Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5290649 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12260 dnia: Lipiec 11, 2013, 23:33:13 pm »
Kochane biedactwo Nelly teraz kiedy miałaś swój wymarzony domek.

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12261 dnia: Lipiec 11, 2013, 23:43:55 pm »
Nelly :( Nie za bardzo kojażę małą,ale każda strata to smutek.. Dobrze,że choć przez ten krótki czas miała kochający dom.. :*

Zidane.. przystojniaku! Trzymaj się i nie poddawaj w walce z chorobą! :*

Offline Katasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12262 dnia: Lipiec 12, 2013, 00:53:18 am »
Dziękuję ,że dałaś Edziowi dom tymczasowy. Jesteś wielka  bukiet Właśnie go szukałam. Zastanawiałam się gdzie się podział  icon_confused .... ale widzę ,że jest szczęśliwy.  icon_zeby

Cała przyjemność po mojej stronie  :) Edward jest naprawdę wyjątkowym królikiem, niesamowicie sympatycznym. Coraz lepiej czuje się u nas w domu. Jest strasznie ciekawski i robi się coraz bardziej odważny ;-) Jak widać na jednym ze zdjęć, strasznie interesują go zabawki naszego synka... Mamy nadzieję, że Edkowi u nas dobrze, chyba tak, bo robi się coraz śmielszy również w stosunku do nas :)

a tak z innej beczki... Sheldon to taka męska wersja Fresy... Z opisu wynika że mniej charakterna wersja  :P Na początku myślałam, że to ona jest na zdjęciu. Dopiero łatka na nosku rozwiała moje wątpliwości :) W każdym razie i Sheldon i Fresa są śliczne ;-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 00:57:27 am wysłana przez Katasha »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12263 dnia: Lipiec 12, 2013, 08:20:16 am »
Nelly , żegnaj maleńka :swieca:

Zastanawiam sie czemu żywienie tylko zieleninką  jak napisalas Olu , miało wpływ na problemy zdrowotne?
Czy dostawał za mało? Bo jeśli zieleninkę  łąkową  dostawał ,to miał ziół sporo. Pomijając sianko , którego nie dostawał , ale wiem  ,że jak króliki jedzą zieleninki sporo , to trzeba sie nagimnastykować ,żeby zachęcić je do zjadania sianka . One  wolą trawkę .

 Sheldon  bardzo podobny jest do mojej Domisi, ma plamkę przy nosku tylko że z lewej srony ,  na pleckach w tym samym miejscu oraz ciemne uszka . Domisia  jest tylko bardziej puchata i plamki są grafitowego koloru .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 12:18:42 pm wysłana przez dori »

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12264 dnia: Lipiec 12, 2013, 09:39:48 am »
Nelly :( :swieca:
  

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12265 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:06:27 am »
To na pocieszenie zdjęcie małego, króliczego szczęścia - DS Baksika przysłał mi dziś foty. Parka się polubiła a Baks wygląda na szczęśliwego.

To można chyba ogłosić kolejny króliczy HappyEnd. Fajnie, że mogłam choć troszkę przyłożyć do niego rękę.

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12266 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:07:38 am »
Nelly :( :( :(


Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12267 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:07:45 am »
dota.. Jak zawsze w takiej sytuacji nie bardzo jest co powiedzieć, ale Ty wiesz, że jestem z Tobą całym sercem :( Trzymaj się Kochana :przytul

dori - ja myślę, że mówiąc o zieleninie, Oli chodziło o natkę pietruszki, koper itp.
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12268 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:10:32 am »
Anka, jaki miły akcent! Baksik wygląda na szczęśliwego :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12269 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:19:59 am »
jeśli chodzi o Zidana to ja myślę, że to już nie jest kwestia tej zieleniny i warzyw, tylko tego, że był głodzony i przy okazji miał problemy z przemianą materii  :/ Być może miał dostęp do jedzenia tylko w porach karmienia a nie tak jak królik powinien, przez cały czas (to by wyjaśniało chudość, zapalenie jelit, zanik mięśni, złe wyniki prób wątrobowych)

Dorota - dota, jestem z Tobą  :przytul I zapraszam do mnie na głaskanie Francika :) (bo my z Dorotą jesteśmy sąsiadkami jak się okazało podczas Dnia Otwartego  :icon_eek )


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12270 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:47:07 am »
Pytając o zieleninkę  wszelaką , jaka by nie była mialam na myśli wlasne problemy z Zefirkiem , bo niestety leczymy wątrobę, a ja żywię króliczki wyłącznie zielninką  . Granulat dostają naprawdę bardzo rzadko  jak zasłużą ,  a  takich chwil jest malo , no czasami porozpieszczam  , dostaja pałeczkę lub dwie granulatu, jak dzieci cukierka. No i watroba  mu szwankuje  , leczyliśmy ,zobaczymy   po wizycie u dr Ziętka czy jest poprawa . Przypadek podobny jak u Zidana takze byl bardzo chudy , kiedy do mnie przybył . Badanie kału nie wykazalo  wtedy nic, żadnych pasożytów. Teraz podczas badań kontrolnych , ktore przerowadzam raz do roku oraz zmiana zachowania , wyszlo co wyszlo.Jak przeczytalam o Zidanie wiec zaczęłam sie zastnawiać , czy  może pzrez te zieleninkę . Acha dodam, ,ze w ubieglym roku takze proby wątrobowe mial na granicy , zalecenie Essentiale  Forte  , tydzień poł kapsulki , pomogło , ale wrociłojak widać.

Jesli chodzi o to co powiedziala Kata_strofa :
Cytuj
,,że był głodzony i przy okazji miał problemy z przemianą materii   Być może miał dostęp do jedzenia tylko w porach karmienia a nie tak jak królik powinien, przez cały czas
powiem to co uslyszłam w Lublinie :
Otłuszczenie wątroby nie ma nic wspólnego z otyłością królika , tak jak pewnie niektorzy mniemają ,  wprost przeciwnie z  brakiem dostępu do ciągle dostarczanej żywności  . Krolik wychudzony ma większe prawdopodobieństwo otłuszczenia , gdyż organizm coś (jakiś składnik )  zamienia w wątrobie na coś innego  , ktory powoduje zwyrodnienie wątroby tłuszczowo. Wiem ,bo miedzy innymi tak wykazała sekcja zwłok  króliczki Princesski , adoptowanej z SPK z Torunia . Może ktoś pamięta śliczną puchatnicę   :swieca:, zabraną przez Olę i Madzię85 chyba z pseudohodowli pod Inowrocławiem ( niech mnie poprawi ktoś kto wie  skąd) ,
Princesska  miala jeszcze inne choroby spowodowane wlaśnie pzrez zle żywienie wcześniej , albo braku jedzenia czyli głodzenie w pseudohodowli.
I choć miala wspanialą rodzinę , która dbała o nią , leczyla , to na starość ( 8-9 lat ) wyszlo niestety , złe traktowanie zwierzęcia  w młodości .
Dodam ,bo znalam ją i głaskalam  ,że strata jej także mnie bardzo zabolała.
Moze taki przypadek , zwlaszcza ,ze  Zidene jest bardzo chudy , stanowi ten królik . Ma szczęście chłopak ,ze trafił do Torunia na dr Krawczyka .

Teraz mi przyszło do głowy , myślę,ze objawem glodzenia królika wcześniej jest to ,że potem zjadlby konia z kopytami. Ile by mu sie nie dało , należy zjeść bo potem nie będzie. Tak ma moj Zefirek i niestety Domisia takze wzięta niedawno z okropnych warunkow



 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 12:33:00 pm wysłana przez dori »

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12271 dnia: Lipiec 12, 2013, 11:55:10 am »


Dziękuję Wam dziewczyny za miłe słowa,Tobie Karolinko również.
Choć czasem nie wiadomo co powiedzieć to jednak ważne jest poczucie że nie jest się samemu w trudnych chwilach i dlatego cieszę się że mam Was dziewczyny,które rozumieją co czuję .Wczoraj usłyszałam od krwenej,że powinnam pomału pozbyć się królików,bo po co cierpieć :glupek
Może to innym wydać się śmieszne,stara baba płacze za jednym królikiem a w domu kręci się szóstka żywych  Trudno niech się śmieją.

Łapię się na tym,że boję się iść do pokoju,w którym są króle,bo może znowu któryś będzie leżał . Teraz dopiero,na własnej skórze doświadczyłam,jak kruchymi istotkami są króliki i dlatego trzeba tworzyć im choć dt, żeby mogły zaznać miłości i bezpieczeństwa,nawet jeżeli to miałoby być kilka tygodni Nie bojmy się brać chore króliki.
Jestem szczęśliwa,że mogłam mieć u siebie Nelly  :swieca:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 12:31:15 pm wysłana przez dota »

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12272 dnia: Lipiec 12, 2013, 15:52:29 pm »
Łapię się na tym,że boję się iść do pokoju,w którym są króle,bo może znowu któryś będzie leżał
Znam to, też często się boję. Staram się jednak myśleć o aktualnej chwili - tak jak żyją zwierzęta. Mam wrażenie, że po prostu staramy się nałapać tych szczęśliwych chwil jak dużo się da. A te kilka tygodni, które Nelly u ciebie spędziła to bardzo dużo chwil.

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12273 dnia: Lipiec 12, 2013, 16:17:30 pm »
Szeldon ma wspaniałego a'la pieprzyka jak  Marilyn Monroe :D Cudowny :D


Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12274 dnia: Lipiec 12, 2013, 16:21:39 pm »
Tak masz rację trzeba się cieszyć każdym dniem spędzonym z naszymi milusińskimi i czerpać z niego jak najwięcej żeby póżniej nie żałować że czegoś się nie zrobiło.

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12275 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:21:34 pm »
żeby póżniej nie żałować że czegoś się nie zrobiło
Otóż to!
Idę zapolować na moje dziady, dziś ich jeszcze nie głaskałam.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12276 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:25:27 pm »
Jesli chodzi o ZIDANE był karmiony,zieleniną czyli: mlecze,sałata zwykła,trawa itp.(najłatwiej dostępne i bez kosztów... :( ) po za tym prawie nic innego nie dostawał,a wiadomo że układ pokarmowy młodego królika jest bardzo wrażliwy i z tego co wiem wszelkie świeżynki zalecane są w małych ilościach dopiero od 3 miesiąca życia.
Wogole nie otrzymywał siana,granulatu a wiadomo że w samej zielonce nie ma tyle potrzebnych witamin,białka żeby takie maleństwo które dopiero sie rozwija mogło właściwie funkcjonować, w jego diecie brakowało kalorii.

Do 3 miesiąca życia powinien mieć nieograniczony dostęp chociażby do granulatu... a nie zielonki powodującej często wzdęcia itp.  nawet u starszych królików


BAKSIU szczęśliwy :doping:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 17:57:42 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12277 dnia: Lipiec 12, 2013, 18:30:26 pm »
dzisiejszy dzień był dość niezwykły ;) nie od dzisiaj wiadomo, że jesteśmy odrobinę szalone, ale myślę, że to szaleństwo, daje nam wciąż nową energię do działania :)

dzisiaj będzie trochę medialnie, kinowo, rozrywkowo :P w każdym razie nietypowo :D

co wspólnego z Azylem dla królików może mieć np. film Moulin Rouge? (film, który kocham ;)) :P

połączył nas Pan Jacek Koman :D ten sam Jacek Koman, który grał w Moulin Rouge z Evanem McGregorem, Nicole Kidman,dzisiaj podzielił się swoim jabłkiem z adopcyjną Migotką :D (dla niewtajemniczonych Pan z wąsem obok Nicole Kidman :))



(odrobinę prywaty - scena, którą ubóstwiam :P)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uxsfB-bQozg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uxsfB-bQozg</a>

ale zacznijmy od początku ;)

akcja serialu tvn Lekarze toczy się w Toruniu, w miejscu znajdującym się 3 min. od Azylu dla Królików przy Schronisku dla Zwierząt :)

wczoraj postanowiłyśmy, że dzisiaj spróbujemy wejść na plan serialu i przemycić kilka informacji dot. Azylu, ale nie spodziewałyśmy się, że cała akcja przybierze taki obrót. na pewno nie oczekiwałyśmy, że zostaniemy tak życzliwie przyjęte :)

nikt nie pytał zdziwiony: króliki? nie było niemiłych uśmiechów, a wręcz przeciwnie :)

udało się rozdać ulotki Azylu i przypinki z logo Azylu, których niestety miałyśmy zbyt mało :P

Pan Jacek Koman bardzo uważnie słuchał tego, co powiedziałyśmy o Azylu, o problemie bezdomności królików. nasza wyluzowana Migotka (od początku było wiadomo, że Migotka będzie gwiazdą i podbije ludzkie serca ;)), wyluzowana, rzuciła się na jabłko :)

Pan Jacek Koman, Pan Piotr Polk (trzymający w ręku przypinki Azylu i ulotki) oraz nasze wyjątkowe dziewczyny - Milena, Kasia i Weronika  :przytul















dziewczyny z Panią Danutą Stenką, która również otrzymała przypinkę Azylu oraz ulotkę :)





Azyl dla Królików w Toruniu w serialowym Szpitalu Specjalistycznym w Toruniu :D











dziewczyny rozdają ulotki :)





















tam udało się rozdać ulotki i wizytówki, opowiedzieć o Azylu :)

część zdj. robił fotograf z tvn :)

Migotka przyciągnęła serialową ekipę :)

Kasia, Milena, Weronika nasze niezastąpione wolontariuszki :D

główny ochroniarz planu z dziewczynami ;)







dziewczyny z opiekunem statystów ;)  





dużo pozytywnych emocji :D









kolejne osoby dowiedziały się o istnieniu Azylu i to jest dla nas najważniejsze :) poza tym w całej, czasami wyjątkowo ciężkiej codzienności, musimy szukać różnych form radości :P :)

całej ekipie serialu Lekarze dziękujemy za miłe przyjęcie! :D:bukiet

jutro przed nami kolejny dzień :)

***

tymczasem maluszki Saphiry rosną i oby dały radę, skoro przetrwały chociażby podróż do Azylu...







Riza została dzisiaj wysterylizowana (kolejne zabiegi od pon.)

Zidane dzielnie przyjmował wszystkie leki i jadł - to najważniejsze. dzisiaj zrobił też znacznie więcej bobków.







Fort dość dzielnie znosi codzienne zabiegi, chociaż na pewno jest to dla niego ciężkie przeżycie :/ dzisiaj w końcu z apetytem jadł rodicare instant, aczkolwiek tylko ze strzykawki (drugi Tufi) :]

Kasia z Bonsai, który już wkrótce razem z Kasią opuści Azyl i zamieszka w DT w Toruniu  :przytul

Junky pozdrawia ze swojego nowego domu - przyjaźń kwitnie ;) :bukiet

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 18:56:58 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12278 dnia: Lipiec 12, 2013, 18:36:57 pm »
wow, super akcja! gratulacje! :) dobrze, że Azyl staję się sławny :)
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12279 dnia: Lipiec 12, 2013, 18:58:20 pm »
Jak pięknie i medialnie! Brawo!!! :D
Cieszę się, że Forcik i Zidane dają radę  i walczą. Chłopaki kochane, walczcie! jest o co :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html