Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5275053 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12240 dnia: Lipiec 11, 2013, 10:21:22 am »
Kasia jest bardzo dobra w tworzeniu wszelkiego rodzaju tekstów - więc na pewno poprawi opis na taki, jaki powinien być :)
WO AMIGO

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12241 dnia: Lipiec 11, 2013, 10:43:40 am »
Jak znajdę chwilę dziś to popracuję nad tym tekstem

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12242 dnia: Lipiec 11, 2013, 12:11:39 pm »
Myślę, że znów za bardzo entuzjastycznie też nie można roztaczać wizji DT, bo to jednak jest duży obowiązek i duża odpowiedzialność.
Żeby nie zgłosiły się " słomiane zapały" :krzywy2
Można w tekście o DT nadmienić, że uszaki nie chorują nagminne i wet potrzebny w razie choroby, a taką ew, trzeba brać pod uwagę.
Można podkreślić, że DT ma cały czas wsparcie Azylu i w razie nieprzewidzianych, życiowych okoliczności można zrezygnować.
P.S. Sheldon jest śliczny :)
Jak już zbieramy ekipę do "Teorii wielkiego podrywu", to jeśli trafi samiczka, której opiekunki azylowe NA PEWNO nie będą chciały wyadoptować to proponuję dać jej imię Matka Howarda :PP

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12243 dnia: Lipiec 11, 2013, 12:24:52 pm »
Słuchajcie, jestem odpowiedzialna za teksty w Fundacji i ja się tym zajmę.
Jeśli ktoś ma propozycję/wskazówki jak opisać pracę DT może je przesłać do mnie: katarzyna.stosio@azyl.torun.pl. Chętnie uwzględnię (ale niczego nie obiecuję).
Sama od ponad dwóch lat prowadzę DT, więc też coś na ten temat wiem także z praktyki ;)

Jak już zbieramy ekipę do "Teorii wielkiego podrywu", to jeśli trafi samiczka, której opiekunki azylowe NA PEWNO nie będą chciały wyadoptować to proponuję dać jej imię Matka Howarda :PP
Jak matka Howarda to i Will Wheaton!  :diabelek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2013, 12:31:41 pm wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12244 dnia: Lipiec 11, 2013, 13:16:58 pm »
Wiecie co, wczytałam sie w ten tekst i nie bardzo jest się do czego przyczepić. Jak będziemy za bardzo zachęcać to na DT będą zgłaszały się osoby, które chcą sobie wypróbować życie z królikiem. A przecież to nie o ich przyjemność tu chodzi.


Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12245 dnia: Lipiec 11, 2013, 14:10:54 pm »
To ja pisałam ten tekst o DT na str Azylu i sporo zapożyczyłam z opisu DT którejś z kocich fundacji. Oczywiście, ze jak najbardziej można pozmieniać.

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12246 dnia: Lipiec 11, 2013, 17:18:51 pm »
Wydaje mi się, że opis DT jest ok. Tak jak też można było przeczytać w ABC opieki nad królikiem, najważniejszą informacją jest jedna: nie jesteś pewien czy będziesz mieć czas dla królika, cierpliwości, jeśli myślisz, że on tylko jest słodziakiem do tulenia i nie robi żadnych szkód, to nie bierz królika.
Dobrze, że tekst o DT uprzedza o każdej możliwości i nie jest przesadnie zachęcający.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12247 dnia: Lipiec 11, 2013, 17:48:57 pm »
ja tam się może nie znam .. ale myślę , że lepiej rozczarować się pozytywnie :P niż obiecanki cacanki .. a nie które uszaki po prostu stronią od kontaktu z ludźmi .. i tak się zdarza .. że nie lubią miziańcow-przytulańców .. takie są i czasem trudno je zmienić .. jeżeli mają wątpliwości , lepiej niech nie biorą tymczasowicza .. to powinna być osoba która ma dużo czasu , sił i liczy się z ew. dojazdami do wet..  po co kolorować .. ktoś kto chce .. to i tak weźmie .. a lepiej żeby była to odpowiedzialna osoba , która jest gotowa aby nieść pomoc w ten cudowny sposób ..

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12248 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:18:44 pm »
A czy taki DT może dać osoba która nigdy nie miała do czynienia z królikami? Czy od takiego domu wymagane jest chodzby minimum wiedzy o uszakach? Bo mam taką osobe która chciałaby spróbować być takim tymczasem. Jedynie u mnie widziała uszaki i moją tymczasowiczke.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12249 dnia: Lipiec 11, 2013, 20:51:31 pm »
A czy taki DT może dać osoba która nigdy nie miała do czynienia z królikami? Czy od takiego domu wymagane jest chodzby minimum wiedzy o uszakach? Bo mam taką osobe która chciałaby spróbować być takim tymczasem. Jedynie u mnie widziała uszaki i moją tymczasowiczke.
od tego wlasnie sa opiekunowie i my :) moi znajomi  z zerową wiedzą wzieli królika. Najpierw przyjeżdzali do mnie na szkolenia, a teraz dzwonią ze wszystkim. Uszak jest ewidentnie kochany i szczęśliwy, a znajomi zakróliczeni

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12250 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:09:59 pm »
dzisiejszy dzień niestety rozpoczął się od bardzo smutnej wiadomości :( Nelly...:(:(:(

Nelly odeszła nagle. jeszcze w pon. była u doc z powodu lekkich zaburzeń jelitowych. mimo nawrotu kataru, czuła się bardzo dobrze. jeszcze wczoraj wieczorem jadła, robiła bobki, biegała. dzisiaj rano Dorota znalazła Nelly, tak jakby po prostu zasnęła i już jej nie było...

Nelly trafiła do nas na początku 2013 r. była królikiem chorym, walczącym z encephalitozooną, infekcją bakteryjną w górnych drogach oddechowych, częściowo niewidomą. kilka tygodni temu Nelly opuściła Azyl i trafiła pod skrzydła Doroty. powinna zostać z nami zdecydowanie dłużej...

Dorota, tak bardzo mi przykro...dziękujemy, że przez ostatnie tygodnie byłaś dla niej domem, którego nigdy wcześniej nie miała :przytul

KarolinaK za wirtualną opiekę nad małą :(

wyniki sekcji zwłok:

sekcja nie wykazała niczego, co mogłoby jednoznacznie wskazać przyczynę śmierci, tak jakby po prostu nagle serce stanęło. być może przyczyną był zaburzenia elektrolitowe lub zakażenie krwi - tego już się nie dowiemy...z uwagi na dzisiejszy wyjazd doc, nie możemy zrobić dokładniejszych badań.

być może na to wszystko miała też wpływ przebyta przez Nelly encephalitozoonoza. zmiany w mózgu. trudno powiedzieć :(

***

niestety wyniki badań krwi Zidane nie dodają dzisiaj otuchy :/

wyniki wątrobowe na granicy - jak na królika w takim wieku niepokojące.

kreatynina w normie, ale mocznik jest podwyższony - zbyt wysoko mocznik może sugerować problemy z nerkami, początek niewydolności nerek albo być konsekwencją procesów zachodzących w wątrobie.

kolejny problem stanowi bardzo wysoki wskaźnik zaniku mięśni. badanie w tym kierunku (kineza kreatynowa) wykonaliśmy "rzutem na taśmę", ponieważ królika w wieku Zidane trudno podejrzewać o zanik mięśni, a jednak. u Zidane zachodzi proces rozpadu mięśni, co z całą pewnością ma przełożenie na jego wagę (tak jak w/w problemy wątrobowe).

w tej chwili trudno powiedzieć, jaka jest pierwotna przyczyna zdrowotnych problemów Zidane. na pewno mamy do czynienia z przewlekłym stanem zapalnym jelit, który wyniszcza organizm. Zidane nie znał pojęcia siana, ziół, a nawet granulatu, w swoim domu jadł tylko zieleninę, co mogło mieć wpływ na występujące u niego zaburzenia z układem pokarmowym.

na szczęście wyniki badań kału wyszły ujemne (o dziwo, bo spodziewałam się raczej, że to chociażby kokcydioza powoduje problemy jelitowe), dlatego możemy wykluczyć kokcydiozę wątrobową.

w tej chwili Zidane będzie otrzymywał codziennie metacam - przeciwzapalny i raz w tygodniu omnadren (odbudowa mięśni), witaminy, metronidazol dożylnie (stan zapalny jelit - mnóstwo płynów), antybiotyk na zapalenie tchawicy etc. miejmy nadzieję, że chłopak wkrótce odbije się od dna.

pocieszające jest to, że Zidane ma bardzo ładny apetyt, tj. uwielbia rodicare instant.

jak widać na zdjęciach, Zidane nie ma biegunki. dzisiaj zrobił co prawda nie oszałamiającą, ale pewną konkretną ilość bobków, a jelita i tak są zaburzone :/









***

Sheldon jest wyjątkowym królikiem. łagodnym, towarzyskim...I dnia pojął czym jest kuweta :) (tak jak koledzy z interwencji w Pile ;))



















































































Bonsai zmęczony...



***

w nawiązaniu do pyt. dot. domu tymczasowego (DT)

myślę, że absolutnie nie chodzi o to, aby zacząć kogokolwiek czarować ;) aktualny tekst dot. domów tymczasowych zawiera rzetelne informacje o tym, co to znaczyć zapewnić królikowi DT. tak jak już wspomniały dziewczyny, zostanie jeszcze uzupełniony, co nie oznacza, że zmieniony w kwestiach fundamentalnych :)

po pierwsze, to, że ktoś miał w domu królika, nie oznacza, że posiada odpowiednią wiedzę do tego, aby zostać domem tymczasowym. nie raz do Azylu przychodzą osoby, które zaczynają rozmowę od tego, że wiedzą jak opiekować się królikiem, ponieważ miały królika np. 10 lat...i wszystko byłoby idealnie, gdyby te osoby opiekowały się nim dobrze albo gdyby miały pełną świadomość tego, jak wiele błędów popełniły i chciały te błędy naprawić (to jest dla mnie bezcenne).

po drugie, to, że ktoś nie miał nigdy w domu królika, nie wyklucza tego, że może zostać domem tymczasowym czy też domem stałym. wszystko zależy od faktycznej wiedzy danej osoby, od wykazywanej przez nią chęci nauki, od jej zaangażowania etc. znam wiele wspaniałych domów stałych i tymczasowych, które wcześniej nie miały kontaktu z królikami. każdy kiedyś musi zacząć ;)
oczywiście sytuacja wygląda inaczej w przypadku królików chorych czy też wymagających doświadczonego opiekuna z uwagi na swoje zachowanie etc. - zawsze staramy się dobierać króliki do opiekunów i odwrotnie.



Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12251 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:15:39 pm »
Nelly  :swieca:

ZIDANE kochane maleństwo trzymaj się :( nie pomyślałabym że jest aż tak żle :( ciesze się że mogłam mu pomóc i jest teraz pod właściwą opieką :przytul musi wyzdrowieć
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12252 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:18:42 pm »
Nelly :( :swieca:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12253 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:35:04 pm »
Nelly  :swieca:
Dorotko, tak mi przykro :przytul - okazałaś się dla niej jedynym, ostatnim domem - ona nie wiedziała, że tymczasowym - wiedziała, że kochającym :heart

Zidane, chłopaczku, walcz! Taki piękny, cudowny baranek musi jeszcze zaznać w życiu króliczej wesołości :*

Sheldon ma bardzo wyrazisty, piękny pyszczek  i wygląda na bardzo kontaktowego :)

Bonsai - marka sama w sobie :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12254 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:47:57 pm »
Dziękuję Ci Asiu ,Nelcia była u nas na dt ale wiedziałam,że tak chory królik ma małe szanse na dom i traktowaliśmy ją jakby miała być z nami na zawsze. Była jak Calineczka malutka ,kruchutka a do tego uwielbiała mizianie.Jest to dla mnie  bardzo trudne,bo jest to pierwszy królik który od nas odszedł

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12255 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:50:05 pm »
Dziękuję Ci Asiu ,Nelcia była u nas na dt ale wiedziałam,że tak chory królik ma małe szanse na dom i traktowaliśmy ją jakby miała być z nami na zawsze. Była jak Calineczka malutka ,kruchutka a do tego uwielbiała mizianie.Jest to dla mnie  bardzo trudne,bo jest to pierwszy królik który od nas odszedł
TYm bardziej mi przykro, trzymajcie się :przytul  - wykonaliście kawał dobrej roboty, a malutka odeszła kochana - wiem, to banał, ale prawdziwy...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12256 dnia: Lipiec 11, 2013, 23:02:58 pm »
Moja Nelly :( :(:( smutno mi  :swieca:

Dorotko dzięki za opiekę nad małą :* ciesze sie że Ciebie poznałam i wiedziałam że Nelly miala u Ciebie dobrze :* trzymaj sie
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12257 dnia: Lipiec 11, 2013, 23:06:48 pm »
Nelly  :swieca: :swieca: kicaj za TM. Bardzo to przygnębiające.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12258 dnia: Lipiec 11, 2013, 23:09:53 pm »
Nelly :swieca:

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12259 dnia: Lipiec 11, 2013, 23:30:37 pm »
Z tego tytułu, że nikt nie pyta o Edwarda... Edward sam postanowił się przypomnieć i całkiem wyluzowany przesyła gorące pozdrowienia z DT w odległej Chełmży  icon_wink


Dziękuję ,że dałaś Edziowi dom tymczasowy. Jesteś wielka  :bukiet Właśnie go szukałam. Zastanawiałam się gdzie się podział  :icon_confused .... ale widzę ,że jest szczęśliwy.  :D