Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5351440 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9900 dnia: Marzec 23, 2013, 18:16:52 pm »
taaak, pierwsze słowa Magdy jak weszła do Azylu z królikami brzmiały, że to jeden z olsztyniaków :P



Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9901 dnia: Marzec 23, 2013, 18:18:41 pm »
no własnie tak też jej mówiłam :jezyczek: ale sliczny jest :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9902 dnia: Marzec 23, 2013, 18:19:21 pm »
Zgadzam sie z powyższymi wypowiedziami uszaki ze Złotowa przecudne. A Czekoladuś naprawde nietypowego umaszczenia.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9903 dnia: Marzec 23, 2013, 18:23:14 pm »
zaczynam myśleć że niektórzy weci to naprawdę jakieś oszołomy a nie lekarze ;| :/

No ale...niektórzy nie studiują tego kierunku z miłości do zwierząt, więc się nie ma co dziwić że żadnego pacjenta nie wypuszczą z lecznicy i nie przyznają się do tego że nie potrafią leczyć jakiegoś gatunku.
Dlatego szacunek dla takich weterynarzy którzy potrafią powiedzieć wprost "Nie leczę królików, mogę go Pani zaczepić, przyciąć pazury czy zęby, ale leczenia się nie podejmę". Tak zrobił mój zaufany weterynarz, który od lat zajmuje się moim psem i kiedyś kotami. Powiedział mi wprost - Karolina...zaszczepić Ci mogę, ale leczyć? Pojęcia o tym nie mam. W razie co to będę dzwonił do Ciebie ;)".
Mało który wet się umie zdobyć na taką szczerość.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 18:30:15 pm wysłana przez Deedee »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9904 dnia: Marzec 23, 2013, 18:47:43 pm »
Hugo wspaniały :D







Hugo przygotowuje się, żeby wejść na kolana ;)



i jest! :)





***

a Rusłan życzy miłego sobotniego wieczoru :D




Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9905 dnia: Marzec 23, 2013, 18:48:58 pm »
i wzajemnie Rusłanie:)
ps Hugenot jest rozkoszny:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Justyna91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Lili <3
  • Za TM: Mój Skarb... Rudzielec. 16.12.2012.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9906 dnia: Marzec 23, 2013, 19:06:22 pm »
Orsay jest już w nowym domu, jakieś pół godziny temu przekazałam ją nowym opiekunom :)
 

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9907 dnia: Marzec 23, 2013, 19:38:43 pm »
o proszę :) moja Tośka już w domu - powodzenia mały helikopterku  :onajego

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9908 dnia: Marzec 24, 2013, 00:24:57 am »
Króliczki bardzo wypiękniały sa przepiękne po strzyżeniu wyglądają jak owieczki cudny widok .
Zuzia z Momciem śliczności to chyba przeznaczenie. :przytul
Czekoladuś jest maści havana jest mało spotykaną i bardzo pożądaną przez hodowców maścią  prawdziwy rarytas.
MartaP widziałam cię z tym małym słodziakiem w Teleexpresie super , Tiga i Voxu byli bardzo zainteresowani maleństwem od razu cię poznałam i nie wiedziałam wcześniej ,że będziecie nie wiem tylko jak to się stalo ,że masz szaraczka bo bylam u rodzinki i był straszny harmider .

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9909 dnia: Marzec 24, 2013, 00:34:18 am »
Zajączek został znaleziony przez Aeroklub w Poznaniu. Siedział gdzieś przy pasie startowym czy coś w tym stylu, sama dokładnie nie wiem :) Teraz szukam mu domku i mam baaardzo nadzieję, że jedna dobra dusza (a nawet dwie) zgodzi się go przyjąć :)
WO AMIGO

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9910 dnia: Marzec 24, 2013, 00:39:31 am »
Jest tak słodki ,że ze znalezieniem domku chyba nie będzie problemu powodzenia
Piękne te twoje króliki

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9911 dnia: Marzec 24, 2013, 08:40:23 am »
Wiola17-2003 - dziękujemy też uważam że to przeznaczenie :*
Pani Olu czy Momciu może przebywać z drugim królikiem bez obaw że go zarazi ? :D

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9912 dnia: Marzec 24, 2013, 08:49:20 am »
Ja też mam heterochromie. Jedno oko zielone z brązową plamą, ale bynajmniej chora nie jestem :P
Czekoladuś jest cudowny i niespotykany jak Ruda. Trochę czasu w azylu i będzie jeszcze piękniejszy :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 09:00:40 am wysłana przez Ko_meta »

Offline Margol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9913 dnia: Marzec 24, 2013, 14:04:58 pm »
a co z tym króliczkiem co był wczoraj u Konrada? taki biały w beżowe plamki (widzieliśmy go w gabinecie,jak byliśmy z Truśką na szczepieniu)
był bardzo grzeczny i spokojniutki a Truśka na niego tupała...

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9914 dnia: Marzec 24, 2013, 14:15:00 pm »
Hugo jest sliczny :) i jak słodko pcha sie na kolana :) cuuuuuuddddoooooowny :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9915 dnia: Marzec 24, 2013, 18:00:39 pm »
No i jest, przyjechała do mnie Pusia z Braniewa :) Od razu mówię - dziewczynka (przynajmniej na moje oko) cud malina  :heart jest po prostu obłędnie umaszczona i owłosiona  :bunny:
Historia Pusi wygląda mniej więcej tak że jej dotychczasowy właściciel wyjechał do Afganistanu czy też Iraku (tu są małe nieścisłości) i oddał królika pod opiekę znajomym, no ale znajomi mają kota i nie bardzo im królik w domu pasował do kompletu, gdyż kot jakiś mało przyjacielsko nastawiony do mniejszych braci  :nunu
Także z wielką ulgą przystali na znalezienie Pusi domu dzięki pomocy SPK no i tak właśnie dzięki pomocy p. Ewy  :bukiet Puśka przyjechała z Braniewa do Olsztyna. Po Świętach będziemy myśleć nad jej dalszym losem.
Na pierwszy rzut obcięłam dziewczynie pazury...były koszmarnie długie i poskręcane, nie wiem jak ona chodziła normalnie   ???
Jest też nieźle pokołtuniona i w okolicy omyka...no ciut nad nim ma wyłysienia, nie ma tam strupów...jest po prostu blada skóra bez włosów. Trzeba będzie to sprawdzić. Siekacze wydają się ok, może górne ciut za bardzo zachodzą na dolne, ale bez tragedii większej - już zaczęła podskubywać siano. Sierścią się zajmę może jutro lub pojutrze, jak mała ochłonie po dniu pełnym wrażeń :)
A teraz zdjęcia poglądowe uszatego kudłacza  :zakochany:



P.S troche mi to imię nie pasuje do tak oryginalnej urody....co myślicie o zmianie na Hippie?  :&gt;
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 18:04:21 pm wysłana przez Deedee »

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9916 dnia: Marzec 24, 2013, 18:23:32 pm »
Hippie brzmi super  :brawo: i pasuje jak ulał  :hura:

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9917 dnia: Marzec 24, 2013, 18:29:23 pm »
No jak ją zobaczyłam to pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że wygląda jak hipiska :P Więc Hippie myślę że brzmi fajnie ;)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9918 dnia: Marzec 24, 2013, 20:27:35 pm »
2 uszatki, które przyjechały do nas wczoraj są naprawdę przepiękne - mam nadzieję, że nie będą długo czekać na swój nowy dom :)) Imię Czekoladuś oczywiście zostaje ;-) A maluszek błękitnooki czeka na propozycje :)

Justyna91 bardzo dziękujemy za pomoc w transporcie Orsay, Gosi dziękuję za jej przechowanie w Warszawie a Martynie z Białegostoku za jej przygarnięcie  :przytul:

Margol uszatek, który był wczoraj u Konrada to Swich który od rana nie chciał nic jeść i pić - Pani Małgosia u której mały jest na DT bardzo szybko zareagowała i dała znać, że coś się dzieje - był to początek zapalenia jelit, gdyby nie dostał leków mogłoby się skończyć źle :( Dzisiaj Swich czuje się już świetnie, ma wspaniały apetyt i bobkuje za dwóch :D

DeeDee dziękuję za przejęcie Hippie - świetnie imię  :lol Mała jest pod opieką Fundacji "Azyl Dla Królików" - nie SPK - ale to taki drobiazg ;-)

Wczoraj aż z Krakowa przyjechała Marta - która adoptowała Simbę :) Przy okazji zabrała też Mioki i Pay do ich nowych domów w Łodzi i okolicach :) Marta dziękuję Ci za pomoc i za wczorajszą bardzo miłą wizytę - mam nadzieję, że spodobała Ci się toruńska starówka :))

Z nowego domu pozdrawia też Pajero:







Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9919 dnia: Marzec 24, 2013, 20:36:26 pm »
No tak Hippie jest pod opieką Fundacji...ale że rzecz się dzieje poprzez forum SPK to jakoś tak wyszło ;) to już w sumie najmniejszy problem.
Informacje sprzed chwili....dziewczyna lubi przemeblowywać klatkę  :niegrzeczny, babka lancetowata jej w ogóle nie rusza a kuweta to niezidentyfikowany obiekt przeszkadzający w klatce  :zaczepia: więc nauka korzystania z wychodka przed nami  :]
Ale jest jeden plus! Lubi się czesać, bez protestu dała wyczesać sierść i z grubsza usunąć większe kołtuny. Nie chcę jej golić na łyso bo sierść jest ogólnie w dobrym stanie, więc systematycznie będę wyczesywać co się da a większe kołtuny wycinać :)