Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5353672 razy)

0 użytkowników i 33 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13040 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:13:04 pm »
Abi :zakochany: :heart
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13041 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:22:39 pm »
Od razu zaczęła brykać i wpakowała mi się na łóżko  niegrzeczny

tak piruety na łóżku to dziewczyna uwielbia  :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13042 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:42:19 pm »
dzisiaj u doc było wiele adopcyjnych królików Błękitek i Paliczka, Lalita, Marie, Momo, Pachino, Petitka, Rychło - w większości króliki z domów stałych, ale również tymczasowych. wszyscy z różnych powodów, a wśród nich Hugo.

dawno nie poczułam chyba takiego bólu jak dzisiaj, który w pomieszaniu ze zmęczeniem daje mieszankę wybuchową. Hugo schudł. je, robi bobki, ale schudł. ma ropień umiejscowiony pod brodą, który nie wygląda jak ropień, ale jak proces nowotworowy. jest bardzo twardy, zaatakował żuchwę. sytuacja bez większego wyjścia. trudno mówić nawet o operacji, bo umiejscowienie tego ropnia jest dramatyczne.

w pon. doc otworzy ten ropień, chociaż u Hugo sama narkoza jest ogromnym ryzykiem.

Dorota  :przytul strasznie mi przykro...dziękujemy Ci za wszystko  :przytul

Hugo jest tak delikatnym, kochanym królikiem. liże po rękach, przytula się i patrzy na człowieka tak, że na myśl o tym, co się dzieje, pęka serce.

nie tak miało być.

***

jutro od rana doc będzie w Azylu. zbada między innymi naszą siódemkę z Mosiny. u Lubczyka nie podoba mi się to, że zadziera głowę do góry (chociaż nie otwiera pyszczka przy oddychaniu, jest kontaktowy i je. tylko czeka na dostawę dobrej zieleniny).

***

dzisiaj do DT pojechały Abi i Riza  :przytul

Vekita jest w tej chwili w Poznaniu, ponieważ z Poznania powinnyśmy znaleźć szybszy transport do Wrocławia  :bukiet

Kangusia najbliższe 7 dni spędzi pod opieką Konrada - w przyszłym tyg. jedzie do nowego domu w Szczecinie  :bukiet

Divi opuścił dzisiaj Azyl i zamieszkał we wspaniałym domu w Gdyni, skąd przyjechali po niego nowi opiekunowie  :przytul miejmy nadzieję, że za jakiś czas zaprzyjaźni się z koleżanką.

opiekę nad Fortuną dzisiaj przejęła Weronika, a jutro Dorota przejmie Migotkę oraz Keyena i Tilię  :przytul

dla Wolfiego szukamy transportu z DT do domu stałego w Poznaniu  :bukiet

jutro mamy 2 kolejne spotkania adopcyjne. z domów stałych i tymczasowych płynie mnóstwo dobrych wiadomości. Nesquik jest zachwycony nową piękną klatką, zrobionymi dla niego zabawkami etc., więc musimy przetrwać to, co przed nami, a z każdym dniem tempo będzie coraz większe.



Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13043 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:48:51 pm »
Hugo mój kochany .......nie nie nie :( nie wolno tak ;(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13044 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:59:02 pm »
Czyżby Vekita znalazła sobie domek stały? To cudownie! :D A Tilia i Keyen do DT, rozumiem? Będzie mi brakować oglądania potrójnego "pasożyta", który tak zajadał ze smakiem, ale cieszę się ich szczęściem! ^^

Hugo, walcz, bądź dzielny! Oby zakończyło się to szczęśliwie :(

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13045 dnia: Sierpień 22, 2013, 22:30:43 pm »
Espi :(  :swieca: Hugo chłopaku ....!!!!!  :blaga:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13046 dnia: Sierpień 22, 2013, 22:34:16 pm »
Właśnie dziś myślałam  o Hugonku, miałam zapytać, co u niego... Trzymam kciuki, mały kochany fajterku :*

Dobrze, że tak się z adopcjami i DT ładnie kręci :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13047 dnia: Sierpień 22, 2013, 23:33:01 pm »
Moja mała kruszyneczka , mam nadzieje ,że szybciutko przyjedzie do Wrocławia :)
Vekita jest w tej chwili w Poznaniu, ponieważ z Poznania powinnyśmy znaleźć szybszy transport do Wrocławia  bukiet
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13048 dnia: Sierpień 23, 2013, 10:22:40 am »
Vekita właśnie zażera śniadanko i pozdrawia z "domu przejściowego" w Poznaniu.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13049 dnia: Sierpień 23, 2013, 14:00:25 pm »
dzisiaj u doc było wiele adopcyjnych królików Błękitek i Paliczka, Lalita, Marie, Momo, Pachino, Petitka
Mam nadzieję, że Petitka nie pochorowała się ??

Offline stryjenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13050 dnia: Sierpień 23, 2013, 14:20:58 pm »
Uszolubni! Pomocy!  :oops:

Byłam dziś w sklepie Nerro w CH Bielawy i zaniepokoiły mnie dwa króliczki - pierwszy wielkości pięści (!) miał zaropiałe oczka i otwierał je jakby tylko do połowy, drugi trochę większy też miał coś na lewym oku, po którym lizał go jeszcze inny królik. Gdyby ktoś bardziej doświadczony i lepiej orientujący się był w okolicy, to proszę, żeby zajrzał do tego sklepu. Na punkcie swojej króliczki jestem przewrażliwiona i często panikuję bez potrzeby, i mam nadzieję, że w przypadku tych króliczków będzie podobnie, ale spałoby mi się lepiej, gdyby ktoś z Was rzucił na nie okiem...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13051 dnia: Sierpień 23, 2013, 16:58:11 pm »
Bonsai (który przebywa w DT u Kasi  :przytul) - płuca czyste, ale znowu doszło do silniejszego zmętnienia rogówki (dla przyp. Bonsai to dziecko Hugo i w wieku ok 4 miesięcy miał objawy e.c. a dodatkowo przyjechał z paciorkowcem, stąd silne zapalenie płuc, z którego udało nam się wyjść po silnej antybiotykoterapii i podaniu autoszczepionki). dodatkowo u Bonsai lekko łzawią oczy, dlatego w najbliższym czasie zrobimy mu rtg głowy. Bonsai ma bardzo słabe geny, ale za to ma cudowną opiekę i wygląda rewelacyjnie.

u Koko problem stanowi wysięk z oka. Koko trafiła do nas z tym problemem. rtg wykazało przerośnięte korzenie. w wyniku korekty zębów wszystko się uspokoiło, ale teraz wróciło. w przyszłości kolejny zabieg z ewentualnym usunięciem 1-2 zębów. poza tym Koko wygląda i czuje się bardzo dobrze :)

Kurt - w pon. zabieg :/ zęby policzkowe po prawej stronie do korekty, a po lewej stronie (tam, gdzie usunięte jest oko) pozostałe zęby do usunięcia. w miejscu oczyszczania ropnia gromadzi się więcej ropy, a w pyszczku jest dużo śliny i na wierzchołkach zębów nadal utrzymuje się ropa, dlatego musimy tam zrobić ostateczny porządek. na szczęście Kurt czuje się bardzo dobrze. nie jest królikiem wyniszczonym, a wręcz przeciwnie ;)

Migotka - przed nami zabieg usunięcia dużego płatu powieki oraz jej podwiązanie, a przy okazji korekty zębów (po prawej stronie jeden ząb krzywo rośnie). dodatkowo będziemy u niej stosować sztuczne łzy, aby po zabiegu oko nie wysychało.

Pufcianiestety została zakwalifikowana do zabiegu usunięcia zębów. dodatkowo w pon. zrobimy autoszczepionką. u Pufci sama korekta zębów trzonowych (przerośnięte korzenie) również nie pomogła i tak jak w przypadku Kurt u Pufci mamy połączenie na linii oko - nos - zęby, a tym samym Pufcia jest królikiem, który może mieć problem z ropniem zagałkowym.

Zidane jest w świetnej formie. chłopak wyszedł na prostą, a dodatkowo już wkrótce trafi do nowego domu w T. jesteśmy już po spotkaniu adopcyjnym.

generalnie oddział chirurgii szczękowej ;]

Devi, Fragola, Pesteczka etc. bez zmian.

Mosiniaki - oby szczęśliwa siódemka ;)

Kminek (1) - stan bardzo zadowalający. płuca i oskrzela czyste :) od jutra bez antybiotyku.

Tymianka (2) - stan bardzo zadowalający. płuca i oskrzela czyste :) od jutra bez antybiotyku.

Melisa (3) - stan bardzo zadowalający. płuca i oskrzela czyste :) od jutra bez antybiotyku.

Majeranek (4) - stan bardzo zadowalający. płuca i oskrzela czyste :) (jeszcze przez 5 dni marbocyl. uszy bez zmian, a u Majeranka wszystko było w fazie rozwojowej.

Lubczyk (5) - lepiej, ale tradycyjnie najgorzej :] nadal utrzymują się lekkie zmiany oskrzelowe oraz lekkie zmiany w górnych partiach płuc. mamy też problem z górnymi drogami oddechowymi, ale to ma zw. z potężną martwicą, która pokrywa nos i blokuje dopływ powietrza. za jakiś czas Lubczyka czeka najprawdopodobniej zabieg usunięcia martwicy (jego nos tak jak w przypadku Maggie i Lebiodki został przeżarty przez ropę) i co najgorsze :/ zabieg korekty, jeśli nie usunięcia zębów. przed nami zdj. rtg. Lubczyk ma fatalne zęby i niestety wygląda jak królik, który może mieć problemy z ropniami. trudno uwierzyć w to, że jest taki młody. ma też zupełnie inną sylwetkę niż inne. chociaż w tej chwili apetyt mu naprawdę dopisuje i dzisiaj od samego rana był głodny, przyrost masy mięśniowej jest u niego mniejszy niż u reszty.

podsumowując, przed nami jeszcze długa droga. może być bardzo różnie, ale to, że Lubczyk żyje i znajduje się w takiej kondycji to i tak cud. może uda nam się zrobić jeszcze więcej. w pon. wprowadzamy zupełnie nowy antybiotyk, dotąd jeszcze niestosowany.

gdyby ktoś miał pole brokułów i natki pietruszki (koperek i cykoria też mogą być), to Lubczyk chętnie tam zamieszka :P

Lebiodka (6) - lekkie zmiany oskrzelowe i tak jak w przypadku Lubczyka wprowadzamy nowy lek. poza tym jest naprawdę dobrze. zmiany na uszach to już w tej chwili tylko strupy, które odpadają.

Maggie (7) - stan bardzo zadowalający. płuca i oskrzela czyste :) jeszcze przez 5 dni marbocyl. u Maggie martwica co do zasady odpadła już od nosa, ale nos już zawsze będzie zniekształcony.

myxomatoza w regresie :)

***

jutro do domów tymczasowych trafią Apati (całkowicie zdrowa) i Hachi (po prawej stronie lekko wykrzywione zęby policzkowe, do kontroli za jakiś czas) oraz Koko, która zostaje w Toruniu :)

***

zapraszamy serdecznie do udziału w licytacji domków wykonanych na rzecz Azylu, która trwa do g. 20 :)

http://www.photoblog.pl/sztukadlakrolikow/156497645

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/viewtopic.php?p=56058#56058

tylko dotychczasowy koszt leków dla Mosiniaków to 1100.52 zł (lydium, zylexis, oxywet, marbox, gentamycyna) + interferon 594 zł

zachęcamy też do wsparcia królików z Azylu poprzez zakupy w uszatkowo.pl

***

stryjenka, sprawdzimy sytuację w nerro :/

po_sąasiedzku, Petitka ma katar.




Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13052 dnia: Sierpień 23, 2013, 22:09:47 pm »
same dobre wiadomości! :)

No może oprócz tej o kosztach leczenia.... ;-)
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13053 dnia: Sierpień 23, 2013, 22:33:31 pm »
Super...w Toruniu niemożliwe staje się możliwe ;)
Koszty porażające, ale ....nie takie problemy się udawało rozwiązać.
Trzymam kciuki za chorowitków :)

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13054 dnia: Sierpień 23, 2013, 23:27:50 pm »
Vekita właśnie zażera śniadanko i pozdrawia z "domu przejściowego" w Poznaniu.
Proszę wycałować i wygłaskać kruszynkę :) my tutaj czekamy na malutką
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13055 dnia: Sierpień 24, 2013, 08:00:48 am »
Nie pamiętałam, że Bonsai jest synem Hugonka :) A jak się czuje Huguś? :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13056 dnia: Sierpień 24, 2013, 09:37:33 am »
Dzisiaj nad ranem odeszła nasza malutka Lila. Od wczoraj była w Bytomiu pod opieką dr. Marty B. Pani doktor walczyła o nią długo. Musiała już podać morfinę. Lilka odeszła we śnie. Ból ból ból w sercu i pytanie czemu. Była z nami zaledwie 2 tygodnie. Jednak Pan nie jest sprawiedliwy. Ja z córką przeszlyśmy w zyciu już za wiele i nie wiem czemu. Zabiera nam znowu kogoś kogo kochałyśmy. LILUŚ kto mnie będzie lizał po twarzy i rękach.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13057 dnia: Sierpień 24, 2013, 10:35:13 am »
Nie ma prawie dnia, który by nie przynosił bardzo smutnych wieści. Gagamor trzymaj się. Maleńka Lili kicaj szczęśliwie na Tęczowym Mostem.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13058 dnia: Sierpień 24, 2013, 10:42:19 am »
Gogamor, Bardzo, bardzo Wam współczuję  :( :przytul
Maleńka Liluś bądź szczęśliwa za TM :swieca:

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13059 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:49:59 pm »
Gagamor bardzo mi przykro z powodu Liluni :(
No niestety tak jest, że Pan zabiera tych najlepszych a patałachów zostawia na tym naszym zakichanym świecie. Jest to wszystko niesprawiedliwe, ale nic nie poradzimy... :(
Przesyłam dla was buziaki ode mnie i całej mojej gromadki domowników.
Kicaj Lilko szczęśliwie za TM!  :swieca: