Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1245193 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1460 dnia: Kwiecień 30, 2013, 11:25:12 am »
Zdecydowanie Ping- dziewczynka i Pong chłopak! :)
[/url]

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1461 dnia: Kwiecień 30, 2013, 11:28:16 am »
Ruda i Hyży

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1462 dnia: Kwiecień 30, 2013, 12:18:33 pm »
Ruda Ping, Hyży Pong :)

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1463 dnia: Kwiecień 30, 2013, 12:22:46 pm »
Ping i Pong extra!!!;-)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1464 dnia: Kwiecień 30, 2013, 13:04:37 pm »
Po konsultacji z Kamilą podmieniam konto do darowizn dla Pinga i Ponga - Kamila przez pomyłkę podała konto bazarkowe, a nie mazowieckie.

Prosimy zatem o darowizny dla królików z Łazienek na konto mazowieckie podane tutaj:
http://www.kroliki.net/pl/strona/sponsorzy-krolikow-i-spk


czyli:

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL52 2130 0004 2001 0516 7234 0002

Adres dla przelewu:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

tytuł przelewu: darowizna dla królików Ping i Ponga z Łazienek warszawskich


Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1465 dnia: Kwiecień 30, 2013, 14:13:10 pm »
Dziękuję a pomoc :) nie dość, że imię to jeszcze nazwisko  :bunny:

Rumba miała miec dziś zabieg sterylizacji, niestety dziewczyna po podaniu narkozy przestała oddychac. Dzięki sprawnej reakcji jest już z nami :) leży i dobudza się. Mała prawdopodobnie ma wadę serca i trzeba zrovic jej echo serca.
Bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla dziewczyny!

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2013, 14:20:02 pm wysłana przez milka37 »
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1466 dnia: Kwiecień 30, 2013, 16:08:18 pm »
Ruda Ping, Hyży Pong usmiech2

Idealne :D

Offline selaronda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1467 dnia: Kwiecień 30, 2013, 16:27:28 pm »
 :hura:
 i ja też  pomyślałam żeby nazwać je   Ping i Pong :)) niech żyją Ping i Pong ;))

Offline mavee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 487
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Kropeczka,moje małe serduszko
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1468 dnia: Kwiecień 30, 2013, 17:55:57 pm »
nawiązując do okolicznosci ich odebrania może - Ping i Pong albo Czing i Czong :D
Solvieg jesteś miszcz-idealne imiona :)  :niegrzeczny
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2013, 18:06:11 pm wysłana przez mavee »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1469 dnia: Kwiecień 30, 2013, 18:01:34 pm »
dzięki  :icon_redface niech szybciutko znajdują nowe domki :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1470 dnia: Maj 01, 2013, 08:38:49 am »
Juz dzis napisze na spokojnie.

A wiec Rumba po podaniu narkozy przestala oddychac. Pani doktor zareagowala natychmiastowo i po kilku sekundach reanimacji mala znowu oddychala. Siedzialysmy nad nia i debatowalysmy co tu moze byc przyczyna. Oczywiscie obstawiamy serce.
Rumba jest uszakiem, po ktorym widac, ze byl otyly. Ciezko dokladnie to sprawdzic, ale mozliwe, ze ma nawet ok 4-5 lat, tak wiec serce moze nie byc u niej w najlepszym stanie.
Postanowilysmy wiec zrobic malej RTG. Na stole do przeswietlenia mala znowu sie zatrzymala :( Pani doktor rownie sprawnie przywrocila jej zycie, ale postanowilismy nie ryzykowac z niczym wiecej dopoki nie bedzie w pelni wybudzona.

Siedzialysmy znowu nad nia z drzeniem serca, bo mala wybudzala sie bardzo bardzo powoli i juz przez mysl nam przeszlo, ze moze to skutek niedotlenienia organizmu. To bylo ciezkie kilka godzin, ale w koncu Rumba stanela na nozki w pelni obudzona  :hura:

Zrobilysmy RTG w innej projekcji, zeby moc obejrzec serce dokladniej. Jest duze i okragle. Ciezko po samym RTG stwierdzic co tam jest, ale najprawdopodobniej cos jest :/ Dodatkowo na zdjeciu widac tez juz drobne zwyrodnienia w kregoslupie...

Dziewczynce na brzuszku, po goleniu oraz potem uciskaniu przy reanimacji zrobily sie drobne ranki. Nic powaznego, ale nadaje jej to wyjatkowo budzacego czulosc i wspolczucie wygladu. Strasznie mi szkoda bidulki.

Niewykluczone, ze czeka nas dluzsze i bardziej kosztowne diagnozowanie malej :( Bedzie potrzebowala wsparcia, wirtualnego opiekuna, domu tymczasowego, gdyz obecnie przebywac ma w biurze.



Z kolei Zumba czuje sie niezle. Bobki jeszcze wczoraj rano byly malutkie, ale po poludniu zumbowy organizm ruszyl i pojawily sie piekne okragle boby :) Zumbie tez strasznie spodobal sie herbi care. Mam wrazenie, ze sie nim troche wykupilam za te przedwczorajsze stresy zwiazane z przejazdem i badaniem :P Troche mniej na mnie fuka :P

Generalnie Zumba jest bardzo fajna, ciekawska krolinka, dosc odwaznie badala teren po wypuszczeniu na chwilke z klatki :)
Tutaj tez nie mamy pewnosci ile lat moze miec dziewczynka, ale sadzac po tym co bylo w jej macicy, moze byc rowniez 4-5 letnia dama.




Ruda Ping zostala takze wczoraj dokladnie obejrzana. To mloda, ok polroczna panna. Strasznie linieje. Ma problem z oczami, lzawia jej i bedzie musiala przez jakis czas stosowac krople. Z tego calego stresu zapomnialam co dokladnie Ruda ma uszkodzone, ale sprawdze dzis i dam znac :P
Poza tym laska jest zdrowa i oswojona :) Na kolanach siedzi spokojnie, teren tez zwiedza bez "lapczywosci" takze raczej byla takze wychodzacym krolikiem.

Hyzy Pong tez mlodziak, ok pol roku, zdrowiutki. Bardzo przestraszony, ale podobnie jak Ruda raczej byl krolikiem wychodzacym i mial kontakt z ludzmi.

Ruda i Hyzy sa juz w naszej siedzibie, takze dzisiejsza ekipa sprzatajaca bedzie miala okazje ich spotkac :)



Zaraz zbieram sie do lecznicy po Zumbe i Rumbe. Mam nadzieje, ze czuja sie dobrze.
Sprobujemy potem wpasc do biura z aparatem i porobic zdjecia krolikom, ktore jeszcze ich nie mialy :P

Na przerwe majowa w biurze mamy: Klebuszka, Negri, Ruda Ping, Zumbe, Rumbe, Straznika, Synka Cytrynka, Hyzego Pong, Lasse i Bosse, Braciszek Cytrynek, i trzy Cytrynkowe Mamby.



Mam tez smutna wiesc o naszym bylym podopiecznym Niedzwiadku. Nie staje biedak na tylne lapki, jest teraz pod okiem lekarzy, wczoraj mial tomografie, ciezko dokladnie powiedziec co mu jest, ale bardzo mocno potrzebuje zacisnietych kciukow!!!
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline selaronda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1471 dnia: Maj 01, 2013, 08:48:05 am »
  przeciera_oczy cha cha ! ekipa sprzątająca na dzisiaj to .....ja  :niespodzianka naliczylam 16 sztuk  :bunny: muszę zjeść porządne śniadanie i do ataku  :lajkonik: Może wpadnie też dziś do biura Adriana :roza:

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1472 dnia: Maj 01, 2013, 08:54:14 am »
Nie zamartwiajcie sie.

Lasse i Bosse przyjada dopiero wieczorem,
Zumba i Rumba ze mna, wiec beda mialy swieze i czysciutkie klatki,
Negri, Klebuszkowi, Pingom i Pongom, Straznikowi i Synkowi wczoraj posprzatalam wszystko, wiec maja w miare swieza sciolke.

Tylko na Cytrynki mi czasu zabraklo, bo musialam jeszcze zrobic zakupy na dzis (zeby nie bylo, tez glownie krolicze, bo moj Andrzej je za dwoch :P).

"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1473 dnia: Maj 01, 2013, 09:48:23 am »
WItam się w warszawskim wątku :) Jestem nieco nieobeznana z warszawskimi uszakami, ale będę śledzić ich poczynania - Ping i Pong mnie bardzo rozczuliły :)
Co do Rumby, skoro ma serduszko chore (lub się tak okaże), to pewnie sterylizacja w jej przypadku będzie zbyt dużym ryzykiem?
Pozdrawiam warszawiaków!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1474 dnia: Maj 01, 2013, 15:06:47 pm »
Króliki są już w biurze i jest ich 14 :) własnie robimy zdjęcia.

W zanadrzu są też 2 kolejne, jeszcze do nas nie dotarły.


Pomierzyłam okna - musimy kupić 8 rolet, aby było latem chłodniej - rok temu były potworne upały, a jesteśmy na ostatnim pietrze.

Czy ktoś zna sie dobrze na roletach i może podpowiedzieć jakieś naprawde sprawdzone rozwiązania, aby było chłodno? mamy 4 okna w biurze, 8 szyb, każda o wymiarach 53 na 139 cm.

Rumby nie będziemy sterylizowac absolutnie!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1475 dnia: Maj 01, 2013, 15:12:30 pm »
http://www.rolety.moolmark.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=18 tu coś piszą na ten temat
http://www.berlux.pl/rolety.php a tu mają rolety refleksyjne - ponoć odbija ciepło
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1476 dnia: Maj 03, 2013, 01:56:04 am »
muszą być z ciemnego materiału, tyle wiem z doświadczenia ;)
kocham moje uszate szczęście!

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1477 dnia: Maj 03, 2013, 07:05:05 am »
Ja z kolei mam w domu dosyć jasne. I od słońca też osłaniają, ale w pokoju jest widno, nie ma pół mroku. ;-)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1478 dnia: Maj 03, 2013, 09:31:46 am »
Rumba
W biurze trochę się wyluzowała. Wczoraj bardzo ładnie i grzecznie pozwoliła mi nasmarować brzuszek. Rozdrapała sobie go trochę i wygląda to dość przerażająco, ale nic niepokojącego się nie dzieje.
Grzecznie przyjmuje też Prilium. Jeszcze nie zdąrzyłam jej umówić na echo, bo w majówkę Vetcardia jest zamknięta.

Oto jak mała wygląda:
















Wypuszczona z klatki niestety pobiega 5 minut i pokłada się dysząc :/ Mam nadzieję, że odpowiednie leki ją wzmocnią, ale takie zachowanie może wskazywać na wadę serca, jesteśmy prawie pewni, że Rumba ją ma :/

Zumba
Dochodzi do siebie po sterylizacji w tempie błyskawicznym. Bardzo na mnie warczy w klatce :P Poza nią już czasem do mnie podejdzie (chyba się faktycznie herbi carem wkupiłam nieco w łaski) i pozwoli się przez chwilkę pogłaskać.
Myślę, że była królikiem klatkowym większość życia, bo wypuszczona poza klatkę wraca do niej bardzo szybko. Robi rundkę dookoła pokoju, czasem podejdzie, a potem wraca do klatki.

I lepsza odsłona panny:








Negri
To po prostu jest energia w czystej postaci :P
Mała ma trochę wagi do zrzucenia, więc akurat energia przydaje się bardzo. Wypuszczona poza klatkę Negri wygląda tak:



Poza tym jest bardzo przyjazna i grzeczna. Pozwala na głaskanie, wręcz wykłada się pod ręką, żeby jak najdłużej i jak najwiecej jej ciałka zostało pogłaskane.

W opcji mniej ruchomej wygląda tak:








I nawet udało nam sie jeden jedyny raz uchwycić Negri nieruchomą bez głaskania:


Kłębuszek
Małego także ciężko jest uchwycić bez lekkiego przesunięcia. Musi wszędzie wejść i wszystkiego spróbować :P Jest uroczy. Ma wielkie oczy, w których zawsze czai się jakiś pomysł.
W klatce za głaski dziękuje lizaniem po ręce :)















Wypuszczony poza klatkę bardzo szybko zwiedza wszystkie kąty, także przez znaczną część czasu widać tylko rudą przemykającą plamę :P

Ruda Ping
Spokojna i grzeczna dziewczyna. Jej z kolei bardzo łatwo było robić zdjęcia, bo jest jedną z tych cudownych baranków. Daje się głaskać, przytulać, a także brać na kolana. Woli kontakt z człowiekiem niż zwiedzanie kątów, także poza klatką raczej widać ją tuż przy moich nogach :)













Edit: Mała ma uszkodzone obie rogówki, dlatego jej oczka są zakraplane dwa razy dziennie.

Hyży Pong
Bardzo się boi. Boi się zarówno innych królików jak i ludzi. Przy podnoszeniu na ręce wpada w panikę, ale głaskać i miziać na stałym podłożu ładnie się pozwala.
Poza klatką również się boi. Zapachów. Jest raczej łagodny, ale będzie potrzebował czasu zanim komuś zaufa.



















Potrzebna jest też nam pomoc kogoś z samochodem. Chciałabym na piątek umówić wizytę Rumby oraz ew Pana Października w Vetcardi, ale nie chciałabym sercowych uszaków przed takim badaniem ciągnąć komunikacją :P
Czy jest może ktoś, kto ma auto i chciałby z nami w piątek na takie badanie podskoczyć?
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1479 dnia: Maj 03, 2013, 10:50:12 am »
ja mam w mieszkaniu rolety nie przepuszczające świała - niestety podczas upałów temp. w  pokoju najbardziej nasłonecznionym nie spada poniżej 30st :(
Sliczne uszaki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa