Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5254091 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12120 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:37:22 pm »
Ale cudaczne są te świnki!! Śmieszne! :)

Króle już teraz wyglądają lepiej.. szok! A to jeden dzień! :)

Maluch z problemem z oczkiem na pewno da radę, nie może nam zrobić takiego świństwa, kiedy tak tutaj to wszystko się udało zorganizować :) :)
WO AMIGO

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12121 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:42:10 pm »
Śliczny ten baranek jak musi biedactwo cierpieć.To już 3 z chorym oczkiem musi się wykaraskać .

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12122 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:47:59 pm »
moze dostane od Madzi za takie pomysły po łbie ale widząc grafitowe panny z grzybem..od razu pomyślałam że to idealne dziewczyny dla Grzybka Madziowego:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12123 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:12:30 pm »
Oj tam , oj tam Karim już dawno powinien mieć domek,a co do owoców to ktoś musi Was pilnować żebyście jadły

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12124 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:39:55 pm »
dota- nas w Azylu tak karmią, że po wakacjach będziemy miały +10 kilogramów  :lol
Olu, Madziu ja również dziękuję, rok z wami nauczył mnie odpowiedzialności i odwagi. Mam nadzieję, że jeszcze przez wiele czasu będziemy mogły razem pracować :) dziękuję wam za wszystko co robicie dla uszaków  :bukiet

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12125 dnia: Lipiec 06, 2013, 00:00:40 am »
Króliczek z oczkiem ma jak w banku zapewnioną zmasowaną akcję poszukiwania domku oraz środków finansowych na leczenie. Chciałoby się pomóc wszystkim, ale dla innych, mam nadzieje, pomocny będzie szum zrobiony wokół tego jednego,już moja w tym głowa.

Pozdrawiam - Ania.

Offline fenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 285
    • swinki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12126 dnia: Lipiec 06, 2013, 07:46:37 am »
ale duzo zdjec :)
rozetka ze zdjecia wyglada na maluszka (proporcje ciala)
trzymam kciuki za maluchy i bardzo sie martwie, na zdjeciach z pseudo zobaczylam obierki ziemniakow i ziemniaki :( mam nadzieje, ze zwierzeta wyzyja bo mam zle doswiadczenia jezeli chodzi o takie zywienie w pseudo :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12127 dnia: Lipiec 06, 2013, 08:41:22 am »
Biedny poznański maluszek :( Gorzej to wygląda niż myślałam, ale wierzę, że się uda :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12128 dnia: Lipiec 06, 2013, 09:54:10 am »
Aniu, zanim będziemy szukać maluszkowi domu musi on być w pełni wyleczony - tak jak mówiłam Wam wczoraj. Niestety, póki co, maluch nie kwalifikuje się do oddania do adopcji.. :(

Co do maluszka, to takie informacje otrzymałam od Oli: ropień gałki ocznej połączony z jamą nosową - ropa z oka wychodzi nosem, mały ma przerośnięte korzenie.. Trudno powiedzieć, czy żuchwa już jest zaatakowana ropą i czy stan oka ma związek z zębami, czy to może efekt urazu i infekcja wtórna. Oskrzela także są zajęte. Temperatura podwyższona, a maleństwo waży jedynie 75dag. Wkraczamy z silnym antybiotykiem, a w poniedziałek przeprowadzony zostanie zabieg.

Bardzo prosimy o pomoc na leczenie maluszka i pozostałych królików z Azylu, gdzie robi się powoli mały szpital króliczy :( Bardzo prosimy o wsparcie zarówno finansowe jak i rzeczowe - pilnie potrzebne są rodi care basic i instant.

Pieniążki niezmiennie można wpłacać na konto Fundacji:
72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
Fundacja Azyl dla Królików
ul. Makowa 13
87-148 Łysomice


WO AMIGO

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12129 dnia: Lipiec 06, 2013, 10:18:20 am »
Post z numerem konta, zdjęciami malucha i opisem sytuacji poszedł na moje FB. Dajcie znać, jak będą jakieś wymierne efekty tej akcji.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12130 dnia: Lipiec 06, 2013, 11:32:09 am »
Świnki morskie cudowne. Mnie najlepiej podoba się ta biało-ruda.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12131 dnia: Lipiec 06, 2013, 14:53:55 pm »
Zachęcam szczególnie dt do podsyłania materiałów do kącika matrymonialno - adopcyjnego :)
http://www.kroliki-torun.info/kacik-matrymonialny
mail janina.wasiel@azyl.torun.pl

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12132 dnia: Lipiec 06, 2013, 15:54:17 pm »
Sette ma anielską urodę. bardzo przypomina mi Abi. króliczka jest anorektycznie chuda.



















mała z Dorotą przed wyjazdem z Azylu  :przytul









A mi się wydaje, że to jest Lima. Lima miała numer 5 i była bardziej puchata od Sette (nr 7) i miała dredzik na dupce.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12133 dnia: Lipiec 06, 2013, 18:51:56 pm »
Zdjęcie naszej kulki z oczkiem, kiedy jechała z Poznania do Torunia. Jak widać - przytulak, każdemu włazi na kolana. Tu - dorwała się do współpasażerki którą widziała pierwszy raz na oko, rozpłaszczyła na jej udzie i ani myślała schodzić  :bunny: Zresztą - skoro była tak zagłaskiwana...  :przytul

http://pokazywarka.pl/skonu4/

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12134 dnia: Lipiec 06, 2013, 19:03:28 pm »
Słodkie maleństwo... Widać, że pragnie kontaktu z człowiekiem :)
WO AMIGO

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12135 dnia: Lipiec 06, 2013, 21:43:23 pm »
 :bunny: !! NOWE PRZEDMIOTY DO LICYTACJI NA USZATYCH POWODZIAN Z SOPOTU !! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=15787.new;topicseen#new  :bunny:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12136 dnia: Lipiec 07, 2013, 20:30:25 pm »
wczoraj Azyl opuściły dwie świnki morskie - samiczki (w tym ciężarna) wczoraj zostały objęte opieką przez Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, a samiec dzisiaj trafił do krótkoterminowego DT w Toruniu (Agnieszka  :bukiet), skąd mam nadzieję trafi już bezpośrednio pod skrzydła SPŚM :)

wczoraj do DT trafił również Edward, który póki co musi zostać blisko Torunia. co prawda jego problem to "tylko" niedrożny kanalik łzowy i stały wysięk z oka, ale chcemy spróbować raz jeszcze z udrożnieniem, które ostatnio nie przyniosło rezultatu.

w najbliższą środę do nowego domu wyruszy Junky  :bukiet ale dla równowagi jutro pod opieką Azylu znajdzie się kolejny królik. w tym tyg. musimy też przejąć króliczkę ze schroniska dla zwierząt we Włocławku, o której wspominałam.

podejrzewam, że jutro wyjdziemy z gab. doc w nocy ;) na kilka dni do przodu mamy mnóstwo planów. w środę doc pojawi się w Azylu, ale już jutro czeka nas ciężka przeprawa.

Fort - maluch z Poznania, ma jutro zabieg. niestety rokowania są bardzo ostrożne. Fort jest bardzo młodym królikiem, dlatego jego stan tym bardziej przeraża. trudno powiedzieć, czy stan oka to infekcja wtórna czy też pierwotna - uraz mechaniczny. dolne trzonowce Forta są bardzo przerośnięte. miejmy nadzieję, że mimo to, ropa nie zdążyła jeszcze zaatakować żuchwy i stan ropny utrzymuje się "tylko" na linii gałka oczna - jama nosowa (przy nacisku ropa wydostaje się nosem).
poza tym również prawe oko Forta nie wygląda dobrze z uwagi na bardzo silne zapalenie spojówek.

od wczoraj Fort otrzymuje marbofloksacynę. postanowiliśmy czekać do pon. z zabiegiem, aby chociaż trochę zminimalizować ryzyko narkozy, które na pewno przy zmianach w oskrzelach jest większe, a w przypadku Forta duże. boję się, że stan ropny może być rozsiany po całym organizmie - tak było chociażby w przypadku Perry z ropniem zagałkowym - liczne ogniska ropne w wątrobie. dodatkowo Perry czy też Lola były królikami w podobnym wieku i takie przypadki należą do najtrudniejszych - zbyt młode organizmy, które są bardzo wyniszczone.

z drugiej strony, mimo wszystko Fort ma ładny apetyt, robi bobki i musi walczyć, bo my nie mamy w zwyczaju się poddawać ;)

jutro okaże się, czy Fortunę czeka zabieg korekty powiek. oko wygląda o wiele lepiej - nie ma już stanu ropnego i jedyną problematyczną kwestią pozostaje entropia. jeśli zabieg będzie konieczny, odbędzie się jutro.

jutro do doc zabieram również Kurt. w pt. oko Kurt było zaczerwienione. dzisiaj wyglądało już lepiej, ale niestety obawiam się, czy nie ujawniają się problemy z zębami trzonowymi po prawej stronie, co w przypadku Kurt brzmi dość niepokojąco :] na szczęście poza tym Kurt czuje się bardzo dobrze :) wspólne rządy z Petitką jej służą.

wizyta kontrolna u doc czeka też Divi, Trois, Vienas - mam nadzieję, że w odróżnieniu od swoich koleżanek (króliczki od terrarysty) będą miały zęby w lepszym stanie :]

Grivel i Maylo (samce z czwartkowej interwencji) jak wyżej - kontrola. Maylo dzisiaj zrobił bardzo mało bobków, chociaż widok cykorii go uszczęśliwił ;)

doc oceni również stan zdrowia Priyi - jeśli tylko będzie w porządku, w najbliższym czasie czeka ją sterylizacja.  

Straszek, który przyjechał do nas tydzień temu z Grudziądza, dołączy do w/w. to, co nie podoba mi się u Straszka, to czasami widoczna asymetria pyszczka (chyba, że to tylko jego miny :]).

Straszek na co wskazuje jego imię, jest królikiem bardzo lękliwym, chociaż podczas dzisiejszego pobytu na świeżym powietrzu, zachowywał się zupełnie inaczej :)







































































































o ile nic się nie wydarzy, resztę towarzystwa doc zobaczy we wt./śr. w tej chwili znaczna cz. podopiecznych Azylu to króliki chore, wymagające stałej opieki wet. albo chociaż bliskości doc, tj. DT/DS w pobliżu Torunia.
niestety, ale ostatnio większość królików, które trafiają do Azylu, to króliki chore i jak mówi doc, powoli zmieniamy swój profil ;)

bardzo często są to króliki kichające (ostatnio to niestety standard), nosiciele gronkowca złocistego (Pesteczka), paciorkowca (Bonsai, Devi, Fusia - króliki z olsztyńskiej interwencji, Fragola - królik od terrarysty), których leczenie jest długie, problematyczne i  często nie w 100% skuteczne. znalezienie DT lub DS dla królików kichających jest bardzo trudne, chociażby z uwagi na obecność innych zwierząt w domu i brak możliwości ich zaprzyjaźnienia,

króliki borykające się z problemami zębowymi/ocznymi,

króliki cierpiące na choroby układu nerwowego,

króliki częściowo niewidome

etc.

niestety lista w pełni zdrowych królików znajdujących pod opieką Azylu jest krótka, przy czym mówiąc o królikach chorych nie mam na myśli królików borykających się (miejmy nadzieję) tylko z przejściowymi problemami zdrowotnymi, jak króliki od terrarysty czy też z czwartkowej interwencji (zakładamy chociażby, że problemy z ukł. pokarmowym Tili, Keyena i Vekity są przejściowe). mam na myśli króliki leczone oraz te wymagające szczególnej uwagi teraz, jak i w przyszłości.

i tak Amigo, Bonsai, Devi, Fly, Fort, Fortuna, Fragola, Fusia, Hugo, Karim, Kurt, Masza, Migotka, Nelly, Pachino, Pesteczka, Poziomka, Pufcia czy chociażby Franklin, którego kata_strofa wyprowadziła na prostą po długiej batalii :przytul czekają na opiekunów, którzy będą mogli zapewnić im opiekę i szczególną uwagę, jakiej wymagają...

w najbliższym czasie zabiegi udrożnienia kanalików łzowych czekają Edwarda i Fuji, a korekta (oby nie usunięcie) zębów trzonowych Pufcię, która jest klasycznym przykładem królika z przerośniętymi korzeniami.

jesteśmy i będziemy wdzięczne za wszelką pomoc dla królików z Azylu :przytul

***

w tym tyg. planujemy sterylizacje Animy, Apati i Hachi oraz jeśli się uda kastracje niektórych panów ;)

Tilia ma już mniejszy brzuch. pod puchatym futrem czuć same kości, ale nad tym popracujemy ;) jutro oddamy kał maluchów do badań.





maluchy Saphiry żyją i mam wrażenie, że bardzo urosły od czwartku.



a Saphira skupia się na jedzeniu. myślę, że dużo czasu upłynie zanim Saphira zaufa człowiekowi.











***

Petitka bez najmniejszego lęku podchodzi do człowieka. jest coraz bardziej pewną siebie panną ;) zrobiła ogromny postęp :)





dzisiaj wchodziła mi na kolana, szukając koperku



a Gapi wypatruje nowego domu (w najbliższych dniach zostanie wykastrowany ;))












Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12137 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:00:56 pm »
Azyl rzeczywiście zaczyna być szpitalem :/
Bardzo się martwię o tego uszaka z Poznania, Forta... W tak młodym wieku tak paskudne dolegliwości i tak zaawansowane? Aż ciarki przechodzą.. Oby udało mu się pomóc - choćby na tyle, by zdążył się przekonać, że życie potrafi być piękne, i syte, i bezpieczne...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12138 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:08:36 pm »
Oby się udało ludzie są okrutni trzymam kciuki i czekam na wieści zwłaszcza te dobre.
Olu a co z Migotką kiedy zabieg wiem w tym nawale ciężkich przypadków trudno o wolny termin.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12139 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:16:30 pm »
A ja jestem strasznie wściekła, że do ludzi nadal nic nie dociera... nadal mają króliki i inne zwierzęta za zabawki, które można wyrzucić, lub bezkarnie zaniedbywać :( Ale z drugiej strony mam ogromną nadzieję, że to co robimy, odnosi efekt - dociera do mnie sporo komentarzy typu "otworzyliście mi oczy, nie wiedziałam/em w ogóle, że tak to wygląda". A to jest bardzo budujące i daje siłę, której w tym momencie przede wszystkim Toruniakom potrzeba... Toruniaki! Damy radę :*

I nadal bardzo proszę o pomoc dla poznańskich królasów, Forta i całej reszty uszatej załogi Azylu. Każda złotówka jest na wagę złota :)
WO AMIGO