Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5311303 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10000 dnia: Marzec 28, 2013, 07:22:45 am »
Z tym drapaniem - jak to czytam, to bym...  :wiking: To jest brak przygotowania do posiada zwierzaka. Ludzie nie mają pojęcia, że większość królików ma lęk wysokości, ale też na dodatek cztery nóżki, i wcale nie chce być lotokrólikiem :/

Ps. Moja odpowiedź ma nr. 10 000  :icon_mrgreen

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10001 dnia: Marzec 28, 2013, 07:36:00 am »
to nie tylko brak przygotowania do opieki nad zwierzakiem...niestety to również brak empatii i konsumpcjonizm...przedmiotowe traktowanie :( coś kupiłem ale mi się nie podoba więc wyrzucę...bo nie jest idealne :( niestety nie wszyscy pamiętają że zwierze nie jest rzeczą ....

w tym przypadku baraninka i tak ma "szczęście" bo nie została dosłownie wyrzucona...

pamiętam gdy my "nabywalismy" w sklepie zoologicznym pierwszą naszą krolinke - Zuzie, wtedy też uzyskane informacje (kroliczek nie niszczy, śpi w nocy, jest idealnym towarzyszem nawet dla dziecka itp.) były tylko reklamą byle wcisnąć "towar". niestety bardzo jest ta reklamą krzywdząca dla zwierzątka i gdy okazuje się że zwierzak niszczy, halasuje, nie daje się wziąć na ręce "konsument" nie chce już takiego towaru.
i od tego jak bardzo jest wrażliwy, jaki ma stosunek do zwierząt w wielu wypadkach zależy czy pozbędzie się problemu czy podejmie się trudu opieki ....

baraninka piękna...bezpieczna i na pewno znajdzie wspaniały odpowiedzialny dom :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 07:50:15 am wysłana przez worrek »
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10002 dnia: Marzec 28, 2013, 09:08:09 am »
poza tym szukamy domu dla króliczki oddanej przez właścicieli do lecznicy w celu jej uśpienia. dlaczego? jej właściciele kupili ją dla dziecka, a potem okazało się, króliczka nie pozwala się brać na ręce, lubi głaskanie, ale kiedy próbuje wziąć ją na ręce strasznie drapie i...dziecko jest całe podrapane - STRASZNE. po prostu straszne.
ludzie sa nienormalni,zacofani!! kupuja dziecku zywe zwierze i maja nadzieje że to zwierze będzie zachowywało sie jak zabawka która nie mysli ,nie rusza sie i krzywdy nie zrobi! Rodzice sa tak  zaślepieni miłością do swoich dzieci że robia dla nich wszystko a potem maja pretensje nie wiadomo do kogo że królik którego tak chciało dziecko robi mu krzywde,no bo nie ma prawa przecież.

Osobiście jestem bardzo przeciwna kupowaniu dzieciom zwierząt.
Acha i niedawno byłam świadkiem opowiadanej histori jak to pan,, wypier...,, świnke morską przez okno chwile po tym jak ugryzła jego dziecko...

Jedno szczęscie że ten piekny królik trafił do lecznicy i został uratowany :brawo: na pewno będzie pociechą dla kochajacych ,,normalnych,,opiekunów
Równiez bez przerwy spotykam sie z teorią podaną przez worrka i,,reklama krzywdzącą dla zwierzątka,, ale czy da sie cos z tym zrobić....skoro wiekszy procent ludności tak właśnie mysli...
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 09:19:20 am wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline sdal2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10003 dnia: Marzec 28, 2013, 14:17:07 pm »
 Witam wszystkich króliczka baraninka jest u mnie , ja jestem tech wet. i pracuje w lecznicy , to do mnie przyniesli ja ludzie żeby uspic, nie zgodziłam sie i wziełam ja do siebie, bo bardzo mi przypominała moja samiczke Tamisię. Mam jeszcze baranka Rudolfa i 3 psy , także nie mam ani czasu ani funduszy żeby zając się nią na dłużej i prosze o szukanie jej domku. Króliczka jest w miejscowosci Osięciny 30 km. od Włocławka, Na ręce  nie lubi byc brana, i mocno drapie, ale może z tego wyrosnie, bo ma podobno dopiero pół roku. Często śledzę wasz wątek , jednak nie wpisuję się bo nie mam za dużo do powiedzenia, proszę znajdzcie małej dom, na razie nazwałam ją Abi.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10004 dnia: Marzec 28, 2013, 14:52:24 pm »
a mogłabyś podać mail i czy mogłabym go wstawić na fb?

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10005 dnia: Marzec 28, 2013, 15:48:02 pm »
małe sprostowanko, Pączuś będzie w Toruniu w piątek ;) póki co wesoło pokicuje po pokoju, a nadwaga nie przeszkadza mu w zabawie ;) wyskakuje z klatki, nawet podskakuje w biegu choć trochę "cięzko" mu te podskoki wychodzą :P , ale jest bardzo ruchliwy.. widać, że musi sie wybiegac i ze mu tego bardzo brakuje. Mam nadzieję, że nic poważnego mu nie jest :)

Dziś dostałam Pączka od Branwen, a w piątek w południe będzie już w Azylu :)

Odważył się sam wyjść z klatki?  :wow  Bardzo się cieszę, że zabierzesz maluszka do Torunia. Dziękuję  :bukiet Prawda, że jest rozkoszny? :P
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline sdal2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10006 dnia: Marzec 28, 2013, 18:58:55 pm »
a mogłabyś podać mail i czy mogłabym go wstawić na fb?
Moge podac sylwiadal@poczta.onet.pl, ale wolałabym żeby trafiła do takich ludzi jak Wy , bo komus sie spodoba, ale  może byc powtórka z rozrywki jak sie okaże że drapie i nie lubi byc brana na ręce.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10007 dnia: Marzec 28, 2013, 19:07:06 pm »
Ja wstawiłam na fb torunskie-kroliki http://www.facebook.com/pages/torunskie-krolikiblogpl/310284552345985?ref=hl
na pewno malutkiej nikt nie weźmie z marszu!

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10008 dnia: Marzec 28, 2013, 21:27:49 pm »
Cytuj
Odważył się sam wyjść z klatki?  :wow:  Bardzo się cieszę, że zabierzesz maluszka do Torunia. Dziękuję  :bukiet Prawda, że jest rozkoszny? :P

jest naprawdę wesolutki :) dwa razy sam wyskoczył z klatki, myje sie całkiem zgrabnie, ciągnie za sobą te wole jak może :)
ale podskakuje radośnie.. wgl jest taki przyjazny :) myślę, ze szybciutko da się oswoic :) i w nocy spokojnie spi :)
na pewno jest mu potrzebne duzo kicania i uwagi, pozytywnej diagnozy i nowego włascicielaaa :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10009 dnia: Marzec 28, 2013, 22:11:39 pm »
wiadomości z frontu :)

Kurt jest już po zabiegu. doc usunął dwa zęby trzonowe. nie wygląda to źle, chociaż Kurt ma problem z całą lewą stroną - zęby, oko, nos.
od momentu, kiedy do nas trafiła, przytyła 30 dag i teraz ma idealną wagę :)

dzisiaj na kontrolę zabrałam bohaterskiego Tufiego. w paszczy nie ma ropy, ale w miejscu czyszczenia ropnia - na zewnątrz policzka, Tufi ma dużą kieszonkę, gdzie jest odrobina ropy. do 3 tyg. udaje nam się dzięki codziennemu oczyszczaniu zapobiec zamknięciu tej kieszonki, ale czas mija...i dzisiaj przy znieczuleniu miejscowym doc otworzył ją po raz kolejny. tym samym od jutra przez kolejnych kilka tygodni znowu mamy lepszy dostęp do miejsca, gdzie cały czas gromadzi się ropa i walczymy.
Tufi utrzymuje wagę ;)

Marzyciela ominęło oczyszczanie ran. w 2 miejscach jest jeszcze trochę ropy, ale powinniśmy poradzić sobie z tym bez zabiegu. jest o wiele lepiej niż tydzień temu. generalnie doc jest dumny z Marzyciela, chociaż Marzyciel dał dzisiaj popis bujającego się królika :] w tym miejscu przechodzimy do najlepszej informacji :] do kolekcji leków dla bydgoskiej ekipy dołączamy jeszcze panacur - póki co na 2 tyg. (dobrze, że nie jak memotropil na kilka/kilkanaście tygodni :])
generalnie te 2 tyg. są pocieszające, bo w tej chwili leki w Azylu podawane są kilkadziesiąt razy dziennie (licząc wszystkie serie ;))
poza tym odruchem bujania się, który jest wyraźny szczególnie u Marzyciela, Aladyna i Karima, nie ma w tej chwili innych objawów e.c., ale wchodzimy jeszcze z panacurem, żeby totalnie zminimalizować szansę rozwoju objawów neurologicznych.

Hugo dzisiaj w nocy nadrobił zaległości z wczorajszego dnia, ale potem znowu nie był zainteresowany jedzeniem. wieczorem doc pobrał mu krew. posiedzieliśmy pod kroplówką z glukozą i czekamy na wyniki krwi. Hugo jest bardzo żywiołowy i wenflon traktuje jak intruza, a pod kroplówką wiercił się jak owsik :]

to tyle informacji medycznych ;), a teraz czas na trochę przyjemności dla oczu :D

piękna Łatka - panna demolka w klatce, a poza tym lubi głaskanie ;)









walcząca z kocem, który odpowiednio oznaczyła :]







Toruś - nasz filmowy amant ;)











***













***







Midas - dzisiaj zaaplikowałam mu preparat na ucho i czekamy - oby nie był konieczny zabieg



dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłam Abigail z łapkami do tyłu ;)



Ninja - uroczy, wykastrowany młodzieniec pięknie korzystający z kuwety ;)













Joel vel. szalejące hormony ;)



***













nasza Nelly, która wciąż wymaga dużej socjalizacji



















Cherubin i Karim...dzisiaj zaobserwowałam łapki do tyłu! :)




 
Salim ma mnóstwo mnóstwo energii :)











Taurus nie chciał współpracować przy strzyżeniu i udało nam się skrócić tylko trochę grzywę
(kastracja wisi w powietrzu, musimy tylko w przyszłym tyg. potwierdzić, że z okiem jest już ok)







dostojna Tadea



nasze ziółko Cherubinek















Bonsai i Fusik - już nie są takimi bąblami ;)









zamyślony Aladyn







Truli ...

kiedy człowiek na kolanach myje podłogę :P, Truli jak widać odpoczywa na krześle i patrzy na człowieka z góry :P



ooo a teraz szuka słońca, którego dzisiaj nie było ;)



i prezentuje swoje piękne łapki ;)



sprawdza, kogo dzisiaj czeka wizyta u doc :]





a potem, kiedy Azyl idzie już "spać", wraca do swojej rezydencji ;)

i w końcu w Azylu panuje cisza :P


« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 23:29:08 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10010 dnia: Marzec 28, 2013, 23:00:06 pm »
Olu, a czemu wy Cherubinka przefarbowałyście :PP??? tak rozrabiał?
https://lh6.googleusercontent.com/-AzceRyBPZ2E/UVSjx5OFCxI/AAAAAAAAZqA/6VNTl6tJXBw/s692/DSC06871.JPG
Dzielne Tufiatko, oby to ropsko precz poszło
No super Abigail taki postęp w zachowaniu:)


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10011 dnia: Marzec 28, 2013, 23:01:19 pm »
oj już poprawiłam :P Ninja się na pewno nie obraził :P



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10012 dnia: Marzec 28, 2013, 23:03:39 pm »
Przy takiej wiośnie to i mógł barwę zmienić ;)
Szynszylek znalazł dom?


Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10013 dnia: Marzec 29, 2013, 06:30:10 am »
Podobno Pocahontas już jest w Warszawie :).
Trochę namieszałam, ale ostatecznie wszystko zostaje tak jak było ustalone.
Teraz tylko pozostaje umówić się co do godziny przyjazdu nowego domownika :)

Czy Dafne znalazła domek bo jeśli tak to chciałabym objąć WO innego podopiecznego?

W takim razie dziś idę po granulat, i suszki a wielka klata jedzie do nas:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 06:52:54 am wysłana przez ysmay »

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10014 dnia: Marzec 29, 2013, 10:35:26 am »
Czy Dafne znalazła domek bo jeśli tak to chciałabym objąć WO innego podopiecznego?
Tak, Dafne jest już w nowym domku u f00tix. Jeszcze nei ma swojego wątku na forum, ale f00tix zapowiedziała, że będzie.

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10015 dnia: Marzec 29, 2013, 15:13:49 pm »
Witam! Będąc z wizytą na Śląsku zajrzałem do CH Silesia. Mają tam sklep zoologiczny w którym są, niestety, uszaki. Naliczyłem ich 11 sztuk w dwóch akwariach. Dwa z nich są ewidentnie za małe (jeden to zupełny mikrus - i  choć żwawo dokazywał to chyba nie powinien być w sklepie). Próbowałem zwrócić uwagę, ale obsługa się akuratnie ulotniła. Uszaki są niejako "na wystawie" stad duże zainteresowanie przechodniów (zwłaszcza dzieci). Boję się, że maluchy sprzedadzą się pierwsze i nie pożyją długo. Może ktoś z Was zna kogoś z lokalnych "struktur króliczych", kto zwróciłby uwagę na ten sklep. To już nie pierwszy raz jak tam byłem i wydawało mi się, że handlują zbyt małymi królikami. Pół roku temu też zwracałem na to uwagę.
PS. Przy okazji dla wszystkich ludziów i ich Uszaków: SW

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10016 dnia: Marzec 29, 2013, 15:14:10 pm »
Wesołych Uszatych ŚwiąT!!

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10017 dnia: Marzec 29, 2013, 15:22:02 pm »
Toruś kocham cie uszaku ! ;)
On jest taki słodki, taki uroczy i przepiękny....ma mordkę jak mój Buńczek, może dlatego tak polubiłam rozkoszniaka. 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10018 dnia: Marzec 29, 2013, 18:54:18 pm »
poza tym szukamy domu dla króliczki oddanej przez właścicieli do lecznicy w celu jej uśpienia. dlaczego? jej właściciele kupili ją dla dziecka, a potem okazało się, króliczka nie pozwala się brać na ręce, lubi głaskanie, ale kiedy próbuje wziąć ją na ręce strasznie drapie i...dziecko jest całe podrapane - STRASZNE. po prostu straszne
Nie powiem co mnie trafia jak czytam takie rzeczy!!!
Proponuję takim rodzicom kupić sobie najpierw trochę mózgu! I tacy ludzie maja dzieci. Ustawowo powinno im się je odbierać!


Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10019 dnia: Marzec 29, 2013, 20:53:12 pm »
ing dokładnie :brawo:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !