Autor Wątek: Odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków  (Przeczytany 148260 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:18:19 pm »
wiecie co, ja kupiłam dzisiaj ten żółty puder o którym pisałyście. nic nie to nie kosztuje poza paroma groszami i chwilą czasu, będe profilaktycznie sypac puder na łapeczki kilka razy w tygodniu, żeby żaden syf sie tam nie robił. Ciesze sie, że trafiłam na ten temat :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 22:22:20 pm wysłana przez furia »

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:52:44 am »
furia, ja im posypuje i już widzę poprawę, tak co 2 dni ;)  Przemywam szarym mydłem, a potem posypuję. Część się już ładnie goi, inne gorzej, bo oczywiście muszą wymyć swoje skoki, w tym z pudru :/ Ważne też żeby miały miękko w klatce, w tym w kuwecie - ja im nie daje teraz żwirku tylko podkłady higieniczne i króliczka, która nie chciała siusiać do kuwety nagle zaczęła z niej korzystać! Pewnie ją wcześniej łapcie bolały na tym żwirku :/

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 02, 2012, 23:59:59 pm »
echh z tą moja królica to jest tak, że wszystko papieropodobne pożera :( i nie może mieć w kuwecie raczej nic innego niz żwirek, bo po prostu to zjada, nie ważne czy zasikane, czy nie, masakra co? Ale za to nie zjada i nie niszczy dywaników, polarków itd - ma je w klatce i czesto na nich siedzi. Czasem je przekopuje, ale nie niszczy i nie zżera :)
Chmurka nie ma ranek, tylko niewielkie łyse, różowe placki.
Hmm... To w sumie co ile profilaktycznie jej to osypywac tym pudrem? wystarczy 2-3 razy w tygodniu? widzę, że to bardzo wysusza, nie chciałabym zrobić w druga strone i zaszkodzić...

paskudna sprawa z tymi łysymi plackami.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 04, 2012, 14:06:03 pm »
paskudna bardzo, moje też zaczęły mieć


ja stosuje maść betnovate N i bardzo pomaga, niestety jest na receptę
lek. wet. Sowa

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 05, 2012, 10:50:30 am »
Ja będę u weta w następnym tygodniu to się spytam czy może jeszcze jakąś maść zastosować. Moje też mają różowe placki, a nie ranki, może maść z rumiankiem też by była dobra?

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 05, 2012, 11:11:50 am »
My stosujemy maść z miodem o wdzięcznej nazwie Kruuse Manuka G. Zaczerwienienia pięknie zbledły, a "odgniotki" zmalały :) Maść dostaliśmy od weta, więc nie wiem czy jest ogólnodostępna.
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 05, 2012, 13:17:49 pm »
miód manuka to extra środek ! jest jednak drogi

ja też stosowałam maść nagietkową

do stanów ostrych bednovate N jest extra, świnkom morskim bardzo pomógł triderm
lek. wet. Sowa

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 05, 2012, 13:20:11 pm »
Potwierdzam, za opakowanie o pojemności 15g zapłaciliśmy 28 zł :/ Wcześniej stosowaliśmy Alantan i też się dobrze sprawdzał :)
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 05, 2012, 23:15:06 pm »
okej, myslicie że powinnam kupic alantan? zaznaczam że moja królica ma różowe placki tylko. Odkąd jej osypuję tym dermatolem to w ogóle zrobiło sie to takie bladziutkie, jasniejsze od ludzkiej skóry ;) to chyba dobrze.

Tylko się zastanawiam czy tego teraz nie nawilżać, co? Bo dermatol wysusza, ściąga. Alantan to nawilzy? czy lepiej np maść witaminową?

okropnie mi przykro, jak mała teraz w upały nie chce siedzieć na miękkim tylko wszystko wywala i na gołym plastiku siedzi, bo jej chłodniej :( mam wrażenie, że te łyse placki robia się wieksze... chociaz nadal różowe i bez stanów zapalnych. Tak bym chciała, żeby to dalej nie szło... :(


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 05, 2012, 23:54:31 pm »
Nie wiem, jak działa Alantan, my stosujemy Sudocrem - taka maść m.in. na odparzenia u dzieci. Ale jak wspomagałam samiczce i psu gojenie rany to wet w końcówce mówił też o smarowaniu olejem linianym - że właśnie nawilża dobrze i nie ściąga tak, a do tego nie zaszkodzi, jak zliże.

A stópki polecił nam od czasu do czasu przeczesać, żeby włoski zakrywały "goliznę" i żeby się nie tworzyły kołtunki - moje uparciuchy czasem leją obok kuwety (bo jedno nie sterylizowane i znaczy) a to skutkuje mokrymi girami.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 06, 2012, 09:28:23 am »
tak u mnie też to od sikania jest .... a alantan mam i sudocrem mam, myślę że oba równie dobre
wiem że alantan można spożywać, nie wiem jak z sudocremem
lek. wet. Sowa

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 06, 2012, 14:26:13 pm »
Ciekawe co mi doradzi wet po weekendzie - wstrzymam się do tego czasu. Dermatol ładnie ściąga, jak zapomniałam łobuzom robić przez 3 dni to zaś się pogorszyło :/

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 06, 2012, 14:52:33 pm »
to ja chyba posmaruję alantanem od czasu do czasu :)
z tym zaczesywaniem włosów to świetny pomysł, też teraz staram sie tak robić.

myslicie, że te ubytki futerka bardzo bolą?:(

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 06, 2012, 15:23:13 pm »
Też używam Alantanu i jestem zadowolona. Zaczerwienienie zeszło dosyć szybko, także super. Możesz też spróbować dermatolem.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 06, 2012, 15:38:58 pm »
sypie dermatyolem i zbielało wręcz :) ale chcę czymś nawilżyc, bo takie suche te piętki..

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 06, 2012, 15:57:17 pm »
Właśnie one bieleją, to chyba dobrze. A mojemu królasowi jakby brakuje w tych miejscach futerka :/ ale może zaczesze się tym z boku ;)

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 06, 2012, 17:54:56 pm »
Znalazłam miód, który stosujemy, w nieco tańszej wersji: http://www.doz.pl/apteka/p24582-Activon_Tube_miod_Manuka_w_tubce_25_g. Jest naprawdę bardzo skuteczny.
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Cyja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 14, 2012, 21:22:45 pm »
Hej, mój król też cierpi na tą dolegliwość. Co go wyleczę to problem wraca.
Niestety mój królik nie ma w klatce dywaników, ręczników itp ponieważ wszystko to by od razu zasikał. Do kuwety zaczęłam mu wkładać siano (spoko - do jedzenia ma w paśniku) bo do żwirku w ogóle przestał wchodzić. Nie mogę go oduczyć nocnego sikania na środek klatki ;/ cały dzień królik biega, jest zamykany tylko na noc bo ładował mi się do łóżka i skakał po głowie. mam go od 2 lat.
Już nie wiem co zrobić z tym problemem skoków. jak go wyleczyć raz na zawsze?

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 14, 2012, 21:48:23 pm »
odpowiedz nie jest jednoznaczna

Napisz proszę jaką królik ma płeć, pomóc może sterylizacja, chociaż moja króliczyca przestała korzystać z kuwety po sterylizacji, przed korzystała bardzo ładnie.
lek. wet. Sowa

Offline Cyja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 15, 2012, 09:36:20 am »
Samczyk, 2 lata. Wykastrowany ok 1,5 roku temu. Przed kastracją bardzo pięknie korzystał z kuwety co zawdzięczam DT niestety po kastracji sikał po całej zagrodzie (jeszcze wtedy miał zagrodę) a teraz raz w nocy siknie w klatkę. W ciągu dnia ładnie korzysta z kuwety.
I jeszcze jedno. To angora. Może to ma znaczenie? Szczotkuję go, kłaki wycinam jak się pojawią.