Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281014 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12940 dnia: Sierpień 16, 2013, 11:08:54 am »
Dokładnie, nawet mamy zgodę żeby tam sprzedawać rzeczy - jednorazową zgodę o która nie trzeba co chwilę występować ;-)

Tak wiec zapraszamy serdecznie do licytacji wspaniałego domku od Rene  :bukiet

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12941 dnia: Sierpień 16, 2013, 20:59:12 pm »
Co to czas robi z człowi....tfu! Królikiem :niegrzeczny




Takie ło "cuś" wyrosło z Jagodników, które za 3 dni kończą rok!  Urodziny spędzą z trawą pod pampuchami i wiatrem we włosach :P
Z tej okazji przyszliśmy nawiedzić toruński wątek, pozdrowić Was wszystkie i zaprosić do Jagodniczego wątku na wspólne suszenie ząbków :lol
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14805.1520.html

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12942 dnia: Sierpień 16, 2013, 21:10:05 pm »
Jagodniczki pięknie wyrosły :D
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12943 dnia: Sierpień 16, 2013, 22:10:56 pm »
Suzy, dziękujemy za zdjęcie naszych Jagodzianek  :przytul

dzisiaj Majeranek i Lubczyk nie byli dla nas łaskawi. Majeranek popołudniu był niewyraźny, ale na szczęście po dodatkowych lekach wieczorem zrobił ładne bobki. Lubczyk dzisiaj nie ma apetytu od rana. pod presją jadł rodicare, ale chyba tylko dlatego, że przy okazji mógł gryźć strzykawkę. wieczorem temp. bez zarzutów - 39,4 st. rano wizyta u doc. jutro mijają 2 tyg. odkąd cała siódemka przyjechała do nas i to byłby szczyt wszystkiego, gdyby teraz miał się oddać, zwłaszcza, że moim zdaniem oddycha lepiej (te słowa kieruję do Ciebie Lubczyku :]) :/

dzisiaj do DT z opcją DS powędrował Dookie, który zamieszkał wraz z adopcyjną Tają :)

poza tym wieczorem odbyło się jedno bardzo pozytywny spotkanie w sprawie domu tymczasowego i miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach jego efektem będzie opuszczenie Azylu przez kolejnego królika.

co jeszcze się działo? wieczorem mogłyśmy chwilę odetchnąć :)

Matylda dała się poznać jako królik, który świetnie nadaje się do domu z psem :) widok Matyldy w towarzystwie naszego schroniskowego przedszkola (towarzyszy wieczornych dyżurów ;)) był bezcenny. zero stresu, wręcz przeciwnie :P Matylda ustawiła szczeniaki do pionu :P

















































Lunedi i Martedi, które przyjechały z Magdą na weekend :* pięknie pozowały do zdjęć (na przemian z psim przedszkolem) z naszymi dziewczynami Magdą, Mileną i Weroniką   :przytul

































































dzisiaj Kendra otrzymała również status królika bezklatkowego w Azylu i będzie koleżanką naszej Kurt. Kendra na wybiegu (ale nie w tłumie) jest zupełnie innym królikiem.











a wcześniej























Kurt - strażnik Azylu ;)









***

zapraszamy serdecznie do udziału w licytacji drewnianych domków od Rene  :bukiet

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12608.msg473879.html#new

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/viewtopic.php?p=55743#55743
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2013, 22:30:15 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12944 dnia: Sierpień 16, 2013, 22:17:35 pm »
Brak mi słów :zakochany:
sesja Matyldy ze szczeniakami i te królicze maleństwa :zakochany:
A mosiniaki na pewno wyjdą na prostą, takie harde króle się łatwo nie poddają :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12945 dnia: Sierpień 16, 2013, 22:20:29 pm »
dzisiaj do DT z opcją DS powędrował Dookie, który zamieszkał wraz z adopcyjną Tają usmiech2

Złotowianie w jednym domku,super :)
Grzeczniutki Dookie na pewno zdobędzie serce Taji i opiekunki  ;)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12946 dnia: Sierpień 16, 2013, 22:29:47 pm »
No tak, Matylda w schronisku Poznańskim trochę się z psami obyła, bo tam był jeden husky z którym "pomieszkiwała" jak latała wolno :)

A maluchy - piękneee!! :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12947 dnia: Sierpień 16, 2013, 22:40:02 pm »
wyluzowana Pachino odpoczywa  :przytul nasz mały cud




Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12948 dnia: Sierpień 16, 2013, 23:11:43 pm »
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! Kocham!! Kocham Pachino! :heart :zakochany: :heart :zakochany:
WO AMIGO

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12949 dnia: Sierpień 16, 2013, 23:27:42 pm »
Co się stało z Koko? Myślałam, że znalazła sobie kochający domek, a tu znowu widzę ją w dziale adopcji na stronie Azylu :(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12950 dnia: Sierpień 17, 2013, 10:18:15 am »
Tak wrocila z adopcji, niestety dom do ktorego trafila nie stanal na wysokosci zadania :/

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12951 dnia: Sierpień 17, 2013, 10:33:43 am »
Nadal namawiam chłopaka, byśmy przygarnęli jakiegoś azylanta, ale on nie chce żadnych zwierząt ;( A Koko jest dla mnie wymarzonym króliczkiem, szkoda że nie znalazła porządnego domku :( Ten sam los spotkał Cheeriosa?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12952 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:17:15 am »
Nadal namawiam chłopaka, byśmy przygarnęli jakiegoś azylanta, ale on nie chce żadnych zwierząt icon_placze A Koko jest dla mnie wymarzonym króliczkiem, szkoda że nie znalazła porządnego domku mutny Ten sam los spotkał Cheeriosa?


Ja już bym dawno takiego chłopaka się pozbyła  :P

Oddali Cheeriosa? :(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12953 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:32:29 am »
Cheerios jest w DT z opcją DS (czekaliśmy na wyniki testów alergicznych) i szukamy dla niego DS

jesteśmy po wizycie u doc. później napiszę więcej. teraz wracamy do Azylu :)

szukamy transportu z Torunia do Warszawy i z Torunia do Wrocławia



Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12954 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:39:19 am »
Ja już bym dawno takiego chłopaka się pozbyła
Mnie toż samo przyszło na myśl. Mąż kiedyś powiedział, żebym się pozbyła moich królików(zresztą już cała trójka nie żyje), to dostał taką odpowiedź, po której tematu więcej nie poruszał.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12955 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:42:48 am »
Mąż kiedyś powiedział, żebym się pozbyła moich królików(zresztą już cała trójka nie żyje), to dostał taką odpowiedź, po której tematu więcej nie poruszał.

mój by się bał coś takiego powiedzieć bo wie jak by to się dla niego skończyło  :P

Kto kocha zwierzęta ten kocha i ludzi.
Osoba która nie akceptuje zwierząt nie jest ,,dobrą,, osobą...
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12956 dnia: Sierpień 17, 2013, 12:38:34 pm »
szczeniaczki, króliczki - wy tam chyba wszyscy cukrzycę macie :P :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12957 dnia: Sierpień 17, 2013, 16:20:12 pm »
dzisiaj mijają 2 tyg. od kiedy króliki z Mosiny są pod naszą opieką i jeszcze 2 tyg. temu trudno było uwierzyć w to, że im się uda, a jednak :)

Lubczyk (5) - 1,25 kg (przytył 20 dag), temp. bez zarzutu, układ oddechowy o niebo lepiej niż jeszcze w pon.! :) w płucach są jeszcze szmery, ale chłopak wychodzi na prostą (chociaż trochę boję się tak pisać ;))

Majeranek (4) - kolejne 10 dag wagi więcej. temp. 39,5 st. :) płuca z niewielkimi zmianami. Majeranek otrzymał od doc wielką pochwałę ;)

Maggie (7) - ta sama Maggie odłożona na śm płuca czyste, temp. idealna. problem stanowią jedynie szmery nosowe.

żadnych dodatkowych zmian wskazujących na rozwój myxomatozy. doc był zachwycony i powiedział, że musiałby stać się kataklizm, żeby teraz im się nie udało...

towarzystwo ma problem z apetytem, ale ma prawdopodobnie zw. z antybiotykiem - bardzo silnym, działającym na układ oddechowy, który być może wpłynął na apetyt (chociaż podczas badań jelita/żołądek ok). dzisiaj odstawiamy ten engemycynę i wchodzimy z delikatniejszym marbocylem na 7 dni, żeby do końca wyciszyć chorobę.

po powrocie do Azylu cała siódemka z wielkim apetytem zjadła sałatki warzywne, z Lubczykiem włącznie, a to przyniosło nam wielką ulgę :)  

Lubczyk - założyliśmy mu nowy wenflon, żeby w razie czego podawać ma kroplówki, ale oby nie trzeba było :]









Majeranek







Lebiodka (6) - wizyta u doc w pon., bobki nienaganne, dlatego dzisiaj jej odpuściłyśmy









Kminek i Tymianek (1 i 2) - jak wyżej

















Melisa (3) - jak wyżej





***

skoro już mowa o królikach z interwencji, czy ktoś pamięta tego Pana?

ostatnio Agata wrzuciła na forum zdj. jego koleżanki z interwencji w Bydgoszczy - Tadei  :przytul















a było tak http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12608.msg419559.html#msg419559 - jak myślicie jakiego najwspanialszego królika na świecie przedstawiają zdjęcia powyżej? :P

***

w Azylu praca wre. ruszył sezon adopcyjny (zazwyczaj mamy 2-4 tyg. zastoje)) i dużo się dzieje, a my przygotowujemy się do tego, aby Azyl mógł objąć opieką króliki z Częstochowy (oby tylko wszystko się udało).

dzisiaj do DT z opcja DS trafił Joel, którego Magda wczoraj przywiozła z Bydgoszczy. jeśli Joel zaprzyjaźni się ze swoją nową koleżanką, zostanie tam na zawsze :)

ponieważ u Pani Małgosi zwolniło się miejsce, jutro do DT pojedzie interwencyjny Maylo :)

szukamy też transportu na trasie Toruń - Warszawa dla Matyldy, które pojedzie do DT u naszej Gosi, z którą od lat współpracujemy  :przytul

dzisiaj wieczorem odbędzie się też kolejne spotkanie adopcyjne :)



Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12958 dnia: Sierpień 17, 2013, 16:50:39 pm »
Olu dostałaś moją wiadomość??

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12959 dnia: Sierpień 17, 2013, 18:31:28 pm »
Szczeniaczki i małe króliczki cudeńka. Sesja foto jak zwykle ciekawa. A nasz baranek dziś był na wycieczce u babci. Babcia go oczywiście wyściskała. Teraz nieco zmęczony wyprawą leży w klatce jak długi. Płeć malca dalej nieznana. Ale 26 pójdziemy na szczepienie to może wtedy już będzie widać.