Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5351399 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10060 dnia: Kwiecień 02, 2013, 11:29:40 am »
Tak Ja też :P Rudasku KOCHAM CIĘ ! :zakochany:  :heart

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10061 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:40:10 pm »
Rude cudo.

Offline Ailiszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
    • moje serduszka Kubuś i Buba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10062 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:11:53 pm »
rany boskie jaka ona piękna :heart
dokładnie to samo miałam na mysli

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10063 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:29:48 pm »
niestety dzisiaj zaczynamy od złych wiadomości

Tufi :( - chociaż robi normalne bobki, z jelitami nie jest ok. wenflon i dożylny metronidazol.
stan jelit Tufiego może mieć ze zmianami ropnymi w jego organizmie, które postępują. w miejscu po ostatnim czyszczeniu ropy jest ok, ale  niestety po drugiej stronie szczęki zaczyna tworzyć się ropień. w zasadzie to była pewnie tylko kwestia czasu - ropa w organizmie królika może roznosić się albo poprzez kość, która u Tufiego 6 miesięcy temu była totalnie zniekształcona albo przez układ krwionośny. w tej chwili musimy go ustabilizować. wchodzimy z antybiotykami, dalej oczyszczamy, karmimy na siłę (Tufi schudł 10 dag od czwartku) i za jakiś czas zanim utworzy się duży ropień usuwamy zęby po lewej stronie.

Kurt :( - ropień przeszedł przez kość i utworzył się między nosem a okiem. Kurt jest już po bardzo nieprzyjemnym zabiegu. od jutra oczyszczanie miejsce po zabiegu. wygląda to dość drastycznie. może tutaj mimo wszystko nie będzie jednak tak źle.

Franklin - Kasia na pewno napisze co z naszym bohaterem  :przytul

Pączuś - bardzo duża nadwaga - ogromne wole z tłuszczakami, ale poza tym ok. przed nami dieta, a w przyszłości przy okazji kastracji zrobimy porządek z tym potężnym wole, bo kiedy nasz pączek schudnie, będzie się potykał o to wole :]



















Aladyn jest bardzo spokojny, łagodny, króliczy Anioł. Aladyn, u którego nadal występują zaburzenia neurologiczne, czeka na tymczasowego opiekuna w Toruniu bądź w okolicy.





Karima z Aladynem łączy wiele - podobne problemy zdrowotne, jak również usposobienie.









***





jak widać Fusik w końcu zaczął rosnąć :)





Truli, która jest już po sterylizacji, ostatnio mocno "gwiazdorzy" :)













na zdjęciach przedstawionych powyżej widoczne są prezenty, które uszaki z Azylu otrzymały dzisiaj od Pani Dominiki - dziękujemy :bukiet

***

wykastrowany przystojniak Sky, który czeka na swój DT lub DS  :bukiet



urocza Tinky, która po kilku dniach świątecznej przerwy, dzisiaj wróciła do swojego domu tymczasowego  :przytul







***

mimo kilku smutnych informacji, jak zawsze mamy również garść dobrych. w najbliższych dniach kilka królików z Azylu powinno trafić do DT i DS. coraz więcej osób dowiaduje się o Azylu i to nas najbardziej cieszy...w najbliższych dniach czeka nas również bardzo miła niespodzianka, prawda MartaP? :)  

wątpię, aby do Azylu kiedykolwiek wróciły dni "spokoju". Azyl już zawsze będzie chyba miejscem małych cudów i schronieniem dla tych, którym możemy pomóc tylko na chwilę. czasami - jak w przypadku Pachino - to wydaje się - to jest walka z wiatrakami, codzienna troska o to, aby żadnemu królikowi niczego nie zabrakło i aby takie dni jak dzisiaj dodawały nam mimo wszystko siły.

w Hospicjum dla Kotów Agn w tej chwili przebywa ponad 40 kotów, w tym koty, które ostatnio trafiły do Agn w tragicznym stanie.

http://kocie-hospicjum.pl/  

wśród nas jest na pewno również wielu wielbicieli kotów. pamiętajcie o Agn i Hospicjum  :przytul

***

Agn, pozwolę sobie wykorzystać cytat, który dawno temu utkwił mi w pamięci i uświadomił mi sens tego "wszystkiego" i zawsze dodaje sił w tych gorszych chwilach i punktach krytycznych - dla kotów, dla królików z Azylu

"Trzymałem umierających za rękę. Oni mówili coś do mnie, ja do nich, zupełnie się nie rozumieliśmy. I mnie, i im, było jednak jakoś lżej."
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2013, 21:37:53 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10064 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:35:27 pm »
w kocim hospicjum ponad 40 królików?:) no nieźle Agn dowaliłyście roboty:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10065 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:38:30 pm »
przepraszam hospicyjne koty - trudno wyzwolić się od królików ;)  już poprawiłam



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10066 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:41:19 pm »
hihi a po co sie wyzwalac:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10067 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:49:59 pm »
Cieszę się, że te Pączusiowe zgrubienia to nic poważnego, bo miałam bardzo złe przerzucia. A wiadomo w jakim stanie są jego narządy wewnętrzne?
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10068 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:09:00 pm »
Ostatnie zdjęcie Tinky jest cudowne :D

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10069 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:22:05 pm »
Mój Tufinek kochany  smutny_krolik- ech wstrętne choróbsko!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10070 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:30:27 pm »
Jakie śliczne zdjęcia ma Pączuś vel Siwy Dym ;)
Franklin ma nadal stan zapalny w nosie, choć w miejscu ropnia na szczęście nie ma wznowy. Inhalujemy małego, zapuszczamy do nosa sól morską dla niemowląt (właśnie przed chwilą wykichał po niej okazałego gluta :P), podajemy Bactroban. Miejmy nadzieję, że się chłopak w końcu ogarnie i wyzdrowieje  :krzywy2
Kurt miała dziś podobny zabieg jak miał Franklin tydzień temu  :/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10071 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:37:51 pm »
Olu razem z paką od TIVO powinna przyjść również jakaś mała drobnostka ode mnie, w związku z nagrodą pocieszenia z konkursu, prosiłam aby przesłano ją do Azylu a nie do mnie ;)

A co do uszaczków to pięknieją w oczach. Pączuś jest przesłodki!!  :zakochany: Nawet te jego wały są śliczne :D hee
A Olsztyniaki co rusz zaskakują swoją urodą.
Bardzo mnie cieszy fakt, że coraz więcej maluchów znajduje nowe domki :)

Pozdrawiam azyl wraz z moją trójcą uszatych   :onajego

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10072 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:10:34 am »
Razem z paką od TIVO przyjdą trzy paczuszki, które zostały przekazane dla Azylu od:

PippiLotty :bukiet
majki44kc :bukiet
ing :bukiet

Dziewczyny jesteście kochane :*
WO AMIGO

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10073 dnia: Kwiecień 03, 2013, 16:45:27 pm »
Nie mogę już modyfikować, strasznie przepraszam, ale zapomniałam o zuzi11 która również przekazała swoją paczuszkę dla Azylu :) Zuziu :bukiet
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10074 dnia: Kwiecień 03, 2013, 17:51:37 pm »
Kurczę, biedny Tufi, biedna Kurt :( Mam nadzieję, że kolejną bitwę też stoczą zwycięsko!
Cieszę się, widząc Pączka i na wieść, że to wole to jednak nic takiego. Pączuśku, chudnij i szukaj domku :*

Patrzę na uszaki z marcowej interwencji i ich nie rozpoznaję - Aladyn i Karim są przepiękni!!!

Franklin, kartoflaczku kochany, zdrowiej pięknie, ku chwale azylu i radości wszystkich forumowych ciotek :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10075 dnia: Kwiecień 03, 2013, 18:27:10 pm »
Ja też trzymam kciuki za wszystkie azylowe chorowitki. Dobrze ze moje uszaki zdrowe. 8 miesięczny Kubuś waży 2.20 już koniec wzrastania więc powinien stanąć z wagą. Póki co kręgosłup i zebra dobrze wyczuwalne więc pani wet nie zaleciła jeszcze diety. Kontrola za miesiąc i jak jeszcze przybierze to wtedy dietka.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10076 dnia: Kwiecień 03, 2013, 20:58:03 pm »
Tufi jest niesamowicie dzielny. dzisiaj był aktywniejszy niż przez ostatnie dni . rano bez problemu udało mu się podać dożylnie leki. cierpliwie zniósł wszystkie 'zabiegi', oczyszczanie rany, karmienie - pięknie zjadł papkę. popołudniu zaczął też jeść rodicare i pochłonął sam miskę herbi care.



bardzo dzielna jest również nasza Kurt. w nocy jadła herbi care. jest dość aktywna i tak jak Tufi cierpliwie znosi wszystkie zabiegi.

***

Sky jest wykastrowanym, łagodnym, niezwykle przyjacielskim i kulturalnym panem ;) (kuwetę opanował do perfekcji)







Truli jest wyjątkową króliczką - charakterną, odważną, towarzyską. idealna kandydatka na wspaniałego króliczego przyjaciela :)







/img]









przez pewien czas Truli była dość terytorialna, ale w tej chwili mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że taka nie jest ;) bardzo ładnie korzysta z kuwety, uwielbia odpoczywać na krześle i jest bardzo pozytywnie nastawiona do innych królików. już kilka razy widziałam, jak podchodząc do drugiego królika, rzuca się na bok i śpi. dzisiaj Truli odnalazła Karima, który skrył się na pudle z karmą, myła go po pyszczku, a potem położyła się obok niego.







Karim niestety dzisiaj bardzo wyraźnie bujał się z jednej strony na drugą. ma cudowny charakter i tak jak Aladyn po prostu rozczula. dla chłopaków szukamy DT w Toruniu  oraz wirtualnych opiekunów :bukiet

Eddie jest króliczym świrem ;) żałuję, że nie udało mi się nagrać jego kultowej akcji z kuwetą, ale kilka osób miało okazję to zobaczyć.
Eddie uwielbia kuwety. kiedy biega i natknie się na jakąś kuwetę na podłodze, wchodzi do niej, przekopuje żwirek, a następnie rzuca się na bok i tarza w kuwecie :] (a inny sprzątają :P)







jego kumpel Bailo też ma fajny króliczy charakterek ;)





poniżej z koleżanką Tadeą



oto nasza bydgoska gwiazda :)











i jej do niedawna towarzysz niedoli Salim





a naszemu Salimowi wyrastają już rogi :P



mamy też rodzinny obrazek - olsztyńska familia przy wspólnym stole :P

Truli, Bonsai i Eddie;)





***

Marzyciel wyrasta na bardzo charakternego uszaka ;) w klatce udaje anioła, ale poza? zaczyna rozstawiać towarzystwo po kątach. jest uroczy na tych swoich cienkich łapkach ;)

***

dzisiaj do nowego domu w Bydgoszczy trafił Filon  :bukiet Filon pod wspaniałą opieką Weroniki  :przytul schudł już 65 dag (waży teraz 3,05 kg), jeszcze kilkadziesiąt dag i osiągnie prawidłową wagę ;)

jutro do Azylu trafi nowy królik z Torunia oddany z powodu alergii u dziecka. czekamy też na króliczkę z Koszalina, o której kiedyś wspominała szpaqus  :przytul mała dostanie szansę na nowe życie, już nie tylko w zamknięciu jak dotyczas :/

***

w zw. z tym, że w najbliższych dniach znowu czeka nas kilka zmian osobowych w Azylu, chciałabym prosić o wsparcie Azylu w postaci transporterów. z uwagi na dużą rotację - w tym liczne wyjazdy królików do różnych miast oraz coraz większą (i oby tak dalej ;)) liczbę domów tymczasowych, wciąż potrzebujemy dodatkowych transporterów  :bukiet



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10077 dnia: Kwiecień 03, 2013, 21:10:50 pm »
A ja że tak spytam...czy data 3.05. jest już oficjalnie Dniem Otwartym w Azylu czy jakiś inny termin jednak planujecie?

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10078 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:08:45 pm »
Ruda jest cudna zawsze mi się podobała... :) ale ja lubię duże króle jak np. Femur  on z resztą też mi serce ukradł xD

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10079 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:17:07 pm »
Unkasowa Femurro urósł całkiem ładnie :)... Na ostatniej wizycie u weta ważył 3,5 kg :D ale myślę, że jeszcze trochę go przybędzie :P.