylko po jednej sztuce, choć mi napisał, że to promocja i jest 5 sztuk. No nic, zobaczymy, na ile można mu zaufać :) Jak wyśle mniej, to będę domagać się zniżki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 12:18:36 pm wysłana przez moniuhna »
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline niziolek86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2748 dnia: Lipiec 13, 2012, 12:05:40 pm »
Niestety jak na moje oko, to na podanej przez ciebie aukcji osoba sprzedaje 1 szt podkładu za 1,5zl a nie całą paczkę :( Zobacz na tą aukcje : http://allegro.pl/seni-podklady-podklad-do-szpitala-60x60-i2456231333.html tu wyraźnie jest zaznaczone ze jest to 5 szt. Może można to jeszcze odkręcic? Bo bardzo niekorzystnie to teraz cenowo wyjdzie.

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2749 dnia: Lipiec 13, 2012, 12:08:10 pm »
Napisał, że to 5 sztuk i że to promocja... Jesli wyśle po 1, to będzie znaczyło, że mnie oszukał  :bejzbol i będę się domagać zwrotu. Póki co zaufam jego informacji...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 12:13:37 pm wysłana przez moniuhna »
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline niziolek86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2750 dnia: Lipiec 13, 2012, 12:14:12 pm »
Rozumiem, w takim razie trzeba liczyć na jego uczciwość

Offline MartaB

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lucynka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2751 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:41:39 pm »
Maluteńka... ale ma najlepszą opiekę na świecie, więc trzymajmy kciuki, że jej się uda. Waleczna jest, tyle złego ją spotkało:(

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2752 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:56:14 pm »
Bardzo bym chciała Wam pomóc, ale nie mam możliwości :(. Nie mieszkam blisko Torunia, ani nie zarabiam by móc robić paczki, czy pomóc spłacać leczenia :( . Za to cały czas myślę o Fly i mocno ściskam kciuki by z tego wyszła!!

Dziewczyny chylę głowę... robicie strasznie dużo dla tych uszatych stworzonek. Niejedna osoba by temu nie podołała. Jesteście WIELKIE :bukiet: :bukiet: :bukiet: :bukiet: :onajego:
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2753 dnia: Lipiec 13, 2012, 19:08:08 pm »
Fly przetrwała noc w niezmienionej pozycji, w półśnie. tak niesamowicie spokojna. za każdym razem, kiedy do niej wstawałam, bałam się, że to już.

rano zadzwonił doktor zapytać, jak przetrwałyśmy noc, co się dzieje z Fly (dzisiaj doktor nie przyjmował).

do tej pory nie podawałam jej relanium. nie było żadnego ataku. od kiedy 1,5 doby temu Fly dostała relanium jest wyciszona. przerażająco wyciszona, ale tak jest lepiej. kolejny atak mógłby ją zabić - serce, obrzęk mózgu...
podobno u niektórych zwierząt po silnych atakach, faza takiego osłabienia trwa nawet 2-3 dni...

w nocy Fly zjadła papkę ze strzykawki. wypiła płyn wieloelektrolitowy/glukozę. rano były bobki. dość dużo bobków.

w ciągu dnia dostała kroplówkę. wenflon wytrzymał.

potem zjadła papkę - była bardziej świadoma, jadła z apetytem. teraz przytulona do termofora znowu zapada w półsen...
cały czas jest w pozycji półsiedzącej/półleżącej.

w ciągu dnia nie zgrzytała już zębami tak jak wczoraj wieczorem i rano. na wszelki wypadek dostaje lek przeciwbólowy.

dzisiaj w nocy najbardziej ucieszyło mnie to, że zrobiła bobki. pomyślałam, że bez względu na to, chociaż teraz nie jest już tak bardzo głodna.

stan bez zmian...mała walczy, mimo wszystko...




dobrze, że one miały więcej szczęścia:

tydzień temu miały być karmą dla węża, dzisiaj czarno-biała kuleczka powędrowała do nowego domu - Panie Michale dziękujemy  :bukiet





Pumpernikiel wyrósł na wspaniałego chłopaka - niedługo trafi do DS, Pani Edyta już na niego czeka







Shelby była dzisiaj bardzo szczęśliwa. godzinę siedziała w pudle z sianem (w klatce to nie to samo), potem wylądowała na rękach u naszego wyjątkowego gościa - po_sąasiedzku  :przytul, a na koniec musiała odpocząć po trudach dzisiejszego dnia.





Marie zmieniła rezydencję na nową - Soniu  :przytul





byli goście, zioła, koperek, natka pietruszki...









dzisiaj codzienność w Azylu fotografowały głównie Milena i Weronika  :przytul - niezastąpiona pomoc ostatnich dni

dzisiaj los uśmiechnął się również do Frugo - wspominając o pozytywnych spotkaniach w Azylu kilka dni temu, miałam na myśli m.in. spotkanie z jak się okazało, nowymi opiekunami Frugo - dziękujemy  :bukiet (Frugo to kolejny uszak, który po adopcji pozostanie w Toruniu)

u Boni jest znaczna poprawa z łapką - porażenie mięśnia po ketaminie.

Lilou wczoraj wieczorem była u doc. okazało się, że póki co radzi sobie bardzo dobrze na obu łapkach - jedna łapka jest do szczególnej obserwacji (póki co leki przeciwbólowe działały, zobaczymy jak będzie "bez"). niestety w jej przypadku walka z opatrunkiem gipsowym okazała się bezskuteczna, ale może wszystko się ułoży. mała chce biegać. przytyła 15 dag.

to chyba na razie tyle...



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2754 dnia: Lipiec 13, 2012, 19:11:55 pm »
ech oby kolejna noc przyniosa jakąs poprawe u Fly
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2755 dnia: Lipiec 13, 2012, 19:13:05 pm »
akurat napisałam sms, kiedy zobaczyłam wiadomość w tym wątku :) cieszę się, że Fly jest stabilna :) a potrafisz mi odpowiedzieć na drugie pytanie? czy to nie można tak jednoznacznie stwierdzić ile? chociaż jakaś przybliżona ilość podkładów/msc? :)
WO AMIGO

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2756 dnia: Lipiec 13, 2012, 20:06:22 pm »
Frugo znalazł dom?? Jeśli tak to w poniedziałek wpłacę pieniążki na wirtualna adopcje Fly. Utul wszystkie uszy w azylu i malutką Fly, wierzę w nią  :heart
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Spyro1993

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie (wcześniej Tychy)
  • Moje króliki: Jasiek, Toffie
  • Pozostałe zwierzaki: Czarusia (1992-2011), Torvi
  • Za TM: Fikuś (2001-30.10.2014)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2757 dnia: Lipiec 13, 2012, 20:20:13 pm »
Oby Fly wyzdrowiała, biedna króliczka. Widać, że króliki w Azylu mają się dobrze, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi przeżyciami.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2758 dnia: Lipiec 14, 2012, 00:20:37 am »
Trzymamy kciuki za Fly. Bardzo!!!. A czy ktoś wie, lub może mnie skierować do wątku króliczki z Tczewa, jej wątek pojawił się mniej więcej miesiąc temu?

ok, znalazłam info, że jej łapki mają się lepiej :)



Scalilam posty.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 07:33:56 am wysłana przez Tocha »
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2759 dnia: Lipiec 14, 2012, 01:09:50 am »
Fly kruszyno :* Trzymam kciuki