Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5513765 razy)

0 użytkowników i 26 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9880 dnia: Marzec 23, 2013, 15:41:21 pm »
Mioki, Pal i Simba są już w drodze do swoich domów  :przytul

dzisiaj do Azylu trafiło 2 nowych podopiecznych przecudnej urody :)

oto Czekoladuś :P

















i póki co bezimienny, błękitnooki maluch :) - Agnieszka czekam na sms-a z imieniem :P











ciągle tylko ręce :P wszyscy chcą pogłaskać królika ;)







króliki przyjechały do nas ze Złotowa  :przytul

poza tym w Azylu życie toczy się jak co dzień - ruch

do zdjęć pozuje przystojniak Toruś :)







przepiękna Balzi, która czuje się bardzo dobrze - w ostatnich dniach nie zauważyłam przekrzywionej głowy. poza tym Balzi ma teraz cudowną sierść :)





a było tak



Cherubinek i Karim :)





a kiedy Karim pije sam



Cherubinek go myje ;)



Selim jeszcze przed strzyżeniem "dekoltu" :]





generalnie wygląda pięknie :)



Aladyn podczas karmienia. jego apetyt jest marny, ale są bobki i Aladyn miał dzisiaj dużo energii :)



i gdzie to jedzenie? :P ij ta ciotka Magda ogarnia jeszcze transport Simby, a Aladyn czeka i wytyka język do obiektywu :P



dzisiaj Aladyn postanowił nawet zrobić przemeblowanie w klatce :]





mam nadzieję, że Marzyciela w pon. jednak ominie oczyszczanie ropy. dzisiaj ropy było bardzo mało, a w miejscu ran zaczyna pojawiać się sierść :)





***

powtórzę prośbę naszej MartyP - o 17 Marta zaprasza do obejrzenie teleexpresu :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 19:38:56 pm wysłana przez Ola_19 »



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9881 dnia: Marzec 23, 2013, 15:48:10 pm »
Czekoladus cudnyyyyyyy,kolorkami podobny do Maszki.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9882 dnia: Marzec 23, 2013, 15:54:29 pm »
Śliczne są oba maluchy!! A Toruś... cudo! :) A czy Czekoladuś ma kawałeczek oka na dole niebieski? Śmiesznie to wygląda! :) :) :)

Cudaki :*
WO AMIGO

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9883 dnia: Marzec 23, 2013, 15:56:06 pm »
Czekoladuś boski...
Błękitnooki boski....
Ale najbardziej boski jest Toruś - moja miłość  :zakochany:
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9884 dnia: Marzec 23, 2013, 16:12:51 pm »
Chyba oba maluszki ze Złotowa mają dwukolorowe oczka? Toruś - cudo! no i Marzyciel i Aladyn - kochane słodziaki :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9885 dnia: Marzec 23, 2013, 16:14:30 pm »
Czekoladuś jest cudowny!!   :bunny:
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9886 dnia: Marzec 23, 2013, 17:13:16 pm »
Jejku jakie one piękne!!! Obśliniłam monitor! I nie mówię tu tylko o nowych podopiecznych, a o wszystkich na zdjęciach! Olu ja już widzę te zdjęcia z metamorfozami jak wstawisz bydgoskie króliki za parę miesięcy. Przed i po. Coś czuję, że będą bardziej nie do poznania niż uszaki z Olsztyna!

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9887 dnia: Marzec 23, 2013, 17:16:27 pm »
A w ogóle to zauważyłam dopiero że obaj nowi podopieczni mają dwukolorowe oczka. Czekoladuś ma brązowe z kawałkiem niebieskiego, a bezimienny maluch niebieskie z kawałkiem brązu. Wiecie od czego to może zależeć?
Moja nauczycielka z zajęć fryzjerstwa mówiła nam, że jak ludzie mają jedno oko jednego koloru a drugie innego, to znaczy że była ciąża bliźniacza i że jeden płód wchłonął drugiego i dla tego to tak jest. Ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć...

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9888 dnia: Marzec 23, 2013, 17:28:20 pm »
No to niezłą bujdę wam wciskała :P
Te króliczki mają różnobarwność tęczówek po prostu :)
"Różnobarwność tęczówki (łac. heterochromia iridis) i różnobarwność tęczówek (łac. heterochromia iridum) – zaburzenia rozwoju, polegające na różnicach w rozmieszczeniu barwnika w obrębie różnych obszarów tęczówki jednego oka bądź różnym zabarwieniu tęczówki jednego i drugiego oka.

Ta drobna wada wrodzona występuje zarówno u ludzi jak i u zwierząt, jako izolowana cecha dysmorficzna albo składowa zespołów wad wrodzonych."

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9889 dnia: Marzec 23, 2013, 17:38:35 pm »
Hehe Tak myślałam że to głupota :D To jej niby jakaś jej koleżanka Pani Biolog powiedziała  :hahaha

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9890 dnia: Marzec 23, 2013, 17:39:39 pm »
gratulacje dla obu  :D :hahaha:

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9891 dnia: Marzec 23, 2013, 17:39:46 pm »
Deedee jak zabieralismy Czekoladusia to też myslałam że cos jest nie tak z jego oczkami ,jedno szczęście że to normalne :)
Czekoladuś nadal troche  pokichuje,katarek wyleczony ale kichanie zostało
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9892 dnia: Marzec 23, 2013, 17:46:59 pm »
emilia...nie, z ich oczami wszystko ok. Tak czasem po prostu u zwierzaków bywa. To samo jest przecież u psów - często widzi się husky z jednym okiem brązowym a drugim niebieskim prawda? :) Wg mnie takie wielobarwne oczy tylko dodają zwierzakom uroku  :zakochany:

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9893 dnia: Marzec 23, 2013, 17:59:52 pm »
Patrząc na zdjęcia Aladyna odnoszę wrażenie że brak oczka mu nie przeszkadza :) a dwa nowe cudaki są śliczne
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9894 dnia: Marzec 23, 2013, 17:59:56 pm »
tak dwa  różno barwne oczka rozumiem ale chodzi o te nierówne barwy na jednym oczku
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9895 dnia: Marzec 23, 2013, 18:05:13 pm »
emilia, tak jak napisała Deedee to wielobarwność, która czasami występuje u królików ;) wśród olsztyniaków też mamy takie przypadki. mój Kubuś vel. Strachajło również miał wielobarwną tęczówkę, ale ta wielobarwność pojawiła się z czasem - pewnego dnia okazało się, że jego dotychczas błękitna tęczówka, jest częściowo brązowa ;)

jakiś czas temu u doc był królik z różnobarwną tęczówką, którego jakiś wet. w Toruniu leczył z tego powodu sterydami, a efekt był tylko taki, że królik dostał grzybicy :]

Aladyn jest bardzo bardzo dzielny. zabieg amputacji oka jest zabiegiem bardzo bolesnym, ale myślę, że jak tylko wszystko się zagoi, będzie czuł się znacznie lepiej. przed chwilą otrzymałam nawet wiadomość od doc z pytaniem jak się czuje Aladyn :)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9896 dnia: Marzec 23, 2013, 18:06:16 pm »
emilia....mogą być właśnie dwa różnobarwne oczka albo w jednym oku różne kolory :) na tym polega heterochromia tęczówek :)

Ola_19....żartujesz? Ktoś chciał leczyć zdrowe oczy sterydami?  ;| :?:

Offline Camonka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9897 dnia: Marzec 23, 2013, 18:10:29 pm »
'Czekoladka' jest przecudny, nie widziałam jeszcze królika i takim kolorze sierści.  :icon_rolleyes

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9898 dnia: Marzec 23, 2013, 18:12:21 pm »
niestety nie żartuję :]

Camonka, tak jak słusznie zauważyła Sonia, jedynym królikiem z Azylu o podobnym umaszczeniu jest nasza Masza - może w tym tyg. uda mi się ją zresztą odwiedzić :) generalnie wpadłyśmy w zachwyt, jak zobaczyłyśmy Czekoladusia :) dla mnie to cudo ma w sobie coś z Balzi i Torusia ;)



Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9899 dnia: Marzec 23, 2013, 18:14:09 pm »
emilia, tak jak napisała Deedee to wielobarwność, która czasami występuje u królików oczko
dobrze wiedziec na przyszłość  :DD

Ola a nie wydaje Ci sie że ten drugi ma cos w sobie z Olsztyniaków?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !