Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5332264 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9800 dnia: Marzec 19, 2013, 20:00:50 pm »
ysmay w mailu z 12 marca napisałam co Pocahontas lubi tzn. co je itd. :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9801 dnia: Marzec 19, 2013, 20:57:30 pm »
Atilka przyjechała do Azylu 29 września 2012 r. niestety była z nami tylko kilka miesięcy. odeszła wczoraj wieczorem :(

Atilka trafiła pod naszą opiekę jako 9-letnia króliczka. okazało się, że jest ciężko chora. miała ogromne guzy nowotworowe przy macicy. już wtedy wiedzieliśmy, że istnieje duże ryzyko przerzutów, chociaż jednak wierzyliśmy, że jej się uda...w grudniu opiekę nad Atilką przejęła Daria  :przytul po kilku tygodniach pobytu w domu tymczasowym, Pani Ania postanowiła podarować Atilli dom. niestety u naszej seniorki pojawiły się przerzuty - jak się okazało nieoperacyjne guzy nowotworowe na jamie otrzewnej.
wszyscy mieliśmy nadzieję, że mimo wszystko Atilka dostanie więcej czasu :( ale wczoraj zasnęła...

przez kilka miesięcy to Azyl był jej domem i myślę, że wszyscy zapamiętają Atilkę właśnie taką



































Pani Aniu dziękujemy za to, że dzięki Atilka chociaż przez kilka tygodni miała prawdziwy dom  :bukiet

Daria, joac  :przytul

***

niestety u Marzyciela wkraczamy z nowymi lekami. wczoraj podczas wizyty udało pobrać się niewielką ilość moczu (to się nazywa złośliwość królicza ;)), który był bardzo gęsty. badanie moczu wykazało ph ponad 9 oraz co najgorsze obecność białka. badania krwi teoretycznie wykluczyły problem z nerkami (będziemy je za jakiś czas powtarzać), dlatego w tej chwili przyjmujemy zapalenie pęcherza, a to oznacza 3 razy dziennie furagin i oczekiwanie na efekty. poza tym Marzyciel będzie musiał na siłę przyjmować dodatkowe płyny, ponieważ zdecydowanie za mało pije (podobnie jak Aladyn, Cherubin, Karim).
w czw. zabieram do doc pozostałe uszaki z Bydgoszczy i badamy mocz :/ oby to wszystko było tylko efektem warunków w jakich żyły oraz fatalnej diety.
Marzyciel póki co nie jest zainteresowany spacerami. widać, że stan jego łapek powoduje u niego duży dyskomfort, ale poczekamy na lepsze czasy :)

Abigail czuje się trochę lepiej - psychicznie również. z trudem...ale odważyła się zjeść przy mnie kawałek jabłka :)



















Karim jest przeuroczym uszakiem, bardzo łagodnym, spokojnym. poniżej wrzucam link do filmiku, na którym widać jak się czasami zachowuje.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aVv-ULUcVxM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aVv-ULUcVxM</a>





***

























Karim w swoim królestwie :)









z Cherubinem :)



Salim jest coraz bardziej otwarty w stosunku do ludzi. już nie siedzi całymi dniami wciśnięty w kuwetę. leży rozluźniony, zadowolony. podchodzi do człowieka :)











Aladyn przed zabiegiem...(strzyżenia również :])







przepiękna Dalila - w piątek wpadnie we fryzjerskie ręce :P





Cherubinek to jest niezłe ziółko ;) za jakiś czas będzie ustawiał "Azyl" w szeregu :]







***

stan Nelly jest stabilny. wylew w oku nie pogłębia się, ale mamy e.c. i przed nami na pewno jeszcze długa walka :/

Joel miał badanie moczu i wszystko jest w porządku :) w tym tyg. zostanie wykastrowany :)

dzisiaj Orsay wyjechała z Torunia - Gosiu dzięki za to, że zaopiekujesz się małą w Warszawie (w weekend Orsay kontynuuje podróż do Białegostoku :))
tym samym nasza Velma opuściła Azyl i jest już w swoim fantastycznym DT - Dagmara  :przytul



Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9802 dnia: Marzec 19, 2013, 21:09:40 pm »
Atilko :(  :swieca:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9803 dnia: Marzec 19, 2013, 21:15:04 pm »
Atilka :( Myślałam dziś o niej, zastanawiałam się, ile jeszcze życia los jej podaruje - niestety nie było go dużo :( Wiem, że przez ostatni czas miała dom, że fakt, że trafiła do Azylu, był dla niej wygraną na loterii. Ale... nie mogę się pogodzić, że to tak krótko, że życie bywa takie złośliwe, że gdy starszy uszak już znajdzie kochający dom, to dopada go jakieś ohydne choróbsko :( Tak nie powinno być, to nie fair :(
Atilko, piękna króliczko o bardzo mądrych oczach  :swieca:
Pani Aniu - dziękuję i bardzo współczuję straty tej wspaniałej dziewczynki... Ale po Atilce został ślad, prawda? jej synek, Mały Książę, kica nadal w DS w Wawie, prawda?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9804 dnia: Marzec 19, 2013, 21:24:12 pm »
Atilka kicaj zdrowa z uszakami i pozdrów mojego Gizma za TM :(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9805 dnia: Marzec 19, 2013, 21:39:21 pm »
[ * ] :(  :swieca: :swieca:


Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9806 dnia: Marzec 19, 2013, 21:43:21 pm »
Atillka maluszku
  • kicaj sobie słoneczko do woli za TM  :swieca: wiele radości dla Ciebie.:bukiet  smutny_krolik

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9807 dnia: Marzec 19, 2013, 22:56:23 pm »
Atilka bądź wesolutka za TM!!  :swieca:

Abigail- jak cudownie patrzeć jak te uszaczki powoli zabierają się za normalne jedzonko!  :brawo:

Co do Karima, to to są objawy zaburzeń neurologicznych Olu tak? Kiwa się biedactwo :(

A kiedy Alladyn będzie miał amputowane oczko?
***
Bardzo mnie cieszy że Orsay i Velma znalazły swój domek! Zdrówka dla was maluchy!!

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9808 dnia: Marzec 19, 2013, 23:15:36 pm »
biedna Atilka:(
Olu coś o takim badaniu moczu wiemy- oto wynik piccoli z 2.11.2012 przy bardzo rozwodnionym moczu (poprzedzającego wieczoru wypiła 0,8l) tylko ze u nas były jeszcze kamole w formie piasku i 3 wredne bakterie których byc nie powinno w pęcherzu


Uploaded with ImageShack.us

da radę to zaleczyć a jak wyszly badania krwi Marzyciela?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9809 dnia: Marzec 19, 2013, 23:20:11 pm »
 Tak mi przykro  :(
Biedactwo taka kolej rzeczy ale te kila miesięcy to były piękne chwile dla Alitki uświadamiam sobie ile uszaczków niestety nie doczeka takich cudownych chwil kiedy są obdarzone  tak wielką miłością i zainteresowaniem jakich ona doświadczyła.
Kicaj maleńka za tęczowym mostem. :swieca:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9810 dnia: Marzec 19, 2013, 23:35:35 pm »
badania krwi -o o dziwo - na szczęście :) wyszły pozytywnie - inaczej od razu postawilibyśmy na problem nerkowy :/, ale będziemy musieli je jeszcze powtórzyć. zobaczymy za kilka dni jak sytuacja się zmieni i chyba dodamy dodatkowe parametry.

ilość króliczych rekonwalescentów w Azylu obecnie przyprawia o ból głowy/ o zawroty na pewno w dzień i w nocy :] ...a my czekamy na kolejnych podopiecznych...to, że dużo się dzieje na każdej możliwej płaszczyźnie, to mało powiedziane ;)

zapraszamy wszystkich do wirtualnych adopcji królików z Azylu - WO szukają m.in. uszaki z bydgoskiej interwencji  :bukiet
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.360.html

na dobranoc...:) Taja pozdrawia z DS :)










« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2013, 23:41:36 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9811 dnia: Marzec 20, 2013, 08:07:32 am »
Atillka...byłam pewna, że pozostało jej jednak nieco więcej czasu. Była jedną z tych, które szczególnie zapadły mi w serce i pamięć.

Tajka - królowa na włościach. Jak dobrze wiedzieć, że jest już spokojna i prezentuje stópki :)
Tak sobie na nią patrzę i już wiem co mnie tak w niej dodatkowo porusza. Ona mi przypomina moją Tosię, tylko jest dużo bardziej pusiata:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 09:26:21 am wysłana przez ing »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9812 dnia: Marzec 20, 2013, 08:52:58 am »
Atilka biedactwo :roza:

Taja brawo szczęśliwa królinko  :doping:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9813 dnia: Marzec 20, 2013, 17:37:35 pm »
Piękna Taja! Ma cudowną urodę ta królinka!

Offline sharon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9814 dnia: Marzec 20, 2013, 18:09:43 pm »
Atilka

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9815 dnia: Marzec 20, 2013, 18:30:26 pm »
dziś ostatni dzień, kiedy możecie zakupić wielkanocne karteczki ręcznie robione przez krakowskie Spontany i wspomóc małopolskie i warszawskie króliczki :D ZAPRASZAMY :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15411.0.html
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9816 dnia: Marzec 20, 2013, 20:48:32 pm »
Aladyn jak widać z lekkim przechyłem w bok :/ najprawdopodobniej jutro czeka go ciężka operacja :( mam nadzieję, że wszystko skończy się "tylko" na usunięciu oka i Aladyn szybko dojdzie do siebie.
póki co Aladyn jest bardzo spokojnym i wyciszonym królem.







dzisiaj Marzyciel wypił więcej wody. jego mocz jest bardzo gęsty - i tak jak chociażby Abigail/chłopaków specyficznie barwi się na podkładach. jutro zobaczymy co z moczem pozostałych i czy u nich też nie trzeba będzie wejść z lekami :/
Marzyciel to taka sierotka, kiedy bierze się go na ręce.
dzisiaj siedział w taki sposób jak niżej z podwiniętymi przednimi łapkami. jest kochany. nigdy się nie kładzie, tylko siedzi "na kurkę".



Salim jest coraz bardziej wyluzowany - śpi na boku, tak jakby odsypiał miesiące i lata bezsenności ;)

piękna i delikatna Dafne :)



przystojniak Ninja, który szuka DT lub DS  :bukiet







Hugo - jutro bądź w pon. idziemy do doc na kontrolę, spr. przede wszystkim stan jego oka - ostatnio rozmawialiśmy o tym, że niewykluczone, czy w przyszłości nie trzeba będzie go amputować, żeby nie rozwinęło się tam nic więcej.
Hugo jest niesamowicie towarzyski. uwielbia rozpakowywać zakupy...nie można przy nim położyć żadnej reklamówki na podłodze, ponieważ od razu do niej wchodzi :] nienawidzi momentu, kiedy muszę go zamknąć, ale nie reaguje już długim atakiem obrotów wokół własnej osi ani odbijaniem się na wszystkie strony.
dla Hugo szukamy domu tymczasowego lub stałego w Toruniu lub w w okolicy. potrzebuje towarzystwa człowieka i dużego zainteresowania. jest kontaktowy i uroczy :)



do usłyszenia jutro  :przytul



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9817 dnia: Marzec 20, 2013, 20:55:53 pm »
ach ten Hugotek..czaruś z niego straszny:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9818 dnia: Marzec 20, 2013, 20:57:05 pm »
Hugo... cóż za cudak :*
A jak tam Taurusek? :)
WO AMIGO

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9819 dnia: Marzec 20, 2013, 20:59:27 pm »
Pięknota moja kochana :* Huguś :*